Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Terenet

Brony
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

About Terenet

 • Rank
  Źrebaczek

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier

Recent Profile Visitors

293 profile views
 1. Terenet

  @Draku z Md tanzim tam gdzie ma link w opisie lepiej nie wstawiaj. Okazuje się że jakoś da się niby ściągnać owe odcinki. Sam wyrwałem tu ostrzeżenie i parę pkt. karnych za ową niewiedzę. A co do owego długiego filmu to sądzę że będzie to już wprowadzenie do 5 generacji. A druga teoria. Ogółem te 20 lat później z ost. odcinka wygląda ciekawie.
 2. Terenet

  A oto niespodzianka wzorem wydań dvd tym razem ,,bloopers'' i nie tylko, z sezonu 2 pojawiły się na yt:
 3. Terenet

  Są niestety z linkiem do innego odtwarzacza (miejsca do odtworzenia) który tu na forum uważają za coś złego, więc podałem tylko te odc. które nie mają go w opisie i są wstawione w całości na yt.
 4. Terenet

  Szkoda że ani tu ani na SparkleSubs nie aktualizowane są te krótkie wstawki z Eqg od czasu ,,Find the Magic'' (kilka powyższych filmików nie da się już otworzyć). Tym bardziej szkoda bo według wieści Equestria girls jeszcze trochę będą kontynuowane (jak długo nie wiadomo, ale są nawet optymistyczne pogłoski iż będzie nawet 3 seria short-ów na zakończenie i tej serii) gdy główny serial się skończy więc są jeszcze szanse na dodatkowe wstawki między światami.
 5. Terenet

  Oto linki do odc. 24 i 25 w jęz. Holenderskim ale z ang napisami. W sumie na tym kanale yt powinny chyba być już wszystkie odc. lub spore ich części. 26 odc. to w zasadzie w dużej mierze ,,wyciskacz łez'' a miniaturki zbyt dużo zdradzają więc kto chętny niech szuka.
 6. Terenet

  Sporo owych min ale rozumiem czemu Twilight miało aż tak w przerysowany sposób znów odbić. Jasne staje się to po obejrzeniu kolejnych odcinków. ( udostępnione w świetnej jakości bez napisów są już nawet na yt do 19 odcinka- 20 jest tylko w chińskiej wersji póki co) Sam odcinek dość zabawny, przede wszystkim postacie poboczne. Sporo tu też nawiązań mimo iż część z nich była trochę ograna jak rywalizacja AJ i RD.
 7. Terenet

  20 odcinek to odcinek znów z Trixie i Starlight ( plus poboczne) fabuła dotyczy nowych nauczycieli w szkole. Swoją drogą czy ktoś ma też tak jak ja wrażenie iż odcinki w sezonie 9 mają przypomnieć o większości cech charakteru danego kucyka a jednocześnie albo w tym samym odcinku albo w kolejnym dać coś w rodzaju ostatecznego progresu charakteru postaci?
 8. Terenet

  Czyli plotki okazały sie prawdziwe iz jeszcze sie pojawią.
 9. Terenet

  Najważniejsze byś nie przeszkodził ,,interesom" monopolisty tego forum czyli Ss publikując nawet szybciej w dziale od spoilerów odcinki. ( udostepniajac z premiery w innym kraju niz Usa) Bo uczynią z Ciebie pirata.
 10. Terenet

  Dla mnie w wielu przypadkach ,,zakończenia'' historii postaci także są niezadowalające. Trzeba mieć jednak na uwadze że twórcy mają podwójny problem przy każdej postaci o ile chcieliby jeszcze rozwinąć o jakieś wydarzenia owe charaktery. Pierwszym jest ograniczony czas i liczba odcinków. Każdy sezon oprócz jednego to 26 odcinków. Około 4 odcinki schodzą na początek i finał sezonu. Minimum 6 odcinków potrzeba by pokazać coś wiecej o każdej bohaterce Mane 6. Dodajmy do tego 3 CMC, potem np. Starlight, Spike'a. Do dyspozycji pozostaje 11 odcinków. A tu jeszcze wypadałoby zrobić odcinki z new six, czyli do tak 4 odcinków mniej. Czyli 7 do dyspozycji. Ze 2 odcinki z filarami. I zostaje do dyspozycji 5 odcinków na inne postacie lub dodatkowe rozwinięcie. Oczywiście wyliczenia te to przykład tylko, niemniej chciałem tym pokazać że twórcy mimo wszystko nie mają zbyt dużo miejsca i możliwości by pokazać coś więcej o nowych lub pobocznych postaciach. Drugą sprawą przy prezentacji czegoś nowego jest paradoksalnie motyw przewodni serialu, czyli pokazywanie problemu przyjaźni a przy okazji przemycenie czegoś ważnego i nowego dla rozwinięcia jakiejś postaci. Jak pokazują najnowsze odcinki twórcy i tak kombinują jak np. z odcinkiem gdy Twilight zapomniała oddać ową książkę, głównym motywem okazała się perfekcja a nie problem przyjaźni. Dlatego według mnie niektóre z tych wątków zakończyli na tyle na ile mogli w owych warunkach. Co do owej gdybologi na temat zakończenia, owszem nie jest to Gravity Falls, niemniej, zazwyczaj twórcy mają zarysowany już koniec serii gdy zaczynają ją pisać i są wprowadzane rożne postacie jakie mają najczęściej swoją rolę właśnie na koniec. Twórcy także sporo treści wstawiają typowo pod fanów, więc zawsze się można zastanawiać czy dany element pojawił się przypadkowo, czy to swoisty spoiler od samych twórców. Przy okazji można sobie ,,poćwiczyć'' spostrzegawczość i poszukać owych easter eggów. Spore nadzieje jak i wielu innych - w zagranicznym fandomie - są co do G5 która najprawdopodobniej będzie już lepiej rozplanowana a także ma być ponoć więcej treści pod starszych widzów niż obecna grupa docelowa w G4. Czas pokaże czy to się sprawdzi.
 11. Terenet

  Diamond Tiara i Silver Spoon miały zakończenie swojej historii w odcinku gdzie CMC dostały znaczki, filary harmonii ich losy pokazano w skrócie gdy Rockhoof szukał dla siebie zajęcia, piosenkarka Rara to był raczej jedyny taki odcinek - no chyba że na szczęśliwym zakończeniu serialu będzie koncert to wtedy pewnie mogłaby zaśpiewać. Flim i Flam mają swoje Las Pegasus a i tak próbują różnych interesów - niewiele tu można o nich dopowiedzieć. Daring Do - miała swoje odcinki wcześniej, została już wspomniana, może jedynie jako wsparcie dla rodziców Scootaloo dałoby się ją wcisnąć na koniec. Osioł Doodle z żoną - obejrzałem niedawno fragmenty starej generacji z Grogarem , jako swego sługę miał właśnie osła - być może jeszcze czeka więc tu jakaś większa rola. Rodzice Rarity rzeczywiście pojawiają się cokolwiek mówiąc tylko w pierwszym bodajże sezonie a potem parę razy jako kucyki tła. Dałoby się jeszcze zrobić z nimi 1 odcinek. Co do samego Grogara, przypomniało mi się kiedy Twilight czytała opowieść o jego pokonaniu w odcinku z Flurry Heart . Było tam wspomniane iż moc Grogara rosła wraz ze strachem kucyków. Co do samej Gusty, raczej nie mogłaby już żyć. Życie kucyka, patrząc na wiek Babci Smith to około 300- maks 400 lat , Grogar wspomina tu o 10 000 lat (mam nadzieję że nie pomyliłem) , same Filary znikły w otchłani 1000 lat temu by tam zatrzymać się w czasie. Gusty musiałaby być chyba alikornem by przeżyć tyle lat (ponoć nieśmiertelne). Na zagranicznym forum natrafiłem na taką teorię iż Gusty jest przodkinią Twilight, stąd miałby się niby wziąć talent do magii Twilight oraz wybranie jej przez Celestię po ujawnieniu talentu (w końcu gałąź pokrewieństwa mogłaby się nieźle rozwinąć przez tyle lat). Co do samych twórców, chyba czekają nas już mało ciekawe odcinki, jedynie zakończenie może być trochę bardziej rozwinięte. Cała ta generacja miała mieć swój koniec już na 3 serii więc i tak nieźle że udało im się w miarę rozwinąć i dodać nowe wątki. Eq girls też miało być skończone po 3 części (na Yt idzie znaleźć usunięte sceny i pierwotne zakończenie). Co do gen5 sadzę iż twórcy będą mogli od razu zaplanować całość niż gdzieś w połowie tworzenia sezonu miała przyjść decyzja ,,jednak lecimy z kolejnymi sezonami''. Dodajmy do tego iż będą one ładniejsze już od samego początku (w pierwszych sezonach widać tę ,,biedę animacyjną'').Także nadzieje są spore ale już do następnej generacji niż do obecnej.
 12. Połowa sezonu praktycznie za nami (kto chce to spokojnie sobie może obejrzeć wszystko do 13 odcinka - choćby korzystając z linków które wrzuciłem tu na forum). W dalszym tekście mogą pojawić się spoilery dla tych co jeszcze nie obejrzeli. Uprzedzam bo nie chce mi się tracić czasu na oznaczanie tego wszystkiego co chwila. Ten sezon wygląda dość wyjątkowo, już choćby z tego względu iż twórcy mogą sobie pozwolić na większą swobodę wiedząc że to już koniec tej generacji. Widoczne moim zdaniem są też sprawy które chyba pokazują jak się cała seria zakończy, może to taka mała teoria spiskowa ale mam wrażenie że twórcy sami przemycają spoilery. Zacznę od początku sezonu, drzewo harmonii zostaje zniszczone by w następnym 3 odcinku stać się czymś w rodzaju ,,bunkra'' na wszelakie zło. Grogar ma swoją kulę w której zlokalizował choćby ów dzwon, trochę dziwne by było gdyby nie śledził poczynań owej złej trójki gdy ich po niego wysłał. Nadal nie znamy jego planu o którym ciągle wspomina - zapewne chodzi tu o jakieś rozdzielenie lub pokłócenie Mane 6 . Na początku Frenemies mówi że nie wierzy w żadne słowo swych ,,wspólników''. Miejmy nadzieję że owa wściekłość po tym jak oznajmili mu że nie mają dzwonu była tylko na pokaz a sam Grogar aż tak głupi nie jest. Zresztą, bez powodu nie zrobili zbliżenia na dzwon na koniec odcinka, podejrzewam że Grogar go ostatecznie zdobędzie. Wcześniej trzeba pamiętać w odcinku specjalnym świątecznym, Discord wspomina Skorpena. Inną sprawą jest że Skorpen zaprzyjaźnił się kiedyś ze Starswirlem a ten jak wiadomo jeździ po świecie próbując się tej przyjaźni nauczyć. Skoro żyje Tirek to i pewnie żyje także Skorpen, więc kto wie, może nas czekać jeszcze odcinek z nim. W she's all yak jest wspomnienie na sezon 5 (podczas piosenki) - pytanie po co? Ukryty znak do przypomnienia sobie o podróżach w czasie, może owej ostatniej wizji pustki? - tu akurat może przesadziłem, ale według mnie warte zastanowienia. W tym samym odcinku jest także spadająca gwiazda gdy Sandbar oraz Yona kończą rozmawiać okazując sobie przyjaźń, gwiazda ta spada także w odcinku 13 gdy obydwie siostry się pogodzą. Być może to ten sam czas (co byłoby trochę dziwne z racji 2 imprez 1 na Canterlocie a 2 w szkole w podobnym czasie). To zapewne easter'egg ale warto spojrzeć na mapę jaką ma Celestia jak łazi po lesie nocą w 13 odcinku - okazuje się iż musi być bardzo blisko kryjówki Grogara. W ostatnim odcinku 8 sezonu widać było iż potwory pozbawione magii stawały się zwykłymi zwierzętami. Zostaje to wyjaśnione gdy Sombra w 9 sezonie nazwie Grogara ,,ojcem potworów'' on potwierdza że owszem stoi za powstaniem tych kreatur. Z kolei w odcinku ze Starlight, Silvestream zyskuje zwierzaka cocatrice (bazyliszek bodajże) czyli znów okazuje się że nie są one takimi potworami skoro poza Flutershy inni także mogą owe kreatury oswoić. No i ostatni wątek, czyli rodzice Scootaloo , sądzę iż nieprzypadkowo zostali wprowadzeni do serialu dopiero teraz. Łapanie i badanie stworzeń Equestrii oraz ich wieloletnie doświadczenie może się okazać pomocne w finale sezonu przeciwko ,,ojcowi potworów''. Często pojawia się także Spike w tym sezonie co może oznaczać iż będzie miał jakąś większa rolę niż dotychczas. Zastanawia też Starlight jako pedagog-psycholog sporo się nauczyła i naczytała o tym (choćby short gdzie próbuje hipnozy), może okaże się jakąś przeciwwagą dla Cozy Glow? Albo wręcz ją ,,nawróci'' ? Choć wtedy zastanawia nienawiść i nieuchronna konfrontacja z Chrysalis. Także sądzę iż Grogar jeszcze wykorzysta jakoś ową trójkę, najpierw oni zdradzą jego a następnie Cozy ich wszystkich. Mane 6 zapewne zostanie skłócone lub czasowo rozdzielone i tu albo wkroczy nowa 6 (w końcu o dziwo Grogar chyba ani razu o nich nie wspomina) albo Mane 6 zdąży się pogodzić. Można przewidywać iż wystąpi tu z racji tego iż to koniec serialu każdy możliwy przyjaciel - choćby jako background -jakiego udało im się zdobyć. Być może czeka nas bitwa (kolejne monstra Grogara). Spora rola czeka tu zapewne Starlight oraz Spike'a, Discord pewnie też znajdzie tu swoje pięć minut. Możliwe jest wsparcie od rodziców Scootaloo w walce z monstrami, oraz być może pojawi się i Skorpen. Co do reszty wydaje się iż są to jakieś mrugnięcia od tworców, ale poki co, ciężko powiedzieć jakie mogłyby mieć zastosowanie w finale. A Wy jak sądzicie, może sami znacie jeszcze jakieś szczegóły?
 13. Terenet

  Camping Must-Haves - link do następnej części w opisie A poniżej How to Backstage Festival Looks Z racji z tego że to piosenki to wstawiam osobno. Swoją drogą obydwie maja lepszy poziom animacji niż zwyczajnie. Pierwsza to ,,I'm on a Yacht'' ze ,,Spring Breakdown'', druga piosenka wykonywana jest przez RainbowDash ,,Run to Break free'' już w zwyczajnej szkolno-miejskiej scenerii.
 14. Terenet

  @Artem nie wiem czy się na coś przyda ale mam link do wersji angielskiej. Od kolejnych odcinków aż do 13 wstawiłem linki w temacie ze spoilerami do 9 sezonu.
×
×
 • Create New...