Jump to content

Zasady i Info na temat Przygód.


Guest
 Share

Recommended Posts

Cóż, z Wyprawy do Equestrii, która pierwotnie była zabawą, rozwinął się osobny dział... Zupełnie jak z Salą Magicznych pojedynków. Razem z Hoffmanem obmyśliliśmy wszystkie sprawy organizacyjne, oraz chciałbym serdecznie podziękować Xyzowi za techniczne wykonanie działu:cadancehug:
Podsumowując, w tym temacie będą znajdować się wszelkie posty związane z działem przeznaczonym na sesje z naszą Twilight. Na czym to wszystko polega? zapraszam do lektury dalszej zawartości tego posta.~Regulamin & Informacje odnośnie sesji:~


 

  • Sesje są różne, różne są również zapisy. Te gry mają to do siebie, że każda sesja z nich odbywa się w grupie, główną ideą jest zbieranie drużyny do różnego rodzaju przygód z uczestnictwem Twilight Sparkle, wypraw, walk etc.
  • Sesje są podzielone na osobne, tak zwane ''Rozdziały''. W każdym z nich uczestniczy określona liczba postaci, które wcześniej użytkownicy będą zgłaszać w odpowiednich zapisach, a później wybierane będą przez opiekunów działu.
  • Rozdziały to inne miejsca, z którego zaczyna się przygodę. Każdy temat z następnym rozdziałem zakłada Avatar/Regent, a poprzedni, już zakończony, zostanie zamknięty. (I możliwe, że przeniesiony do Archiwum przygód)
  • Każdy zapisujący się użytkownik jest zobowiązany do przestrzegania zasad przygód oraz ogólnego regulaminu forum.
  • Jeżeli masz jakieś pytania odnośnie tego rodzaju zabaw w naszym dziale, kieruj je bezpośrednio na PW do organizatorów.
  • Wszystkie pomysły i sugestie dotyczące sesji są mile widziane. W odpowiednim temacie będziecie mogli śmiało je publikować, z pewnością zostaną rozpatrzone.

Aktualnie (2013. 02. 26.) dział jest w stanie rozwoju i ulepszeń i wiele może się zmienić. Oto kilka słów odnośnie wyżej wymienionych punktów, informacji oraz krótki komentarz od pewnego złotego regenta - Hoffmana. On także jest zaangażowany w projekt pierwszych i rozbudowanych sesji w dziale Twilight. 

 

Liczę na to, że uczestnicy sesji dadzą z siebie jak najwięcej i wczują się w klimat oraz w swoje postacie, wykreują ich charaktery nadając całej przygodzie klimatu i co ważniejsze, wspólnie napiszą pewną historię. Historię która zapadnie w pamięć nie tylko jej bohaterom ale także i innym którzy będą tu zaglądać aby sprawdzić ich poczynania. Nie zapomnijcie o zasadach!

A teraz ruszajcie podróżnicy! Czeka was niemała kraina do zwiedzenia i niejedna tajemnica do odkrycia.Tak więc, dołożymy wszelkich starań, aby najbliższe rozdziały ruszyły jak najszybciej. Liczę, że użytkownicy zgłaszając swoją postać do udziału w wyprawie wykażą się kreatywnością i będą w stanie odpowiednio ją wypełnić.

Wątek póki co zamykam oraz przypinam, spodziewajcie się częstych aktualizacji.

Edited by Hoffman
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dnia 06.04.13. dzięki wsparciu technicznym Xyza "Przygody z Twilight Sparkle" stały się pełnoprawnym poddziałem. Zostały też zaimplementowane takie elementy jak Leksykon poszukiwaczy przygód, czy też archiwum które bez wątpienia przydadzą się w przyszłości.

W poście tym chciałbym wspomnieć o dość ważnej kwestii, a mianowicie o różnicach między sesjami RPG w tym dziale a sesjami prowadzonymi w specjalnie przygotowanym do tego miejscu gdzie każdy Mistrz Gry ma swój poddział. A zatem - każda przygoda rozpoczyna się tematem prologowym (przykładowo, w "Wyprawie po Equestrii" jest to spotkanie w tawernie), który służy do zapoznania się postaci biorących udział w przygodzie między sobą, a także do ogólnego wczucia się w klimat. Zaraz potem, w odpowiedniej kolejności odbywają się poszczególne rozdziały danej sesji. Zarówno temat prologowy, jak i poszczególne tematy-rozdziały w odpowiednim momencie zostają zamknięte, a przygoda toczy się dalej i zmierza ku swojemu zakończeniu. Oczywiście zarys fabularny nie jest z góry narzucony, jedynie pewne jego elementy są (w "Wyprawie po Equestrii" będą to miejsca do których wybierają się poszukiwacze przygód), najwięcej jednak zależy od poczynań postaci.

Gdy przygoda zostanie zakończona poszczególne jej rozdziały wraz z tematem wprowadzającym (oraz tematem służącym do zapisów) zostaną przeniesione do wspomnianego wcześniej archiwum by ustąpić miejsca nowym przygodom, natomiast w dziale "Legendy nigdy nie umierają" pojawi się kronikarskie streszczenie zakończonej przygody, a do leksykonu poszukiwaczy przygód powędrują wpisy dotyczące bohaterów biorących udział w danej sesji.

Początki będą trudne, ale nic nie przychodzi łatwo. Wraz z kolejnymi rozdziałami, a potem i przygodami popularność działu wzrośnie i w kronikach znajdą się naprawdę klimatyczne opowieści.

Edited by Hoffman
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

W tymże wątku informacyjnym, pragnę przekazać Wam dobrą nowinę.

 

Sprawa jest następująca - nasza pierwsza działowa sesja, nosząca nazwę ''Wyprawa po Equestrii'', permanentnie ruszyła! W niedużych odstępach czasu pojawiły się trzy pierwsze rozdziały przygody, do których odnośniki podałem poniżej:

 

 

 

Muszę przyznać, że przygotowania sesji do startu przebiegałby bardzo dobrze, a mój Regent, Hoffman, po raz kolejny wykazał się swoim talentem pisarskim i zdolnościami organizacyjnymi; jego zasługą jest obecny (bardzo dobry) przebieg działowych gier RPG, za co bardzo mu dziękuję. Kiedy sesja już trochę się rozwinie, powstanie kilka dodatkowych wątków dyskusyjnych, mających głównie na celu zebranie opinii, sugestii bądź zażaleń użytkowników biorących udział w grze. Oprócz tego, mam Wam do zaproponowania ciekawą sugestię, która zresztą także niebawem pojawi się w dziale. Żywię nadzieję, iż nasze gry, jak i teraz jak w przyszłości, będą udane, a żaden uczestnik nie będzie zawiedziony.

 

Pozdrawiam, Avatar Twilight Sparkle Alexsuz.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...