Skocz do zawartości

Potrzebna opinia! [komputery]


OttonandPooky

Recommended Posts

Moja mama jest zainteresowana zmienieniem mi komputera, stacjonarka już ma wiele lat i ma ogromne problemy z instalacją programów graficznych

I mam jeden dylemat ...co jest lepsze? Laptop, komputer stacjonarny...a może netbook?

Ja chciałabym laptopa z jednego konkretnego powodu ...można bez problemu go wszedzie zabierać ...jednak ludzie mi go odradzają ,bo nie da się go "tuningować" .Chciałabym podkreślić ,że sprzęt służyłby tylko do tworzenia grafiki ,a nie do gier i innych niepotrzebnych mi programów

 

Chciałabym poznać opinie od ludzi którzy znają się..jeżeli chodzi o komputery ...fajnie by było gdybyście mi też polecali jakieś konkretne firmy ...niestety cena musi być jakaś przystępna

Link do komentarza

Jeśli chcesz komputer tylko do tworzenia grafiki, jak rozumiem nie aż tak zaawansowanej 3D wykorzystywanej w grach. Nie będziesz więc potrzebował wielkich mocy obliczeniowych. To polecam ci laptopa z powodu mobilności. O tuning się nie martw on jest potrzebny właśnie do gier kiedy już nowe tytuły nie działają na wysłużonym komputerze.

 

Jednak nieco łatwiej będzie ci konkretniej doradzić kiedy byś powiedział co znaczy dla ciebie przystępna cena. 

Link do komentarza

Zależy jakim rodzajem grafiki się zajmujesz. Do tworzenia grafiki 3D to tylko stacjonarka ze względu na wydajność i możliwość rozbudowy. Do każdej grafiki zdecydowanie wygodniejszy będzie komputer stacjonarny z dużym monitorem.

Natomiast plusem laptopa jest jego mobilność. Do niego oczywiście też można podłączyć zewnętrzny monitor, ale laptop nie będzie tak wydajny.

Musisz sam zdecydować na czym Ci najbardziej zależy, czy na wydajności i komforcie pracy, czy na mobilności.

Link do komentarza

Jak już to, ja bym radził inwestycje w porządny komputer stacjonarny bo dobrego laptopa za 2000 zł nie kupisz, chyba że poczekasz jeszcze, dozbierasz troszkę pieniędzy i kupisz jakiegoś za 3000 zł. Coś na przykład z dotykowym ekranem... tak, taki laptop jest warty rozważenia kupna, zwłaszcza jeśli masz zamiar na nim rysować.

Link do komentarza

Jeśli o takie programy Ci chodzi to wystarczy laptop z biedronki. Jestem pewny że 4 gb ramu wystarczy(a nawet będzie za dużo) (Sam mam 4gb a uzywam mego kompa do grania, czasem porobienia czegoś w photoshopie i nie tylko  :megusta:)

 

Czy Ty siebie człowieku słyszysz?

 

Otto, na twoim miejscu sprawdziłabym te dwa tematy na PCF:

http://forum.pcformat.pl/FAQ-Polecane-laptopy-netbooki-ultrabooki-Maj-2013-t

http://forum.pcformat.pl/Zestawy-komputerowe-Kwiecien-2013-t

Tematy są aktualizowane raz na miesiąc, więc na pewno znajdziesz w nich coś dla siebie ^ ^ A jeżeli nie, to zawsze możesz tam spytać, bo na forum przesiadują głównie specjaliści, a na forum o kucykach to o specjalistę trudno...

 

Co dalej mogę powiedzieć... na pewno, jeżeli zdecydujesz się nie kupuj gotowców z Allegro/Media Marktów czy innych takich, bo to tylko wyrzucanie pieniędzy w błoto.

A jeżeli Twój wybór padł by na laptopa, to pamiętaj aby miał min. 4 GB RAMu, a jego kartą graficzną nie był intel HD Grapchics, bo zwyczajnie nie uciągnie Photoshopa, a jakość obrazu będzie o wiele niższa.

 

Sama używam laptopa do bazgrolenia ( oo takiego -> http://www.ceneo.pl/14234489), Photoshopów, GIMPów, SAIów i innych takich więc wiem jaki masz mniej-więcej target co do kupna :fluttershy5:

Jeżeli mogłabym jeszcze jakoś spróbować pomóc to pytaj, choć specjalistką niestety nie jestem ^ ^'

Link do komentarza
  • 2 months later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...