Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Lobsel Vith

Brony
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

26 Good

1 Follower

About Lobsel Vith

 • Rank
  Źrebaczek
 • Birthday 05/24/1991

Informacje profilowe

 • Gender
  Klacz
 • Zainteresowania
  Fantastyka wszelaka choć głównie biopunk

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Lobsel Vith

  To będzie mój ulubiony luźny odcinek całej serii.
 2. Lobsel Vith

  1. Apple Jack jako Hanna Montana... 2. Luna i Spike mieli cudny spisek. 3. Te "gęsi" jakby ktoś je wyjął z American McGee's Alice. 4. Uwielbiam jak Siostry próbują się dogadywać. Czy tam udawać przed sobą nawzajem, że się dogadują. - Czemu Spike we świecie EG jest psem? Hasbro, nienawidzę cię za to.
 3. Lobsel Vith

  Oj uwierzcie mi, że dzieci, jeśli nie są mocno upośledzone, to są w stanie naprawdę wiele zrozumieć i wyciągać moralne wnioski z nie tylko swoich doświadczeń. Cozy po prostu miała wpojone, że moc i władza są najważniejsze a sympatia to słabość (pewnie wyciągnęła to od rodziców, podobnie jak Diamond Tiara), przez co jej jeszcze plastyczny umysł zszedł niebezpiecznie na poziom wyrachowanego psychopaty. Mówienie że dzieci nie mogą być w pełni świadome mając zaledwie kilka lat, to traktowanie dzieci jak kretynów.
 4. Lobsel Vith

  Discord wymiata. Mam teorię, że rogi jednorożców emitują magię przez rezonację, ale dalej nie kumam, jak te sześć niby randomowych kucyków potrafi emitować tęczowy armagedon. To jakieś przekazywanie sobie ki/czakry/many? A zgarnięcie Cozy Glow pomimo że wydaje się głupie, bo mała to szczyl z dziwnym poglądem na świat, to jako jedyna z całej tej trójcy wybranych ma łeb na karku. I przegrała tylko dlatego, bo studentom z wymiany przyszło z pomocą deus ex machina.
 5. Lobsel Vith

  Czy tylko mi nie wyświetla się film z drugiego odcinka z napisami po polsku?
 6. Lobsel Vith

  Cozy może nie ogarnęła co to jest przyjaźń, ale wiedziała co to jest moc. I chodziło jej głownie o moc. A poza tym nie trzeba być jednorożcem (lub kirinem), żeby móc nauczyć się korzystać z magii. Magia pegazów i magia kucyków ziemskich są tego dowodami. No i hippogryfy potrafią korzystać z artefaktów. Cozy poza gładką gadką dysponuje niezłym pomyślunkiem, choć widać, że nie rozumie co to jest przyjaźń, to nie znaczy, że jest całkiem głupia.
 7. Lobsel Vith

  Mnie by cieszyło, jakby ostatni sezon był jedną ciągłością z nawiązaniami do przeszłych sezonów.
 8. Lobsel Vith

  Po pierwsze Shy nie wiedziała, dlaczego Kiriny nie mówią. Poza tym bała się ognia i o przyrodę. Poza tym:
 9. Lobsel Vith

  Mieliśmy już najlepiej zamaskowaną rozbitą rodzinę hipopotamów... ...gryfów. Teraz dostaliśmy najlepiej zamaskowany motyw eutanazji (samobójstwo odpada, bo Rock szukał sobie "kata"). I zgadzam się z Talarem, że Rockhoof to niezły nauczyciel, ale że opowiada historie całym ciałem, to Twilight zauważyła, że budżet szkoły może tego nie wytrzymać. W sumie miałam nadzieję, że wyślą go do jaków.
 10. Lobsel Vith

  Załóżmy, że Pinkie nie jest idiotką i skoro wie, że jej "muzyka" przeszkadza wszystkim poza dość specyficznym jakom, to nie będzie terroryzowała Equestrii. Poza tym, że zgadzam się z większością zażaleń do prowadzenia fabuły, to odcinek bardzo mi się spodobał, bo chyba po raz pierwszy w życiu mogłam się utożsamić z bohaterem odcinka/filmu w innym przypadku niż spięcia dziecko-rodzic. Nie pytajcie. Ja bardzo lubię rysować i wiem, że nie jestem w tym najlepsza, oraz że nie każdemu będą się podobały style, które wybiorę (staram się rysować we trzech). Samo rysowanie idzie mi topornie, zwłaszcza że nie rozumiem, co nie podoba się ludziom, nawet gdy udzielą mi na to pytanie odpowiedzi. A najchętniej wypowiadają się osoby, którym moja twórczość się zwyczajnie nie podoba (i ja to się staram rozumieć). Niestety nie mam takiego szczęścia jak Pinkie i nie mam znajomych w realu (bo mam bardzo złe doświadczenia z poznawaniem ludzi w realu. Plus zaburzenia umysłowe, co tylko pogłębia lęk przed poznawaniem i przywiązywaniem się do ludzi). Najbardziej to bym chciała mieć mentora, który wiedziałby jak mnie uczyć (jestem osobą o specyficznym toku myślenia, co powoduje konflikty nawet z byle głupoty). No dobra, teraz część, która bardziej nawiązuje do odcinka i mniej przypomina użalanie się nad sobą. Między mną i moimi komiksami, a Pinkie z jej grą na jakich dudach są dwie ogromne różnice (wyłączając formę sztuki): 1. Ja wiem, że mój poziom jest niski, a Pinkie uważała początkowo, że świetnie gra i wszystkim to sprawia przyjemność, 2. Pozwolenie na kontynuowanie swojego hobby przy świadomości, że moi przyjaciele (gdybym poza siostrą bliźniaczką jakichkolwiek miała) nie lubią mojej sztuki i uważają ją za okropną, wcale by nie pocieszyło. Wręcz przeciwnie, bo uznałabym, że się zwyczajnie nade mną litują, a ja nienawidzę, gdy ktoś się nade mną lituje, albo uważa, że jestem godna politowania (Jest tak źle, że jakby mi ktoś wspomniał, że mu mnie żal, to w najlepszym przypadku naplułabym mu w gębę a w najgorszym, najpierw kopnęła w brzuch, a potem w gębę). Plusik: http://gepard24.wixsite.com/szarywilk-komiksy/junacy W tym linku jest mój blog. Zaniedbany, bo mało kto zostawia komentarz. Pierwsza część komiksu jest w przeróbce, także może być dziwnie, a druga jest niedokończony. EDIT: Ja piszę ten komiks w celu właśnie ćwiczenia, ale ciężko obrać kierunek gdy raz na półtora roku wypowie się maks dwoje randomów z internetu.
 11. Lobsel Vith

  Bo serial jest robiony docelowo dla dzieci? I tylko dla dzieci? A poza tym wam w życiu nie zdarzyło się zapomnieć życiowych lekcji? Nie, żeby to nie przeszkadzało ciągłości fabularnej serialu.
 12. Lobsel Vith

  Patrzyłam tylko na pierwszy post i niezauważyłam.
 13. Lobsel Vith

  To kiedy będą polskie napisy do TEGO odcinka?
 14. Lobsel Vith

  Twilight chyba chce przeciwdziałać nie tylko agresji sąsiednich królestw/krain przeciwko Equestrii, ale zapewne także walczyć z rasizmem wśród kucyków. No bo jak w prawdziwym życiu widzimy kogoś egzotycznego (nawet jeśli egzotyczność polega jedynie na pochodzeniu z innego regionu tego samego kraju), to albo jesteśmy wrogo nastawieni przez naszą pychę, albo chcemy poznać rodzime zwyczaje nowo poznanej osoby. Takie poprawne ubogacanie kulturowe.
 15. Lobsel Vith

  Najlepszą sceną u pani pedagog Glimmer (oprócz kakauka) było to, że Stirlight wymskneła się niemal pochwała dla planu Cozy.
×
×
 • Create New...