Jump to content

SPIDIvonMARDER

Brony
 • Posts

  3014
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  20

SPIDIvonMARDER last won the day on February 15

SPIDIvonMARDER had the most liked content!

About SPIDIvonMARDER

 • Birthday 06/14/1991

Kontakt

 • Gadu-Gadu
  6164667

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier
 • Miasto
  Wolne Miasto Gdańsk
 • Zainteresowania
  Modelarstwo, pisarstwo, poezja, archeologia, II wojna światowa
 • Ulubiona postać
  Twilight, gdyż jest taka jak ja. Kujonka, bibliofil. Ale oczywiście kocham też Rarity za bycie damą i Daring Do za bycie archeologiem! :D

Recent Profile Visitors

12373 profile views

SPIDIvonMARDER's Achievements

Stajenny

Stajenny (10/17)

891

Reputation

 1. Pamiętam tamto wydanie i faktycznie kiepsko zniosło próbę czasu. Dziś jest poszukiwanym rarytasem kolekcjonerskim. Jednak w dzisiejszych czasach nie powinno być takich problemów. Liczba sztuk pewnie będzie obliczona na podstawie wstępnego zainteresowania zamówieniami.
 2. Wielki spis powszechny polskich bronies! Edycja druga Przyszedł czas na aktualizację danych zebranych w poprzednim spisie. Tym razem jednak projekt zamknie się dość szybko, bo już za pół roku. To pozwoli mi uzyskać obraz fandomu z pewnego w miarę krótkiego momentu, gdyż zeszłym razem zbytnio się wszystko rozciągnęło. Spis ma ponownie dwuczęściową formę. Można na szybkiego wpisać się i odpowiedzieć na parę najważniejszych pytań, a także wypełnić całość, w tym część o opiniach. Da się też wypełnić pierwszą część i wrócić do drugiej później. Uwaga: "wypełnić drugi raz" to chodzi o wypełnienie drugi teraz tegorocznego spisu. Nie patrzcie na zeszłe edycje Serdecznie zapraszam! https://forms.gle/YuXDzWQrCBD4Aomh6 Wyniki pierwszego spisu: https://drive.google.com/file/d/1dS0NZ9XotSl39hn61g3kCf496Ad01FXb/view
 3. Też nie podkładam specjalnie w tym wiary. Niemniej będzie to wsparcie dla aktorów, chociażby symboliczne. Dzięki za podpisanie!
 4. https://chng.it/sNLRXLSMPY Zgodnie z obietnicą, założyłem petycję do Hasbro wzywającą do przywrócenia starej ekipy od polskiego dubbingu Tell Your Tale, wliczając też poprzedniego reżysera. Dla przypomnienia: po zakończeniu pierwszego sezonu Tell Your Tale i Make Your Mark, nadeszła odgórna decyzja o zmianie studia nagraniowego i całej ekipy głosowej, w tym reżysera. Aktorzy nie zostali o tym powiadomieni, cała operacja została przeprowadzona bez minimum kultury, czyli np. podziękowania za współpracę. My, jako fani, możemy za pomocą takiej petycji wyrazić sprzeciw korporacyjnym decyzjom i solidaryzować się z aktorami. Zdaję sobie sprawę, że równie duże korpo jak Hasbro raczej niewiele sobie z tego zrobi, lecz próbować warto. Tak samo jak okazać wsparcie naszym aktorskim przyjaciołom. Zapraszam do podpisania petycji.
 5. Pragnę zaspoilerować, że dzięki dalszej ciężkiej pracy Suna, już wkrótce będziecie mogli chwycić fizyczną kopię Crysisa w swoje kopyta i czytać bez prądu!* Dystrybucja będzie przeprowadzona online i u mnie na nadchodzących meetach. *choć w sumie prąd do oświetlenia się przyda.
 6. Hurra! Doczekaliśmy się tej wzruszającej, chwalebnej chwili! Cały Crisis PL opublikowany, możemy gasić światło, koniec fandomu! Bardzo dziękuję i gratuluję wszystkim, którzy przyczynili się zakończenia projektu lokalizacji!
 7. Trochę nie wiedziałem, gdzie to wstawić, gdyż ani to twóczość fanowska, ani projekt poszukujący pomocy... ale wciąż projekt. Niech zatem będzie tutaj. https://drive.google.com/file/d/1dS0NZ9XotSl39hn61g3kCf496Ad01FXb/view?usp=sharing WIELKI SPIS POWSZECHNY POLSKICH BRONIES - WYNIKI Tak wiem, opóźnione srogo. Ale są w końcu 🙂 Wg moich szacunków wpisało się 499 osób w latach 2019-2022. Zapraszam do zapoznania się z wynikami i już teraz zachęcam do wzięcia udziału w nowym spisie, który wystartuje w 2024 roku.
 8. Dobre pytanie. Ogólnie chciałem przedstawić powszechną gryfią pogardę do wegetarianizmu, więc jedzenie zgniłych warzyw może być dla nich powszechnie uznawane za podwójne zezwięrzęcenie. A bohater opowiadania jest kucofobem, zatem dla niego to wręcz potrójnie obrzydliwe Dzięki za recenzję. Nie ma co ukrywać, że nie był to tekst pisany w sposób typowy dla mnie, a niejako "na zamówienie" (pod projekt), stąd presja czasu wymusiła na mnie większą zwięzłość, niż zwykle Byłoby w sumie fajnie napisać jakieś dłuższe przygody dużego wrednego gryfa i małej ckliwej klaczy.
 9. Dawno, dawno temu, jakoś w 2018 roku, Martini z Tribrony rzucił pomysł wskrzeszenia sekcji literackiej Tribrony. Pomysł był o tyle awangardowy, że jedyna spodziewana sekcja to była sekcja zwłok, a tutaj ktoś zasugerował kilku pisarzom stworzenie nowych tekstów, zilustrowanie ich i potem wydanie. Ponieważ dystrybucja miała nastąpić na Ambermeecie w 2019 roku, nazwano to "Projekt Amber". Niestety, ale finalnie powstały tylko dwa teksty i żadna ilustracja. Jeden napisał Sun... ...a oto drugi. To krótkie opowiadanko z perspektywy gryfa, a że alternatywne punkty widzenia zawsze mnie fascynowały, to całość wpisuje się w pewną szerszą koncepcję "opisu kucyków i ich świata"... nieważne. Zapraszam do lektury i już czysto technicznie informuję, że opowiadanie powstało w 2019 roku i 3 lata leżało w szufladzie. https://docs.google.com/document/d/1GTVkXU8v6uTF-JBL-PY_0jDadCn_9qsKQVlKCJD3W6o/edit?usp=sharing Autor: SPIDIvonMARDER Opis: Kucufobiczny gryf przybywa w delegacji do Equestrii i z wielkim trudem powstrzymuje się od torsji na widok pastelowych taboretów.
 10. Klacze i ogiery! To ostatnia praca powiązana z „Kryształowym Oblężeniem”. Brakujący rozdział opisujący dzieje Rarity i bitwę o Halfwater stanowiącą punkt zwrotny powieści. Punkt, który z premedytacją pominąłem. Niemniej wiele osób dało mi do zrozumienia, że albo to skończę i uzupełnię albo… no przecież kocham swoje pluszaki, prawda? No nie chciałbym, aby stała im się krzywda, co nie? Ok, zatem… co my tu mamy? To tak naprawdę fuzja dwóch fanfików, a więc „The Ocean, the Lady and the U-Boot”, który traktuje o tytułowej damie. Drugi to „Stukapilot”, który z kolei ma nieco do powiedzenia o Halfwater, a więc kucykowym Midway. Rarity relacjonuje wszystko ze swojej perspektywy, toteż eksperymentowałem z jej wyrafinowaną, kwiecistą, ale i pretensjonalną narracją. Potem do głosu dochodzi „zwykły” fanfik o wojnie, prowadzony w stylu KO. Krzyżują się w kilku kluczowych miejscach. No ale bez spoilerów. Kilka ostatnich wyjaśnień: -dlaczego angielski tytuł? W sumie to „jakoś tak wyszło”. Od samego początku ten tekst tak został skatalogowany w moich notatkach i źle brzmi mi w ustach dosłowne tłumaczenie. -czy to naprawdę koniec KO? Tak, nie zamierzam już pisać niczego więcej w tym uniwersum. Jestem zmęczony. Wszak KO liczy już dekadę. -jak tym razem poszło z korektą? Bardzo ciężko. Niestety, ale miałem spore problemy ze znalezieniem korektora. Nie dziwię się, gdyż tekst ma swoją objętość, a ilość pozostawianych przeze mnie literówek może każdego przerazić. Na szczęście bohatersko przybył na ratunek Sun i ze wszystkich sił ratował tekst przed plagą pomyłek. Bardzo mu za to dziękuję. Serio kawał dobrej roboty. Jeśli coś zostało, biorę to na siebie. Szczerze zapraszam do przeczytania tego eksperymentu i żywię nadzieję, że da Wam trochę rozrywki. Link do pliku PDF. Dużo obrazków, przypisów i tabelek. Wszystko powinno działać cacy i tę wersję polecam do czytania. https://drive.google.com/file/d/1hLrZaU08j-4kQKxBYoaKBzLKPCZ-EBRN/view?usp=sharing Link do pliku google docs. Jak zwykle, to wersja bez obrazków, gdzie wszystko jest ograniczone. https://docs.google.com/document/d/1rt-LizCEv0APBpQ7WKvDuk9yziW8zGNy6ZnYc-uyiYU/edit?usp=sharing Linki do pełnej wersji „Kryształowego Oblężenia”: Tagi: [crossover] [violence] [adventure] [sad] [slice of life] [dark] + tagi autorskie [crystalsiege] [wwII] Ilustrację tytułową narysował Studly Horn Epic: 3/10 Legendary: 3/50
 11. Zapraszamy na Ambermeeta! To już piąta edycja gdańskiego konwentu, a na niej pełno atrakcji! Goście specjalni, plushiecon, aukcja charytatywna, stoiska i panele, a także... najważniejsze... możliwość spotkania się z innymi broniaczami! To już 10 września! Link do wydarzenia: TUTAJ Link do rejestracji (a w niej reszta, atrakcje, helperzy...) TUTAJ
 12. Dzięki @Dolar84za naprawienie tematu. Aktualizacja projektu: -książki (wydruki) wciąż dostępne do kupienia TUTAJ Zrezygnowałem z robienia oblężeniowych gadżetów, gdyż były kłopotliwe i zajmowały mnóstwo czasu 😕 Jeśli ktoś baaardzo chce, to możemy pomyśleć. -ale ważniejsze jest to, że powoli kończę ten ostatni, ostatni, kurde ostatni moduł projektu, a więc U-Bootową odyseję Rarity. W tej chwili jest 150 stron, zostały prace wykończeniowe.
 13. Chciałem zapytać, jak idzie i podopingować. Twoja ogromna i świetnie wykonywana praca jest dla fandomu bardzo ważna ^^ Jak nie chcesz tłumaczyć Epilogu, to może @Sun podjąłby się tego zaszczytu? Projekt zostałby zamknięty przez wydawcę. Mniej lub bardziej dosłownie.
×
×
 • Create New...