Jump to content

Król Etirenus

Brony
 • Posts

  262
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Król Etirenus last won the day on December 11 2023

Król Etirenus had the most liked content!

1 Follower

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Król Etirenus's Achievements

Kucyk

Kucyk (4/17)

44

Reputation

 1. PRZED OPISZCZONYM (PODOBNO) ZAMKIEM. Alicorn odmiany Emblementaris poleciał prosto przed siebie. Nie interesował wnikał i nie zareagował na rozmowę strażników. Uznał, że to ich sprawa, to też poleciał dalej. Leciał po prostu przed siebie, aż do momentu, gdy po paru godzinach dostrzegł zamek. Nie była to jednak ta sama budowla, jak tamta, jaką widział wcześniej. Była większa i raczej bardziej typowa dla królewskiego zamku. Był on cały. Nie zniszczony. Ogier czół lekki niepokój, a nawet strach podobny do tego, jaki czół na początku widząc tajemniczą budowlę, ale z racji swojego rozważnego podejścia postanowił wylądować na skraju lasu i obserwować zamek. W celu upewnienia się spoglądał na budowlę około piętnastu minut, ale nikt do niego nie przybył. I to zarówno wojskowy, jak i cywil. a to oznaczało, że jednorożec ze skrzydłami upewnił się, że to zabudowanie jest opuszczone, i nikt się się nim nie interesuje. Nie mniej jednak ogier nieświadomy budowli (jej wnętrza) postanowił wylądować na obrzeżach lasu, który znajdował się kilkanaście metrów od budowli dalej będąc zakryty zaklęciem niewidzialności. A ponieważ w odróżnieniu od tamtych ruin nie było polany lecz co najwyżej mór otaczający zamek i ścieżka do niego wiodąca prowadziła do niego postanowił zakryć się w pobliżu aż do momentu, gdy obserwujący alicorn będzie miał możliwość zbadania zamku.
 2. Wydaje mi się, że te kryształy nawiązują do Kryształowego Królestwa które prawdopodobnie przestało istnieć. No i odcinek drugiej części rozgrywa się chyba na terenach (po dotarciu kucy) obejmujących tereny wspomnianego państwa. Ale to są przypuszczenia, i będą one weryfikowane.
 3. Z tego co się orientuję to miejsce to, jest dawnym (albo obecnym) Taill Tale* *Jeżeli miasto, gdzie jest ten zamek nie zmieniło nazwy do panowania Luny i Celesti. *Jeżeli nazwa tego miasta jest błędna, lub jest to inne miasto, gdzie jest zamek tego nowego złego a leżącej niemal w na tej samej szerokości geograficznej to myślę, że inni użytkownicy z forum zweryfikują moje przypuszczenia😉.
 4. PODEJRZANE MIASTECZKO (okolice) Wokół miejsca, przy którym wylądował ogier nie było nic ciekawego. nikt go nie zauważył, a nikt nie zaatakował. Ponieważ Emblementaris nie był głodny, ani zmęczony postanowił ponownie polecieć w okolice miasteczka, nad jakim przed chwileczką przelatywał. Nie miał określonej przyczyny, dla której tego postanowił tego dokonać. No może po za ciekawością. Stąd tez alicorn wzbił się w powietrze i skierował się w stronę miasteczka. Po krótkim przelocie on dostrzegł zabudowania, i kuce. Nikt go nie widział, gdyż był on podpływam zaklęcia niewidzialności. Lecąc tak zainteresował się rozmową grupy żołnierzy stacjonujących w tym miasteczku, to też z ukrycia postanowił ich podsłuchiwać z miejsca zwyczajnego i takiego, by nikt go nie zauważył mimo zaklęcia niewidzialności.
 5. LOT W NIEZNANE/PODEJRZANE MIASTECZKO (okolice) Eblementaris tymczasem opuścił teren, gdzie były ruiny. Poleciał w nieznane I bez określonego celu. Leciał tak i leciał, aż do momentu, kiedy to w oddali dostrzegł zabudowania. Po podleceniu bliżej spostrzegł w oddali grupę kucy, ale na razie nie zareagował, ale postanowił polecieć na druga stronę by wylądować na niewielkiej polanie i skryć się w lesie, nie reagując na to co się dzieje w miasteczku.
 6. TAJEMNICZA BUDOWLA/LAS NAS PRZECIW TAJEMNICZEJ BUDOWI/LOT W NIEZNANE Ogier po zaspokojeniu głodu i pragnienia opuścił wspomniane tereny i po wzbiciu się w powietrze polecał w prosto przed siebie, oglądając z góry tereny, nad jakimi przelatywał. Oczywiście chronił się zaklęciem niewidzialności.
 7. A propo roślin które lubią coś przekąsić. Jest taka gra (dwie części (podobno o takich liskach), gdzie występują w pierwszej i drugie części takie miłe roślinki). Polecam zobaczyć i zagrać w wolnych chwilach.

 8. TAJEMNICZA BUDOWLA/LAS NAS PRZECIW TAJEMNICZEJ BUDOWLI Był wieczór, lub noc, kiedy eblementaris się wybudził. Był wyjątkowo bardzo wypoczęty. Jednakże dostrzegł, że spał zbyt długo chociażby po wysokości ciał niebieskich, czy roślinności. Po właściwym przebudzeniu się postanowił poszukać coś do jedzenia, a następnie do picia. Jednocześnie postanowił, że opuści teren ruin i nie będzie ich badać dalej. lecz skupi się na motywie związanym z taki przedłużonym snem.
 9. Dopisze swoje trzy grosze. Tekst jest dobry. Dlatego tym bardziej zastanawia mnie długa przerwa w dalszych rozdziałach. Pośrednio przypuszczam że to jest spowodowane głównie brakiem weny (mam tak czasami, mimo że sam na razie nie jestem aktywny w tym kontekście na razie), ale twórca tego tekstu jest moim zdaniem żywszy (aktywniejszy) i w danej chwili niż ja. Dla tego życzę by zawieszka przeminęła.
 10. Uwaga informacja dnia. Dziś kuce 5 generacji doświadczyły spotkania trzeciego stopnia z ufo. Czekamy (podobno z administracją) na przybycie niezależnych inspektorów ze strefy 51 w celu zweryfikowania informacji . Informacja prawdziwa z pierwszego kwietnia.
 11. Mam podobnie. Problem ten pojawia się po zalogowaniu, lub po kliknięciu na temat dyskusji z tą różnicą. że sporadycznie normalnie jest jeżeli chodzi o jeden temat na jaki się wchodzi. Musze się cofać niekiedy, aby temat na jaki zaglądam mógł się wyświetlać normalnie. zaznaczam, że to samo pojawia się po oczyszczeniu przeglądarki z ciasteczek. Pojawia się niekiedy taki komunikat: Ta strona nie działa Strona mlppolska.pl spowodowała zbyt wiele przekierowań. ERR_TOO_MANY_REDIRECTS
 12. Ja w częściach oglądałem (każdy, dwie trzy minuty). Rzeczywiście jest nawiązanie do generacji 4. Nie ma nic na razie chociażby o nawiązaniu do przygód Sunset Shimmer). Dopatrzyłem się chyba ruin Ponyville, szkoły przyjaźni (Canterlotu), akademii pegazów, i miejsca, gdzie bodajże jeden z kolorowych podmieńców opiekował się tamtejszym odpowiednikiem bazyliszka (obecnie jest tam herbaciarnia). No i jest też uszkodzone chyba przejście przez wąwóz strachu. Ale nie jestem pewien, czy dobrze wytypowałem, tak jak nie wiem, co się stało, ze te miejsca wyglądają inaczej (jeżeli to te miejsca)> Co prawda może to być wynikiem tektoniki gruntu (trzęsień ziemi, czy procesów górotwórczych, albo braku magii), jednakże naturalnych procesów też nie jestem pewny.
 13. Nie oglądałem najnowszej produkcji (tej związanej z piątą generacją), ale zapytam o dwie rzeczy tak z ciekawości. a) Czy wspomnieli o Sunset Shimmer (a co za tym idzie o EQG), gdyż ten ten wątek powinni jakoś powiązać (ażeby nie było jakiś niedomówień (sprzeczności) między generacjami. b) Pozostawienie wątku z Sunset Shimmer bez ewentualnego rozwiązania (zakończenia, bądź wplecenia pomiędzy generacje) byłby trochę taki niejasny (niepasujący w płynnym przejściu pomiędzy G4 a GP).
 14. Fakt, że tagi mogą być nie jasne, ale jeden już chyba wyjaśniłem przy innym tekście. Nie mniej jednak powtórzę: 1) FRI parametr (skrót) odwołujący się do fabuły (w jakiś sposób), lub posiada ją w rozwiniętej lub szczątkowej formie. Nie musicie odnosić się zatem do spojlera. To jest taka ciekawostka dla filologii szeroko pojętej. 2) SBB/BBS - Jak już mówiłem. Nie musicie go znać. Służy mi bardziej do hierarchizowania tekstu (ustawienie miejsca w szeregu) w sensie gatunkowym bardziej, a nie fandomu (kanonu). 3) Co do autorstwa, chodź piszę, to jednak pootrzymuję tezę, że moje autorstwo jest wątpliwe, chyba, że chcesz mnie posądzić o plagiat. Z kursywą się pomyliłem. Byłem zmęczony. Wczorajszy dzień był pełen wrażeń, ale nic nie piłem (w sensie energetyków). PS. Piszę raport na to, co zawarłem chociażby w spolierze. Jak skończę to powiem. Do tego czasu proszę tego, lub innych tekstów nadesłanych przez zemnie ewentualnie tylko oceniać pod względem gramatycznym interpunkcyjnym, czy pod względem użytej składni. Przy sprzyjających warunkach raport z analizy powstanie szybko. Dziękuję.
 15. To trochę napisałem tak dla żartu. Co do tagowania wybrałem te podstawowe. Miałem problem z tagiem Oneshot głównie dlatego, że jego zapis jest wąski (nie obejmuje wszystkich krótkich tekstów (precyzuje jakby jeden tryb krótkiego tekstu). Mimo tego go dałem, chodź uważam że powinni zmodyfikować treść w ten sposób: Tagiem [Oneshot] proszę oznaczać opowiadania które stanowią całość, lub też są w formie wiersza, albo innego typu krótkiego tekstu. Kursywą zaznaczyłem to, co by można było dodać, gdyż obecny zapis moim zdaniem jest niekompletny. (ma małą kompetencję). Co do dziwnego tagu stosuję go do systematyki i w celu hierarchii. i oraz dlatego, że nie jestem pewien czy go rozwinę (chcę ukryć tytuł z tego też powodu). Jeżeli chodzi o autorstwo, Ja tylko piszę (czasami trochę spontanicznie), a czy jestem autorem. Nie uważam się za niego.
×
×
 • Create New...