Skocz do zawartości

Czy boisz się ciemności?


Ukeź

Recommended Posts

Cóż. Z racji, że ostatnio naszło mnie bardzo na ten serial, z czystej ciekawości postanowiłam założyć ten temat. A nóż widelec ktoś jeszcze to pamięta, albo ogląda i ma ochotę porozmawiać?
Generalnie przedstawiało się to tak, że w każdym odcinku grupa nastolatków spotykała się przy ognisku i opowiadała sobie straszne historie. Cóż z biegiem lat te mrożące krew w żyłach opowieści wydają mi się wręcz zabawne, szczególnie niektóre, ale kiedyś to było coś :D Jak się za dzieciaka oglądało.
 
Do tej pory moim ulubionym odcinkiem jest Opowieść o Karmazynowym Klaunie, aczkolwiek niewiele ich teraz widziałam, a z dzieciństwa też wszystkich nie pamiętam. Niestety w polskiej wersji językowej jest problem ze znalezieniem większej ilości odcinków, aczkolwiek trochę ich jest na yt. Wystarczająco, by się z serialem zaznajomić c:
 
A dla tych co ledwo coś im świta, ale oglądali kiedyś, to może intro odświeży Wam pamięć? :D
http://www.youtube.com/watch?v=3pBBLN0w7NY

 

W każdym razie fajnie by było, jakby znaleźli się i tutaj jacyś fani serialu :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Odpowiem na pytanie z tematu.. czasem boje sie ciemności.. np. Każdej nocy wydaje mi sie , że ktoś leży mi.na nogach.. a to nie mój pies! To.jest dziwne..

To jest nazwa serialu, a nie pytanie czy boisz się ciemności... . Się czyta co ludzie piszą i nie karci języka. Co do serialu, to nie miałem okazji oglądać, lecz z opisu wnioskuje że naprawdę ciekawa produkcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No poniekąd Gęsia Skórka jest podoba, z tym, że ona była już później, a ja za dzieciaka na Czy boisz się ciemności? się wychowałam :D Ale szkoda, że tak mało osób to pamięta. I w sumie równie postrzelone te historię w tym wszystkim były. A Kroniki nie z tej ziemi nie kojarzę akurat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kronika to trochę podobny serial. O takiej redakcji, która w swojej gazecie opisuje zjawiska paranormalne. I te zjawiska były dość absurdalne, np. morderczy klaun, czy nawiedzony samochód. Niewiele pamiętam, bo oglądałem to z 15 lat temu, ale jeśli ktoś lubi takie tematy, to polecam.

Albo też Mistrzowie Horroru - w jednym z odcinków zombie zmarłych żołnierzy wstali z grobów, bo nie podobało im się, w jaki sposób władze rządzą państwem. A że akurat zbliżały się wybory, to poszli głosować :D Brzmi głupio, ale bardzo fajnie się to ogląda. Lubię takie nietypowe pomysły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czy boisz się ciemności? to aż taki horror według mnie nie jest, ale może to już kwestia wieku, że tak to nazwę. Chociaż w sumie momentami mam ciary, nawet na Gęsiej Skórce, więc w sumie rozumiem taką obawę. Chociaż oba seriale to bardziej takie straszaki dla młodszych, to są odcinki, które i we mnie wzbudzą dziwne odczucia, zależy czego dotyczą ^^

Btw. wciąż poszukuję wersji po polsku odcinka "Opowieść o Kameleonie" bo jeśli mnie pamięć nie myli, to był to jeden z najlepszych, więc jakby ktoś go dorwał, to fajnie by było jakby zalinkował, czy coś. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Nie znam, ale z opisu wydaje się podobny do Gęsia Skórka, albo Kronika Nie z Tej Ziemi. Oba te seriale miały bardzo porąbaną i absurdalną fabułę :) Jeśli ktoś jest znudzony standardowymi schematami w filmach, polecam.

O, znam Gęsią Skórkę. Ten porąbany serial? Serio? Kto by chciał to oglądać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...