Jump to content

Siper

Administrator
 • Posts

  1614
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  59

Siper last won the day on March 9 2017

Siper had the most liked content!

About Siper

 • Birthday 10/04/1995

Recent Profile Visitors

32220 profile views

Siper's Achievements

Forumowy wyjadacz

Forumowy wyjadacz (8/17)

1.8k

Reputation

11

Community Answers

 1. Najlepszego w dniu urodzin :party:

  Spoiler

   

   

 2. W dniu dzisiejszym forum zostało przeniesione na nowy serwer. Jeśli zobaczycie jakieś problemy czy błędy, będziemy wdzięczni za ich zgłaszanie Aktualnie forum lata sobie na chmurce Oktawave.
 3. A jak zrobić taki styl jak na tym forum?

 4. Developerzy nienawidzą Wordpressa za archaiczny kod który już dawno powinien zostać zaorany i zrobiony na nowo. Jest on trudny w utrzymaniu poprzez brak jakichkolwiek wzorców projektowych. Nie wprowadzisz ich natomiast dlatego bo to zabije kompatybilność wsteczną która jest kosmicznie ważna ze względu na to, że jest pizdyliard pluginów, a co czwarta strona w internecie korzysta z Wordpressa. A jaki efekt tego? Taki: http://blog.insight.sensiolabs.com/img/screenshots/technical_debt_php.png No właśnie pluginy.... Wordpress powstał jako platforma do robienia blogów. A co z tego zrobiono? Wizytówki (można przeboleć), Sklepy internetowe (!), albo jeszcze jakieś dziwniejsze portale które z założeniemi Wordpressa mają tyle wspólnego ile wróbel ma współnego z Boeiniem 737. Nie wspomnę o tym, że o ile Wordpress sam jest dość bezpieczny to pluginy które ostatnią aktualizację miały x lat temu i były robione przez Hindusa po 5-minutowym tutorialu z Google'a są tak żałosnej jakości, że szkoda gadać co się tu odpieprza. Nie mówię, że Wordpress jest zły dla użytkownika końcowego lub redaktora, bo jest bardzo intuicyjny i wygodny w obsłudze. Jednak jeśli chcesz wprowadzić jakieś zmiany większe bądź jesteś programistą który musi to tykać to naprawdę, są lepsze metody na spieprzenie sobie dnia. Nie mówię też, że twórcy WP są jacyś marni, oni są świadomi tego, ale nie są w stanie nic zrobić ze względu na kompatybilność wsteczną z pluginami które tak naprawdę są jedyną przyczyną popularności Wordpressa.
 5. MyBB w tym roku miało 1 (czyt. JEDEN) update z tego połowa to poprawki bezpieczeństwa, a druga to bugfixy. Dwójki w ogóle nie widać i nie wiadomo kiedy coś się z tym zmieni (o ile w ogóle). Dodatkowo bazuje to na Laravelu od Łysego. O phpBB nie wspomnę, bo to jest dinozaur i nawet korzystanie z komponentów z Symfony tego nie zmieni. Podobny poziom co WordPress.
 6. Chciałbym tak dopowiedzieć a propos jaki silnik. Akurat to też jest trudne pytanie ponieważ większość projektów Open source'owych już zwyczajnie poumierało (hehe fejsbuczek zgarnia wszystko), a kompletnie nowe rozwiązania są bardziej stworzone jako dział pomocy technicznej niż do tworzenia społeczności. To też jest na ten moment niewiadoma, w przyszłości pewnie będzie więcej wiadomo
 7. tbh, jestem świadomy dosyć niefajnej sytuacji. I naprawdę chciałbym to rozwiązać w naprawdę chciałbym to rozwiązać najlepiej jak się da. Cały problem pojawia się od wielu czynników, które częściowo na siebie nachodzą. Forum powstało w 2011 roku, mamy za sobą 7-letni dług technologiczny, który musimy utrzymać, a jego spłacanie jest bardzo trudne i kosztowne. Skąd się wziął? Ciągłe rozwijanie forum i dostosowywanie do aktualnych potrzeb (KURRRŁA KIEDYŚ TO BYŁO ^) co nie zawsze było zaplanowane dobrze bo albo takiej potrzeby (planowania) nie było, albo po prostu nie było zbyt dużego doświadczenia. Aktualny stan techniczny bym wręcz porównał do 20-letniego Passata który przez ten czas był cięty, kręcony, poprawiany na odpieprz itd. Dlatego właśnie nie jest to takie proste. Zatem co można z tym zrobić? No właśnie... Zostawianie tego jak jest teoretycznie jest jakimś wyjściem, ale @Decaded już napisał o konsekwencjach tego. "Reinstalacja" forum natomiast sprawia, że znika dług technologiczny i możemy zacząć od zera, jednak tutaj znowu tracimy coś na czym nam jeszcze bardziej zależy - na treści. Tak naprawdę opcją która pogodzi te dwie rzeczy jest... stworzenie autorskiego rozwiązania. Coś co naprawdę byłoby czymś OP i rozwiązałoby dosłownie wszystkie nasze problemy. Niestety to chociaż byłoby najfajniejszym rozwiązaniem jednocześnie jest najbardziej problematyczne do wdrożenia. To byłby czas i koszta które po przeliczeniu na wynagrodzenie można liczyć w tysiącach zł - i ani trochę tutaj nie przesadzam. Nie wspominając o tym, że na ten moment Dec sam przyznaje, że nie mógłby pomóc, więc cały proces robienia aplikacji trafiłby na moje barki. Dlatego właśnie tak to teraz jest a nie inaczej i jest problem z podjęciem decyzji :/
 8. Hej Cipcia :****

 9. Jeśli to Pay 2 win to mega rak. Ale jeśli to np. zmiany kosmetyczne, skiny etc. to niech sobie jest. Daleko mi do wpieprzania się kto na co wydaje pieniądze A 60 euro to owszem jest dużo, ale pamiętajmy, że na zachodzie to aż tak bardzo nie boli.
 10. Kocham małe dzieci <3

  1. Perszing

   Perszing

   Ja też szczególnie jak są dobrze usmażone:rainderp:

×
×
 • Create New...