Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Król Etirenus

Brony
 • Content Count

  251
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

44 Good

2 Followers

About Król Etirenus

 • Rank
  Kucyk

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja również miałem okazję przeczytać ten tekst. Pierwszą połowę rozdziałów przeczytałem wczoraj, drugą dzisiaj, i o to moja opinia. Tekst wielowątkowy, w którym nie dostrzegłem błędów stylistycznych, ani ortograficznych. Zresztą one są moją piętą achillesową, czego dowodem są teksty pisane przez zemnie niezależnie, czy test jest pisany przez osobę bardziej oświadczoną, czy mniej (w drugim przypadku bym pewnie zauważył ważniejsze błędy, ale niekoniecznie moje sprawdzanie ich świadczyło, że potrafię stwierdzić, czy to sekst dobrze napisane pod tym względem), wiec to zostawiam bardziej doświadczonym unserom. Dlatego przejdę do fabuły i do postaci. A więc: a) Duża różnorodność postaci. Każda z nich jest dobrze wpasowana w główny wątek, jakim jest odzyskanie korony przez Night Shadow która mimo, iż jest jednorożcem ze skrzydłami nie ma cech Mery Sue że tak ujmę), lecz jest klaczą, która ma swoje słabe (a nie tylko mocne) strony. Stąd też mogę powiedzieć, że Cahan rzeczywiście pod tym względem się spisała. b) Świat przedstawiony jest także różnorodny. W tekście jest dużo akcji, oraz opisów miast otoczenia, warunków atmosferycznych, i życia W trakcie czytania zaciekawił mnie jeden z wątków a mianowicie miasto alicornów i jego opis. I teraz trochę głupia myśl z mojej strony, ale do mi tam. To tylko myśl Nie traktujcie więc jej, jako coś nie miłego, albo coś, co będzie zrealizowane. Powtarzam. To tylko myśl (koncept), a nie coś, co napisałem ze zwykłej złośliwości. Pozdrawiam.
 2. Dobrze, że nie wpadłem na pomysł z umówieniem mojej kucykowej postaci się na randkę z kucykową postać Cohan.:cool:

  1. Show previous comments  5 more
  2. Flutterhugger

   Flutterhugger

   A jak chcesz ją zmusić? Założysz jej wybuchową obrożę, czy może wszyjesz w serce rozrusznik do zatrzymania pilotem :twilight2:

    

  3. Cahan

   Cahan

   Nekromancja czyni cuda. Nekromancja to magia. A skoro przyjaźń to magia, to nekromancja to przyjaźń. Czyli poprzez friendzone?

  4. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Kota nie ma. myszy harcują. A to nic. Na zwłoki nie dam się przerobić. O nie. Nie zemną te numery. Nie zemną.

 3. Po za tym  masz fajny awatar (portret twarzy postaci kucyka).  Podoba mi się. Pozdrawiam.

  1. Midday Shine

   Midday Shine

   No cóż, dziękuję. To dzieło Moon, jednej z graficzek, a zarazem wicenaczelnej Equestria Times. Jestem tam korektorką (chwilowo na urlopie), a obrazek był potrzebny do artykułu opisującego redakcję.

  2. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Gdybym miał swój awatar kuca próbowąłbym się umówić z twoją postacią na randkę, ale sądząc  że moja postąc kucyka jes z natury nieśmiała raczej by chyba uciekł.  :).

  3. Cahan

   Cahan

   Sorry, Królu, ale ta klacz jest zajęta. Jako samica alfa na tym forum, wcielam ją do mojego platonicznego haremu pracowników przymusowych.

 4. Zmodyfikowałem w większym zakresie pierwszy tekst i w mniejszym zakresie drugi. Myślę, że jest chodź odrobinę lepiej. Po za tym wyjaśniłem też wcześniej kwestię dotyczącą wcięcia z udzydkowniczką, która wypowiedziała się po tym, gdy wyprostowałęm jedą ze swoich wypowiedzi.

 5. Odnośnie nieznajomości tabulatora. Wiem czym jest. Poprostu nie korzystałem z tej funkcji używając klawiszy, gdyż można to też uczynić edytując sam tekst. Ponieważ nie znalazłem tej funkci w edytorze powiedziałem o tym na forum. Stąd wrażenie niewiedzy.

 6. Nie przytrzymałem sziftem. więc prawdopodobnie akapitowanie pojedynczych linijek nie jest u mnie dodane. Nie zauważyłem też znaku tabulatora. Poszukam go w opcjach. Edit. Już znalazłem.
 7. Dokonałem niewielkich poprawek w tekście nadesłanym wczoraj wieczorem. Jedną z nich jest przeniesienie tytułu z dokumentu na forum i umieszczenie go, jako temat.* Niestety nie moge znaleźć opcji wciecia pojedynczej liniki tekstu. Czyni to z całym tekstem, który był u mnie debiutem w tej formie. *początkowy brak tytułu wynikał raczej z tego, że działałem nieco frywolnie, spontanicznie.
 8. Także ten tekst powstał pod wpływem chwili. https://docs.google.com/document/d/1-rIdxkwtNM4cGabojupBRRvTxxXigzUQqHmhmo9HkI0/edit
 9. Cohan. Zanim uczynię to, co powiedziałaś najpierw ustalcie jednolite miejsce tagowania tekstów, bowiem raz widuję tagowanie w tekstach (nie na forum), więc nie trzeba umieszać ich na nim, a raz na forum. jest to troche mylące (albo ja się gubię) A może to może wynik mojego niedopatrzenia co do jakiegoś tam szczegółu.  Jeżeli sposób tagowania jest raz taki, a raz taki i są na to róże przepisysy rególaminu wyjaśnij mi prosze, czemu stosujecie raz taka, a innym razem taki sposób tagowania. I pytam bez jakichkolwiek złych intencji. Pozdrawiam.

  1. Show previous comments  4 more
  2. Cahan

   Cahan

   Jest konsekwencja - należy przestrzegać regulaminu działu i forum. Jeśli one czegoś nie zabraniają, to w domyśle jest to dozwolone.

  3. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Ja nie łamię regulaminu (i niemam go na myśli, bo pytam w sensie jakby na chwilę zapomniej o zasadach (tak osobiście bardziej). Poprostu jest dla mnie dziwne takie jakby niekiedy dwukrotne tagowanie (tekstu kiedy niepotrzeba) i jednocześnie dokumentu tak samo, jakby tagi  w samym dokumencie był niewystarczające chodź są oczywiste w same w sobie) albo wspomniany fakt występowania ich wtekscie, a nie w temacie. ale to juz raczej taka dziwność.Pozdrawiam.

  4. Midday Shine

   Midday Shine

   Pozwolę sobie się wtrącić. Regulamin stwierdza, że tagi muszą się pojawić w tytule tematu. W tekście nie jest to wymagane; to już zależy od uznania autora.

 10. Dzisiaj w godzinach wieczornych przeglądajając wątek ,,królewskich antyprzygód'' wpadłem na pomysł napisania krótkiego tekstu. Jest to mój debiut w pisaniu takich krótkich historyjek. Pomysł pojawił się dość niespodziewanie. Nagle. Tagi są w tekście podobno zwyczajnym . https://docs.google.com/document/d/196AYNzCDbMrEJGbojqmH2towFoiLAUp-Xh9__i29GMg/edit
 11. Król Etirenus

  To raczej chyba fajka pokoju. Indianie taki rytuał czynili wobec bodarze osób, którzy jakoś im się przysłóżyli.
 12. Król Etirenus

  A ja mimo dzisiejszych urodzin nie zdążę umieścić tekstu koncepcyjnego (mam na razie natchnienie, że tak ujmę)..Planowałem go dać w tym dniu tutaj, ale raczej nie uda mi się tego dokonać. No cóż tak bywa.
 13. Przeczytałem nadesłany tekst. I to zarówno Prolog, jak i wszystkie umieszczone rozdzialy. Utwór ciekawy dla mnie. I taki też pewnie będzie dla innych wielbicieli Sunset Shimmer, chodź mogę się mylić . Wszak ona tam występuje. O stylistyce i błędach ortograficznych (których ja nie zuważyłem) nie powiem, chodź mogą one być (raczej na pewno się trafią). Aczykowiek nie potrafię ich wskazać. Tym zajmą się osoby lepiej obeznane w tej kwestii. Wracając jednak do utworu., a dokładniej mówiać do fabuły jeszcze. Umieszczenie Equestii na planecie w innej galaktyce oddalonej od naszej Drogi Mlecznej lata świetlne jest dla mnie w porządku i czymś, co na razie daje podstawy do przyjęcie jej jako oficjalnej. Przynajmniej do czasu, aż ktoś bardziej obeznany w tematyce MLP zweryfikuje ten fakt związany z reczywistym miejscem życia kucy. Ta kwestia niedaje mi spokoju od dłuższego czasu (zacząłem się nad nia zastanawiać w tamtym roku). Odpowiedź pewnie jest gdzieś, ale na nią się nie natknąłem w postaci komiksu. Ponadto muszę przyznać osobie, która napisała ten tekst, że za sprawą dwóch rozdziałów popósła mi szyki wskutek umieszczenia tagu human (pominę tag MLP), który mi zgrzyta (przynajmniej z nie spowodu samego głównego odniesienia to jest współistnienia kucy i ludzi obok siebie (tu nie mam zastrzeżeń tzn nie kwestionuję tego). Gdyby nie one (to znaczy te dwa rozdziały) wówczas miałbym wątpliwości co do umieszczenia tego tagu. Pozdrawiam.
 14. Witaj Poprawiłem art związny z konkursem. Przede wsystkim skrzydła i ogon (jego połączenie z tyłem) wadliwe przed umieszczeniem na konkurs, co zauważyłem (ty po  konkursie) przed jego umieszczeniem. Zmodyfikowałem trochę kopyta chodź mogą się wydawać niepoprawne  (królowa leży (widok jest prostopadły/z góry)). Zmodyfikowałę strzałki (czarne zamalowane znaczą wpływ grzyba na organizm żywiciela (układ krwionośny, nerwowy), a nie zamalowane sam cykl  rozwojowy grzyba.

   

  https://www.deviantart.com/ghbmsc/art/Cci22082020-00002-852832384 - To link do nowego obrazu. Stary art usunąłem z deviantart  (ale mam poprzedni art na dysku, więc mogę go przywrócić).  Ponieważ go  (poprzedni) widziałaś zauważysz różnice między tamtym a tym.  Jak będzie potrzeba mogę napisać w podpunkatach cykl rozwojowy tego pasożyta. Wybór do pisania ((podobno) na wesoło :Dlub nie).

   

  Odpisz, jeżeli coś tam trzeba jeszcze zmodyfikować (napisać, opisać).

   

  Pozdrawiam.

   

   

  1. Cahan

   Cahan

   Odnoszę wrażenie, że nie masz zielonego pojęcia kaj konie mają stawy i w którą stronę się one zginają, a w którą nie. I żaden widok tego nie zmienia - no chyba że ona jest baaaaaardzo mocno połamana, bo właśnie spadła z 10 piętra na beton.

    

   Łokcie powinny być ciut poniżej linii klatki piersiowej, wręcz na niej. Tam gdzie je umieściłeś, to są nadgarstki. A staw skokowy znajduje się mniej więcej na ich wysokości. I zdecydowanie nie zgina się w tę stronę, co w prawej nodze.

 15. https://www.deviantart.com/ghbmsc/art/Himikea-Emblementaris-Inst-CCI15082020-00004-852130175

   

  Dzisiaj skończyłem go rysować. To art (brzydki i może przestraszyć:D) ewentualnie zastępczy na gazetkę forumową.  Ten co na konkurs to mogę go poprawić, ale musisz mi wskazać, gdzie co poprawić. Wiem na pewno, że styk ogona z tyłem muszę poprawić. Jeżeli mam błędne kopyta to pewnie one powinny leżeć w inny sposób, a nie taki, jak narysowałem. 

   

  Poza tym  poproś administrację. ażeby zmotyfikowała wykładnię tagu Human , bo ona mi zgrzyta. No i zastanwaiam się nad kolorem grzywy. Mam do wyboru jasnoniebieski żółty pomarańczowy zielony.

   

  Pozdrawiam 

  1. Show previous comments  2 more
  2. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Co do tagu  Human w opowadaniach, gdzie są kucyki. Tu on żgrzyta mi z innego powodu. Treść wykonywacza  (polecenie) jest tak skonstuowane, że go inaczej widzę, przez co może dość do nieporozumienia na poziomie fabularnym. Rysunek pośrednio wskazuje na moją wątpliwość.* A co do niego (rysunku). Perspektywa też nie jest łatwa, Przy innych rysunkach też się motam. Niekoniecznie z kucykami. Mam rysunki z róznych lat. jedne są gorsze inne lepsze. Mój sposób rysowania wciąż ewoluje.  One też mają charakter techniczny trochę. stąd może się wydawać, że coś jest nie tak. Cieni nie umieszczam z uwagi na miejsce (układ słoneczny Himikea to układ 4 gwiazd dwie bliższe, dwie dlasze). Cieniowanie postaci (to aspekt astronomiczny) + kwazar (blazar).

    

   *Jak się zdaży że umieszczę tekst (nawet krótki) to wyjaśnię, jak nikt nie skapnie się, gdzie mam wątpliwość (gdybym nie umieścił tego tagu).  

  3. Cahan

   Cahan

   Ale jakiego niby nieporozumienia? Są człowieki = jest human. TCB domyślnie zawiera człowieków, więc nie trzeba dodatkowo dawać tagu Human. Tu nie ma mowy o nieporozumieniu.

  4. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Samo słowo Human jest oczywiste. Tutaj nie mam wątpliwości. Mi chodzi bardziej o pewien  inny fragment . Sam sens informujący o tym, że tag wskazuje, iż obok kucy  występują ludzie jest okey. Ale to tak na marginesie. Co do rysowania przez zemnie kucy przyznam że nie wiele nich rysowałem. Tamten co dałem na konkurs to był pierwszy (miał trzy lata), a ten z eblemtariusem został narysowany w tym miesiącu. Staram się jakoś je rysować nie licząc jeszcze innych rysunków. Tylko to jest takie rysowanie bardziej koncepcyjne, (muszę pogodzić też innne style rysowania z postaciami mangowymi) ale doceniam  twoje wskazówki i dziękuję za  nie. Możesz jak chcesz wykonać kopię artu z neurotokxynozą. 

    

   Pozdrawiam.

    

×
×
 • Create New...