Skocz do zawartości

Jak zablokować dostęp innemu użytkownikowi do moich danych?


Kamiiru

Recommended Posts

Witam, mam problem od jakiegoś czasu moje młodsze rodzeństwo buszuje mi po moich plikach na moim koncie użytkownika ze swojego konta.

Może wiecie jak zablokować dostęp innemu użytkownikowi do moich danych na pulpicie w Windows 7 ?

Z tym że drugie konto musi mieć uprawnienia admina ( program do neta na ograniczonych nie działa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kompa z projektu z UE i mam już założone hasło tak samo net, jest on na programie EasyWirelessNet z Anydata kiedyś próbowałem zablokować dostęp poprzez konto ograniczone ale program nie odpalał. Szkoda że  w Win 7 nie jest tak jak w XP że wystarczyło wybrać opcje przy zakładaniu hasła i był git.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anekito

Jeśli chcesz coś "specjalnego" :jedrula: schować, to polecam popularne niewidzialne foldery, sposób Wilka, a dodatkowo programiki takie, jak: Hide Folders (i tutaj polecam serwisy pokroju Chomikuj, co lepsze programy są bowiem płatne).

 

Możesz też po prostu ograniczyć dostęp(uprawnienia) do konkretnych folderów, lecz jest to nieco bardziej "pracochłonne", ale za to będziesz miał pewność, że nikt Ci nie wejdzie do Twoich plików.

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz odpowiednie uprawnienia dla C:\Users\TwojeKonto (PPM na ten folder > Właściwości > Zabezpiecznia > Edytuj > HomeUsers > odznaczasz wszystko > ok) i tyle. Bez żadnego pierdzielenia się w niewidzialne foldery czy dziwne programy... Oczywiście nie muszę mówić, że tylko Twoje konto powinno mieć uprawnienia administratora?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...