Skocz do zawartości

Muzyka i grafika - ktoś ogarnia te tematy?


Graphite Shine

Recommended Posts

Witam, poszukuję kogoś ogarniającego grafikę komputerową bądź programy do tworzenia muzyki, oraz oczywiście kogoś chętnego do podzielenia się swoją wiedzą. :desu:

Grafika:
Chodzi tu głównie o prace dotyczące mlp. Moje doświadczenie? Rysuję od kilku lat, ostatnio nawet zacząłem bawić się kolorami, moje prace możecie znaleźć tutaj http://kapiicefruit.deviantart.com/gallery/
Posiadam również tablet graficzny, ubolewam nad tym, że nie umiem wykorzystać jego możliwości :twiblush2: .
Chciałbym nauczyć się grafiki komputerowej, ponieważ doszedłem do wniosku, iż gdyby mój wkład pracy połączyć z efektami komputerowymi, mógłbym zacząć tworzyć sztukę na nieco wyższym poziomie. Próbowałem swoich sił w Gimpie oraz Corelu 12, póki co na próżno.




Muzyka:
Jestem pianistą już od niemal 7 lat, zostałem również obdarzony w miarę czystym głosem. Na lekcje śpiewu uczęszczam od dopiero roku, ale lepiej późno niż wcale  :desu:  . Po pewnym czasie stwierdziłem jednak, iż nawet najlepiej wyćwiczony utwór jest niczym innym, jak odtworzeniem oryginału, zaczęło mi to nie wystarczać. Póki co zajmuję się przekładem utworów muzycznych na nutki dla pianistów, niedługo postaram się uruchomić swój kanał na youtube. Poszukuję kogoś, kto mógłby zapoznać mnie, chociaż w najmniejszym stopniu, z podstawowymi programami i ich działaniem. Próbowałem już coś sklecić samemu, rozpracowałem nawet niewielką część programu FL Studio oraz. Od kilku tygodni mam jednak poczucie, iż "stoję w miejscu" i wiem, że dalej sam się nie rozwinę. :fluttersad:

Przepraszam, jeśli moje prośby są zbyt śmiałe, ale po kilku tygodniach rozpaczliwych poszukiwań w różnych domach kultury, forum jest moją ostatnią deską ratunku.
Jeżeli chciałbyś mi pomóc, proszę, napisz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym ci pomóc w związku z muzyką, ale dokładnie co chcesz osiągnąć i do czego dążysz? Jaki gatunek cię interesuje?

 

Widzę, że nie komponowałeś nic wcześniej. Ale grasz na pianinie od 7 lat (tyle co ja, sic xD), oraz umiesz czytać i pisać nuty, więc chociaż tyle.

 

Jeśli chcesz komponować instrumentalne/ambientowe/klasyczne utwory, ja mogę ci pomóc.

Jeśli chcesz zagłębić się w bardziej elektroniczne brzmienia, trance, chillout, etc - to zgłoś się do Nicolasa.

 

Od razu mówie, że uczenie się FLa czy innego DAWa to nie jest takie hop siup, gdzieś po pół roku będziesz potrafił sklecić dopiero dobry kawałek xD.

(PS. jak zaczynasz od zera, to najlepiej ucz się Abletona, najlepszy DAW z jakim miałem okazję pracować xD)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ci pomóc w Fl studio, szczerze, to nie jest trudne :cGfSS:
Sam tworzę w Fl i przykładam się do założenia kanału na YT, ale na razie mam parę innych priorytetów, w sumie też związanych z muzyką-
Zbieram fundusze na sampler :untz:
:brohoof: Piąteczka, coraz więcej Kompozytorów :aj5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ci pomóc w Fl studio, szczerze, to nie jest trudne :cGfSS:

Sam tworzę w Fl i przykładam się do założenia kanału na YT, ale na razie mam parę innych priorytetów, w sumie też związanych z muzyką-

Zbieram fundusze na sampler :untz:

:brohoof: Piąteczka, coraz więcej Kompozytorów :aj5:

 

Pochwal się jakąś pracą. Długo tworzysz? No i jaką muzykę głównie xD Jaki sampler?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca- na razie tajemnica :cGfSS: 
Jest jakaś granica między tworzysz a bawisz się muzyką :derp:
Bawię się z pół roku, a tworzę? Myślę, że dopiero zaczynam tworzyć prawdziwą muzykę znośną dla uszu :D
Muzyka? Bardzo chciałbym tworzyć ''Czarne symfonie'' Z Elektronicznymi wstawkami. Tylko mi nie wychodzi, z racji niskiej wiedzy muzycznej (Pisanie i czytanie nut)
Podstawy są, a staram się uczyć we własnym zakresie, bo najbliższa szkoła muzyczna to dobre 30 km :(
Tworzę coś w rodzaju mieszanki odmużdżającej... Hardchiptune/ninitendocore, czasami diubstep/dnb/ a czasem takie cuś co mógłbym nazwać Happy music ;)
Staram się zasmakować trochę gatunków muzyki :ming:

Sampler, a raczej multikontroler- wymarzone AKAI MPK mini- kontroler midi, pady i potencjometry do regulacji wszystkich parametrów w sofcie (Bomba) :aj5:
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam osobiście kejbord yamahy, który robi mi za klawiaturę midi, w muzyce którą wykonuje bardzo to pomaga xD

Chiptune też szanuje, tworzyłem w FamiTrackerze, fajna zabawa. Dubstep/DnB to nie moja bajka, ale czasem lubię posłuchać.

 

Co do kontrolera - zainteresuj się Abletonem, ma lepsze wsparcie do tego typu rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meh

Jeżeli chodzi o rysowanie to mam jedną radę: ćwicz jak najwięcej

Nawet profesjonaliści zaczynali od zera, a w większości przypadków nie mieli żadnego mentora, prócz wyobraźni :bonbon2:

Do rysowania polecam Paint Tool SAI. Możesz go kupić za darmo w sklepie zwanym Torrenty :ming:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym ci pomóc w związku z muzyką, ale dokładnie co chcesz osiągnąć i do czego dążysz? Jaki gatunek cię interesuje?

 

Widzę, że nie komponowałeś nic wcześniej. Ale grasz na pianinie od 7 lat (tyle co ja, sic xD), oraz umiesz czytać i pisać nuty, więc chociaż tyle.

 

Jeśli chcesz komponować instrumentalne/ambientowe/klasyczne utwory, ja mogę ci pomóc.

Jeśli chcesz zagłębić się w bardziej elektroniczne brzmienia, trance, chillout, etc - to zgłoś się do Nicolasa.

 

Od razu mówie, że uczenie się FLa czy innego DAWa to nie jest takie hop siup, gdzieś po pół roku będziesz potrafił sklecić dopiero dobry kawałek xD.

(PS. jak zaczynasz od zera, to najlepiej ucz się Abletona, najlepszy DAW z jakim miałem okazję pracować xD)

Cóż, nie mam ściśle określonego gatunku, chociaż zaczynać chciałbym właśnie od instrumentalnych/klasycznych

Nuty oczywiście ogarniam

Ale co do tych utworów, nie mam bladego pojęcia jak się za to wziąć :twiblush2:  Czy robić je w programie, czy na pianinku ewentualnie keyboardzie jeśli chodzi o inne brzmienia

Ja po prostu umiem grać. Gdybyś chciał mi pomóc to nie wiem, jak mógłbym się odwdzięczyć, w każdym razie moje szczęście nie miałoby granic. :hug:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz wersję Fl?
Pewnie zapoznałeś się już z narzędziem do tworzenia Pattern'ów,
Po włączeniu programu, to właśnie okno się otwiera ;)
Podstawowo są tam 4 sample:
Kick
Clap
Snare
Hat
Gdy klikniesz na któryś z ''guzików'' to zmieni barwę na biały, i po odtworzeniu (spacja), zostanie odtworzony ;)
W lewym górnym rogu okna znajduje się coś w stylu licznika, służy on do zmiany ilości taktu.
Spróbuj znaleźć w bibliotekach (Pasek po lewej stronie programu) zakładkę packs, otwórz go.
Masz tam sporą ilość sampli (dźwięków), na każdy z nich możesz kliknąć, w celu odsłuchania, a gdy chcesz go dodać do projektu, przeciągasz do okna pattern.
Na razie tyle ;)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie mam ściśle określonego gatunku, chociaż zaczynać chciałbym właśnie od instrumentalnych/klasycznych

Nuty oczywiście ogarniam

Ale co do tych utworów, nie mam bladego pojęcia jak się za to wziąć :twiblush2:  Czy robić je w programie, czy na pianinku ewentualnie keyboardzie jeśli chodzi o inne brzmienia

Ja po prostu umiem grać. Gdybyś chciał mi pomóc to nie wiem, jak mógłbym się odwdzięczyć, w każdym razie moje szczęście nie miałoby granic. :hug:

 

Pisz tu - 46661807. Zobaczymy co da się zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graphite Shine: Popieram Cię jak najbardziej! Dobrze czynisz chcąc dalej rozwijać się muzycznie i być w tym Pro. 

Polecam zacząć od Abletona, który właśnie sam rozpracowuje. Ableton ma bardzo przejrzysty interfejs graficzny i moim zdaniem świetnej jakości silnik renderingu audio (efekt końcowy, czyli cały mix który stworzysz program zgrywa do pliku w super jakości i bez zakłóceń)  
Fruity Loops też nie jest zły, posiada mnóstwo własnych wtyczek. Własnie na nim zaczynałem swoją przygodę z tworzeniem muzyki na komputerku.

Zabrzmi zabawnie, ale posiedziałem nad tym programem tylko dwa dni. Zrobiłem dokładnie jeden utworek, o ten http://klocu92.wrzuta.pl/audio/7G7VEMUeFkh/track_1_34_urban_34 i zainteresowałem się czymś innym. Dopiero po dwóch latach ponownie zachciało mi się tworzyć muzykę na kompie, ale z tą różnicą, że teraz wziąłem się za ten temat dosyć poważnie i nawet zainwestowałem swoje ciężko zarobione pieniądze w swój pierwszy interfejs audio, mikrofon pojemnościowy i najtańsze, ale możliwe słuchawki do odsłuchu. :D

Obecnie ubolewam nad brakiem monitorów studyjnych (specjalne głośniki, które wiernie oddają brzmienie i nie zniekształcają dźwięku na różnych pasmach częstotliwości, czyli góra, dół i środek), ale na słuchawkach i głośnikach z wieży HI-FI na sam początek da się tworzyć.

 

Chętnie porozmawiam z Bronym, który ma wiedzę i doświadczenie dotyczące korekcji EQ, kompresji i masteringu, nad czym teraz sam się głowię. Chętnie wymienię się z każdą chętną osobą swoim bardzo niewielkim doświadczeniem, bardzo chętnie sam się czegoś nauczę.

I życzę wam i sobie więcej kreatywności! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko, ile was tu jest xD'

 

Ableton w żadnym wypadku nie jest przejrzysty, jest najtrudniejszy ze wszystkich chyba dostępnych DAWów. I silnik renderingu naprawdę nie ma tu znaczenia. Ten program jest genialny z innych względów.

 

Najbardziej przejrzysty z programów jest Cubase, Najlepszy dla początkujących. FL Studio też nie jest złe, jest najtańsze z tychże, dość szybkie i mam do niego sentyment.

 

Monitory zbyt idealizują, nie polecam początkującym twórcom muzyki. Kupić jakieś szajshajzery czy inne za ~200 zł i to wystarcza na początek. Oczywiście przydałby się jakiś interfejs midi do tego, ale da się bez tego obejść.

 

Co do masteringu, mogę pomóc, ale w sumie to jest kwestia wyuczenia słuchu na różne rzeczy. Ale wskazówki zawsze mogę dać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko, ile was tu jest xD'

 

Ableton w żadnym wypadku nie jest przejrzysty, jest najtrudniejszy ze wszystkich chyba dostępnych DAWów. I silnik renderingu naprawdę nie ma tu znaczenia. Ten program jest genialny z innych względów.

 

Najbardziej przejrzysty z programów jest Cubase, Najlepszy dla początkujących. FL Studio też nie jest złe, jest najtańsze z tychże, dość szybkie i mam do niego sentyment.

 

Monitory zbyt idealizują, nie polecam początkującym twórcom muzyki. Kupić jakieś szajshajzery czy inne za ~200 zł i to wystarcza na początek. Oczywiście przydałby się jakiś interfejs midi do tego, ale da się bez tego obejść.

 

Co do masteringu, mogę pomóc, ale w sumie to jest kwestia wyuczenia słuchu na różne rzeczy. Ale wskazówki zawsze mogę dać.

Cieszę się, że masz własne zdanie, ale patrząc obiektywnie najbardziej przejrzysty z DAW'ów jest własnie Ableton ;) Firma przyłożyła dużo uwagi, by nadawał się on dla DJ'ów do tworzenia muzyki w czasie rzeczywistym, dlatego wszystko w nim jest wywalone w taki sposób, by można było szybko się do wszystkiego dostać i edytować parametry podczas jednego koncertu i to nie tylko z poziomu konsolety. Subiektywnie każdy lubi co innego, więc dla Ciebie może to być np. Cubase, a dla kogoś innego Fruity Loops. ;)

 

Dla mnie Ableton jest prostszy w obsłudze xD bo nie lubię się "dokopywać" do wszystkich funkcji jak np. w FL, czy Pro Logic. xD

 

Dobrze zmasterowany kawałek charakteryzuje się tym, że brzmi równie dobrze na każdym nagłośnieniu, ale bez monitorów studyjnych nie jestem w stanie osiągnąć satysfakcjonującego mnie brzmienia. Mam słuchawki zamknięte, wieżę stereofoniczną, głośniki pod kompa i nagłośnienie estradowe z prawdziwego zdarzenia.

Przesłuchuję skleciony kawałek na każdym sprzęcie z osobna i to co brzmi dobrze na słuchawkach, na każdym innym sprzęcie brzmi już zupełnie inaczej.

Przyzwyczajam wciąż swój słuch do mojego sprzętu i staram się likwidować pewne niuanse zawczasu, a niektóre po prostu ignorować i to jest tak, że czasem wyjdzie i wszystko jest ok, a czasem nie mogę zrównoważyć brzmienia na każdym ze sprzętów. Nawet najtańsze monitory i woofer w tej kwestii dałyby mi lepszy podgląd ogólny na wszystkie pasma i zdecydowanie lepszy komfort pracy :)

Jest nas zaledwie kilku, ale myślę, że idąc za przykładem Fandomu zza oceanu możemy się pokusić o stworzenie razem jakiegoś projektu muzycznego, co o tym myślicie? xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nas zaledwie kilku, ale myślę, że idąc za przykładem Fandomu zza oceanu możemy się pokusić o stworzenie razem jakiegoś projektu muzycznego, co o tym myślicie? xD

Bardzo chętnie, ja się piszę :)

Tylko trzeba będzie ustalić, co w ogóle chcemy robić, w czym i w jaki sposób, tzn projekt wysyłamy między siebie, czy też na live?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do masteringu - staraj się to robić gdzieś 3 dni po skończeniu kawałka, do tego na tej samej głośności, etc. Ale musisz pamiętać, że sprzęt jest różny, niektóre mają mocne doły, niektóre góry, więc kawałek nie będzie brzmieć jednakowo na różnym sprzęcie. Ma brzmieć po prostu dobrze.

 

Wspólny projekt? W sumie pisałbym się na to, ale jest kilka 'ale'. Każdy z nas korzysta z innego DAW'a, do tego z tego co czytam dopiero zaczynacie tworzyć muzykę na poważnie. Pisklak nie lubi ambientów, ja w nich się głównie lubuje i je tworzę. Ale myślę że tak czy siak można się jakoś dogadać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do masteringu - staraj się to robić gdzieś 3 dni po skończeniu kawałka, do tego na tej samej głośności, etc. Ale musisz pamiętać, że sprzęt jest różny, niektóre mają mocne doły, niektóre góry, więc kawałek nie będzie brzmieć jednakowo na różnym sprzęcie. Ma brzmieć po prostu dobrze.

 

Wspólny projekt? W sumie pisałbym się na to, ale jest kilka 'ale'. Każdy z nas korzysta z innego DAW'a, do tego z tego co czytam dopiero zaczynacie tworzyć muzykę na poważnie. Pisklak nie lubi ambientów, ja w nich się głównie lubuje i je tworzę. Ale myślę że tak czy siak można się jakoś dogadać.

 Dzięki za porady Swiftone. Ja pracuję na Abletonie i jestem po szkole muzycznej, a komponowaniem zajmuję się od bardzo dawna. Wystarczy ustalić wspólne tempo, rytm i można coś sklecić. Mogę robić partie gitarowe, perkusję i pianino, ale z tego co przeczytałem wyżej to pianino powinienem zostawić wam, bo też macie już jakieś doświadczenie ;)

 

Możemy opracować wspólnie linię melodyczną, a później dogrywać swoje instrumenty i wymieniać się wave'kami. Ze wszystkim idzie się dogadać.

Najważniejsze, by każdy miał w tym swój duży udział i żebyśmy dogadali się, bez zbędnych nerwów.

Wspólne projekty będziemy zamieszczać na YT na specjalnie stworzonym koncie i wykorzystywać je do reklamowania tego forum i ściągania tu jak najwięcej Bronies.

 

Wypowiedzcie się co o tym myślicie.  :aj3:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dzięki za porady Swiftone. Ja pracuję na Abletonie i jestem po szkole muzycznej, a komponowaniem zajmuję się od bardzo dawna. Wystarczy ustalić wspólne tempo, rytm i można coś sklecić. Mogę robić partie gitarowe, perkusję i pianino, ale z tego co przeczytałem wyżej to pianino powinienem zostawić wam, bo też macie już jakieś doświadczenie ;)

 

Możemy opracować wspólnie linię melodyczną, a później dogrywać swoje instrumenty i wymieniać się wave'kami. Ze wszystkim idzie się dogadać.

Najważniejsze, by każdy miał w tym swój duży udział i żebyśmy dogadali się, bez zbędnych nerwów.

Wspólne projekty będziemy zamieszczać na YT na specjalnie stworzonym koncie i wykorzystywać je do reklamowania tego forum i ściągania tu jak najwięcej Bronies.

 

Wypowiedzcie się co o tym myślicie.  :aj3:

 

Który stopień? Ja kończę drugi właśnie xD. Co do utworu, chętnie bym jakiś dubstep/chipstep sklecił.

Wymienianie się waveami to niezbyt dobry pomysł. Będzie ciężej to potem razem ładnie zmiksować. Co do programu, mogę się 'poświęcić' xD. Mogę pracować pod FLem albo Abletonem, wszystko jedno. W sumie na perkusji nie umiem grać, więc jak ty umiesz to świetnie, choć i tak byśmy robili beat perkusyjny w DAWie, tak?

Mogę nawet zaśpiewać xD Ale to w trochę innym rodzaju muzyki.

 

Co do sprzętu, mam klawiaturę midi, keyboard, interfejs audio, mikser, gitarę, pianino (ale nie mam mikrofonu xD).

 

W każdym razie przydałoby się jakąś konferencje na gg zrobić czy coś w tym stylu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy musieli wymyślić inny sposób, bo tak na prawdę wymiana wave'ami to słaby pomysł, głównie dlatego, że cały projekt nie będzie równy.
Najlepszym rozwiązaniem byłby ten sam DAW, preferuję Fl, do abletona bym się przyzwyczaił ;)

Ambienty są ok, ale nie mogą zajmować całość piosenki (wstawki, albo przejśćia- spoko) :rd11:
Konferencje, może na skype?

Co do sprzętu, Mam wyżej-średniego kompa, miłą klawiaturę, małe (spore) audio i ogromne chęci ;)
Aaa jeszcze mam mikrofon studyjny (nie jest zły)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który stopień? Ja kończę drugi właśnie xD. Co do utworu, chętnie bym jakiś dubstep/chipstep sklecił.

Wymienianie się waveami to niezbyt dobry pomysł. Będzie ciężej to potem razem ładnie zmiksować. Co do programu, mogę się 'poświęcić' xD. Mogę pracować pod FLem albo Abletonem, wszystko jedno. W sumie na perkusji nie umiem grać, więc jak ty umiesz to świetnie, choć i tak byśmy robili beat perkusyjny w DAWie, tak?

Mogę nawet zaśpiewać xD Ale to w trochę innym rodzaju muzyki.

 

Co do sprzętu, mam klawiaturę midi, keyboard, interfejs audio, mikser, gitarę, pianino (ale nie mam mikrofonu xD).

 

W każdym razie przydałoby się jakąś konferencje na gg zrobić czy coś w tym stylu.

 

Drugi oczywiście i to już parę dobrych lat temu (21 latek hehe stary dziadyga ze mnie xD)

Wybierasz się może potem na studia? :)

 

P.S.Właśnie usunąłem konto gg, bo myślałem, że będzie niepotrzebne. ;p 

 

 

Będziemy musieli wymyślić inny sposób, bo tak na prawdę wymiana wave'ami to słaby pomysł, głównie dlatego, że cały projekt nie będzie równy.

Najlepszym rozwiązaniem byłby ten sam DAW, preferuję Fl, do abletona bym się przyzwyczaił ;)

Ambienty są ok, ale nie mogą zajmować całość piosenki (wstawki, albo przejśćia- spoko) :rd11:

Konferencje, może na skype?

Co do sprzętu, Mam wyżej-średniego kompa, miłą klawiaturę, małe (spore) audio i ogromne chęci ;)

Aaa jeszcze mam mikrofon studyjny (nie jest zły)

 

No to musimy zrobić tę konferencję na Skype. :chrysalderp:  Boicie się tych wave'ów jak ognia :ming:  a tymczasem z wave'ami da się przyjemnie i w bardzo prosty sposób pracować na różnych DAW'ach jednocześnie.

Wystarczy każdorazowo całą ścieżkę/linię instrumentu skonsolidować od samego początku ze wszystkimi przerwami (ciszą) w utworze, wtedy uzyskujemy wspólny początek i ścieżka zawsze jest na swoim miejscu, tam gdzie powinna i bez żadnych opóźnień. 

 

Ja z instrumentów u siebie "w studiu" mam gitarę elektryczną, basówkę, keyboard/midi,interfejs audio i kilka mikrofonów.

Jeżeli chodzi o perkusję to mam na kompie świetną wtyczkę.

Sprzętowo jestem w stanie nagrywać ścieżki audio 96khz/24bit (focusrite 2i4), ale wydaje mi się, że będziemy razem pracować w standardowym 44,1/16  :aj5:  No chyba, że jednak damy radę robić to wszystko na jednym pliku i w jednym DAW'ie. :ming:

 

Nie wiem jak wy, ale ja już czuję po kościach, że szykuje nam się całkiem w pytę pierwszy kawałek. :vinylderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziemy musieli wymyślić inny sposób, bo tak na prawdę wymiana wave'ami to słaby pomysł, głównie dlatego, że cały projekt nie będzie równy.

Najlepszym rozwiązaniem byłby ten sam DAW, preferuję Fl, do abletona bym się przyzwyczaił ;)

Ambienty są ok, ale nie mogą zajmować całość piosenki (wstawki, albo przejśćia- spoko) :rd11:

Konferencje, może na skype?

Co do sprzętu, Mam wyżej-średniego kompa, miłą klawiaturę, małe (spore) audio i ogromne chęci ;)

Aaa jeszcze mam mikrofon studyjny (nie jest zły)

 

Jak to nie mogą zajmować całego utworu, oczywiście że mogą xD.

 

Drugi oczywiście i to już parę dobrych lat temu (21 latek hehe stary dziadyga ze mnie xD)

Wybierasz się może potem na studia? :)

 

P.S.Właśnie usunąłem konto gg, bo myślałem, że będzie niepotrzebne. ;p 

 

 

 

No to musimy zrobić tę konferencję na Skype. :chrysalderp:  Boicie się tych wave'ów jak ognia :ming:  a tymczasem z wave'ami da się przyjemnie i w bardzo prosty sposób pracować na różnych DAW'ach jednocześnie.

Wystarczy każdorazowo całą ścieżkę/linię instrumentu skonsolidować od samego początku ze wszystkimi przerwami (ciszą) w utworze, wtedy uzyskujemy wspólny początek i ścieżka zawsze jest na swoim miejscu, tam gdzie powinna i.bez żadnych opóźnień. 

 

Ja z instrumentów u siebie "w studiu" mam gitarę elektryczną, basówkę, keyboard/midi,interfejs audio i kilka mikrofonów.

Jeżeli chodzi o perkusję to mam na kompie świetną wtyczkę.

Sprzętowo jestem w stanie nagrywać ścieżki audio 96khz/24bit (focusrite 2i4), ale wydaje mi się, że będziemy razem pracować w standardowym 44,1/16  :aj5:  No chyba, że jednak damy radę robić to wszystko na jednym pliku i w jednym DAW'ie. :ming:

 

Nie wiem jak wy, ale ja już czuję po kościach, że szykuje nam się całkiem w pytę ten pierwszy kawałek. :vinylderp:

 

Ja dalej proponuję wspólny DAW, zaufaj mi, mam w tym doświadczenie xD.

 

Tak, prawdopodobnie wybieram się na studia muzyczne zaocznie. Nie jesteś taki stary, tylko rok starszy ode mnie, zacząłem edukację muzyczną dość.poźno, do tego miałem rok przerwy z różnych powodów.

 

W sumie mam możliwość pracy na 24 bitach/96khz, ale myślę że jednak lepiej zostać na standardowych 16. Jeśli chodzi o 'wtyczkę', to ja też mam świetną, i to nie jedną xD wiec wiesz xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak? Wspólny DAW?

Jaki?

Skype, o której?

Ja na razie jestem w szkole :/

Zapomniałem dopowiedzieć, że mam gitarę :3

 

 

Proponuję FL Studio. Skype to wszytko jedno, tyle że ja aktualnie nie mam mikrofonu, więc będę mógł tylko pisać. Podajcie tu swoje nazwy to jakoś sie tam zgadamy żeby tutaj nie spamić. Mamy trzy gitary xD ale wątpie że będą wykorzystane, bo mamy zamiar robić muzykę elektroniczną, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Bardzo chętnie wziąłbym w tym udział
Ja ze sprzętu posiadam / mogę zdobyć praktycznie wszystko, czego potrzeba
Ale jeśli chodzi o komponowanie to jestem zielony
I również posiadam gitarę :3

Edytowano przez Graphite Shine
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...