Skocz do zawartości

Desant [ Warhammer 40.000 ]


Verlax

Recommended Posts

Dobry.

Miałem ostatnio jakiś dziwny rodzaj literackiego natchnienia i po prostu musiałem napisać coś z WH40k, oczywiście o mojej ulubionej Gwardii Imperialnej. Napisałem już swoisty prolog do tego opowiadania ( Desant to tytuł roboczy ).

Desant

Jako, że na razie nie jestem pewien jak to się rozwinie, postanowiłem się w tym krótkim fragmencie skupić na rzeczach, które się zwykle pomija w takich opowiadaniach, to jest : Logistyce, Taktyce ( to Gwardia stosuje jakieś? ) i rozróżnianie poszczególnych różnic pomiędzy regimentami.

Możecie również zauważyć, że nie ma tu wyznaczonego głównego bohatera. Szczerze mówiąc, tutaj tkwi mój największy problem. W tej kampanii będzie uczestniczyć mnóstwo regimentów, a wraz z tym mnóstwo osobistości. Którą z tych postaci uważacie za najbardziej interesującą i godną by napisać o niej więcej? A może w ogóle nie rozróżniać głównego bohatera i napisać trochę ze wszystkich perspektyw? Jak uważacie?

Ah, i najprawdopodobniej zrobiłem sporo błędów w tym tekście. Ta, wiem.

Pozdrawiam

Verlax

Link do komentarza

Zgadza się, przy pierwszy opisie inspirowałem się wstępem do "Karabiny Tanith" napisane przez Dana Abnetta, który jest u mnie najbardziej cenionym anglojęzycznym pisarzem zaraz po Lovecrafcie i Martinie.

Włączyłem komentarze, jak coś, więc można już nanosić tutaj ewentualne poprawki. Cieszy mnie swoją drogą, że się tobie spodobało, bardzo się starałem utrzymać klimat i monumentalizm typowy dla Młotka.

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...