Skocz do zawartości

Cztery kolory jako typy osobowości.


Recommended Posts

Niedawno zetknąłem się z teorią dzielącą ludzi na cztery zasadnicze typy osobowości. Nie jest to jedyna taka teoria, nie jest popierana przez "oficjalną" psychologię, ale bywa używana w firmach do robienia drużyn które dobrze ze sobą współpracują. Oczywiście nie jest też dokładna ani wyczerpująca - zawsze znajdzie się ktoś kto niespecjalnie do tego pasuje. W każdym razie jest dość ciekawa i uczy tego że ludzie są rożni i jak z nimi postępować. 

 

http://general-psychology.knoji.com/which-color-personality-are-you-red-blue-green-or-yellow/

 

BTW, gdzieś znalazłem test i wyszło mi, że jestem niebiesko-zielony. 

Link do komentarza

W każdym razie jest dość ciekawa i uczy tego że ludzie są rożni i jak z nimi postępować

Hm... Ciekawe, bo o ile się spotkałem z różnymi podziałami, ten nie wydawał mi się adekwatny i interesujący. Teraz widzę po MLP jak bardzo się myliłem.

Pozwolicie że przydzielę, proszę polemizować jak się nie zgadzacie:

TS - Zielony i Niebieski

AJ - Niebieski i Czerwony

RD - Czerwony i Zielony

FS - Zielony i Żółty

R. - Żółty i Niebieski

PP - Żółty i Czerwony

Oczywiście te kolory tylko fragmentami pokrywają te bogate charaktery, ale tu widać doskonale jak one są do siebie dopasowane.

W teście wyszło mi najwięcej Niebieskiego i najmniej Czerwonego, co by się nawet zgadzało z moimi preferencjami co do bohaterek.

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...