Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Król Etirenus

Brony
 • Content Count

  258
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Król Etirenus last won the day on September 6

Król Etirenus had the most liked content!

Community Reputation

51 Bardzo dobra

2 Followers

About Król Etirenus

 • Rank
  Kucyk

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Fakt, że tagi mogą być nie jasne, ale jeden już chyba wyjaśniłem przy innym tekście. Nie mniej jednak powtórzę: 1) FRI parametr (skrót) odwołujący się do fabuły (w jakiś sposób), lub posiada ją w rozwiniętej lub szczątkowej formie. Nie musicie odnosić się zatem do spojlera. To jest taka ciekawostka dla filologii szeroko pojętej. 2) SBB/BBS - Jak już mówiłem. Nie musicie go znać. Służy mi bardziej do hierarchizowania tekstu (ustawienie miejsca w szeregu) w sensie gatunkowym bardziej, a nie fandomu (kanonu). 3) Co do autorstwa, chodź piszę, to jednak pootrzymuję tezę, że moje autorstwo jest wątpliwe, chyba, że chcesz mnie posądzić o plagiat. Z kursywą się pomyliłem. Byłem zmęczony. Wczorajszy dzień był pełen wrażeń, ale nic nie piłem (w sensie energetyków). PS. Piszę raport na to, co zawarłem chociażby w spolierze. Jak skończę to powiem. Do tego czasu proszę tego, lub innych tekstów nadesłanych przez zemnie ewentualnie tylko oceniać pod względem gramatycznym interpunkcyjnym, czy pod względem użytej składni. Przy sprzyjających warunkach raport z analizy powstanie szybko. Dziękuję.
 2. To trochę napisałem tak dla żartu. Co do tagowania wybrałem te podstawowe. Miałem problem z tagiem Oneshot głównie dlatego, że jego zapis jest wąski (nie obejmuje wszystkich krótkich tekstów (precyzuje jakby jeden tryb krótkiego tekstu). Mimo tego go dałem, chodź uważam że powinni zmodyfikować treść w ten sposób: Tagiem [Oneshot] proszę oznaczać opowiadania które stanowią całość, lub też są w formie wiersza, albo innego typu krótkiego tekstu. Kursywą zaznaczyłem to, co by można było dodać, gdyż obecny zapis moim zdaniem jest niekompletny. (ma małą kompetencję). Co do dziwnego tagu stosuję go do systematyki i w celu hierarchii. i oraz dlatego, że nie jestem pewien czy go rozwinę (chcę ukryć tytuł z tego też powodu). Jeżeli chodzi o autorstwo, Ja tylko piszę (czasami trochę spontanicznie), a czy jestem autorem. Nie uważam się za niego.
 3. Doczytaj to co napisałem  o tagowaniu wierszy i napisz mi odpowiedź (wiersze chyba taguje się nieco inaczej niż inne teksty nie rozdziałowe).

  1. Show previous comments  2 more
  2. Cahan

   Cahan

   Jest oneshotem - więc już to powinno trafić do tagów. Ma też jakąś tematykę i klimat. Sad i dark, jak sądzę.

  3. Król Etirenus

   Król Etirenus

   O to mi chodziło (o określenie) odpowiedniego tagu do wiersza. Przytoczony tago oneshot jakby to powiedzieć jest bardziej stosowany do krótkich tekstów niebędących wierszami. Co ciekawe regulamin tagowania (chyba) nie precyzuje charakteru oneshota jako wiersz, ale raczej krótki tekst niewierszowany). Stąd miałem wątpliwość w tej kwestii gdyż kierowałem się wykładnią przepisu tagowanie, gdzie nie ma wierszy. Powinniście rozszerzyć definicję oneshota o wiersze (nie są uwzględniane w definicji (chyba), by uniknąć wątpliwości. 

  4. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Chodzi dokładnie o ten zapis.

    

   Tagiem [Oneshot] proszę oznaczać opowiadania które stanowią całość.

    

   Ja go rozumiem w ten sposób, że tekst ma krótki dialog naratorra.  Wiersz nie zawiera tych składników (chyba). Ma inną (niedialogową konstrukcję). Nie jest opowiadaniem. Taka wykładnia tagu nie uwzględnia wierszy (liryki), chodź mogę się mylić).

    

   Pełen zapis tej instrukcji powinien mieć postać następującą (nie więcej).

    

   Tagiem [Oneshot] proszę oznaczać opowiadania które stanowią całość, lub też są w formie wiersza, albo innego typu krótkiego tekstu.

 4. Dzisiaj dość niespodziewanie napisałem/udało mi się napisać wiersz. Ten zaś tekst jest najprawdziejszym planem ramowym wiersza opisującego znaną wam osobistość i opowiada o: https://docs.google.com/document/d/1wZWLPkUQdZr4OKD0XJGfM8SBI4rIW9nGLYkJXZIZ3Jg/edit?usp=sharing To napisałem w ramach takiego rozluźnienia urodzinowego, podobnie jak wiersz. Z początku planowałem aby w swoje urodziny umieścić inny tekst, ale na pewno bym nie zdążył. Sam wiersz nie zawiera przekleństw, ale jego treść może być niezrozumiała dla młodszych, Ma też słowa, które w użyciu takiej składni mogą być nieodpowiednie dla młodszych. stąd też dałem 18 + * Niepotrzebnie skreślić, ale można też dodać.
 5. Król Etirenus

  sam ogier spałnie z zwracając na to, że w pobliże miejsca gdzie nocuje, ktoś się zbliża. Jego myśli znajdowały się w ,,krainie snów.'' Ponadto był niewidziany dla otoczenia. A zasnłą dość szybko nie zwarzajac na głód, ponieważ był wyjątkowo zmęczony.
 6. Król Etirenus

  TAJEMNICZA BUDOWLA Dogłębna analiza obiektu przyniosła efekt w postaci odnalezienia paru wejść bardziej, lub mniej zablokowanych na kilku wysokościach. Jednakże ogier nie zamierzał sprawdzać i odgruzowywać każde zablokowanych wejść do pomieszczeń nie tylko z uwagi na fakt, że trwało by to zbyt długo, ale także dlatego, że poczuł zmęczenie. Także głód i pragnienie dało mu się we znaki. Z tego też powodu alicorn po wylądowaniu zwyczajnym chodem zaczął badać otoczenie wokół budowli, a raczej jej otoczenia znajdującego się po tej samej stronie, co samo gruzowisko, gdyż na przeciw gruzowiska był las. Co prawda w trakcie wcześniejszego przelotu skrzydlaty jednorożec z początku uznał, że dworek jest otoczony przez las, ale nie docenił przy tym obszary, który po wylądowaniu był większy, jeżeli chodzi o przestrzeń wolną od drzew typowych dla lasów. Teraz, gdy był na ziemi, mógł on sprawdzić lepiej ten obszar, gdzie też znajdowały się dwie o wiele mniejsze i także zrujnowane budowle. Po podejściu do nich spostrzegł, że jeden z nich nie jest duży, lecz raczej był w czymś w rodzaju skrytki nie mającej charakteru obronnego, zaś drugi z nich przypominał mu spichlerz, w którym po odnalezieniu odpowiedniego miejsca udał się spac rzucając czar niewidzialności na wypadek, gdy ktoś lub coś zakłóciło jego sen.
 7. Król Etirenus

  TAJEMNICZA BUDOWLA POŚRÓD LASU Tymczasem ogier badał ruiny pod kątem poszukiwania jakichkolwiek niezawalonych miejsc, czy pomieszczeń, z nawet żywych istot, ale po kilkunastu godzinach wstępnych i szybkich oględzinach nie natrafił na żywych. Jeżeli zaś chodzi o pomieszczenia było podobnie, to też skupił się odrobinę skrupulatniej na obserwacji zrujnowanej budowli.
 8. Król Etirenus

  TAJEMNICZA BUDOWLA POŚRÓD LASU Drzwi te były dosyć masywne o stylistyce i budowie typowym dla dworku, lub pałacu. Ogier od chwil stanięcia przed nimi zaczął czuć niepokój a nawet narastający strach spowodowany faktem, że nie wiedział, co znajduje się drzwiami, bo chodź sama budowla była praktycznie zniszczona, to jednak ta część budowli z wejściem do wnętrza, oraz dwie inne widoczne elementy gruzowiska była w miarę cała. Spoglądając tak na ruiny zaczął zastanawiać się, czy odtworzyć drzwi i wejść do wnętrza, czy też opuścić to miejcie i polecieć dalej, Ostatecznie po namyśleniu się postanowił że wejdzie do wnętrza. Najpierw jednak wzbił się w powietrze w celu zrobienia rekonesans gruzowiska z góry rzucając na siebie chwile wcześniej zaklęcia nierozpozowalności ażeby każdy przybywający w pobliżu, czy przelatujący nie poznał, z kim ma do czynienia.
 9. Król Etirenus

  TAJEMNICZA BUDOWLA POŚRÓD LASU. Tym czasem ogier dalej leciał, a to nad lasami, a to nad łąkami i miasteczkami, aż nagle lecąc ponownie nad lasem dostrzegł, mając skierowany swój wzrok na prawo wystającej budowli ceglanej wśród drzew, do której postanowił dolecieć mimo, iż nie wiedział, czym jest ta budowla, oraz czy ktoś jej nie zamieszkuje. Jednakże ciekawość i zmęczenie spowodowane długim lotem, oraz głód i pragnienie spowodowały, że alicorn postanowił postąpić tak, jak uznał za stosowne, a nie dalej kontynuować lotu. Stąd też zaczął obniżać swój lot, aż do momentu, gdy jego kopyta dotknęły ziemi, czując si przy tym bezpiecznie głównie ze względu na fakt, że miał na sobie pelerynę, oraz ubiór maskujący jego sylwetkę. Co ciekawe w trakcie lotu zrezygnował z zaklęcia niewidzialności głównie dlatego, że przez całą drogę nikt go nie zaczepił, oraz także dlatego, że w pewnym momencie latał wyżej niż sporadycznie widziane pegazy, jakie od czasu do czasu przelatywały niżej, gdy je spotykana swojej drodze. Nie mniej jednak teraz kiedy był na ziemi ponownie rzucił czar niewidzialności na siebie, by następnie udać się w stronę wyjścia z lasu, pomknąć w kierunku budowli, która okazała się kompletną ruiną, która na podstawie ogólnego zarysu i dwóch, jak sie okazało prawie zniszczonych, i ledwie stojących wież była dworkiem lub pałacem nie mającego jednak charakteru wojskowego, na co wskazywało chociażby otoczenie pozbawione budynków militarnych, czy też żołnierzy, oraz rolników, i terenów rolnych. Pałac, lub też dwór był jedynym budynkiem otoczonym pośród lasu przynajmniej jeżeli chodzi o stronę, z której nadciągał ogier, który idąc tak, spoglądał się a to na prawo, a to na lewo, a to w tył, w celu upewniania się tego, czy nie jest śledzony, aż do momentu, gdy nie dotarł do masywnych drzwi budynku.
 10. Król Etirenus

  Skrzydlaty jednorożec w tym samym czasie leciał niepokojony przez nikogo od czasu do czasu zerkając a to w jedną, a to w drugą stronę. Zastanawiał się przy tym, gdzie tym razem jego skrzydła go poniosą. Gdzie doleci. W jakie miejsce tym razem trafi. Czy napotka kogoś., bo predzej, czy i tak ogier ponownie napotka inne kuce. Będzie też musiał znaleść miejsce do zregenorowania sił, oraz takie, gdzie mógłby coś zjeść, się napić, jednakże mimo obserwacji otoczenia nie zloklaizował obszaru, gdzie występowały te trzy elementy, to też szukał dalej.
 11. Król Etirenus

  Uwolnieni więźniowie z niedowierzaniem, ulgą, z normalnym rytmem opuszczali obóz gwardii jeszcze nie będąc pewni tego, czy rzeczywiście są wolni. Przynajmniej przez sam czas przechodzania przez teren garnizonu, i dopiero po ostatecznym wyjściu z terenu wojskowego wszytkie dotychczas pojmane, a następnie uwięzione, a teraz wolne kuce udały się w stronę miejsca, w którym zostały schwytane. Ukrywający sięw lesie eblementaris poczół dume, że udało nu się ocalić życie tych kopytnych, którzy niepokojeni przez wojskowych kierowali się do miejsca, w jakim przebywali przed pojmaniem. Nie ukazywał jednak jawnie swojego zadowolenia, lecz wyszedł z lasu, wzbił się w powietrze i poleciał w kierunku przeciwnym do tego, na drodze któego znajdkował sie obóz straży cesarskiej, przez chwilę zakryty zaklęciem niewidzialności, kktóre zamienił na takie, za sprawą któego stał się widzialny. Z tego też powodu ogier wyostrzył lecąc czujność mimo ubioru, jakiego nosił na ciele, i kapturu ukrywającego jego łeb, oraz panującej nocy, zastanawiając sie, dokąd zaniosą go skrzydła.
 12. Król Etirenus

  Ogier z zamaskowaniu w lesie bacznie obserwował to, co dzieje się w obozie, Gdy usłyszął, że pojmane kuce mają zostać straceni mimo, iż raczej według niego nie spiskowali wobec cesarzowej postanowił jskoś zapobiec ezekucji. W tym czelu eblementsris ponownie urzycił na siebie zaklęcie miniaturyzacji (mimo bycia dalej nieweidzialny za sprawą wciąż nie cofniętego zaklecia niewidzialności), poleciał w stronę bazy, a gdy tylko znalazł się na jej terenie zaczał przeszukiwać dokumentu, w któym była wzmianka o straceniu pojmanych. Skrzydlaty jednorożec za swój cel obrał sobie nmiot dodwódcy obozu, gdyż tam, jak się okaszało, odnalazł poszukiwany dekret, kóry za pomocą zaklecia zmienił tak, ażeby wypuścić aresztowanych. Nie zmienił stylu rozporzadzenia , w jakim ów dokument zostął napisany, lecz nadał mu brzmienie wkazujące na akt łoski, by po tem poszpiesznie i niezauważalnie opuścić namiot najwyzszego zwierzchnika obozu, a potem sam garnizon i jego otocznie, i schować się ponownie w tym samym lesie, gdzie czekał na dalszy rozwój wypadków, zaraz po wylądowaniu, obserwując obóz.
 13. Król Etirenus

  OBÓZ GWARDII/OKOLICZNY LAS Zarys, oraz sposób zabudowyobiektu, jaki został dostrzeżony po kilku godzinach lotu nad grupą strązników, świadczył o tym, że jest to budowlaa typowo wojskowa. Stąd też emblementaris cofnął czar na złónieży, a nastepnie ukrył się na obrzeżach lasu znajdującego się nieopodal jednostki wojskowej dalej będąc pod zaklęciem niewidzialności, zastanawiając się prz tym nad pojamnymi więźniami będzie. Czy poniosą jakieś konsekwecje mimo, iż oni nawet nie spiskowali przeciw władczyni, o jakiej usłyszał.
 14. Król Etirenus

  Pewnie te kuce mieszkają w San Escobar .
 15. Król Etirenus

  LOT W NIEZNANE Podczas gdy gwardia rozmawia między sobą, ogier dalej leciał kilkaset metrów nad nimi sporadycznie i bez jakiejś głębszej analizy zastanawając się nad potraktowaniem pojmanych przez nich kucy, którzy nie byli odpowiedzialni za atak na wspomnianą przez żołnierzy władaczynie. Według ogiera byli neutralni, chociażby dlatego, że mieszkali, i funkcjonowali na prowincji państwa ząrzadzanego przez wspomnianą cesarzową. Nie mieli broni, ani nic, co mogło by budzić podejrzenia, jeżeli chodzi o sprzyjaniu władczyni, czy też tym, którzy są jej przeciwni. Stąd też Emblementaris rzucił na cała brygadę zaklęcie wybranych myśli, ażeby dowiedzieć się o ich władczyni podstawowych informacji, takich jak, jakie po za samą wiedzą są jej motywy działania czy też to, co powoduje, że kuce nieopawiadający się żadnej ze stron są karani. Ponadto ważne też było zapoznanie się co nieco z obszarami, nad jakimi lecący nad grupą patrolujących pegaz z rogiem przelatywał, ażeby móc ewentualnie przeszkać w celu poszukania miejca bezskepowanego odpoczynku, czy tez zwyczajnego skosztowania posiłku, a nawet podjęcia się pracy na nie kontrowersyjnym stanowisku pracy, w celu nawet minimalnego zarobku, czy też skromnego wyżywienia się w tajemnicy z uwagi na niepewność jutra, i w ogólnej sytuacjji w jakiej żył i znajdował się Eblementaris.
×
×
 • Create New...