RedMad

Brony
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

16 Neutralna

3 obserwujących

Kontakt

 • Discord ID
  RedMad#9170

Informacje profilowe

 • Płeć
  Ogier
 • Miasto
  Toruń
 • Zainteresowania
  czytanie, kosmos, sci-fi
 • Ulubiona postać
  chyba Twilight

Ostatnio na profilu byli

216 wyświetleń profilu
 1. Kolejny tydzień, kolejna ramówka. Zapraszamy! • Poniedziałek (25.03) - EqueTrip; autor: @psoras (Rozdział D4-P) • Wtorek (26.03) - S.T.A.L.K.E.R. Equestria Girls: Spełniacz Życzeń; autor: @Grento YTP(r.5) • Środa (27.03) - Orły Mórz; autor: @LegendarnyKapitan (18 str. 26) • Czwartek (28.03) - Kryształowe Oblężenie; autor: @SPIDIvonMARDER (akt 2 str 26) • Piątek (29.03) - Czytanie na klubie konesera • Sobota(30.03) - Czytanie na Klubie konesera • Niedziela(31.03) - Wolne czytanie
 2. Oto prezentuję ramówkę na następny tydzień: • Poniedziałek (18.03) - EqueTrip; autor: @psoras (Rozdział D3 - CDV) • Wtorek (19.03) - S.T.A.L.K.E.R. Equestria Girls: Spełniacz Życzeń; autor: @Grento YTP (r.4) • Środa (20.03) - Orły Mórz; autor: @LegendarnyKapitan (17 str. 39) • Czwartek (21.03) - Kryształowe Oblężenie; autor: @SPIDIvonMARDER (akt 2) • Piątek (22.03) - Wiedźma; autor @Zodiak ( "O zemście") • Sobota(23.03) - Czytanie paragrafowe • Niedziela(24.03) - Event: Mroczny Wieczór – Czytanie Creepypast (pomysł i organizacja: @Grento YTP)
 3. Witam, ogłaszam konkurs na naszym serwerze! Oto jego zasady. Na początek - o co chodzi? Otóż celem konkursu jest napisanie opowiadania. Macie na to miesiąc, więc bez pośpiechu. Limit i dokładna data zostaną zawarte w regulaminie. Po terminie na następny dzień planujemy je przeczytać na kąciku. W zależności od ilości podesłanych prac. Bez zbędnego przedłużania, oto regulamin: 1. Opowiadanie powinno być związane z MLP 2. Fik może zawierać dowolny tag oprócz gore/clop 3. Plagiaty nie będą tolerowane 4. Fik nie powinien zawierać też żadnych treści obraźliwych ( rasistowskich, antywyznaniowych, propagujących konkretną partię polityczną, itp. ) 5. Limit słów 5 tysięcy. Ustalam minimum 2 tysiące. 6. Praca powinna być własna. To znaczy - zero pomocy ze strony korektorów. Dopuszczam zapytania w sprawie spójności, słownictwa. 7. Każdy może wysłać tylko jedną pracę. 8. Do wyboru macie trochę tematów, które zostaną podane niżej. 9. Ostateczny termin oddania - 13 kwietnia 2019 roku. 10. Gotowe prace należy wysyłać na #prace (na serwerze, lub jak ktoś woli, może tu) Z taką oto formułką: Autor (nick na mlppl o ile ktoś ma konto), tytuł, temat, [tagi] Biorąc udział w konkursie wyrażasz zgodę na publikację fika w temacie kącika na mlppolska oraz czytanie go na Kąciku. Oczywiście fika można później oficjalnie opublikować. Dzień po oddaniu prac będą one czytane ( w zależności od ilości wysłanych prac). Głosowanie: - Każdy ma możliwość oddania jednego głosu, więc radzę się wstrzymać do końca. Po czytaniu będzie 48h dodatkowych aby wybrać ulubieńca. Nie można głosować na swoją prace. Dla biorących udział jest przewidziana nagroda! Planowane są 1 do 3 nagród!. Fundatorem nagrody jest @Porcelanowy Okular. Pierwsze miejsce: Fullbody, drugie: portret, trzecie: szkic https://www.deviantart.com/porcelanowyokular/art/hooplah-786915250 https://www.deviantart.com/porcelanowyokular/art/THE-queen-of-the-jungle-781533993 https://www.deviantart.com/porcelanowyokular/art/200-zombies-786038392(edytowane) A oto tematy: "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" "Podróż do przyszłości" "Zakochany kuc" "W nieznane" "Wielki powrót" "Mgnienie" "Fragment" "Święty spokój" "Taniec" "Mały wyrywek z historii Equestrii (dowolny. własny/zgodny z kanonem)" Mamy nadzieję, że prac będzie sporo! Życzymy wszystkim biorącym udział jak najwięcej weny! Tak więc - do pióra! Gotowi? Start! Niech rozpocznie się konkurs!
 4. Witam! Pewnie się zastanawiacie... o co chodzi? Otóż już piszę o co chodzi z Kącikiem Lektorskim. Codziennie o godzinie 20 rozpoczyna się czytanie. Obywa się ono live! Różne dzieła małe i duże, zachęcamy więc do dawania swoich propozycji. Poza spotkaniami odbywają się także dyskusje na temat fików i nie tylko! Każdy też może spróbować swoich sił w lektorowaniu na kanale treningowym, zawsze znajdzie się ktoś aby posłuchać. Poniżej znajduje się ramówka fików na tydzień aktualny. Harmonogram fików • Poniedziałek (25.03) - EqueTrip; autor: @psoras (Rozdział D4-P) • Wtorek (26.03) - S.T.A.L.K.E.R. Equestria Girls: Spełniacz Życzeń; autor: @Grento YTP (r.5) • Środa (27.03) - Orły Mórz; autor: @LegendarnyKapitan (18 str. 26) • Czwartek (28.03) - Kryształowe Oblężenie; autor: @SPIDIvonMARDER (akt 2 str 26) • Piątek (29.03) - Czytanie na klubie konesera • Sobota(30.03) - Czytanie na Klubie konesera • Niedziela(31.03) - Wolne czytanie W naszym programie znajduje się również niedzielne wolne czytanie, gdzie każdy może spróbować swoich sił w czytaniu, niekoniecznie fanfików. Kącik ma swoje zasady i należy je respektować. Kliknij aby do nas dołączyć --> Link do serwera Na samym serwerze możliwe, że znajdziecie coś dla siebie. Na czym polega Czytanie paragrafowe? Jest to interaktywna książka w której dokonujemy wyborów. Od nas zależy jak potoczy się akcja. U nas to słuchacze pełnią rolę wyboru wątku. Jesteśmy otwarci na propozycje. Jak masz pomysł na event czytelniczy to zachęcamy.Możecie proponować je tu jak i na serwerze, gdzie wszystko się dzieje! Aktualna lista rozpoczętych, planowanych oraz ukończonych dotychczas fików: https://docs.google.com/document/d/1KLwtY2b_SI-2t5V5IwAc9reAi8Uq1_DYCm7KHDJXBfo/edit?usp=sharing Oficjalnym organizatorem eventów czytelniczych jest @Grento YTPJak macie jakieś pomysły możecie śmiało do niego pisać. Zachęcamy do dawania propozycji! Fabryka ma też swój kanał na yt.. Czasem też będziemy szukać osób do ról. Można wpaść i posłuchać.Zapewniamy miłą atmosferę i dyskusje na różnorakie tematy! W tym poście będzie edytowana ramówka, oraz wrzucana zawsze do tego postu. Nasza stała ekipa: Dex, Wilczke, RedMad, Mr.BluePhantom.(jak na arcie)
 5. Tak więc przeczytane. Muszę przyznać, że jak na tak małą ilość, naprawdę dowiadujemy się wielu istotnych informacji. W tym punkcie mamy także sporo pytań. Co będzie dalej itp. Czyta się to naprawdę przyjemnie, miły styl.. Można uśmiechnąć się w paru momentach. Ładnie opisane postacie, oraz ukazanie ich zmian przez te lata. M6... mimo, że są kim są w fiku, to jest to zrobione dobrze. Jeszcze co do samej głównej bohaterki. Jestem ciekaw jak rozwinie się dalej. Koncept córki Sombry jest bardzo ciekawy i zostawia wiele pytań co do jej przeszłości. Mogę dodać tylko, że czekać będę z niecierpliwością na kolejne przygody.
 6. Oczywiście przeczytane. Tekst po poprawkach naprawdę wygląda o wiele lepiej. Czyta się bardzo miło i jest ciekawy klimat który mi się spodobał. Na pewno będę czekał na więcej rozdziałów.
 7. Jestem oczywiście za opcją nr.2. Jest tak, bo to dużo nie zmieni. Zrobicie na nowym silniku. Wielu nie będzie chciało się zalogować. Fanfiki i ich twórcy oraz ludzie komentujący będą mieli utrudnienie lub nie będzie chciało im się szukać. MLP i tak w końcu padnie a nowe forum można założyć jak będzie g5. Trzeba by było zacząć od nowa, fiki, prace i inne. Zdecydowanie jestem za opcją nr.2 "zostawić tak jak jest".
 8. Nie. Wcześniej nie zauważyłem następnych części a 1-wszą część czytałem na FGE i nie wiedziałem o ich istnieniu Dzięki za to i biorę się za czytanie bo wydaje mi się, że naprawde warto kontynuować dalej. Jeszcze raz dziękuję.
 9. Czytałem fik był omawiany na klubie konesera polskiego fanfika. Aczkolwiek dziękuję Ps. Silent ponyville jest najlepszy z wymienionych (pochłonąłem całego w kilka godzin)
 10. Szukam fika Grimdark. Może być dłuższy. Ale od razu pisze, że czytałem już 'Cupkakes', 'Rainbow factory' i 'Silent ponyville'. Może być po angielsku. Oczywiście straszny i dynamiczny. Coś w stylu wyżej wymienionych. I z góry dziękuje.
 11. Na razie robi się coraz ciekawiej. O ile początek za dużo nie mówi to czekam cierpliwie na rozwinięcie akcji. A tak ogółem krótkie rozdziały tutaj bardzo pasują i pozostawiają w lekkim niedosycie. Szybko i przyjemnie się czyta. Polecam i pozdrawiam
 12. Wspaniały fik, świetne tłumaczenie. Co tu dużo pisać? Czekam z chęcią i niecierpliwością na kolejne rozdziały./)
 13. Bardzo ciekawy fik z dobrze opisanymi bohaterkami i ich cechami charakteru. Mało jest fików westernowych, dobry pomysł, miło się czyta i fajnie byłoby zobaczyć coś podobnego. Osobiście mogę polecić.