Jump to content

Czym jest Sekcja Casual/ Zasady


Guest
 Share

Recommended Posts

Witajcie w nowej, pierwszej sekcji magicznych pojedynków będącej Rozszerzoną, usprawnioną wersją tego, co mogliście zobaczyć w tym dziale dotychczas.
Dopracowane zostały zasady, wymogi, limit postów w temacie uczestników. Przejdźmy do rzeczy:

1. Sekcja ta służy tylko do i wyłącznie do walki użytkownika A z użytkownikiem B. Posty w poszczególnych tematach poświęconych danym pojedynkom oczywiście nie mogą zawierać niesmacznych podtekstów i treści sprzecznych z
Regulaminem forum. Pamiętajcie też o ogólnych zasadach panujących w Sali Magicznych Pojedynków.

2. Istnieją następujące możliwości zakończenia pojedynku w sekcji Casual:

A) Limit postów wynoszący 12 postów na jednego uczestnika. Po tym jak limit ten zostanie osiągnięty przez każdego z uczestników pojedynek zakończy się i zostanie założona ankieta której wynik zdecyduje o jego zwycięzcy.

B) Limit czasowy wynoszący dwa tygodnie. Uczestnicy pojedynku przez dwa tygodnie walczą i wymieniają się postami a po tym czasie pojedynek kończy się, zostaje założona ankieta której wynik zdecyduje o zwycięzcy pojedynku.

C) Umowa między uczestnikami pojedynku, czyli to po ilu postach/ po jakim czasie pojedynek zakończy się zależy tylko i wyłącznie od osób w nim uczestniczących. O ustalonych warunkach, bądź też o zakończeniu pojedynku Avarata/ Regenta informują jego uczestnicy, w związku z czym zostanie w odpowiednim momencie założona ankieta.


Ankieta trwa minimum tydzień (zawsze może potrwać nieco dłużej, jeśli Avatar bądź Regent nie zakończą w porę głosowania). Inni użytkownicy nie biorący udziału w pojedynku mogą go komentować, tylko co do tego jest jeden warunek: wypowiedź musi być na temat i na poziomie, aby dyskusja na temat pojedynku nie była miejscem, gdzie każdy offtopuje, a do tego pisze jednozdaniowe posty. Wypowiedź ma zawierać co najmniej 4 porządne zdania.

 

 

Jeżeli przez dwa tygodnie pojedynek będzie stał w miejscu, wówczas organizator kontaktuje się z jego uczestnikami, celem dowiedzenia się, czy starcie będzie kontynuowane. W przypadku braku odpowiedzi, lub też powtórzenia się sytuacji, organizator kończy pojedynek. Może to nastąpić w dwojaki sposób:

 

  •  założenie ankiety i przeprowadzenie głosowania

Jeżeli w pojedynku pojawiło się przynajmniej po 6 odpowiedzi od każdego z uczestników.

 

  •  ogłoszenie walkoweru, zwycięża ten, czyj post był w temacie ostatni

Jeżeli w pojedynku pojawiło się poniżej sześciu odpowiedzi od każdego z uczestników.

 

3. W przypadku braku głosów, lub też remisu, ankieta zostaje jednorazowo przedłużona. Jeżeli w dalszym ciągu publiczność nie wybierze swego zwycięzcy, wówczas starcie kończy się remisem.

 

4. Uczestnicy jak i komentujący muszą przestrzegać zasad ortografii oraz wyżej wymienionych punktów w regulaminie tej sekcji. Pojedynek ma być na poziomie.

5. Do wszystkich - zakaz używania emotek. Każdych, bez wyjątków. Jak i kucykowych tak normalnych bez grafiki kucyków nie wolno wstawiać do posta w tym dziale. (oczywiście nie jest to zabronione w całym dziale Twilight Sparkle, ale po prostu nie przesadzajcie z ilością emotek w poście)

6. Absolutny zakaz używania zaklęć nie pozwalających przeciwnikowi na dalszą odpowiedź, chodzi o zaklęcia zabijające oponenta od razu. W przypadku użycia takiego czaru przez jednego z uczestników pojedynku, ''zabójca'' przeciwnika zostanie zdyskwalifikowany, a pojedynek zakończy się wygraną drugiego czarodzieja.

7. Jeżeli jeden i drugi uczestnik nie będzie stosować się do powyższych punktów regulaminu, obaj zostaną zdyskwalifikowani, a wątek zostanie przeniesiony do
Archiwum Magicznych Pojedynków. W ekstremalnym przypadku autorzy łamiących regulamin postów zostaną ''nagrodzeni'' warnami.

8. Jeśli chodzi o zapisy uczestników, trwają one cały czas. Zapisać może się każdy, byleby znał nasze zasady i wymogi co do postów i zaklęć i ich przestrzegał.

9. Pojedynek rozpoczyna Avatar lub Regent (chociaż częściej Avatar) obrazkiem dwóch pojedynkujących się jednorożców/księżniczek, przypominając o zasadach, temacie założonym do zapisów i zdaniem dającym sygnał do rozpoczęcia pojedynku. Jeżeli nie każdy zagląda do tego działu i nie wie, z kim walczy - zaraz po założeniu tematu z pojedynkiem obu uczestnikom wysyłam prywatną wiadomość z informacją o walce i link do niej.

10. Jeżeli jeden z uczestników przestał odpowiadać na zaklęcia przeciwnika, zrozumiemy to, bowiem każdy ma własne, osobiste sprawy. Jednak niech poda konkretny powód zaprzestania udziału w pojedynku, bo po pracy, którą pakujemy w ten dział liczymy, że użytkownicy, którzy się zapisali będą się w tym dziale udzielać, a nie rezygnować bez powodu. Także musisz podać powód swej decyzji.

11. Jeżeli jeden z czarodziejów złamie zasady lub nie będzie okazywał szacunku swemu przeciwnikowi, to znaczy rzuca wulgaryzmami, jego zaklęcia mają rasistowskie lub niesmaczne podteksty albo po prostu są poniżej jakiegokolwiek poziomu, walka zostanie odwołana, a przeciwnik uczestnika łamiącego regulamin ma prawo do ponownej walki, której przebieg będzie normalny i zgodny z zasadami.

12. Jeżeli chodzi o wyrażanie swojej opinii na temat pojedynku, każdy ma prawo do własnego zdania, a zdanie innych szanujemy. Nie chcemy 10 stron niepotrzebnych kłótni, które często przeobrażają się w offtopic. A tego nie chcemy.

Zależy nam na tym, abyście w tym dziale miło spędzali czas. Wasze uwagi, propozycje i opinie o całej Sali Magicznych Pojedynków i dwóch nowych sekcjach będziemy brać sobie do serca i próbować je realizować. Szczególnie Chciałbym podziękować
Poulsenowi, który podsunął nam pomysł z tymi sekcjami. Widać, że zależało mu, aby dział się rozwijał i nigdy nie upadł.

Pozdrawiam, Tric, Avatar Twilight Sparkle


Ostatnia aktualizacja regulaminu - 13.04.13.

Edited by Hoffman
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...