Skocz do zawartości

Seria Tunele


Śliwa

Recommended Posts

Jest to cała seria książek utrzymanych w klimacie tajemnicy i grozy, dająca dużą dawkę adrenaliny, wymagająca sporo główkowania... ale nie jest ona dla ludzi o słabszych nerwach, sporo przemocy i niemiłych scen.

Napisana jest przez brytyjskich autorów Rodericka Gordona i Briana Williamsa... Jest bestsellerem w UK.

Fabuła:

,,Czternastoletni Will Burrows razem ze swym ojcem ma wspólną pasję - archeologię. Wspólnie drążą tunele, odkrywając wiele zapomnianych dawno miejsc, jak choćby opuszczona stacja metra. Prócz Willa i jego ojca - dr Rogera Burrowsa do rodziny należą uzależniona od telewizji Celia, matka Willa i wykonująca jej obowiązki siostra chłopaka - dwunastoletnia Rebeka. Burrowsowie wydają się na pozór spokojną i szczęśliwą rodziną, jednak w rzeczywistości wszyscy jej członkowie do siebie nie pasują. Will nie jest lubiany w szkole, głównie z powodu, iż jest albinosem oraz, że interesuje się archeologią. Zaprzyjaźnia się jednak z Chesterem Rawlsem, który zaraża się od niego pasją drążenia tuneli. W tym czasie Doktor Burrows, który jest kustoszem lokalnego muzeum zaczyna się się interesować życiem sir Gabriela Martineau, który miał podobno zbudować pod ich miastem Highflield sieć tuneli. Archeolog wpada na trop owych tuneli, odnajdując m.in. tajemniczy otwór, sięgający głęboko pod ziemię, a znajdujący się za kominkiem w jednym z domów, dziwną szklaną kulę z jakąś substancją w środku, która świeci zależnie od stopni ciemności. Największą zagadką są jednak tajemniczy ludzie, którzy kręcą się w Highfield. Pewnego wieczoru Doktor znika w niewyjaśnionych okolicznościach po kłótni z żoną.

Will postanawia odnaleźć ojca i angażuje w to Chestera, razem z nim zaś poznają historię ojca dzięki jego dziennikom, które jednak kończą się trzy dni przed zniknięciem. Wkrótce wpadają na trop owym dziwnych mężczyzn, napotykanych przez Doktora. Po jakimś czasie przyjaciele odnajdują wykopany przez jego ojca i ponownie zasypany przez nieznaną osobę tunel ukryty za szafą w piwnicy. Drążą go ponownie..." i dalej wam nie zdradzę bo to już będzie too much spoileeer

Książka jest jedną z moich ulubionych, zdziwiło mnie że tu na forum nie ma jeszcze jej wątku... Polecam wszystkim :)

Link do komentarza
  • 1 month later...

O tak, "Tunele" to zdecydowanie moja ulubiona seria jeśli chodzi o książki młodzieżowe. Fabuła dynamiczna, ale bez przesady, baaaardzo ciekawe postacie i dużo niespodziewanych zwrotów akcji. Wkurzają mnie trochę te wątki miłosne, ale da się przeżyć. Poleciłabym każdemu, kto lubi emocjonującą fabułę i dobrze napisane książki.
Nie mogę się doczekać szóstej części (Ma mieć tytuł "Terminal"). Nawet zastanawiałam się nad zakupieniem tomu po angielsku, na Amazonie, bo na polskie tłumaczenie trzeba trochę poczekać.
 

Może autorzy zbyt lekko "rozprawiają się" z postaciami, bo takie osoby jak Dr Burrows, Sarah Jerome czy Drake naprawdę polubiłam i w momentach ich śmierci roniłam gorzkie łzy ;c



Mi też Elliot kojarzy się z Caitlyn z LoLa, już od samego początku kiedy ją poznałam >D
 

Link do komentarza
  • 4 weeks later...
×
×
  • Utwórz nowe...