Skocz do zawartości

Archer Accurate


Gość

Recommended Posts

Oki, oto mój OC:
 
Imię: Archer Accurate

 

Wiek: 19

 

 

Rasa: Pegaz

 

 

Płeć: Klacz

 

 

Wygląd: Grzywa i ogon ciemno-brązowe, oczy też brąz, sierść jasny brąz.  img003uq.jpg

 

CM: Znaczek przedstawia łuk i strzałę, czyli Archer jest łuczniczką. 

 

 

Charakter: Zwykle wesoła, lubi towarzystwo innych, zaradna, często ma szalone pomysły, czasami dostaje głupawki lub płacze bez powodu.

 

 

Historia: Urodziła się w Cloudsdale. Zawsze lubiła się bawić oraz czytać książki. Jej tata był rzeźbiarzem. Od niego nauczyła się strugać w drewnie. Mama pisała wiersze. Pewnego dnia przeczytała książkę, w której był kucyk strzelający z łuku. Spodobało jej się to, więc sama postanowiła spróbować. Codziennie chodziła na polanę niedaleko domu i ćwiczyła. Teraz jest jedną z lepszych łuczniczek.  Kiedy miała 18 lat jej rodzice zostali zamordowani przez jej starszą siostrę chorą psychicznie. Obecnie siostra jest w więzieniu. Pozostawiło to uraz w umyśle Archer (była świadkiem morderstwa) i dlatego czasami klacz śmieje się lub płacze bez powodu. Ogólnie poradziła sobie ze stratą rodziny. 

 

PS Pierwszy założony przeze mnie wątek. XD 
Cóż, co sądzicie o klaczy?

Link do komentarza
  • 2 weeks later...

Moje uwagi:

- jej sierść jest jasnobrązowa? Dla mnie to wygląda na pomarańcz... :lunathink:

- ta chora psychicznie siostra zepsuła całą fabułę i albo mi się wydaje, albo została tam, za przeproszeniem, wciśnięta "na chama"... No bo w końcu co to za OC, którego nie spotkała życiowa tragedia/nie jest Kucykiem, Który Przeżył/nie tonął w ciekłym azocie etc. :ming:

- bardzo mało cech charakteru. Właściwie wiemy tylko, że jest wesoła, zaradna, towarzyska i dostaje głupawki bez powodu... Trzeba w tej rubryce dopisać coś więcej, np. jak zachowuje się w towarzystwie (np. lubi być w centrum uwagi, często dowcipkuje, łatwo nawiązuje przyjaźnie etc.), jaki jest jej styl życia, co lubi, a czego nie...

- nie jest overpowerem/epickim do entej potęgi alicornem, co już stanowi spory plus.

- krótka historia - można by ja ździebełko rozwinąć. Ale i tak nawet dobrze ci wyszła... A właściwie wyszłaby, gdyby nie epizod z wcześniej wspomnianą chorą psychicznie siostrą.

- sama narysowałaś Archer, co jest dla mnie sporym plusem.

- wyłapałam kilka błędów interpunkcyjnych i językowych (powtórzenia).

Werdykt: cóż... Widać, że się starałaś i włożyłaś w OC-ka sporo pracy. Na przyszłość zapamiętaj, że nie trzeba udziwniać kucyków, by były one wartościowymi i barwnymi postaciami. Moja ocena to 5/10 plus hug za starania :derpyhug:

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...