Lyokoheros

Brony
 • Zawartość

  250
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

96 Wyśmienita

5 obserwujących

O Lyokoheros

 • Ranga
  Forumowy Apologeta
 • Urodziny 20.01.1996

Kontakt

 • Strona www
  kodlyokopowrotxany.bnx.pl
 • Skype
  tomaszyk.lubon

Informacje profilowe

 • Płeć
  Ogier
 • Miejsce zamieszkania
  Luboń
 • Zainteresowania
  Kod Lyoko, MLP, gry, szeroko pojęta fantastyka, pisarstwo
 • Ulubiona postać
  Sunset Shimmer

Ostatnio na profilu byli

1315 wyświetleń profilu
 1. No i po długim (zbyt długim, ale niestety tak wyszło) czasie kolejny rozdział Kodu Equestria. Nosi on tytuł "Kryształowa Wieża". Znajdziecie go tu lub na mojej stronie. A a w nim Będzie to też chyba jeden z tych rozdziałów, w którym będzie najwięcej nawiązań... ciekawe, czy wychwycicie wszystkie... No i będzie...
 2. Nie ma sprawy. Ja po prostu mam takie "nawyki moderatorskie" jak to nazywam, które wyrobiłem sobie parę lat temu na innym forum. No i w sumie to w wierszu zabrakło interpunkcji i dużych liter(lub były niepotrzebnie)... Ale i tak zrobił mi noc A tu wersja z poprawkami: I chyba go wrzucę do Wielkiego Spisu dzieł o Sunet Shimmer by inni mogli podziwiać.
 3. Jaki piękny wiersz... Co prawda opiekunem już niestety nie jestem... ale, że wciąż mogę edytować swój post, więc Cię wpiszę. MyHell się akurat za to chyba nie obrazi. (A tylko powinno być raczej "proszę", a nie "proszem".)
 4. Dawno tu nic nie wrzucałem... no w sumie dlatego, że skupiłem się na innych rzeczach, ale teraz czas bym opublikował tu coś co trochę jest przekładem, ale jednocześnie nie do końca. Jest to moja wersja "Opowieśći o pewnym cieniu"("Tale of one shadow"), ale nie będąca dokładnym przekładem, a raczej adaptacją do uniwersum stworzonego na potrzeby KE - stąd zmiany w treści(no i tu jest to śpiewane bezpośrednio z perspektywy Sombry): Zmieniłem się Zmieniłem się Po to by Po to by by na nich by na nich By na nich wywrzeć zemstę swą! Swe sercę, zamienie w głaz Bo nic już nie zwróci ich Wśród cieni Odnajdę moc By wreszcie pomścić ich Ooo... Przeżyłem! Przeżyłem to! Nie wybacze wam nigdy nie! Przeżyłem! Przeżyłem to! I nie wybacze wam nigdy nie! Tak cicho Po walce Lecz w głębi gdzieś wciąż waham się Ich krzyki Ich krzyki Mych poddanych co skrzywdziłem dziś Bez słońca I nadziei Bo wszystko to Straciłem dziś Przyjdź ogniu Przyjdź ogniu Spopiel to co zostało z nich Przeżyłem! Przeżyłem to! Nie wybacze wam nigdy nie! Przeżyłem! Przeżyłem to! I nie wybacze wam nigdy nie! Przegrałem dziś, Czy zwyciężyłem? Nieważne to jest już Dawnym sobą Przestełem być To co było Odeszło już Przeżyłem! Przeżyłem to! Nie wybacze wam nigdy nie! Przeżyłem! Przeżyłem to! I nie wybacze wam nigdy nie! Przeżyłem! Przeżyłem to! I nie wybacze wam nigdy nie!
 5. No dobra, trochę czasu minęło, zdążyłem w nim nieco zrobić - wiele poprawek do rozdziałów 0-5, choć w kwestii pewnych szczegółów (jak rozmowa Discorda i Fluttershy w pierwszym rozdziale) wciąż nie jestem w pełni zadowolony, więc mogą pojawić się jeszcze jakieś poprawki. Generalnie wszystko to co wynikło z dotychczasowej dyskusji zostało wprowadzone, postarałem się bardziej oddać atmosferę ostatniego bastionu, zmniejszenie ilości podawanych informacji o wieżach, rozbudować opisy i parę scen, mam nadzieję, że zmiany się wam spodobają. Dodatkowo uznałem by jednak delikatnie zmienić wygląd Xany. Zamiast całych czarnych skrzydeł będzie miał tylko czarne końcówki, a róg będzie miał normalnie biały. Uznałem, że tak będzie bardziej sensownie, bo po namyśle stwierdziłem, że poprzednia wersja była ciut przekombinowana. Jak dobrze pójdzie niedługo pojawi się jego nowa grafika. Co więcej pojawiły się już dwa kolejne rozdziały: Rozdział 6: "Cisza Przed Burzą" [wersja na stronie KLPX] Rozdział 7: "Oblężenie" [wersja na stronie KLPX] W przygotowaniu kolejny rozdział 8: "Kryształowa Wieża" PS z okazji 7 rozdziału mam też dla was mały bonus - moją wersję "Opowieści o pewnym cieniu", śpiewaną przez Sombrę z KE:
 6. Cóż wydaje mi się, że to był tylko flashowa animacja, oryginał znajdziesz tu, a tu Jest wersja zdubbingowana z Youtube'a. Znaczy możliwe, że jest też takie opowiadania, może tym inspirowane lub to jest jakimś inspirowane, ale zgodnie z moją wiedzą istnieje tylko to.
 7. Cóż jak była dyskusja o tym konkursie w kawiarence Klubu Konesera, to sprawiałaś wrażenie jakbyś była w trakcie pisania opowiadania na ten konkurs... ale może było to mylne wrażenie po prostu. Przejdę jednak do rzeczy, najwyższy czas na ogłoszenie wyników konkursu. Najpierw jednak chciałbym podziękować Dolarowi i Cahan (tylko taka drobna uwaga, w moim nicku jest tylko jedno "e", na końcu jest samo o) za przekazanie wiadomości ode mnie gdy miałem bana. W każdym razie ostatecznie nie dostałem żadnych pracy ponad to co jest w tym temacie, trochę szkoda, że nie było tego więcej i osoby, które najpierw się dopytywały nic nie napisały, no ale trudno, i tak miałem 4 w większości całkiem fajne opowiadania do przeczytania. Ponieważ jest tak niewiele prac, pozwoliłem sobie przyznać im kolejne miejsca zacznę je jednak wymieniać od końca, by ocenę najlepszej pracy zostawić na koniec. Miejsce 4. Miejsce 3. Miejsce 2. Miejsce 1. Zwycięzcy - Flashlightowi - serdecznie gratuluje i mam szczerą nadzieję, że to opowiadanie przerodzi się w początek dłuższej serii, bo chętnie poznałbym resztę twojej historii Sunset(no a chociaż to jak się wytłumaczyła z rozwalenia ściany w swojej szkole...). Przypominam też, autorom by włączyli opcje komentowania, abym mógł dodać im korektę do opowiadań. Naturalnie też zgodnie z obietnicą wszystkie prace zostaną umieszczone w Wielkim Spisie Dzieł o Sunset Shimmer.
 8. Ciekawe, od teraz nie ukrywanie swojej wiary to wciskanie jej ludziom na siłę. Ponadto nie robię nic wbrew naukom Kościoła. No i niestety Siper, ale to ty zakłamujesz rzeczywistość. Choć w jednym się zgadzam - dalsza dyskusja na ten temat jest bezcelowa. Cóż gdy pisałeś o zgodzie wyraziłeś się na tyle nieprezycyjnie, że wolałem dopytać. Co do licytowania... właściwie to dwie rzeczy policzyłeś jako jedną... no i gdybym faktycznie chciał się licytować to i więcej przykładów znalazł. Tym o co mi chodzi, jest to, że nie tylko to co ja pisałem może być dla kogoś obraźliwe, ale również to co wy pisaliście. Nadal nie wiem w jaki sposób mówi to o tym, że zasady konkretnej galerii nie mogą być bardziej restrykcyjne. A co do dwóch odpowiedzi... wydaje mi się to jednak formą zbyt niepełną, bo stopień zdecydowania użytkowników może być różny...
 9. Nacjonalizm czy katolicyzm - nieważne radykalny czy nie - nie ma nic wspólnego z faszyzmem. Katolicyzm stanowi wręcz dla niego swego rodzaju zaporę. Zresztą dla wielu reżimów katolicyzm był wrogiem publicznym numer jeden. Inne powstały tam gdzie go nie było. No i związki homoseksualne nie są powiązane z serialem, bo w serialu takich nie było. Były tylko związki heteroseksualne.
 10. Cóż pewnie czekają do końca by dopracować swoje opowiadania. O kilku osobach już wiem, że planują swoje nadesłać, a i parę osób dopytywało się tu o szczegóły, więc pewnie też planują coś wysłać. Mocno cieszy mnie też Twoja praca, to w sumie fajnie, że będę mógł sobie ją już teraz przeczytać(choć niestety mam wrażenie, że specjalnie poprawki nie robiłeś, albo mało się do niej przyłożyłeś - bo zostało nieco takich miejscami dość dziwnych błędów). No i podbicie tematu nowym postem też nigdy nie zaszkodzi;) (właściwie miałem wysłać tą wiadomość dawno i dopiero teraz się zorientowałem, że tego posta nie wysłałem)
 11. Mam dziwne wrażenie, że był tu post MyHella, ale jakby zniknął... cóż najwyżej się do niego nie odniosę, bo zbyt słabo pamiętam co w nim było. Do przypadku tego księdza też trudno mi się odnieść, bo zwyczajnie nie znam sytuacji. Może na żadne homoseksualne czy gorszące treści miał szczęście się nie natknąć, nie wiem... Pozwolę sobie jednak zacząć od końca, a mianowicie spraw nie związanych stricte z działem a dyskusją, dlatego też w spoilerze, by osoby chcące tylko "głównej części" nie musiały się przez to przebijać: Teraz w kwestii tych istotnych spraw: Zasadniczo nie wiem czy niektórzy sataniści nie potraktowali nazwania ich religię "świętą" za obrazę... choć to w sumie tylu spekulacje oparte na tym, że to słowo ma - przynajmniej w tym wypadku użycia - silnie katolicki kontekst, a satanizm jest jego kompletnym przeciwieństwem. Mniejsza jednak o to (i o "dolaryzm"(chyba nie obrazisz się na takie krótsze określenie na "Kult Dolara", nie?)). Tym co jest istotnym jest to, żę takie założenie może wydawać się sprawiedliwe i szlachetne, ale... w rzeczywistości niezależnie od tego jaka strona ma rację uznawanie dwóch (lub więcej) kompletnie niespójnych ze sobą stanowisk za równoważne - a więc w praktyce i za równoprawdziwe jest błedem logicznym. Jeżeli zdanie "A" jest prawdziwe, to zdanie "~A"(nie A) nie może być równocześnie prawdziwe. O ile jestem - no powiedzmy, bo nadal uważam to za głupie, irracjonalne i wręcz dyskryminujące dla osób religijnych - wstanie zrozumieć rozdzielność funkcji to jednak to, że jakiś użytkownik nie mógłby sobie założyć tematu takiego jak - użyjmy przykładu, który podał Mordoklapow - "Czy Sunset byłaby chrześcijanką" to nie rozumiem co niby miałoby w tym być złego. Byłaby to już definitywnie pełna dyskryminacja religii. Ustalenie działó jako "strefy wolnej od religii" jest tak naprawdę okropną dyskryminacją i w praktyce narzucaniem ateizmu. Po za tym miejscem na dyskusje o konkretnej postaci jest raczej jej dział, a nie "Ogólne dyskusje na temat kucyków" Cóż nie za bardzo rozumiem, dlaczego arty sugestywne nie mogę być zakazane w galerii. Fakt, nie jest to coś zakazane regulaminem ogólnym, ale nie wiedzę też w nim żadnego punktu, który wskazywałby na to, że regulamin działu nie może być bardziej restrykcyjny... Niemniej jednak ok, będę tylko gore i clopy usuwał. Przy czym jak już będą naprawdę obrzydliwe, to nie będę czekał na odebranie zgłoszenia, tylko usuwał od razu. Co do ankiet... nawet jeśli nie byłyby one wiążące, zawsze można (i o to myślę że i ustami Sunset) prosić użytkowników galerii by uszanowali ich wynik(czyli np jeżeli ankieta mówi, że danego typy grafik większość nie chce to raczej ich nie wrzucać). I wiem, że forum nie było, nie jest i nie będzie demokracją. Jak sam pewnie wiesz ustrój ten uważam za chory. No i jest skrajnie niepraktyczny w wypadku forów czy stron internetowych. Niemniej jednak jeśli dział ma być przede wszystkim dla użytkowników to logicznym wydaje mi się zapytanie ich o zdanie i uszanowanie ich woli poprzez wybranie opcji, które - zgodnie w wyrażonymi opiniami zadowoli możliwie najwięcej osób. Co do ankiet... starałem się nakreślić możliwie pełne spektrum opcji między jednym stanowiskiem a drugim, nierówność opcji na tak czy nie nie była moją intencją(zresztą nawet nie przeliczyłem ich ilości... po za tym to nie zawsze tak proste, no bo czy np "wolałbym nie, ale nie będzie mi to przeszkadzać" zaliczyć jeszcze na opcję nie, czy już jako neutralną - ani tak ani nie? W każdym razie teraz spróbuję policzyć) W każdym razie uwzględniając, że oznaczenie dotyczyłoby wszystkich(w sensie bez podziału na lekką i mocniejszą sugestywność) i na pewno oznaczane to proponuję taką formę ankiet: Tak wiem, nie będą wiążące, ale cóż szkodzi by użytkownicy mogli wypowiedzieć się jakich prac chcą w galerii a jakich nie? Jeśli nadal ktoś widzi tu nierównowagę to proszę o konkretne sugestię jak opcje w ankietach zmodyfikować. Na razie jeszcze nie zacznę ankiet, poczekam na ewentualne uwagi do formy, ale jak ich nie otrzymam do końca przyszłego tygodnia to uznam, że nie ma zastrzeżeń w takiej jak proponowana forma zrobię. Tylko... skoro nie ma miejsce na ideologię to czy jest miejsce na takie grafiki, stricte do parady równości się odnoszące? Jak ta: To żeby uniknąć nie porozumień... Zgoda ta dotyczy tylko formy uproszczonej ([Ship: [postać shippowana z Sunset]]) czy też tej rozbudowanej? Rozbudowajen czyli [ship(hetero!/homo!): <imie postaci z którą shippowana jest Sunset>, <ewentualnie nazwy innych shipów, które się pojawiają np Fluttercord, Sparity>] Przy czym w nawiasie byłyby albo obydwa napisy(hetero, homo), uporządkowane w miarę możliwości według tego których shipów jest więcej. Jeśli jest tylko jeden rodzaj to tylko jeden z napisów się pojawi. Wykrzyknik jest umieszczany przy tym rodzaju shipów do którego należy ten z Sunset. Po prawdzie mogłyby funkcjonować obydwa... w końcu prosty jest uciętą wersją tego rozbudowanego. Wbrew temu co się może wydawać niektórym myślenie katolików i muzułmanów jest diametralnie różne. Tak więc takie zestawienie może być równie obraźliwe co nazywanie homoseksualizmu chorobą. Zasadniczo mówisz, że nazywając homoseksualizm chorobą obrażam homoseksualistów, ale w nie mniejszym stopnie mnie obraża przedstawianie mojej ulubionej postaci jako lesbijki, którą wedle kanonu nie jest, czy też nazywanie moich źródeł "propagandowymi". Tak więc jeżeli ja wtedy obrażałem, to i Ty teraz obrażasz. Inaczej byłaby to jawna stronniczość i nierówne traktowanie. Co się zaś tyczy tej prośby Poprosić zawsze mogę, część cały czas w fandomie jest, część właśnie m. in. przez tą powszechną akceptacje dla homoseksualizmu nie chce mieć z nim nic wspólnego. Generalnie do tych osób, którym nie w smak są homoshipy zaliczają się m. in. @Fayer Storm 26, @Midday Shine, @Marquise Fancypants di Coroni, @slawomiro no i parę osób, które znam z facebooka i nie wiem pod jaką nazwą są tu zarejestrowane jeśli są. Bardzo możliwe, że również @Foley, choć to akurat tylko przypuszczenie No i forum o kucykach, a nie o homoseksualizmie, więc czemu aż tyle go tu jest w artach? Czemu w ogóle jest? To nie miejsce na takie tamaty/taką tematykę. Naprawdę argument, że "to forum o kucykach" to miecz obosieczny.
 12. Ach, czemu wszyscy nie mogą wrzucać po prostu takich obrazków jak @Cassidy - bardzo fajne prace, tylko przydałby się autor. W dwóch pierwszych jeszcze widać w rogu jakiś podpis, ale na ostatnim już nie. Myślę, że przynajmniej część trafi do galerii wyróżnionych prac (dałbym emotkę z Sunset, ale nie ma ) A ta grafika @Niklas... w obecnej sytuacji ciężko mi stwierdzić, czy było to prześmiewczo czy na serio - za słabo Cię znam by być pewnym - ale niezależnie od tego... tak podoba mi się... nawet bardzo. Prawdę powiedziawszy na tyle, że dzięki niej założyłem konto na Derpibooru. No tylko do Celestii w roli Maryji jestem sceptyczny, ciut przesada... ale jeszcze akceptowalna. No i w sumie - choć moim zdaniem w Equestrii niestety Boga nie znają (ale by wszyscy praktycznie katolicką wiarę przyjęli, jakby poznali) - to uważam, że Sunset mogłaby całkiem pasować na zakonnice. Szczególnie, że i tak uważam, że nigdy nie weźmie ślubu No dzięki... Hej, to nie chodzi o to, że nikt by Cię nie chciał, ba pewnie wielu by chciało... ale moim zdaniem ty jesteś/będziesz alikornem. A u alikornów przez swoją długowieczność jak zaobserwowałem generalnie wykształcił się jakby naturalny celibat - w sumie zrozumiałe, skoro o setki lat przeżyłyby swojego męża - poza paroma wyjątkami(Cadance... i może Twilight...) Dobra rozumiem, przecież się nie obrażam. Aha i jutro(a właściwie dziś po południu) zajmę się dalszym uzupełnianiem galerii wyróżnionych.
 13. Polemika z zarzutami: A teraz przejdę do takiego bardziej podsumowania swojego stanowiska i paru proponowanych rozwiązań. Generalnie - uważam, że praktycznie wszystkie zarzuty wobec mnie są nieuczciwe i przesadzone, niekiedy dochodziło to jawnych przekłamań(twierdzenie, jakobym wcale nie zakazywał sugestywnych grafik, czy też, że usuwałem jakieś tylko dlatego, że są homoseksualne). Nie odniosłem się może do wszystkiego, ale cóż i tak zrobiło się tego naprawdę dużo. Niemniej jednak mimo to są punkty w których jestem wstanie się zgodzić. Faktycznie w paru miejscach popełniłem błędy, nie tyle może do samej natury tego co robiłem, ale co do formy niekiedy już tak. Przez co i moje intencje mogły zostać źle odczytane. Fakt krytykowałem homoseksualny aspekt usuniętych grafik. Niepotrzebnie, bo zostało do odebrane jako POWÓD ich usunięcia, którym NIE BYŁO. Powodem tym była ich sugestywność. Zgodzę się, że faktycznie mogłem też poglądy Sunset przedstawiać inaczej jak napisał Triste Cordis Choć mam obawy, że i tak by niektórzy się czepiali. Aczkolwiek nie wiem czego ktoś mógł się czepiać chociażby w "Przecież Twilight jest moją przyjaciółką... my byśmy nigdy się nie... a już tym bardziej z Adagio! W dodatku po bitwie zespołów ja jej nawet nie widziałam!" - nie wiem do czego możnaby się przyczepić. Kanonicznie Twilight i Sunset są po prostu przyjaciółkami. Z Adagio się nie lubiła i nie było jej po bitwie zespołów - wszystko to jest po prostu tym co było w serialu. To mogłaby teoretycznie powiedzieć nawet będąc lesbijką(a jedynie nie mając z żadną z nich romantycznych relacji). Choć fakt, że później wypowiedziała się w bardziej absolutnym tonie o idei takiego związku. Co faktycznie może i nie było potrzebne. I choć uważam, że nigdy nie włożyłem w usta Sunset czegoś, czego by nie powiedziała, to mogę postarać się nie umieszczać w jej ustach tego co nie było bezpośrednio podane w serialu. Kwestia ogłoszenia... cóż było ono przy okazji i w kontekście odbywającego się Embermeeta(o którym pisałem w powodu prelekcji o Sunset), z powodu na swój łądunek ideologiczny schowane w spoilerze... umieszczenie tego gdzie indziej jednakże straciłoby nieco sens. I pewnie nikt (lub prawie nikt) by tego nie przeczytał(więc mijałoby się to z celem). Plus nie wiadomo mi o tym, by opiekun mógł pisać kolorem kucyka(i faktycznie jako ten kucyk) poza swoim działem. Po prawdzie myślałem - choć akurat po czasie - o nawet ostrzejszej formie z udziałem ludzkiej Sunset(któej używam rzadko bo jest mniej miła no i w zasadzie nie ma żadnego kanonicznego charakteru). Określanie wartości według których będę wyróżniać katolickimi też było w sumie niepotrzebne, szczególnie, że zostało to odebrane jako przypisywanie ich na wyłączność katolicyzmowi. Nie taka była moja intencja - chciałem odwołać się do możliwie najbliższemu serialowi systemu etycznego, chciałem rozstrzygać to zgodnie z jego duchem i wartościami. Które moim zdaniem są katolickie, a w moich ustach określenie czegoś mianem "katolickiego" jest naprawdę dużym komplementem. A na pewno nie przypisywaniem czegoś tylko katolicyzmowi. Ale wbrew mojej intencji tak to zostało zrozumiane... Choć pewnie czego bym nie napisał, jakiego systemu etycznego bym nie wybrał znalazłby się taki co by miał powody do narzekania. I tu rozbijamy się o pewien kolejny problem. Mówicie o prowadzeniu działu "dla wszystkich" o tym by był "wilk syty i owca cała". Problem w tym, że obecność treści homoseksualnych to wyklucza. Takie treści niektórym - nie tylko mi - będą przeszkadzać. Podobnie jak sama obecność treści sugestywnych. Takie są obrazą dla postaci którą uwielbiam i mogę się założyć, że wielu fanów Sunset widziałby to podobnie. Brak takich treści - zarówno homoseksualnych(ewentualnie w ogóle shippingowych) jak i sugestywnych - hipotetycznie rozwiązałaby ten problem. Nie byłoby tego co przeszkadza części, a czy tym, którym takie grafiki stałaby się krzywda? Chyba nie. A na pewno nie większa niż ta, która stałaby się osobom, którym one przeszkadzają. Wiem jednak, że moglibyście powiedzieć "nie większą, ale taką samą, więc czemu to pod tych, którym to przeszkadza mają być ustanawiane reguły?". I prawdą jest, że ciężko byłoby tu ustalić wedle której grupy należy postąpić. Niemniej jednak myślę, że mam pewne rozwiązanie, które pozwoli by wilk był syty i owca cała. Mówicie, że dział jest dla użytkowników, prawda? Czy więc nie byłoby dobrze zapytać ich jakich treści sobie życzą a jakich nie? Wyobrażam to sobie w postaci dwóch ankiet, jedna w kwestii homo-shippingowej i druga do grafik sugestywnych. Ankiedy w założeniu wyglądałyby tak(rzecz jasna jestem otwarty na sugestie w kwestii jej formy): A później podjąłbym decyzję zgodną z większością głosów? Względnie taką która zgodnie z głosami by najwięcej osób w miarę zadowoliła(np opcja A nie ma najwięcej głosów, ale nie ma ich mało, a po najwięcej głosów mają akurat opcję będące krokiem w jedną lub drugą stroną od opcji A - wtedy wybranaby została opcja A. No i niektóre opcje choć wyrażają nieco odmienne stanowiska są niesprzeczne np "Wolałbym nie, ale oznaczone nie będą mi przeszkadzać" i "Jasne, ale tylko jeśli byłyby oznaczone(wszystkie)") Na razie zaś raczej nie usuwałbym żadnych - chyba, że byłoby mocno sugestywne. Ewentualnie bym na razie po prostu dodawał oznaczenia - tu już jestem gotowy się dostosować. Generalnie myślę, że byłoby to najlepsze rozwiązanie - pozwolić zadecydować użytkownikom co chcą, a czego nie. No i kwestia tego nieszczęsnego tagu w opowiadaniach. Nie usunąłem go od razu na żądanie, bo trwała tu cały czas dyskusja na ten temat. Teraz jednak już to zrobiłem(wraz z dotyczącym tego punktem regulaminu). Pozwoliłem sobie też dodać tag [NG], ale przeciwko niemu chyba nikt nic niema. Wciąż jednak uważam, że informacja o shippingach byłaby potencjalnie przydatna. A przynajmniej o shippingach dotyczących osoby, która teoretycznie najbardziej interesuje użytkowników spisu - Sunset. Wtedy miało by to postać [Ship: [postać, z którą Sunset jest shippowana]] np opowiadanie konkursowe Flashighta miałoby [Ship: Flash Sentry]. Przeciwko takim informacjom chyba nikt nic nie ma prawda? Mam nadzieję, że takie postawienie sprawy was zadowala i przepraszam, że zajęło to tak długo - ale naprawę musiałem parę rzeczy przemyśleć. Aha i powtórzę raz jeszcze - jeśli kogolwiek cokolwiek w moim (lub "Sunset") zachowaniu lub słowach obraziło, poczuł się poniżony, lekceważony lub cokolwiek podobnego to za to z całego serca przepraszam, bo nic takiego NIGDY NIE BYŁO, ANI NIE BĘDZIE MOIM ZAMIAREM. (W stanie pełnej świadomości własnych czynów, czyli jak mnie naprawdę mocno nie poniesie, ale to by w piśmie poniosło mnie na tyle bym celowo kogoś obrażał raczej mi się nie zdarza.)
 14. Nie mam problemów. Nie ze sobą w każdym razie. A przynajmniej nie w tym sensie, który mi dość bezczelnie imputujesz. Zresztą część innych uwag też jest tu w pewnych momentach nieco bezczelna. Ale przerzucając się złośliwościami, uszczypliwościami czy choćby zamaskowanymi obelgami - nawet jeśli byłyby słuszne - do niczego dobrego nie prowadzą. Jak bardzo słusznie zauważył Mordoklapow. Dlatego najlepiej będzie zrobić to, co miało największy wpływ na życie Sunset - czyli sobie to nawzajem wybaczyć. Ponadto negatywna moralna ocena homoseksualizmu nie ma nic wspólnego z homofobią. Argumenty, które teraz próbujecie stosować to w rzeczywistości czysta manipulacja i propaganda. Zanim się oburzycie na to określenie doczytajcie mojego posta do uzasadnienia tego. Szczególnie zastanawiające jest to, że z jednej strony tak karcicie za dbanie o zwyczajną przyzwoitość, o to że człowiek jest po prostu konsekwentny i żyje zgodnie z tym co wierzy, bo rzekomo "religia taka straszna i tylko spiny powoduje"... a z drugiej strony nie tylko nie macie nic przeciwko ale wręcz bronicie wrzucania w świat kucyków homoseksualizmu - który dla wielu ludzi jest czymś moralnie złym i nieakceptowalnym, a już na pewno jest czymś mocno kontrowersyjnym i potencjalnie mogącym wzbudzać spiny niemniej niż mieszanie religii do kucyków - którego tam wedle kanonu żadną miarą NIE MA. Za to katolicyzm - którego wartościami serial jest na dobrą sprawę silnie przesiąknięty - jawi się tu jako pogląd wręcz zbrodniczy. Wybaczcie, ale to naprawdę trudno mi określić inaczej niż jako propaganda i ideologiczna cenzura. Ponadto dbanie o wysoki poziom moralny i czystość pojawiających się w galerii prac jest raczej naturalnym obowiązkiem opiekuna działu. Czystość czyli wolność od wszelkich seksualnych/erotycznych podtekstów i skojarzeń jakie mogą dane obrazki wywoływać. Takie kryterium powinno być dla nas szczególnie ważne, biorąc pod uwagę jakiej kreskówki to forum. Owszem większość użytkowników jest tu dorosłych lub przynajmniej (późno)nastoletnich, ale powinniśmy jednak zachować pewną stosowność grafik do tego z czego one pochodzą. Tak zwana zasada decorum, której generalnie jestem gorącym zwolennikiem. O grafikach przedstawiających po prostu pary homoseksualne wypowiadałem się negatywnie to prawda. Także ogólnie o homoseksualizmie i aktach homoseksualnych. Nie przeczę. Czasem nawet "ustami Sunset". Ale myślałem, że mamy wolność słowa. Wiele tu piszecie o "narzucaniu" poglądów przeze mnie. Tymczasem mam wrażenie, że to raczej wy próbujecie pewien konkretny dyskurs ideologiczny narzucić. Mocno liberalny i prohomoseksualny. Wolność słowa oznacza także to, że można coś krytykować, a robienie z jakichś grup świętych krów i karanie za jakiekolwiek negatywne opinie na temat danych postaw... cóż nie ma wiele wspólnego z wolnością słowa. Wyrażanie swojego zdania to nie jest "robienie kampanii antyhomo". Natomiast zakaz negatywnego wypowiadania się o homoseksualnych parach... szczególnie, że bardzo często odnosiłem się po prostu (lub przynajmniej przede wszystkim) do ich bezpodstawności. A ewentualnie potem ich moralnej oceny... Cóż moim zdaniem to jest naruszanie wolności słowa. No i skoro pary homoseksualne budzą sprzeciw to pokazuje, że to jednak jest coś kontrowersyjnego. A wiem, że nie tylko mój, ale po prostu inni znając linie światopoglądową forum (nie nie można powiedzieć, że takiej nie ma - ta sytuacja wyraźnie to pokazuje) woleli siedzieć cicho. Cóż ja nigdy nie byłem takim co lubi siedzieć cicho gdy robią coś co w moich oczach jest profanacją uwielbianego przeze mnie serialu. Dla mnie jest to coś obraźliwego. I naprawdę nie potrafię zrozumieć czemu w mniejszym stopniu ma prawo być to dla mnie obraźliwe niż dla was wypowiadanie się negatywnie o samym zjawisku homoseksualizmu. Nie mogę się też zgodzić by moje podejście było samo w sobie kontrowersyjne, a już tym bardziej niezgodne z nauką. Nie widziałem jeszcze żadnego rzetelnego uzasadnienia, że homoseksualizm jest dobry czy naturalny. A że jest zaburzeniem - już jak najbardziej. Decyzja WHO o wykreśleniu go z listy chorób psychicznych była moim zdaniem wyraźnie decyzją polityczną, nie mającą nic wspólnego z nauką. Nie mogę się również zgodzić, jakoby moje wypowiedzi były "homofobiczne". Negatywna moralna ocena jakiegoś czynu nie jest czymś co można nazwać "fobią" Mam pełną świadomość, że dział jest dla użytkowników. I będąc użytkownikiem na pewno nie chciałbym w żadnym dziale widzieć homoseksualnych artów, ani takich mocno sugestywnych. Zresztą otrzymywałem też od użytkowników uwagi, że niektóre grafiki wrzucane do galerii przez chociażby BiPa czy MyHella nie powinny się tam nigdy znaleźć. To ciągłe wrzucanie grafik przedstawiających Sunset jako homoseksualistkę nie tylko mi przeszkadza, docierały też do mnie takie głosy od użytkowników. No a shipy - przeciwko samym shipom - w formie czysto romantycznej, a nie erotycznej - w zasadzie nic nie mam o ile mają oparcie w kanonie... cóż w wypadku Sunset właściwie takich nie ma. Więc może i ogólne zabronienie nie byłoby tak złym pomysłem... ale to byłoby jednak mimo wszystko wylewanie dziecka z kąpielą moim zdaniem. Co się zaś tyczy samych grafik... Natomiast w kwestii dyskusji w temacie o grafikach Co się tyczy uwag o ewangelizacji i herezji Co się tyczy mówienia jako Sunset... Dość absurdalne jest też twierdzenie jakoby między prowadzeniem działu Sunset a byciem katolikiem występowała jakakolwiek sprzeczność A jakby wierzący chrześcijanin czepił się tego, że "łączę religię i kucyki" Co się tyczy oznaczenia homoshipów Aha i jeszcze coś... mówicie o łamaniu przeze mnie regulaminu... proszę wskażcie mi które punkty złamałem. Bo właśnie starałem się to trzymać tak bardzo jak to możliwe. Nie robiąc oczywiście niczego wbrew sobie. A milczenie wobec homoseksualnych par byłoby robieniem czegoś wbrew sobie... Gdybym miał pełną swodobę do decydowania to... W każdym razie późno się zrobiło, czas już na mnie... szkoda, że przez tą awanturę nie zdążyłem dziś uzupełnić ani trochę galerii wyróżnionych prac. (i nie wiem czemu cały tekst zaczął się wyświetlać jakby był linkiem... a może tylko u mnie jest ten problem?)
 15. @Mordoklapow ale ty wiesz, że zasadniczo galerie nie są stricte tematami do dyskusji? Jeśli chodzi o system etyczny to nie mam w tej kwestii żadnych wątpliwości - tradycyjna moralność katolicka. No i cóż to przecież tradycja forum, że opiekunowie działu wypowiadają się też w imieniu i "jako" dana postać. I nie mam wątpliwości, że Sunset gdyby tylko istniała nie chciała by widzieć takich obrazków ze sobą. I nie chodzi mi tylko o te najgorsze, które usunąłem(w bardzo już wyraźnym podtekstem seksualnym - czyli coś co zdecydowanie nigdy nie powinno się w tej galerii znaleźć, podobnie jak nadmierne roznegliżowanie, które widoczne jest w ostatniej pracy BiPa). Także w zasadzie wszystkich tych, które przedstawiają ja jako lesbijkę czy w których jest wyzywająco odziana. Zresztą nigdy nie napisałbym jako ona czegoś, czego moim zdaniem by nie powiedziała. Co się zaś tyczy twoich propozycji... A te które zostały... Ale temat galerii naprawdę nie jest dorbym miejscem na tą dyskusję. Ewentualnie możnaby założyć do tego oddzielny. Albo ewentualnie zająć się tym w temacie wniosków uwag i sugestii. Jeśli więc ktoś chce dyskutować nad zasadnością przyjętych kryteriów, czy też jakąkolwiek częścią ich uzasadnienia - proszę bardzo, ale nie tutaj. Można do tego założyć nowy temat. Ale elementy dalszej dyskusji tutaj będę kasował - bo to nie jest stosowny do niej temat.