Jump to content

Zestriddle


Eivel

Recommended Posts

Zestriddle to seria parudziesięciu następujących po sobie zagadek, w których rozwiązanie poprzedniej jest z kluczem do następnej. Zagadki mają dość mroczny, psychodeliczny charakter, do tego są naprawdę wymagające. Czas spędzony nad zagadką często mierzy się tu nie w godzinach, lecz dniach.

Jest tutaj wymagany dość wysoki poziom języka angielskiego. Zagadki często odsyłają nas do przeróżnych źródeł, np. znanej literatury. Rozwiązanie często też wynika z gier słownych.

 

Zakładam ten temat, ponieważ Zest jest mało znany, a jest to jeden z lepszych projektów na jakie trafiłem. Już czwarty raz do niego wracam, a ciągle nie przekroczyłem dwudziestego poziomu. Dzięki temu, że zagadki są takim wyzwaniem, jest przy nich tyle zabawy.

vsFBeDk.png

 

Przed rozpoczęciem gry należy obowiązkowo przeczytać podstrony "what am i?" oraz "general hints". Tłumaczą one zasady gry, miejsca, w których można odnaleźć wskazówki do zagadki oraz dają kilka dobrych rad co do samego rozwiązywania.

 

Rozwiązania zagadki mogą się zdarzyć banalne, dlatego nie warto odrzucać pewnych odpowiedzi, ze względu na ich prostotę.

 

Jeśli będziecie gotowi by się sprawdzić, wystarczy kliknąć "ZE?T" i rozpocząć podróż po tym pięknym, psychodelicznym testerze cierpliwości. Powodzenia!  :crazytwi:

 

Adres strony: http://zestriddle.ovh.org/

 

Proszę nie umieszczać w tym temacie rozwiązań zagadek. Nawet w spoilerach. Natomiast dyskusja i wskazówki są jak najmilej widziane.

 

@Notka dla moderacji

Mimo dość mrocznego charakteru zagadek, nie uważam żeby Zestriddle był skierowany tylko do osób pełnoletnich. Gdyby tak było, byłby stosownie oznaczony na samej stronie. Jest to naprawdę świetny trening dla umysłu i zdobywał setki fanów na wielu forach.

Edited by Eivel
Link to comment
×
×
  • Create New...