Jump to content

Zasady ogólne


Zegarmistrz
 Share

Recommended Posts

Oto pewne zasady które obowiązują w obcowaniu z moimi....trybikami:

 • - własna wiedza - PAMIĘTAJ ŻE JESTEŚ POSTACIĄ, nie wiesz co dzieje się w pokoju obok, lub jeżeli nie uczestniczyłeś w jakiejś dyskusji jako postać, ale czytałeś te posty, nie wiesz o co chodzi. Jeśli ktoś powie coś na głos, ok, ale jeśli ktoś o czymś myśli a ktoś inny zacznie z tego korzystać...wtedy będę niemiły.
 • - czytelność - żeby nie było większych problemów z rozczytaniem się podam tu kilka drobnych usprawnień:

  Między gwiazdkami "*" zapisujemy myśli np.

  *Nieźle, nieźle* pomyślał zaciekawiony ich działaniami.

  Wypowiedzi standardowo po myślniku np.

  - No, a nie mówiłem że się ułoży? - rzucił do kompanów obserwując wzgórze.

  I wypowiedzi piszemy kursywą:

  - No, a nie mówiłem że się ułoży? - rzucił do kompanów obserwując wzgórze.

 • - Obciążenie - nie będę tego rygorystycznie przestrzegał, ale postać nosząca 30 karabinów, 5 pistoletów, 3 RPG i koło od roweru naprawdę będzie miała przerąbane....
 • - i najważniejszy punkt - Pozytywne nastawienie i zdrowy rozsądek

Nie jest to trudne, w moim postach będę z tego korzystał nagminnie, proszę więc nie być zdziwionym kiedy pojawi się gdzieś znaczek którego nie rozumiecie ;) Stawiam na inteligentnych graczy, wierzę, że sobie poradzicie :D

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

Nowy dodatek:

 

Epickość - gracze trafiają się różni, jedni lepiej piszą inni gorzej, każdy na swój sposób się uczy. Dlatego od dzisiaj(17.07) w sesjach będę przyznawał nagrody dla tych bardziej starających się. Nie mówię przez to że macie od razu robić tak, jak MG chce bo inaczej beee. Nie, bardziej, żebyście starali się wczuć w postać.

Otóż nagrodami będą dwa typy żetonów w 2 kolorach. Jeśli chcecie użyć jakiegoś, który posiadacie, sposób jego wykorzystania piszecie w kolorze żetonu.

 

Akcja/reakcja

Ten żeton pozwala graczowi zrobić nadprogramową akcję, ułatwia akcję, może nawet uratować czyjąś skórę. Przykład:

Przeszukiwał te cholerne skrzynie raz za razem i nic. No trudno, kolejna wydawała się taka jak inne, ale kto wie, może teraz będzie miał więcej szczęścia?

 

O, motylek

Ten żeton jest wart 10 żetonów Akcji - w założeniu wpływa na otaczający was świat. I to literalnie. Przykład:

Uciekał, ale nie dość szybko, by nie mogli go dogonić. Wpadł na dach i rozglądając się znalazł wyjście, stare schody przeciwpożarowe, które z pewnością wytrzymają jego wagę.

 

Żetony będę przyznawał w 2 przypadkach - albo jeśli gracze się wykażą(Złote) albo pod koniec przeżytej kampanii(Złote i Niebieskie).

Warto wiedzieć, że żetony są przypisane do osoby - jeśli gracz siedzi u mnie na 2 różnych sesjach i w jednej łapie żetony, to może użyć je w drugiej sesji.

 

Ilość żetonów warto śledzić tutaj -

Edited by Zegarmistrz
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
 • Create New...