Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Lyokoheros

Brony
 • Content Count

  371
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Lyokoheros last won the day on January 19

Lyokoheros had the most liked content!

Community Reputation

191 Great and Powerful Reputation

About Lyokoheros

 • Rank
  Forumowy Apologeta
 • Birthday 01/20/1996

Kontakt

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier
 • Miasto
  Luboń
 • Zainteresowania
  Kod Lyoko, MLP, gry, szeroko pojęta fantastyka, pisarstwo
 • Ulubiona postać
  Sunset Shimmer, a także w pewnym stopniu większość postaci, ale pośród nich szczególnie Celestia.

Recent Profile Visitors

8,373 profile views

Single Status Update

See all updates by Lyokoheros

 1. Zgodnie z tym co ostatnio mówiłem zapraszam was do małej ankiety dotyczącej tego na które z moich dzieł najbardziej czekacie. Możecie też oddać głos na kilka. 

  Generalnie są to opowiadania, które powstawały przy okazji konkursów i podobnych wydarzeń, przy tych zostało stosunkowo mało pracy, inne są już zaczęte, ale jeszcze mniej lub więcej muszę do nich dopisać...

  Poniżej w spoilerze ich lista z drobnymi opisami

  Spoiler

  "Nasza Mała Sunset" - opowiadanie w czasie publikacji, prace nad kolejnym rozdziałem są zaczęte, ale jeszcze nie skończyłem go pisać, zostało mi zdecydowanie ponad połowa
  "Kod Equestria" - największe opowiadanie w Lyokoverse, obecnie w trakcie pubikacji, czeka na kolejne rozdziały (kilka do przodu już nawet mam, ale czekają na dopracowanie) 
  "Jedność" - historia opowiadająca o wydarzeniach, które doprowadziły do zakończenia Wojny Tysiącletniej i powstania II Królestwa Equestrii (wielorozdziałowiec)
  "Królowa na uchodźstwie" - opowieść o zebrzej królowej Idube obalonej przez podstępnego brata oraz jej audiencji u księżniczki Unitas. Pisana pierwotnie na konkurs na zebrofika u Cahan. Potrzebuje tylko paru szlifów. (jednorozdziałowiec)
  "Legenda Rowu Lunarnego" - rozgrywająca się za panowania Unitas historia pewnego nieszczęsnego rejsu, którego załoga na własnej skórze przekonała się, czemu wszystkie stare mapy mówiły by omijać obszar Rowu Lunarnego... pierwotnie miała byś na konkurs Gandzi na statkofika, ale nie zdążyłem tego ukończyć przed końcem terminu. Potrzebuje tylko paru szlifów. (jednorozdziałowiec)
  "Rozłam" - historia wydarzeń, które przypieczętowały rozłam II Królestwa Equestrii i doprowadziły do wybuchu wojny domowej, pisany pierwotnie na konkurs na BroniesCorner. Potrzebuje tylko paru szlifów.  (jednorozdziałowiec)
  "Upadek Królowej Arachne" - historia wojny kucyków z podmieńcami, a także alikornizacji Celestii i Luny, gotowe na razie tylko parę fragmentów (wielorozdziałowiec)

  "Dziedzictwo Królowej"  - opowieść o tym co stało się po przegranej przez podmieńce wojnie z kucykami i jak ich rasa przetrwała... oraz o pewnej młodej (jeszcze nie całkiem) królowej. Napisana pierwotnie na konkurs Dolara. Potrzebuje tylko paru szlifów. (jednorozdziałowiec)
  "Ból i ukojenie" - historia dwóch najbardziej bolesnych momentów w życiu Celestii... i późniejszego ukojenia, na które musiała jednak długo czekać. Potrzebuje paru szlifów. (jednorozdziałowiec)

  [O Scarlet Sword] - póki co nie posiadająca tytułu opowieść o tym, jak Scarlet Sword (matka Sunset) stała się tym kim się stała (jednorozdziałowiec)

  [opowiadanie o Dzielnej Do] - historia jednej z wypraw Dzielnej Do... wyprawy, która później okazała się jedną z najważniejszych dla losów Equestrii (jednorozdziałowiec)
  [4 część "TrylogiiTetralogii Sunsetkowej"] - opowieść o nauce nastoletniej Sunset u księżniczki Celestii oraz o tym jak zginęła jej matka... właściwie tu mam tylko koncepcję, ale to na tyle istotne opowiadania, że uznałem iż je tu umieszczę. (jednorozdziałowiec)

  "Pierwsze Kroki" - bezpośrednia kontynuacja "Nowych początków" - chronologicznie najpóźniejszego opowiadania Trylogii Sunsetkowej. Jednakże już nie tylko z perspektywy Sunset, ale też Celestii, Syren i... pewnych nowych, a zarazem nie tak nowych postaci... jeszcze dość sporo fragmentów zostało do napisania ((chyba)jednorozdziałowiec)
  "O trzech Królestwach - historia Equestrii" - utwór dość nietypowy, bo mający bardziej charakter książki historycznej/kroniki niż zwykłego opowiadania, opisujący całą znaną historię Equestrii - od Wojny Tysiącletniej do III Diarchii(względnie II - Equestriańscy historycy nie są zgodni czy okres po powrocie Luny liczyć jako dalszą część II Diarchii, czy już jako III Diarchię). Spisane parę pierwszych rozdziałów (wielorozdziałowiec)
  Tłumaczenie "Past Sins" 2.0 - historia, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać... a jednak na polski została przetłumaczona jedynie jej pierwotna, znacznie bardziej niedoskonała wersja. Po II sezonie autor stworzył kolejną, uwzględniającą choćby istnienie takich postaci jak Shining Armor czy Cadance. I to do niej właśnie powstawały opowiadania poboczne - na dobrą sprawę nie do końca spójne z pierwotną wersją(zakładającą nieistnienie Cadance). Projekt realizowany w ramach Królewskich Archiwów Canterlotu i z pomocą Accu. (wielorozdziałowiec)

  Heh, w sumie nawet nie pamiętałem, że aż tyle tego jest... :godpony:

×
×
 • Create New...