Skocz do zawartości

Gra MMORPG w realiach MLP


Kamileron

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

A nie lepiej na silnik wybrać unity? Dość łatwy w obsłudze i całkiem ładna grafika

Unity3D nie jest gotowym silnikiem do MMORPGów. Pomijam fakt że do 2D to on się średnio nadaje a robienie kuców w 3d to raczej wyższa szkoła jazdy. Masz tam tylko framework do komunikacji, synchronizacji obiektów, który i tak jest raczej średni. Całość logiki gry musisz napisać sam zarówno na serwer i klientów. Poza tym musisz posiadać dobre rozumienie wzorców z których korzysta ten framework inaczej polegniesz. Poza tym jak ktoś zna te technologie to lepiej dołączyć do Legends of Equestria bo właśnie w Unity3D ma on powstać.

Natomiast na VB to ja nieźle LOLnołem ;-] ktoś w tym jeszcze pisze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by to miała być gra 3d to polecałbym source jako silnik (pewnie walnąłem coś głupiego)

Source jest przestarzały. Aczkolwiek modele kucyków do GModa już istnieją.

Nie, żeby się czepiać, ale dlaczego w ogóle coś polecasz jak wiesz, że to może być coś głupiego? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kordgorn

Jejku, aż mi się stare, dobre czasy przypomniały, czytając ten temat :D Myślę, że autor projektu wie co robi i to, że wybrał akurat 2D i framework taki a nie inny pokazuje, że potrafi siły na zamiary, no... ten... rachować. Jeśli chodzi o silniki 3D to moja pazerność chciałaby wskazać Unreal Engine III (UDK oczywiście) jednak to tylko szalona pazerność xD Jeśli chodzi o Unity 3D to rzeczywiście, nie jest on przystosowany do gier typu multiplayer co nie zmienia faktu, że stworzenie na nim nawet produkcji MMO nie jest niemożliwe. O ile wiem to Gloria Victis zespołu hm, Black Eye Studios(?) właśnie na niego przerzuciło swój projekt. Source nie jest otwarty ani darmowy ani nawet dostępny dla zwykłego śmiertelnika. Są SDK ale na nich porządnych rzeczy się nie zrobi. Autorowi mogę jedynie poradzić, żeby przemyślał procesy rekrutacyjne do zespołu/projektu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...