Skocz do zawartości

Pegasus


Flutt

Recommended Posts

Pegasus

Pamięta to ktoś jeszcze? Wiecie, pegasus, taka konsolka, popularna w latach 90 bodajże. Podłączało się do telewizora, wkładało się kartridż, brało się joya i się grało. :D Może ktoś kiedyś miał?

Jeśli o mnie chodzi, to konsola mojego dzieciństwa. Jako brzdąc potrafiłem przy tym cały dzień siedzieć (tak jak dziś przy kompie hehehe). W co grałem...miałem dużo tych kasetek, pewnie z 500 gier...Niemniej, większość z nich to był krótko mówiąc, no syfek...Ale takie tytuły, jak: Contra, Tanki, Mario, Kaczki, chyba każdy zna :D. A jak nie zna, to niech zobaczy, bo warto :fluttershy5:. Grywałem jeszcze w Dizzy, Micro Machine, Bombermana i wiele, wiele innych, których tytułów w zasadzie nie pamiętam.

Więc, jeśli ktoś może kiedyś grał, niech napisze, może jakąś grę poleci. Fajnie tak czasami wrócić sobie do takich gier...ten sentyment.

Na razie tyle, mam nadzieję, że temat nie umrze tak szybko, jak powstał. No ale cóż zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek mi dał pegazka :) Pamiętam że jak trzy lata miałem to mario rozwalałem. A Contra z bratem ciotecznym, to były emocje ;) Od tego zaczęła się moja przygoda z grami. Do dziś uwielbiam Mario :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iluzja Pie

Cudowne przeżycie !

Pegasus ohh ile gier tam się nawalało .

Mario oczywiście , Contra standard , Tanki w imię ojczyzny xD , Kaczki ( to kolega miał ) ,Bomberman i nieznana mi gra z nazwy ale pamiętam że chodziło się myszą i się koty biło po głowach młotkiem xD

Pamiętam też żółwie Ninja i Pokemony z takich gier na pegasusa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak... Pegaz... O ile pamiętam rosyjska podróba NESa, którą później podrobili albo sprzedawali Polacy... czy jakoś tak.

Miałem, grałem. A ulubione tytuły?

Jurrasic Park - cudo :pinkie2:

Seria Mario (te "oryginalne", a nie przeróbki typu mario 12, 13, 14...)

Darkwing Duck

Jackal

Contra

Battle City aka czołgi, ale tylko "we dwóch", bo samemu gra traci 99.9% grywalności

"Złota Piątka"

1943 (albo 1942... nie pamiętam)

"Kaczki" (gdybym wtedy wiedział, że można sterować kaczką...:rd8: )

Excitebike

Battletoads

Top gun (te lądowania :crazytwi: )

Bomberman z kolekcji 1000000 in 1 - nieśmiertelność + MOCNE nielimitowane bomby. Oszustwo, lamerstwo... nazwijcie to jak chcecie, ale rozpierducha była jakich mało

Jeśli coś sobie przypomnę to dopiszę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Oj grało się. <3

 

Miałem również dyskietkę 168 in 1 (motyw kosmiczny). Były tam fajne przeróbki Mario, np. zanikający obraz planszy i właściwie nie wiedziałem wtedy czemu to służyło, miałem zaledwie 5 lat. Pamiętam również takie gry jak: Baloon Fight, Ice Climber, "Formuła 1", Execite Bike, Lode Runner, Pacman, Tetris i wiele innych. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

Oj, ile wspomnień z tym jest. Tak samo jak i z ps1 zresztą :x. Ogólnie to fajne czasy były, o ile mnie pamięć nie myli to dostałem pegaza od kogoś z rodziny chyba, dawno to było i nie pamięta się dobrze :v. A gier było dużo fajnych, oczywiście te kaczki- legenda ma się rozumieć, Mario, Contra i więcej..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...