Skocz do zawartości

Escalation '84- Higher Further Faster [PL][NZ][EAW][Violence][Human]


Józef B

Recommended Posts

Witam wszystkich i zapraszam na pokaz totalnego braku umiejętności translacyjnych mojej osoby.

Opis autora:

Po ucieczce z Ziemi ludzkość stara się znaleźć swoje miejsce w nowym świecie. Amerykańska eskadra myśliwców Drużyna Gaol musi zabezpieczyć słabą pozycję Ameryki i reszty ludzkości. Jednak kiedy Equestria pogrąża się w wojnie domowej, z której ostaję się Daybreaker, Drużyna musi razem z nowymi sojusznikami obronić Amerykę przed Solar Empire. Współpraca z Euro General, akcja rozgrywa się w Escalation '84

Przypis od "tłumacza":

W tym opowiadaniu nie ma(na stan pierwszego rozdzału) wojny domowej w Equestrii. 

 

Rozdzał 1 „Semper Fortis”

 

Link do orginału na fimfiction

 

Szybke streszczenie o uniwersum Escalation '84.

Spoiler

Po 3 Wojnie światowej na ziemi panuje atomowa zima (rok ~1982). Po dwóch latach Naukowcom udaje się stworzyć jedno kierunkowe portale, którymi jest ewakuowana reszta ludzkości, w rezultacie czego trafiają do świata z modyfikacji do Heart Of Iron 4 pod tytułem Equestria At War samo Escalation '84 jest za to sub-modem do tego pierwszego. Ludzkość jest podzielona na Europe, ZSRR i USA.

 

Zapraszam do krytyki mnie, mojej osoby i ewentualnie mojego tłumaczenia w komentarzach.

A i przepraszam osoby którym popsułem sylwestra.

Edytowano przez Józef B
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wynudziłem się, szczerze mówiąc. Nie ruszają mnie takie typowe akcyjniaki, nie mój typ fanfika. Czy jednak jest to zły fanfik?

Technicznie na pewno tłumacz się nie popisał. Nie oceniam tu samej kwestii tłumaczenia, bo na tym się nie znam, ale tekst zastałem w dość nieciekawej sytuacji wielu problemów, od dziwnych zdań, do literówek, przez brak myślników, po brak wcięć. No było źle, na szczęście tłumacz się przykłada i stara się poprawiać. Stylistycznie sceny akcji są mocno chaotyczne, w samym środku zgubiłem się i nie wiedziałem co się dzieje.

 

Jaka jest fabuła? A no taka sobie. Państwo gryfów szykuje inwazje na jakiś kucykowy kraj, więc Nowe USA chce temu zapobiec, by nie mieć w okolicy niebezpiecznych sąsiadów. Jakieś 70% tekstu to opis pojedynku samolotów, jak na razie. Nie jest to zbyt ambitne, ani tym bardziej ciekawe, no, chyba, że ktoś lubi akcje dla akcji.

 

Postacie jak na razie nie zapadły mi w pamięć. Tekstowi też nie udało się wykreować jakiegoś klimatu.

 

Jak mam to podsumować? No nie do końca wiem co kierowało tłumaczem przy wyboru akurat tego fanfika. To, że się zaczyna? To, że był łatwy do tłumaczenia? Czy po prostu bardziej mu się spodobał, niż mi? Nie jest to zły fanfik, ale osobiście mocno bym się zastanowił, czy warto to tłumaczyć. No chyba, że w ramach budowy warsztatu. Po prostu, jak na razie, jest to ze wszechmiar średniak, zwłaszcza, jeśli tłumacz poprawi błędy techniczne. 

Pozdrawiam.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...