Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Beton

Brony
 • Content Count

  51
 • Joined

 • Days Won

  2

Beton last won the day on May 29 2013

Beton had the most liked content!

Community Reputation

22 Neutral

About Beton

 • Rank
  Szalony Elektronik
 • Birthday September 15

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier
 • Zainteresowania
  Elektronika, Informatyka
 • Ulubiona postać
  1. Rainbow Dash
  2. Applejack
  3. Twilight Sparkle

Recent Profile Visitors

1285 profile views
 1. Beton

  Ja natomiast uważam, że kupowanie VPSa w OVH do hostowania małej strony nie ma zupełnie sensu, lepiej w takim przypadku wybrać tańszy hosting WWW. Chociażby w takim az.pl za cenę jednego miesiąca najtańszego VPSa w OVH (16zł), który będzie miał 10GB dysku (w rzeczywistości nawet mniej), możesz teraz na rok wykupić hosting WWW o powierzchni 50GB bez limitu transferu, z tego co widzę, to nawet dorzucają darmową domenę .pl.
 2. To też zależy od ustawionych fusebitów, są różne przedziały dla zewnętrznych kwarców (i dla różnych rezonatorów). Widzę, że w BASCOMie te ustawienia są mniej czytelne. Jeżeli pamiętasz jakie opcje wybierałeś, to można dobrać jakiś zewnętrzny rezonator. Jeżeli nie pamiętasz, to można próbować różne wartości, ale też bez gwarancji na powodzenie, więc moim zdaniem to nie warte zachodu przy cenie Atmegi 8. Patrząc na ten projekt, do którego link podałeś w pierwszym poście, Atmega powinna pracować na wewnętrznym zegarze 8MHz.
 3. Prawdopodobnie zmieniłeś bit SPIEN (wyłączyłeś możliwość programowania przez SPI), albo RSTDISB (wyłączyłeś działanie PC6 jako Reset). Jeżeli jednak nie ruszałeś tych bitów, ale ustawiłeś Atmegę na działanie z zewnętrznym kwarcem, to jak najbardziej możesz ją zaprogramować. W takim przypadku podczas programowania Atmega musi mieć podłączony rezonator kwarcowy do nóżek XTAL1 i XTAL2 (odpowiednio PB6 i PB7). Pozdrawiam. PS. Co prawda nie programuję w BASCOMie, więc nie wiem jak to w nim wygląda, ale pamiętaj, że w większości programów zaznaczone pole oznacza ustawienie danego bitu na "0", a odznaczone ustawienie na "1".
 4. 24 września, po ponad roku działalności, serwer zostanie zamknięty. Przez ten czas serwer przeżywał liczne wzloty i upadki, przeszedł też wiele zmian. Zaczynaliśmy od zwykłego serwera z paczką FTB 1.4.7, jednak szybko zdobyliśmy wiedzę i (przy ogromnej pomocy Asiekierki) stworzyliśmy własną paczkę modów. Mieliśmy wiele planów, choć części z nich nie udało się zrealizować. Pomimo to praca nad serwerem dała nam masę dobrej zabawy. Chcielibyśmy podziękować wszystkim graczom za wspólną grę i wkład w budowę mapy. To właśnie dzięki wam serwer istniał tyle czasu i na długo zostanie w naszej pamięci.
 5. 1. Podaj parametry komputera i wersję systemu operacyjnego. 2. Sprawdź czy masz aktualną wersję Javy. 3. Sprawdź czy generują się crash-reporty (user/.asielauncher/DerpCraft/crash-reports/), jeśli tak to wyślij mi je na email, albo PW.
 6. W folderze .asielauncher/DerpCraft/ też nie ma żadnych plików? Najlepiej wejdź na nasz kanał IRC, w ten sposób będzie łatwiej rozwiązać problem.
 7. Wygląda to na problem z pobieraniem pliku minecraft.jar. Sprawdź czy w folderze user/.asielauncher/versions/1.6.4/ masz plik minecraft.jar.
 8. Podaj parametry komputera, łącznie z wersją systemu operacyjnego. Sprawdź czy generują się crash-reporty (user/.asielauncher/DerpCraft/crash-reports/), jeśli tak to wyślij je. Najlepiej, jeśli napiszesz na maila [email protected], lub wejdziesz na nasz kanał IRC. Wtedy najszybciej rozwiążemy problem.
 9. Beton

  Było super! Cieszę się, że w tym roku udało mi się spotkać na Pyrkonie tylu Bronies. Bardzo pozytywnym zaskoczeniem była dla mnie sobotnia prelekcja o MLP i jej zakończenie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda się zorganizować dwugodzinny panel. Dziękuję wszystkim, z którymi udało mi się spotkać i pogadać, za naprawdę miło spędzony czas.
 10. Z przyjemnością informujemy, że w dniu dzisiejszym zakończyliśmy przenosiny serwera na nowy hosting. Mamy nadzieję, że dzięki temu serwer będzie stabilniejszy, a co z tego wynika, gra na nim stanie się przyjemniejsza.
 11. Sierp i piła są z Project: Red. Ten mod korzysta z Forge Multipart, więc trzeba uważać, bo jego instalacja może negatywnie wpłynąć na działanie innych modów.
 12. Dzisiaj otwarta została oficjalna strona DerpCrafta. Będziecie mogli znaleźć na niej najświeższe wieści z serwera, wraz z informacjami o nadchodzących eventach. Na stronie znajduje się także między innymi dział poradników, oraz galeria zdjęć. W przyszłości planujemy rozbudowę strony o więcej funkcjonalności. Link do strony: http://www.derpcraft.pl/
 13. W dniu dzisiejszym zaktualizowaliśmy paczkę modów. Oprócz aktualizacji większości modów do najnowszej wersji, dodaliśmy także nowe: Chisel oraz CustomNPCs. W przypadku problemów z uruchomieniem Minecrafta, należy usunąć folder „.asielauncher”. Krótki opis jak to zrobić: Windows: Wchodzimy do folderu C:\Użytkownicy(Users)\Nazwa_użytkownika\ znajdujemy w nim katalog „.asielauncher” i usuwamy go. Linux: Wchodzimy do katalogu domowego i usuwamy z niego folder „.asielauncher”. Pozdrawiamy i życzymy miłej gry.
 14. Niestety serwer jeszcze trochę poleży, ponieważ hosting nie potrafi nawet skutecznie przekopiować plików między własnymi serwerami. W związku z tym wszystkie pliki będę musiał przenieść sam, za pośrednictwem swojego komputera, a wysyłanie wszystkich plików przy prędkości uploadu 1Mb/s niestety trochę potrwa. Możliwe, że na nowy hosting przeniesiemy się już na początku lutego, bo naprawdę nie mam już cierpliwości do obecnego hostingu.
 15. Właśnie dostaliśmy odpowiedź od hostingu. Niestety przez ponad 9 godzin nie udało im się przenieść danych metodą znaków dymnych, w związku z tym obecnie je pakują i będą przenosić ręcznie. (Pewnie dyskietkami...)
×
×
 • Create New...