Skocz do zawartości

EeveeDance


Recommended Posts

 Siemanko to mój pierwszy Oc(Nie,nie błagam was o litość ,ale nie liczcie na profeske.)Słyszałam ,że tego oto Oc może zalać fala hejtu. Czemu? Zapraszam do przeczytania.

 

Imię:EeveeDance

Miejsce zamieszkania:Granice Ponyville niedaleko lasu Everfree.

Rasa:Ziemniak *

Płeć:Klacz ^^

Wygląd:Uwaga na oczy! Tak wiem tragedia.

untitled_by_firerock234567-d679fh6.jpg

Cm:Pokeball 

Lubi:Śpiew ,taniec ,zabawę z jej pupilem Eevee

Nie lubi:Rozkazów ,pegazów ,porażek ,kłamstwa i nieposłuszeństwa.

Charakter:

+Zabawna

-niepoważna

-nieodpowiedzialna

+przyjacielska

+opiekuńcza

+żywiołowa

-uparta

+pomocna

+spostrzegawcza

 

Przyjaciele:SpeedieHooves**

 

Historia Imienia:

Dawno dawno temu w krainie zwanej Equestrią urodziła się klaczka. Jej imię brzmiało EeveeDance i mimo ,że nazywa się tak jej imię miało brzmieć zupełnie inaczej ,lecz w chwili nadawania jej imienia coś kazało rodzicom nazwać ją tak ,a nie inaczej. Każda próba skreślenia z dowodów jej imienia kończyła się powrotem imienia na swoje miejsce. Jak wiadomo imię kucyka łączy się z jego przeznaczeniem. EeveeDance nie była wyjątkiem nim się obejrzała jej przeznaczenie samo ją znalazło.

 

Historia:EeveeDance urodziła się na skraju Ponyville w małej drewnianej chatce niedaleko lasu Everfree ,tam szczęśliwie dorastała.W dniu jej dziesiątych urodzin EeveeDance obudziła się w środku nocy.Usłyszała hałas za domem więc poszła sprawdzić co się dzieje ,gdy wyszła na zewnątrz ujrzała ślady światła ,które prowadziły do lasu Everfree. Bez budzenia rodziców ruszyła w głąb lasu.Było ciemno i zimno ,mimo to klaczka nadal szła za hipnotyzującym światłem. Doszła do polany. Na jej środku stał stolik z trzema kulami. Magiczne światło otoczyło kule ,które jakby lewitowane przez jednorożca podleciały przed twarz klaczki. W środku każdej z kul widać było stworka. W pierwszej kuli widać było brązowego stwora skulonego w kłębek ,miał puchaty biały kołnierz* ,puszysty ogon i długie uszy. Na kuli widniał napis 'Eevee'. W drugiej kuli widać było potworka koloru różowego ,miał długi ogon i przypominał myszoskoczka. Na kuli widniał napis 'Mew'.

W trzeciej kuli znajdował się zwierzaczek podobny do ryby ,był niebiesko biały ,a na bokach głowy miał płetwy. Na kuli widniał napis 'Dratini'. Klacz spojrzała niepewnie na kule. 'Woow' szepnęła. Skupiła się i chwyciła wszystkie kule w kopyta. Kule zadrżały w jej ramionach. Zaczęły świecić i po chwili znowu pojawiły się przed jej pyszczkiem. 'Wybierz jednego klaczko' powiedział głos zza pleców EeveeDance. Klaczka odwróciła się i ujrzała różowego stworka z wielką muszlą na głowie i cyrkowym kołnierzykiem. Wstrzymała śmiech. 'Witaj nazywam się Slowking i jestem tu by pokazać ci twoje przeznaczenie ,a teraz wybierz jednego.'

Klacz spojrzała na kule. Podeszła do kuli z napisem 'Mew'. Skierowała w jej stronę kopytko ,gdy nagle coś kazało jej wybrać pierwszą kulę z napisem 'Eevee'. Złapała kule w kopytka. Inne kule nagle znikły a pierwsza zaczęła się otwierać. Z jej środka zaczęły  wylatywać kolorowe światła ,które otoczyły klacz i kule. Światła zaczęły unosić EeveeDance ,jej grzywa zaczęła powiewać na wszystkie strony. Z kuli wyleciał największy strumień światła ,który leciał przed pyszczek klaczki. Strumień zatrzymał się przed pyszczkiem ,a na samym jego końcu uformował  się kształt ,który po chwili zmienił się w stworka. Ten zaczął latać na około EeveeDance. 

Światła traciły swoją jaskrawość i powoli nikły ,a klacz z potworkiem zaczęła opadać ku ziemi ,gdy opadli całkowicie klaczka ujrzała na boku znaczek wyglądający jak kula ,w której zamknięty był pokemon. 'Zostałaś wybrana jako jedyna trenerka pokemona swojej rasy moja droga EeveeDance.' Slowking stanął przed pyszczkiem klaczy i machał rękoma w dziwnych gestach ,nagle widok rozmazał się ,a oni stali w lesie ,po którym biegały najrozmaitsze stwory. 

'Musisz wyruszyć w podróż moja droga' tłumaczył 'Będziesz największą i jedyną trenerką pokemon swojej rasy!' Zrobił parę innych gestów i przed nimi uformowały się kule. 'Widzisz te kule?To w nie będziesz łapała pokemony.Spotkasz różne istoty ,które są naszymi przyjaciółmi nazywają się ludzie.' Zrobił kilka kolejnych gestów ,a przed ich twarzami ukazał się chłopiec z czarnymi włosami i żółtym pokemonem na ramieniu obok szła dziewczynka ruda jak marchewka i chłopiec z przymkniętymi oczami. Klacz nigdy nie widziała czegoś takiego 'Czy to ci ludzie? Nie wyglądają na strasznych.' Kolejne nocne godziny mijały ,a Slowking pokazywał  jej wszystko czego musiała się nauczyć przed wielką podróżą. 'Będziesz musiała opuścić rodzinę.' Wytłumaczył smutno Slowking 'Ale to twoje przeznaczenie!'

Gdy klacz nauczyła się zasad walki między pokemonami wróciła do domu i poszła spać jakby nigdy nic się nie stało. Następnego dnia opowiedziała wszystko swojemu najlepszemu przyjacielowi Hoovsowi. I dwa dni później wyruszyła z nim oraz swoim nowym przyjacielem pokemonem Eevee wyruszyła ,aby zostać mistrzem pokemon!

 

_________________________________________________________________

 

Tragedia,wiem.

*Czemu kuc ziemny?Jest bardziej wytrzymały i silniejszy ,dodatkowo ,gdyby była  jednorożcem albo pegazem jaka to  by była podróż?Tydzień lotu?

 

** O nim też będzie ^^

Edytowano przez Eevee :3
Link do komentarza
Gość Littlebart

Słyszałam ,że tego oto Oc może zalać fala hejtu. Czemu?

 

Nie przesłyszałaś się słonko :yay:

 

Imię : EeveeDance - Evetańcz trochę dziwnie to brzmi..

 

Art : Nie znoszę, wręcz nie lubię takich crossoverów, jakimi są połączenia jakichś pokeballi i innych "shitów" z kucykami. W dodatku nie jest najładniej narysowany, no ale... grunt że nie jest z generatora tylko główka coś pracowała.

 

Cechy charakteru sobie zostawię bo to sprawa indywidualna co kto daje.

 

Historia imienia : To jest tak denne i kiczowate że tego nie da się racjonalnie wytłumaczyć. Ciężko było wyrzucić kartkę i napisać na nowej jej inne imię niż skreślać po 5 razy i dać się trollować głupiej kartce? No ale widzę, że inteligencja rodziców do najwyższej nie należała i w końcu ulegli na te kiczowate imię :fluttershy5:

Historia : W pierwszej części, mogę ci powiedzieć że przeczytałem z 20 razy wyraz kula, czym przypomniałaś mi o sławnym raperze jakim jest :

Ciężko wymyslić synonimy do słowa kula ? Najwyraźniej lepiej pisać 20 razy to samo :fluttershy4:

 

Tak więc historia jest do kitu, tak samo jak te przecinki po spacji typowe dla tego zakresu wiekowego w jakim jesteś. Tak więc staraj się tego wyzbyć i pisz je jak normalny człowiek a nie pokemon.

 

 

 

Słaby OC ze słabą historią, na pewno dało się coś lepszego wykombinować lecz wymagało to pewnie umiejętności jaką jest myślenie. W następnych OC staraj się bardziej uważać na takie błędy, wymyślaj lepsze imiona i lepsze historię, a na pewno nikt Ci aż tak nie shejtuje twojego dzieła.

 

 

Co do pokemonów, bardzo je lubię więc nie pomyśl że wylewam jakąś na nie nienawiść. Dam Ci fajnego mema jakiego znalazłem na internecie ;P

 

cyndaquil_eabcf8_1521039.jpg

Edytowano przez Littlebart
Link do komentarza

:facehoof:

Właśnie przeczytałam mojego OC.

Dude...mój mózg próbował stworzyć świetnego ,a wyszło jak wyszło.

Co do przecinków po spacji.W szkole każą nam takie robić ,a gdzie indziej hejcą mnie za brak spacji. NIe chcę się odzwyczaić ,bo w szkole miałabym awanti u pani od Informatyki. :/

 

Co do słowa kula. Jak miałam to nazwać? Okrąg ,kulka ,kuleczka?

 

Rysunek. To jeden z pierwszych pełnych rysunków jakie stworzyłam więc... (ale mimo wszystko nie prosiłam o litość więc nie będę teraz ubolewać co nie?)

 

Imię:No wiesz jeśli chodzi o EeveeDance to bardziej mi chodziło ,że ona lubi tańczyć i lubi Eevee ,bo nie tylko imię liczy się z przeznaczeniem ,ale też z zainteresowaniem.

 

Co do historii jej imienia chodzi o to ,że na żadnej kartce nie chciało się zmienić ,ale pewnie źle to wytłumaczyłam.

 

Co mogę jeszcze wybronić? 

 

Chyba nic więc żegnam.

Link do komentarza
Gość Littlebart


Co do słowa kula. Jak miałam to nazwać? Okrąg ,kulka ,kuleczka?

 

Pokeball, piłka, bila można też pobawić się w jakieś słowotwórstwo albo zmienić trochę zdanie.

 


Imię:No wiesz jeśli chodzi o EeveeDance to bardziej mi chodziło ,że ona lubi tańczyć i lubi Eevee ,bo nie tylko imię liczy się z przeznaczeniem ,ale też z zainteresowaniem.

 

Na drugi raz staraj się dawać normalniejsze imiona bo naprawdę trochę kiczowato to brzmi :P

 

A co do tej pani od informatyki, czy jeżeli kazała by wam pisać z błędami bo inaczej by was wyzywała pisali byście? Postaw jej jakieś argumenty, że tak się nie pisze może nawet wydrukuj jakiś artykuł. Ona myśli że jak jest nauczycielką to ma zawsze rację? Wpaja wam jakieś nieprawdziwe teorie by później znowu inny nauczyciel Was od tego odzwyczajał znowu. Postaw się jej jak mówiłem i daj jej jakieś stosowne argumenty do jej głupiego toku myślenia :fluttershy3:

Link do komentarza

Wasza nauczycielka wciska wam bzdury wierutne. W każdym znanym mi języku spacje stawia się PO znakach interpunkcyjnych.

Co do OC - crossover z Pokemonami nie jest zbyt dobrym pomysłem i to, niestety, widać. Mimo wszystko jednak duże propsy za fakt, że starałaś/starałeś się utworzyć normalnego kuca zamiast leczyć kompleksy niezniszczalnym hiper-Alicornem, jakich pełno po sieci.

Link do komentarza

szczerych... więc tak według mnie (to tylko moje zdanie) rysunek wygląda nieźle oczy wcale nie są tragedią (widziałem gorsze). Co do historii nawet niezłe połączenie pokemonów i kucyków, ale mogło by być lepiej napisane. gdybym miał oceniać w skali 1-10 za historie dałbym 6 a za rysunek 7.

Link do komentarza

Mhu...crossover...Jeżeli już się robi OC to nie crossover...Jednak jeżeli to ma być już crossover to powiem że całkiem nie zły ale jako historia normalnego OC? Nie...

Nevermind,idźmy dalej...3.95/4 to historia jej CM,a co dalej? Jej życie teraźniejsze? Dzieciństwo? Przyjaciele? Cokolwiek? Relacje z jej pokemonami? A rysunek naprawdę zły nie jest.

Ocena 6.5/10 (też ze względu na to że KOCHAM pokemony)

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...