Skocz do zawartości

Jak pachnie kucyk, czyli zaciąganie się pluszakiem


Recommended Posts

Kiedyś coś pisałem z zagranicznymi znajomymi o perfumach i rozmowa zeszła na kucyki. Bywa. Jak według Was kucyki powinny pachnieć?

 

Oczywiście jest to zabawa, ale może ktoś znajdzie dla niej zastosowanie praktycznie. Zapach byłby ciekawym dopełnieniem przebrania, więc wyjątkowo nie chodzi mi o odpowiedzi typu "stajnią" czy "potem". Ewentualnie, jak w temacie, można by próbować żeby taki zapach miał pluszak. Byłoby to jakieś urozmaicenie w tuleniu. 

 

Pozwolę sobie zacząć:

  • Applejack (i tu nie będzie zaskoczenia) powinna pachnieć jabłkami,
  • Derpy jak muffiny (w myśl zasady że pachniesz tym, co jesz),
  • Soarin szarlotką,
  • Berry Punch tanim winem,
  • Pinkie Pie watą cukrową,
  • Rarity pianką, w myśl żartu, ale jak ktoś ma zapachy kojarzące się z warsztatem krawieckim to też by pasowało,
  • Fluttershy mogła by pachnieć lasem,
  • Twilight jak książki (tak, stare i nowe książki mają swój zapach),

a dalej to właściwie nie wiem. Zachęcam do dopisywania.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąchanie kucyków I spekulowanie na temat tego jak pachną, właśnie za tego typu rzeczy kocham ten fandom. Chociaż nim przeczytałem posta miałem raczej nieczyste oczekiwania co do tego tematu. Za dużo 4chana. Nie ważne.

 

Niestety od już chyba pięciu lat nie mam w ogóle węchu więc nie pouczestnicze w tej jakże istotnej dyskusji. Już zapomniałem jak co pachnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szaronko napisał:

Wąchanie kucyków I spekulowanie na temat tego jak pachną, właśnie za tego typu rzeczy kocham ten fandom. Chociaż nim przeczytałem posta miałem raczej nieczyste oczekiwania co do tego tematu. Za dużo 4chana.

Na pewno pachną lepiej, niż ta gumowa zabawka, gdy jest nowa. Choć dzieciaki za tym skoczkiem szaleją. Z innej strony aż dziwne, że nie widziałem postaci z My |Little Pony, jako takie zabawki.

 

konik_roddy12.thumb.jpg.fef99ea683eb46d95c06ed563f9749cf.jpg

 

Ale swoją drogą, zastanawianie się, jak pachną zabawki, nie jest lekko dziwne? Jak myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondolencje z powodu utraty węchu.

 

Wyobraziłem sobie zapach tych "skoczków" takiej najtańszej chińskiej świeżo wulkanizowanej gumy. Aż się krzywię na widok zdjęcia.

 

Dnia 16.06.2024 o 15:50, Vulture napisał:

Ale swoją drogą, zastanawianie się, jak pachną zabawki, nie jest lekko dziwne? Jak myślicie?

Chodziło mi o to jak by pachniały postacie gdyby były prawdziwe. Co do zapachu zabawek nie jest to aż tak dziwne jak mogło by się wydawać. Kilka razy natknąłem się na rady dla rodziców aby sztachali się zabawkami swoich pociech. Jeśli zabawka po wywietrzeniu ciągle daje fabryką to znaczy że prawdopodobnie jest niezdrowa bo wydziela jakieś rzeczy. Potencjalnie niezdrowe. Jak zapach szybko znika to prawdopodobieństwo wydzielania jest mniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Ryk napisał:

Wyobraziłem sobie zapach tych "skoczków" takiej najtańszej chińskiej świeżo wulkanizowanej gumy. Aż się krzywię na widok zdjęcia.

Właściwie to produkt włoski, produkcja jest w tym kraju, leaderplastic to forma która działa od 1963 roku i robi piłki do skakania i inne rzeczy. Taki sam zapach mają tuż po rozpakowaniu fotele czy dmuchane materace. Tylko to PCV z gumą połączone. Więc wiadomo, czy to chińska guma, tego nie wiem :)

A zdjęcie pochodzi z tej recenzji.

Spoiler

 

A o zapachu mówią niektóre komenty na amazonie, oraz to rozpakowanie poniżej, zaznaczyłem nawet moment.

Spoiler

 

I tu moje pytanie, jak myślicie, czy takie skoczki, gdyby robiło je Hasbro - a model max tych skoczków udźwignie spokojnie dorosłego. Rozmiar na filmikach udźwignie osoby do 100 kilo max, więc rośnie wraz z dzieckiem/użytkownikiem - gdyby robiło je hasbro i użyło by modeli z G4 czy G5, to byli byście zainteresowani?

 

PS: poniżej osoba dorosła skacząca na skoczku rody MAX, dla pokazu udźwigu

Spoiler

 

 

Edytowano przez Vulture
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ryk
Wiem że chodzi o "rzeczywisty" zapach ale jak dla mnie Twilight Sparkle kojarzy się z Lawendą - kolor - i może drzewem sandałowym/zapachy medytacji i skupienia bo biblioteka.
A Rarity? Definitywnie piżmo i inne "eleganckie" nuty. Ale to akurat od krawiectwa odbiegać nie musi z jego "ziemistym" aromatem skóry i sukna.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...