Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Król Etirenus

Brony
 • Content Count

  240
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

36 Good

2 Followers

About Król Etirenus

 • Rank
  Kucyk

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Król Etirenus

  Nie powiedziałem, że smocza krew to bursztyn, tylko powiedziałem, że może być to coś w rodzaju bursztynu (a nie nim samym) A stwierdzenie że bursztyn, jest minerałem miał raczej charakter przypuszczający (i dotyczył tylko samego bursztynu).
 2. Król Etirenus

  Mi się wydaje, że to raczej jest żywica pewnego gatunku drzewa z ameryki południowej, Teoretycznie po milionach lat może przerodzić się w coś w rodzaju bursztynu, i w tym kontekście może być to minerał (jeżeli uznamy bursztyn, jako minerał). Ale nie jestem pewny do końca, czy ta odpowiedź jest prawidłowa.
 3. Król Etirenus

  Glutaminian Sodu
 4. Król Etirenus

  Można też pokusić się o stwierdzenie, że pani dnia korzystała z metody odchudzania niemieckiego uczonego (ewentualnie sportowca) przez co dostała gratis/w promocji taki mały nierzucający się w oczy prezencik.
 5. Król Etirenus

  Ten odcinek skomentowałem chyba bodajże w spoilerach, a jeżeli nie to czynię to teraz.. A więc. Po pierwsze jest to odcinek, który namieszał mi w kronikach, ale na razie nie będę wnikał (głównie względem siebie jeżeli chodzi o moje ostatnio żółwie zapędy pisarskie), więc przejdę do kwestii drugiej mającej charakter pytania. Kim jest ta klacz której znak sugeruje, że jest to córka Starbursta i być może Starlight Glimmer, albo innej klaczy. I czy to jej córka (bądź ich).
 6. Król Etirenus

  Ja co prawda wypowiadałem się na temat tego odcinka w spojlerach (taki tam skromny brak takiej jednej księgi naszego wieszcza - edycja zwyczajna (podobno) tzn takiego uczonego), ale dodam tutaj kwestie pewnych jabłek. Jedno z nich było miniaturowe. Discord najwidoczniej pracował w miejscu, gdzie się ma 5 zł od bombki (takie tam kuliste, w kształcie grzyba, lub cygara - ewentualnie asortyment od A do N). Pomijam kwestię że są to podobno bombki choinkowe w stylu czy pan(i) jeszcze może... Ale te jabłka dają wiele do myślenia nad tym skąd pochodzą.
 7. Król Etirenus

  A to pikuś, ponieważ po 23 odcinku np nie widać przykładu stosowania metody trzymania figury pewnego niemieckiego uczonego (a może to był taki piłkarz, czy jakoś tak) zapisanej nawet (podobno takiej księdze naszego wieszcza). Chodź z drugiej strony na forum taki skromny i nierzucający się w oczy temat budzi małe zainteresowanie nie wspominając o promocji (podobno darmowej i chyba w czekoladzie). Pomijam kwestię dzwonka (naszego ,,pasterza łowieczek'' tzn tego do samochodu) i grupie wzajemnej adoracji którzy się przewijają w odcinkach 24 i 25 oraz naszego wędrowniczka. Ten czuje się ostatnio niewyraźnie. Może to skutek ,,filipińskiej choroby.'' przez co musiał udać się do pokoju zwierzeń i zaginął w akcji Jest to moim zdaniem niedoprecyzowane przez Hasbo. Nie wiem czemu się tak stało. Może przekaz nie doszedł.
 8. Król Etirenus

  Nie do końca rozumiem wykładni kilku ostatnich wyrazów, (chodzi o precyzję zdania), bym mógł się do niego ewentualnie odnieść. Ja odnośnie odcinków mogę podzielić się nieco informacją pośrednio (zasugerować) czego można się spodziewać we wspomnianych odcinkach, jeżeli chcecie, ale ze względu na fakt, że moglibyście natknąć się na nie i obejrzeć tego na razie nie czynię.
 9. Król Etirenus

  Ja za to muszę powiedzieć, że udało mi się nie więcej przejrzeć na oko odcinek 23, 24 i 25. Nie będę nic na razie mówił, bo może też wam się udało jakoś je obejrzeć.
 10. Król Etirenus

  Taka mała nierzucająca się w oczy rada. Jak zabraknie zębów do leczenia proponowałbym zęby piranii, lub podobno rybek akwariowych typu, melagodon albo żarłacz tygrysi. Im też się zęby od czasu do czasu psują . Chyba chodziło o "megalodon" PS: Dzięki ale nie skorzystam z rady. ~~Bertram Quist
 11. Król Etirenus

  Zacząłem rozkoszować się w swoim nowym zakupionym wczoraj łóżeczku ..
 12. Król Etirenus

  982 pomylił sznurek do wieszania prania z przewodem jezdnym kolejowej sieci trakcyjnej .
 13. Religijność wychwalająca Celestię jest błędna z punktu widzenia rozpoczęcia dnia przez nią, gdyż Luna mogłaby czynić to także. Ponad to należy uwzględnić fakt, że samo nazwanie klaczy imieniem sugerującym przynależność do określonego ciała niebieskiego (i kontroli nad nimi) ma bardziej wymiar (tylko i wyłącznie) do roli (nadzorowania), kontrolowania aspektów związanymi z tymi porami dnia, które nie koniecznie muszą wynikać z nazewnictwa klaczy według pełnionej roli (Luna, czy Celestia). Równie dobrze obydwie klacze mógłby by kontrolować ciała niebieskie (Słońce i Księżyc) mając inne imiona. W takim przypadku sens przygód Twilight i jej przyjaciółek nie odbiegałby by zasadniczo od tej, jakie prezentuje HASBRO (po za imionami obydwóch księżniczek). tzn był by taki sam np. Karima (nazwa gwiazdy), Eramis (nazwa księżyca) . Ale jeżeli w MLP miałby być jakaś religia, to raczej była by ona związana nie siostrami, ale raczej siła sprawczą przed nimi.
 14. Król Etirenus

  A z czym tu się oswajać? Serio. To aż takie ważne, że 39478293574098753450 fanfików straciło sens, i teraz musi mieć tag [Alternate Universe]? Bo nie łapię Ot, zobaczyliśmy rodzinkę postaci X. Przecież to było do bólu oczywiste, że ich ma. Można objeść ten problem tzn z AU, ale trzeba się niekiedy zastanowić nad konstrukcją fabuły, by zaistniał sens (spójność).
 15. Tutaj mam małą wątpliwość co do tagowania takich tekstów, ale na razie nie zamierzam mówić czemu.
×
×
 • Create New...