Skocz do zawartości

Chronicles of Riddick (seria)


Cipher 618

Recommended Posts

Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay to wyjątkowy FPS. Jeden z najlepszych w jakie kiedykolwiek grałem. "Życzliwi" mówią, że to życiowa rola, Vina Diesel'a... coś w tym jest :rd5:

Tak czy inaczej, na "dzień dobry" autorzy nabijają się z typowych strzelanek pokazując jaka ta gra NIE będzie. A nie będzie tępą strzelanką.

Ogromną zaletą jest to, że w ChoR można grać wedle uznania. Wdawanie się w strzelaniny to jedna z opcji. Sprawiają mnóstwo frajdy, ale nic tak nie bawi jak zabawa w kotka i myszkę, przekradanie się w cieniu i likwidowanie strażników po cichu. Po załatwieniu patrolu bez wywołania alarmu odechciewa się pociągania za spust. No chyba tylko po to by zestrzelić lampy... Szkoda tylko, że "dwójka" nastawiona jest na strzelanie :rd8:

Warto wspomnieć, że minie trochę czasu zanim zdobędziemy broń palną (co ma sens, jesteśmy w więzieniu). Do tego czasu trzeba będzie unikać strażników lub "uciszać" ich za pomocą śrubokrętów, skalpeli i innych ostrych narzędzi. Nie bez powodu dali tej grze PEGI 18+

Jedna z największych zalet to "świadomość ciała". Nie jesteśmy lewitującym karabinem, a postacią. Gdy zbliżymy się do ściany bohater ustawia ją tak jakby to zrobił w rzeczywistości. Można też swobodnie wyglądać zza zasłony za pomocą gałki/myszki, a bohater naturalnie ustawia do tego broń. Niby detal, a cieszy.

I tak standardowo: genialna muzyka, bardzo dobra (choć "plastikowa") grafika, niesamowity klimat i doskonały bohater, który może i jest kiczowaty, ale do takiej gry pasuje jak ulał ("Are you afraid of the dark? I'm not... the dark is afraid of me")

Graliście? Jak wrażenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Powiem tak: jak dla mnie ta gra jest genialna. Co prawda gdy dało się, to leciałem na wrogów z karabinem i pieśnią na ustach, lecz przez budowę tej gry nieobce było mi czekanie w zasadzce na wroga.

Grafika genialna, dźwięki genialne, gra genialna. A w dwójkę nie grałem.

P.S. Kto czeka na trzeciego Riddicka?(film)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po tym co zobaczyłem w drugiej części filmu nie czekam na nic z "Riddickiem" w roli głównej. Pitch Black był fajny, ale "to coś" zwane dwójką... matko. Aż strach się bać co zrobią z Silent Hill 3, które według fabuły ma być ekranizacją Silent Hill 2. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...