Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Król Etirenus

Brony
 • Content Count

  253
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

49 Good

2 Followers

About Król Etirenus

 • Rank
  Kucyk

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Król Etirenus

  NIEZNANE ZIEMIE Tymczasem ogier czując, że zaspokoił głód, postanowił poszukać czegoś, co zgasiłobby jego pragnienie. W tym celu ponownie wzbił się w powietrze, ażeby po około paru minut ponownie wylądować w pobliżu rzeki, znajdującej się kilkanascie metrów od otoczonej lasem polany. Eblementaris po dotarciu bliżej prawego brzegu rzeki zacząćczerpać z niej wodę, w celu ugaszenia pragnienia. W przeciweństwie do pobierania pokaru, zażywanie wody zajęło aliconowi krócej, stąd też nie zostało mu nic innego, jak ponownie rozwinąć skrzydła, wzbić się w powietrze, i polecieć do chatki. Po dotarciu na miejsce, wstąpił do wnętrza, i się położył z postanowieniem o kontynuowaniu podróży wraz z zastaniem kolejnego dnia.
 2. Król Etirenus

  NIEZNANE ZIEMIE Ogier tymczasem musiał spać cały, ponieważ obudził się następnej nocy. Najwidoczniej był bardzo zmęczony po wczorajszym wysiłku, spowodowanym przebywaniem na tratwie, i płynięcie nią przez morze. Na szczęście teraz czół się lepiej, dzięki czemu wyszedł z chatki i po rzuceniu na siebie czaru niewidzialności wzbił się w powietrze w celu zbadania trochę większego terenu, oraz poszukaniu czegoś do zjedzenia. Eblementaris nie był wybredny, bowiem jadał to, co normalne kucyki, czy też inne alicorny, jednakże z uwagi na sytuację, w jakiej był obecnie, jagody, jeżyny, a nawet trawa konsumowana bezpośrednio, nie stanowiła da niego żadnego problemu podobnie, jak picie wody z rzeki, lub innego słodkowodnego zbiornika wodnego. Przynajmniej do czasu, gdy będzie miał możliwość do przestawienia się z pierwotnej życiowej funkcji zdobywania jadła, i picia. Stąd tego, po kilku minutach lotu eblementaris zlokalizował polanę otoczoną lasem. Wylądował na niej. A potem wiedzony pierwotnym instyktem zaczął skubać trawę.
 3. Król Etirenus

  NiEZNANE ZIEMIE. Tymczasem pewnej bez księżycowej nocy do brzegu lądu przybiła tratwa, z tajemniczym przybyszem, który po wyjściu na ląd rozejrzał się na około. Ponieważ nie widział, gdzie się znalazł, po zniszczeniu tratwy, postanowił poszukać mejsce, gdzie mógłby przenocować. Z uwagi na nieznajomość terenu i miejsca poszedł w głąb nadmorskego lasu wypowiadając wcześniej czar niewidzialności. Tak na wszelki wypadek. Po kilku minutach błądzenia znalazł w głębi lasu zrujnowaną chatkę, do której wstąpił po niewielkiej naprawie z użyciem swojej magi, nie tylko dlatego, że chciałby być anonimowy na razie, ale także dlatego, że nie wiedział, gdzie się znalazł. Tam też przyogtował sobie prowizoryczne posłanie, ażeby po chwili wyjść na moment ,,domostwa." Nie szukał na razie jakiegokolwiek jedzenia, czy picia, lecz skupił się na krótkim rozpoznaiu wzrokiem otoczenia chatki, ażeby po chwil powrócić do niej, położyć się i zasnąć, nie będąc już pod działaniem zaklęcia niewidzialności.
 4. Karta postaci ma być na ogólny widoku dla ciebie, czy najpierw ospbiście chcesz zapoznać się z nią.

  1. Show previous comments  6 more
  2. Magus

   Magus

   Czyli zostajesz przy cielesnym?

  3. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Zostaję przy cielesnej postaci Ducha rozważałem dlatego, że fandom MLP uczulony jest na moc alicornów (Mary Sue Gay Sue, syndrom wszechmocy skrzydlatych jednorożdżców czy jakoś tak). Nie mówię, że to jest złe zaznaczam. Chodź czasami odnosze wrażenie, że są różne spojrzenia na postacie alicornów nie tylko ze strony twórców /autorów MLP, ale i fandomu.

  4. Magus

   Magus

   Ok dobra jak dla mnie jest ok możesz zacząć pisać xd

 5. Cześć. Piszę do ciebie, gdyż trochę z ciekawości  rozważam do dołączenia się do zabawy (nowy świat). Na razie jako postać epizodyczna (tak na próbę ukrywający się w lesie), w sensie, że przez jakiś czas bym się pojawiał ażeby sprawdzić, czy moja postać jest w miarę znośna dla innych. Był bym skrzydlatym jedorożcem (alicorn emblementaris dokładnie) ze złamanym rogiem  i ze znaczkieom od urodzenia^. W postepie fabuły mojej postaci było by napisane konsekwecje takiego stanu rzeczy.

   

  ^Piszę tak ponieważ nie wiem, czy nowa postać jest znana natychmiast od pojawienia się, czy tez gdybym odrazu wyjawił szczegóły postaci poweidzmy (krótkim epizodem walką natychmiast (szybko bym został uśmiercony) nawet nie przechodząc własnych przygód naziwjmy to.

  1. Magus

   Magus

   Cześć. Alicorn z pewnością musiałby się ukrywać albo zręcznie chować skrzydła lub rógpod ubraniem. W fabule jest powiedziane, że nowa władczyni pojmała wszystkie alicorny, więc na pewno zainteresowałaby się takim na wolności. Kolejna kwestia to poziom mocy owego alicorna im większy tym bardziej zwraca na niego uwagę. Urwany róg nie świadczy, że jest ograniczony, bo Tempest też go nie miała, ale sporo potrafiła. Jeśli ponadto zna się na czarnej magii to tym bardziej zwraca uwagę. Kolejna sprawa to jak silnego go widzisz i jak wiele lat by posiadał? Ja w fabule jako jedyne wiekowe i najpotężniejsze alicorny widzę jednak nadal Lunę i Celestię

  2. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Poziom mocy jest ograniczony przez dwa parametry (złamany róg) i emblemat (od urodzenia)*. Nie używałbym czarnej magi  (nie walczyłby o władzę), ponieważ dla niego to nie potrzebne.* Raczej modociany, ale w pełnoletni nawijmy to. Spokojny. Właśnie emlemat od urodzenia też by powodował w pewnym sensie ograniczenie przeznaczenia (w sensie jeżeli chodzi o fuchę. Generalnie bardzeij było by to wędrowanie. Takie włuczenie się bardziej (przez jakiś czas), nie szukający konflitu.

    

   *Nie każdy alicorn walczy o władzę. Po za tym moja postać nie ma królewskiego pochodzenia.  Nie jest związany z żadnym państwem. Nie pretenduje do tronu,.

   **Alicorny podobnie jak jednorożce  odmiany eblementaris mają jakby ustalone zadanie (przeznaczenie) swojego eblematu (analogicznie do znaczka po pojawieniu się u innych kucy. Regenacja mocy trwa dłużej przez (obecny eblemat) niż w przypadku standardowyh alicornów, czy jednorożców. Ponieważ mają od urodzenia eblemat, niekiedy szukają jego znaczenia, a co idzie prawdziwego przeznaczenia nie koniecznie będąc zawansowanymi magami.

  3. Magus

   Magus

   Z tego co piszesz postać w sumie nie przekracza zdolności innych graczy i może się dopasować. Wyślij mi na pw kartę postaci i wtedy można kombinować :)

 6. Dlatego nie przypadkowo użyłem takich słów jak wykładnia kognicja, zakres wspominając tag human (no i wspomniałem że tyczy się to też trzech innych tagów (niekiedy) zwłaszcza, w kontekście koloni (o to czym jest dokładnie equestia). Ponadto należy sprecyzować takie istoty jak krasnoludki małe elfy (np te disnejowskie), syreny (trytony) tzn pół ludzie pół ryby, elfy np te ze śródziemia. Są jeszcze (czarodzieje, czarownice**). A wspominam o nich, ponieważ (podobno) nie we wszystkich utworach są uważani oni za ludzi* (mimo, że nimi tak naprawdę są z uwagi na chociażby samą budowę ciała). * Nie wiem z czego to wynika. ** Posługujący się inną magią niż equestiańska a mawet na nią są odporni (tzn odporni na przemianę w kuca w np przypadku wniknięcia do świata kucy. PS. Gratis (w ramach promocji znaczy się) do rozważań dorzucam alicorny, jednorożdżce, pegazy (bez znaczków) z poza świata MLP nie posługujący się magią eqestianską (i nie zawsze potrafiącą posługiwać się ludzką mową) o posturze bardziej przypominającej typowego konia, a nie kuca.
 7. Też mnie to zastanawia od ponad dwóch lat bodajrze, przy czym u mnie to ma jeszcze szerszy kontest, bowiem do tych wątpliwości dochodzą cztery tagi. Ich wykładnia (najbardziej jest to widoczne w wykładni tagu Human), oraz zakres (kognicja).
 8. Król Etirenus

  Dokańczając zyczenia , jednak tym razem dotyczących nachodzącego roku 2021. Życzę całemu forum wszystkiego dobrego. Weny w pisaniu jak nawięcej ilości dobrych tekstów i mało błędów w nich, cierpliwości, oraz przedewszystkim zdrowia i zakończenia tej pandemi, jaka zjawiła się na pocątatku tego miajjącego roku.
 9. Król Etirenus

  Także życzę wszystkim unserom, oraz administracji wesołych świąt, i wszystkiego dobrego. Co do życzeń z okazji Nowego Roku. Poczekam jeszcze.
 10. Ja również miałem okazję przeczytać ten tekst. Pierwszą połowę rozdziałów przeczytałem wczoraj, drugą dzisiaj, i o to moja opinia. Tekst wielowątkowy, w którym nie dostrzegłem błędów stylistycznych, ani ortograficznych. Zresztą one są moją piętą achillesową, czego dowodem są teksty pisane przez zemnie niezależnie, czy test jest pisany przez osobę bardziej oświadczoną, czy mniej (w drugim przypadku bym pewnie zauważył ważniejsze błędy, ale niekoniecznie moje sprawdzanie ich świadczyło, że potrafię stwierdzić, czy to sekst dobrze napisane pod tym względem), wiec to zostawiam bardziej doświadczonym unserom. Dlatego przejdę do fabuły i do postaci. A więc: a) Duża różnorodność postaci. Każda z nich jest dobrze wpasowana w główny wątek, jakim jest odzyskanie korony przez Night Shadow która mimo, iż jest jednorożcem ze skrzydłami nie ma cech Mery Sue że tak ujmę), lecz jest klaczą, która ma swoje słabe (a nie tylko mocne) strony. Stąd też mogę powiedzieć, że Cahan rzeczywiście pod tym względem się spisała. b) Świat przedstawiony jest także różnorodny. W tekście jest dużo akcji, oraz opisów miast otoczenia, warunków atmosferycznych, i życia W trakcie czytania zaciekawił mnie jeden z wątków a mianowicie miasto alicornów i jego opis. I teraz trochę głupia myśl z mojej strony, ale do mi tam. To tylko myśl Nie traktujcie więc jej, jako coś nie miłego, albo coś, co będzie zrealizowane. Powtarzam. To tylko myśl (koncept), a nie coś, co napisałem ze zwykłej złośliwości. Pozdrawiam.
 11. Dobrze, że nie wpadłem na pomysł z umówieniem mojej kucykowej postaci się na randkę z kucykową postać Cohan.:cool:

  1. Show previous comments  5 more
  2. Flutterhugger

   Flutterhugger

   A jak chcesz ją zmusić? Założysz jej wybuchową obrożę, czy może wszyjesz w serce rozrusznik do zatrzymania pilotem :twilight2:

    

  3. Cahan

   Cahan

   Nekromancja czyni cuda. Nekromancja to magia. A skoro przyjaźń to magia, to nekromancja to przyjaźń. Czyli poprzez friendzone?

  4. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Kota nie ma. myszy harcują. A to nic. Na zwłoki nie dam się przerobić. O nie. Nie zemną te numery. Nie zemną.

 12. Po za tym  masz fajny awatar (portret twarzy postaci kucyka).  Podoba mi się. Pozdrawiam.

  1. Midday Shine

   Midday Shine

   No cóż, dziękuję. To dzieło Moon, jednej z graficzek, a zarazem wicenaczelnej Equestria Times. Jestem tam korektorką (chwilowo na urlopie), a obrazek był potrzebny do artykułu opisującego redakcję.

  2. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Gdybym miał swój awatar kuca próbowąłbym się umówić z twoją postacią na randkę, ale sądząc  że moja postąc kucyka jes z natury nieśmiała raczej by chyba uciekł.  :).

  3. Cahan

   Cahan

   Sorry, Królu, ale ta klacz jest zajęta. Jako samica alfa na tym forum, wcielam ją do mojego platonicznego haremu pracowników przymusowych.

 13. Zmodyfikowałem w większym zakresie pierwszy tekst i w mniejszym zakresie drugi. Myślę, że jest chodź odrobinę lepiej. Po za tym wyjaśniłem też wcześniej kwestię dotyczącą wcięcia z udzydkowniczką, która wypowiedziała się po tym, gdy wyprostowałęm jedą ze swoich wypowiedzi.

 14. Odnośnie nieznajomości tabulatora. Wiem czym jest. Poprostu nie korzystałem z tej funkcji używając klawiszy, gdyż można to też uczynić edytując sam tekst. Ponieważ nie znalazłem tej funkci w edytorze powiedziałem o tym na forum. Stąd wrażenie niewiedzy.

 15. Nie przytrzymałem sziftem. więc prawdopodobnie akapitowanie pojedynczych linijek nie jest u mnie dodane. Nie zauważyłem też znaku tabulatora. Poszukam go w opcjach. Edit. Już znalazłem.
×
×
 • Create New...