Skocz do zawartości

Code Geass


Violet Star

Recommended Posts

Zapewne na tym forum jest dużo fanów tego (najlepszego w całym wszechświecie) anime. Podejrzewam też że większość zna dobrze fabułę. Code Geass przepełnione jest niesamowitymi postaciami i jak naprawdę niezwykłą muzyką. Jak dla mnie jest to pomieszanie wszystkich gatunków: mechy, romans, szkolne itd. Można by wymieniać w nieskończoność ile gatunków mieści się w całym Code Geass i Code Geass R2. Jak dla mnie to anime jest najlepsze i podejrzewam, że nigdy nie przestanę tak uważać, a zwłaszcza po burzliwym zakończeniu po którym nie wiadomo, czy Lelouch żyje...

Link do komentarza

Moje ulubione anime, dla którego porzuciłem Bleacha. Ta fabuła, ta muzyka, ta kreska... cud, miód i orzeszki. Istny majsterszyk. Co do zakończenia - gdzieś po necie krąży jego rozszerzona wersja z wydania DVD, które mówi wprost, że

Lelouch przeżył (woźnica się uśmiecha, co dowodzi, że to on)

, ale nie chce mi się tego szukać.

 

Tak przy okazji - wiadomo, kiedy będzie nowy odcinek tego spin-offa (Boukoku no Akito)? I jak myślicie, pokażą tam naszych? W końcu akcja dzieje się w Europie. Mogliby nawet dać nam jakiegoś Knightmare Frame'a (Winged Hussar Class rządzi(łby)!)

Link do komentarza

Gandzia, to nie jest z edycji rozszerzonej, tylko z deleted scenes. Tak bynajmniej piszą, bo całkiem prawdopodobne że to jest fanmade ;p

Co do tego czy Lelouch żyje czy nie... Oglądałem CG 3, albo 4 razy już i o ile za pierwszym razem byłem pewien że jest martwy, to za drugim już skapnąłem się, że Lelouch zabrał ojcu kod nieśmiertelności, bo jak inaczej niż zabierając go swojemu ojcu mógłby przekazać Nunally wspomnienia? To było takie samo jak w momencie w którym Lulu dotknął C.C, a ona mimowolnie pokazała mu swoje wspomnienia. Możliwe że coś pomieszałem, bo trochę minęło od ostatniego oglądania i te kwestię akurat słabo pamiętam. Wyczuwam rewatcha w moim wykonaniu

:D )

Noo, jedno z lepszych anime jakie widziałem. Kreska ładna, choć styl mi się trochę nie podoba. Muzyka jest genialna, nawet pomijając openingi i endingi zostaje takie cudo jak Hitomi - Continued Story. Postacie i fabuła wymiatają, do tego wprost uwielbiam te strategie Leloucha :D

Link do komentarza

Fakt obejrzałam sobie wersję rozszerzoną i widać na niej wyraźnie, że woźnica uśmiecha się, gdy C.C zwraca się do Leloucha co oznacza

Lelouch żyje! Jest nieśmiertelny!

 

Ale i tak (jak dla mnie) najlepszą postacią był Kururugi Suzaku :x

Link do komentarza

Dobrze, że usunęli tą scenę. Wolałem rozmowy ze znajomymi i dyskusje na ten temat. Ale cóż, nie pierwszy raz spaprali to anime dla kasy. Niemniej jednak Code Geass, it's best possible thing! :5jsSt:

Czekam z niecierpliwością na anime, które choćby zbliży się do ilości ciarek, dreszczy i sprawi, że będę wstawać o 5 rano na nowy odcinek. Mogę tylko współczuć osobom które oglądają teraz. Wspomnienia jak ze znajomymi omawialiśmy, każdy odcinek i tworzyliśmy teorie na temat następnych. :cmc:

Dzięki temu, gdy wspominam o Code Geass zawsze tak ciepło na sercu się robi. Tym bardziej, ze z niektórymi ze znajomych nie mam już kontaktu. Dla mnie Code Geass to coś więcej niż anime.

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...