Skocz do zawartości

Scribblenauts (seria)


Cipher 618

Recommended Posts

Znacie bajkę "Zaczarowany ołówek"?

Scribblenauts Unlimited.

Ta gra działa na podobnej zasadzie. Zamiast ołówka mamy notatnik. Wystarczy wpisać słowo, a przedmiot ożyje. Mamy tam jakąś fabułę, misje i inne... ale kogo to obchodzi gdy autorzy pozwalają wyszaleć się do woli w edytorze? Na co pozwala?

Weźmy sobie przechodnia. Ot taki przypadkowy Kowalski:

1. Zmieniamy wygląd, ubrania tak by wyglądał jak clown, zombie etc

1.1 Dajemy mu broń? A może lepiej nie?

2. Przypisujemy zachowania na zasadzie: "jeśli - to". To bardzo proste. I wygląda tak:

-Jeśli Zombie otrzyma obrażenia to eksploduje

-Jeśli eksploduje to wyrzuci z siebie fontannę płonących króliczków

-Jeśli płonące króliczki dotkną przechodnia to go podpalą

-Jeśli ktoś zostanie podpalony to eksploduje fontanną kanapek

A na koniec przywołać tornado by posprzątało ten bałagan (i zacząć poziom od nowa). Aha... wspomniałem o edytorze postaci?

Głupawki co 5min gwarantowane :derp:

Gra dostępna na Steam. Póki co droga, ale zbliżają się święta. Możliwe, że stanieje (ja nie żałuję ok 70/80zł - za taki ubaw warto). To coś jak Garry's Mod tylko o wiele łatwiejsze w obsłudze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzięki "warsztatowi steam" do gry trafiły kuce :fluttershy5: Nie wyglądają idealnie, ale trzeba wziąć pod uwagę to, że zostały stworzone z w miarę podstawowych figur geometrycznych. Mimo to można w dowolnym momencie zażyczyć sobie Rainbow Dash czy Twilight Sparkle.

Uprzedzając ewentualne pytanie - tak, można na nich jeździć (ale jeszcze nie sprawdzałem) :derp:

npknef.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Na wszystkim można jeździć dopisuąc mu "riddable" :ming:. Można zrobić super szybką, ogromną, latająca, tęczowa, lampę na której można jeździć :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...