Jump to content

Gurix525

Brony
 • Posts

  23
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Gurix525

 • Birthday 12/09/1999

Informacje profilowe

 • Gender
  Gołąb
 • Miasto
  Bochnia

Recent Profile Visitors

753 profile views

Gurix525's Achievements

Źrebaczek

Źrebaczek (1/17)

31

Reputation

 1. Cześć, dawno mnie tu nie było, ale pora coś w końcu napisać. Długo walczyłem ze sobą i starałem się kontynuować historię "Efektu", ale w tej chwili jestem już pewny, że to się nie uda. Ten fanfik umarł. Nie mam czasu go pisać i wiem, że w przyszłości też nie będę miał. Życie okazało się mieć wobec mnie inne plany. Dziękuję komentującym, w szczególności Coldwindowi oraz Karlik, za jej nieocenioną pomoc. I wszystkim czytelnikom, miło było dla was pisać te sto kilkadziesiąt stron. To tyle, narazka.
 2. Witam po przerwie! Ostatnimi czasy trochę mi się umarło, wybaczcie. Starałem się jednak tego czasu nie zmarnować — kilka rzeczy poprawić, zmodyfikować plany, rozwinąć styl. Jak mi to wyszło, oceńcie już sami. Wersja bez odstępów między akapitami: Księga prowokacyjna — Rozdział IV Wersja z odstępami między akapitami: Księga prowokacyjna — Rozdział IV Poprzednie rozdziały otrzymały kilka nieznacznych poprawek, postarałem się też pozbyć zbyt krótkich akapitów. Rozmiar czcionki postanowiłem zmienić na 11. To co, jak zwykle życzę miłego czytania i zapraszam do komentowania!
 3. Kilka zadań mnie ominęło, ale widzę, że nie wszystko stracone . Oto moje kilka roślin. Nie ukrywam, że część zerżnięta ze strony o survivalu. - malina - truskawka - jeżyna - poziomka - koniczyna biała (w całości) - pokrzywa polna (głównie do zup, można też użyć jako przyprawy) - łopian większy (korzenie i łodygi, na surowo lub ugotowane) - krwawnik pospolity (jadalny prawie w całości, można zrobić z niego herbatkę) - gwiazdnica pospolita (wszystko poza korzeniami) - mniszek pospolity (kwiaty bez zielonych części - usmażyć, liście - sałatka, korzenie - napar) - żołędzie (nie jeść na surowo, należy rozgnieść, wymoczyć w wodzie z popiołem z ogniska, następnie ugotować) - komosa (jadalna w całości, substytut szpinaku, niektóre gatunki są trujące, więc lepiej ostrożnie dobierać i nie jeść na surowo) - czosnaczek pospolity (na surowo, gotowany, może służyć jako przyprawa) - pałka wodna (na surowo / ugotowana, można tez przerobić na mąkę lub napój) - stokrotka pospolita (korzenie, liście, kwiaty) - marchew zwyczajna (lepiej unikać, łatwa do pomylenia ze śmiertelnie trującymi szalejem jadowitym i blekotem pospolitym) - wiesiołek dwuletni (korzenie, młode pędy, młode liście i dojrzałe nasiona) - barszcz zwyczajny (tylko jeśli jego sok nie podrażnia skóry)
 4. Nie wiem, dlaczego zawsze się za to zabieram zaraz przed końcem czasu. Wśród listowia, w czarnym lesie, Siedzi zebra na sedesie. Napar już się w kubku chłodzi, Być może jej nie zaszkodzi. Rymy plecie, klnie soczyście, Niechże się parzą te liście! Kto odgadnąć nazwę zdoła Tego magicznego zioła? A roślina to babka lancetowata.
 5. Za dużo ich było, żeby tu wrzucić, więc wrzuciłem na Imgura. http://imgur.com/a/lULb2 Połowy z nich nie jestem pewny, ale przynajmniej kilka powinno się zgadzać.
 6. Ta roślina zwie się "Zanetis herba". Uczeni nazywają ją pieszczotliwie "Żanetą". Jej główny pień może osiągnąć wzrost równy czterokrotności wzrostu kucyka. Posiada pnącza bogate w euforbinę, które zazwyczaj osiągają znacznie większe rozmiary. Posiada dokładnie jeden liść. Za ochronę przed drapieżnikami służą jej wytwory imitujące zęby oraz oczy. Niestety nie udało jej się ochronić przed postępem, obecnie jest na wymarciu. Polubiłem kredki.
 7. Pracuję nad tym, pracuję. @karlik wie, o czym mówię . Kiedy tylko będzie gotowy, czyli oby jak najszybciej! A konkretnie to daję sobie 2-3 tygodnie na napisanie każdego. Chciałbym kiedyś zejść poniżej dwóch, ale nie zrobię tego, jeśli będzie to miało źle wpłynąć na jakość. Pozdrawiam.
 8. Tym razem potrwało to trochę dłużej, niż planowałem, ale oto jest, trzeci rozdział "Efektu Draconequusa": Wersja bez odstępów między akapitami: Księga prowokacyjna — Rozdział III Wersja z odstępami między akapitami: Księga prowokacyjna — Rozdział III Oczywiście życzę miłego czytania i zapraszam do komentowania!
 9. Oj, pomysł mieć to i ja mam. Gorzej z czasem na wykonanie. Pierwszy raz od kilku dni mam chwilę, żeby wejść na forum, co dopiero żeby rysować..
 10. Dzięki wielkie @Coldwind za oba komentarze, każdy z nich daje kopa, żeby siąść i pisać dalej. Rzeczywiście, pewnie łatwo zauważyć, że wciąż bawię się stylem. Postaram się w tym jednak nie zagubić i odnaleźć w końcu ten swój, właściwy. Co powiedzieć — mam nadzieję, że uda mi się nie spaść utrzymać poziom i, że wciąż będę mógł liczyć tak na twoje, jak i na innych komentarze. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam .
 11. Jak to jest, że wszyscy tak kochają Lunę? Witaj, też zadam kilka pytań skoro już tu jestem. Mówisz, że lubisz rysować i pisać. Co zatem najczęściej rysujesz/jaką techniką itp. Tak samo z pisaniem. Co lubisz pisać, proza, wiersze? Jakie najczęściej gatunki? No i jak masz z muzyką. Słuchasz/nie słuchasz, robisz/nie robisz, a jeśli tak to jaką? No i oczywiście miłej zabawy
 12. Szkoda, że nikt więcej nic nie ułożył. Myślę, że tu mógł zawinić temat, według mnie był wbrew pozorom trudny do przedstawienia, szczególnie w czystym kucykowym uniwersum. No cóż, nam nadzieję, że chociaż zasłużyłem :).
 13. Przez dwa tygodnie nie mogłem znaleźć natchnienia, ale w końcu udało mi się coś nabazgrać. Miłego czytania. Zmierzch zapada nad doliną [Oneshot][Oratio Vincta][Poetry][Sad]
 14. I oto jest, drugi rozdział Efektu Draconequusa: Wersja bez odstępów między akapitami: Księga prowokacyjna — Rozdział II Wersja z odstępami między akapitami: Księga prowokacyjna — Rozdział II Życzę miłego czytania i zapraszam do komentowania!
×
×
 • Create New...