Coldwind

Brony
 • Dodanych treści

  174
 • Dołączono

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  1

Coldwind last won the day on February 12

Coldwind had the most liked content!

Reputacja społeczności

196 Wzorowa

2 obserwujących

Informacje o Coldwind

 • Ranga
  Dyżurny nekromanta działu opowiadań
 • Data urodzenia 09.01.1999

Informacje profilowe

 • Płeć
  Ogier
 • Zainteresowania
  informatyka, matematyka, historia
 • Coś o sobie
  Kim jest ten chłopiec, piękny i młody?
  No dobra z tym pierwszym to akurat żartowałem.

  W fandomie siedzę od listopada 2015 r. Głównie udzielam się w literackim półświatku, nawet udało mi się odnieść parę sukcesów w konkursach na forum:
  - Moja Mała Kreatywność - I miejsce
  - Pod Gradobiciem Fików, edycja V - I miejsce
  - Konkurs Literacki "For an Angel" - III miejsce
  - Konkurs poetycko-prozatorski "Zwierciadło pęka w odłamków stos" - I miejsce
  - Konkurs Literacki Edycja Specjalna "...punk" - I miejsce

  Od lutego szefuję założonemu przez siebie Klubowi Konesera Polskiego Fanfika

  W realnym życiu jestem szarym licealistą, żyjącym gdzieś w województwie łódzkim.

  Moją główną pasją jest informatyka, programuję w kilku językach.

  Poza tym często spędzam wolny czas czytając., najczęściej oprócz literatury fandomowej książki SF i przygodowe, rzadziej komiksy, głównie paski komiksowe takie jak Garfield i komiksy Marvela.

  Kolejną moją pasją jest historia, w szczególności okres II wojny światowej.

  Poglądy polityczne - konserwatywny liberalizm.

  That's all folks!
 • Ulubiona postać
  Rainbow Dash, Applejack

Ostatnie wyświetlenia profilu

1495 wyświetleń profilu
 1. Pojutrze omówienie paru opowiadań z serii w Klubie Konesera, więc pora na recenzje. "Legendę" i "Gwiazdę" już wcześniej oceniłem, czas na pozostałe opowiadania. Symfonia Miniaturka, więc będzie krótko. Ciekawe, klimatyczne opowiadanko z plastycznymi opisami. Nie uświadczymy tu fabuły jako takiej, ot opis koncertu, ale nie o to tu chodzi. Wadą są zdarzające się przekombinowane, sztucznie brzmiące zdania. Niemniej jednak warto przeczytać w wolnej chwili. Ocena: 7,5/10 Changea Kolejne opowiadanie z niesamowitym klimatem. Jak na pierwsze opowiadanie poszło bardzo dobrze. Wiadomo, to fanfik z czasu, gdy historię podmieńców opierano głównie na domysłach, ale jakoś mi to nie przeszkadzało szczególnie. Wymyśliłeś własną wizję, dla niektórych mogącą wydawać się dziwną. Można by było tylko poświęcić trochę tekstu chociaż na wspomnienie zdolności podmieńców i o karmieniu się miłością, nawet miałbym jakiś pomysł na wplątanie tego. Styl jest niezły, z kilkoma drobniejszymi zgrzytami. Ciut za dużo jest tu ścian tekstu, których czytanie może męczyć - przydałoby się podzielić je na kilka mniejszych akapitów. Ocena: 8,5/10 Pamięć naszych przodków Najlepsze opowiadanie z całej omawianej piątki na równi z "Gwiazdą". Wow. Robi wrażenie. Zalety? Na pewno klimat. Pod tym względem to mistrzostwo. Piszę tylko tyle i aż tyle. Fabuła - kolejny przykład kreatywności autora, przyprawiona wieloma ciekawymi rozwiązaniami. Co tu pisać, to trzeba przeczytać samemu. Zdarzały się tu i ówdzie niedostatki formy, ale klimat rekompensuje je z nawiązką. Ocena: 9/10 No cóż, pozdrawiam i czekam na kolejne dzieła. Przy okazji jeszcze zapraszam w piątek na spotkanie w Klubie Konesera, gdzie pogadamy sobie na wszelakie tematy związane z tymi opowiadaniami.
 2. Zbierałem się od pewnego czasu do zrecenzowania tego opowiadania i w końcu nastał czas, by to zrobić. Będę pisał krócej od poprzedników, bo lubię wyrażać opinie krótko, zwięźle i na temat. Powiem tak; ja chciałbym tak pisać w wieku 15 lat. Kurczę, tu mamy coś w pewien sposób... magicznego. Ciekawa fabuła z niebanalnym zakończeniem. Wyraziści bohaterowie. I najlepsze: styl. Narracja pierwszoosobowa w czasie teraźniejszym. Pierwszy raz spotykam się z czymś takim w dłuższym dziele. Prawdę mówiąc, nie wiedziałem, czy jest to możliwe w długim dziele. A tu się to udało i to na mistrzowskim poziomie. Wady? Można było nieco bardziej rozwinąć postacie bliźniaczek i w kwestii postaci byłoby wybornie. I po co było to wymiotowanie brokatem? A najbardziej szkoda, że to takie krótkie było, a kontynuacja wciąż nieskończona, i to od dwóch lat. Autorko, jeżeli to kiedyś przeczytasz, to pamiętaj, że są jeszcze czytelnicy, którzy czekają. Ocena: 9,5/10 Pozdrawiam i czekam na kolejne dzieła.
 3. Tymczasem pierwsza rocznica rozpoczęcia tej edycji Oskarów minęła niezauważona. Przyjmujemy zakłady, kiedy będą wyniki i kto wygra?
 4. Witam serdecznie, czas na ogłoszenia. W ten piątek od godz. 20 dyskusja o one-shotach z serii "Szeptane opowieści" autorstwa @Arkane Whisper: "Changea", "Legenda Trusty Branda", "Spadająca gwiazda", "Symfonia", "Pamięć naszych przodków" W przyszły piątek, czyli 31. marca, od godz. 20 dyskusja na temat "Dobry, lepszy i Mary Sue, czyli jak wykreować tego dobrego" @Arkane Whisper W razie czego, tradycyjnie już dzień później są tzw. poprawiny, więc wtedy też możesz wziąć udział w dyskusji. Ostatnią dyskusję o uniwersum TCB mogę uznać za dość udaną. Co prawda temat był jednak dość hermetyczny, ale w piątek trochę osób się udzielało. W sobotę było spokojniej, choć chciałoby się większej frekwencji. Mam nadzieję, że kolejne spotkania będą bardziej udane. Zapraszam do tego, by w tym temacie składać propozycje dotyczące formuły spotkań, polskie fanfiki do potencjalnego omówienia, pomysły na eventy, itd. Każda pomoc będzie na wagę złota. Tymczasem pozdrawiam!
 5. Przypominam: dyskusja o uniwersum TCB i jego problemach już dziś od 20. Od 19 możecie składać propozycje tematów do dzisiejszej dyskusji. Zapraszamy!
 6. Witam was serdecznie, Klubowicze. Na początek jak zawsze ogłoszenia. Przypominam, że w ten piątek od godz. 20 dyskusja "Nieważne po której stronie stoisz - jesteś po tej niewłaściwej: TCB i problemy fanfików osadzonych w tym świecie". W przyszły piątek, czyli 24. marca od godz. 20 będziemy dyskutować o wybranych oneshotach z serii "Szeptane opowieści" autorstwa @Arkane Whisper: - Changea - Legenda Trusty Branda - Pamięć naszych przodków - Spadająca gwiazda - Symfonia Na ostatnim spotkaniu dotyczącym opowiadania "Kucyk Orła nie pokona" było mniej ludzi niż zazwyczaj, ale i tak udało się nam podyskutować wraz z autorami, co prawda w dość kameralnej atmosferze. Liczę jednak, że frekwencja na kolejnych dyskusjach będzie o wiele lepsza. Tymczasem pozdrawiam i do następnego spotkania!
 7. Przypomnienie dla zapominalskich: o 20 dyskusja o opowiadaniu "Kucyk Orła nie pokona". Przed spotkaniem możecie zgłaszać tematy i pytania do dyskusji. Zapraszamy!
 8. Ok, pora tu w końcu zostawić opinię. Zaczynamy. TO JEST GENIALNE!!! Cały czas tarzałem się ze śmiechu. Mamy tu pokręconą, ale wciągającą fabułę, przyprawioną zabawnymi żartami i nawiązaniami. Całości dopełniają wyraziści bohaterowie z Wieniawą na czele. Tylko tyle i aż tyle. Żadnych błędów czy zgrzytów nie zauważyłem, bo musiałem łapać oddech ze śmiechu. To trzeba po prostu przeczytać. Ocena: 9/11 Pozdrawiam i czekam na kolejne rozdziały. Przy okazji przypominam, że to opowiadanie będzie omawiane w Klubie Konesera Polskiego Fanfika w piątek od godz. 20. Zapraszamy!
 9. Witam serdecznie! Na początek ogłoszenia. Przypominam, że w ten piątek, czyli 10. marca, będziemy dyskutować o opowiadaniu "Kucyk Orła nie pokona". Zaś w przyszły piątek, czyli 17. marca odbędzie się dyskusja "Nieważne po której stronie stoisz - jesteś po tej niewłaściwej: TCB i problemy fanfików osadzonych w tym świecie". Teraz podsumowanie ostatniego spotkania. Przetestowaliśmy zmiany w formule i możemy odtrąbić sukces. Udawało się nam skutecznie unikać niepotrzebnego chaosu. Nie otrzymałem też żadnych większych uwag, ale jeżeli macie jeszcze jakieś propozycje, to piszcie w temacie. Piątkowa dyskusja trwała aż cztery i pół godziny, zaś sobotnie poprawiny - dwie. Miło było widzieć, że do dyskusji włączały się nowe twarze. No cóż, to do następnego spotkania. Pozdrawiam!
 10. Życzę Ci wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczęścia i weny twórczej. Sto lat!

 11. Przypominam: dyskusja na temat kreowania złodupców w fanfikach dziś od godziny 20. Zapraszamy! Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
 12. Dobra, czas na komentarz po trzecim rozdziale. Po pierwsze, bardzo dobrze, że załatwiłaś sobie korektora. W kwestii poprawności gramatycznej jest zauważalna poprawa. Byłoby jednak dobrze, gdybyś zostawiła możliwość sugestii w Docsach. Po drugie, fabuła. Z początku SoL, potem jednak zaczyna się trochę dziać. Może być ciekawie, jednak trochę krótko było i czekam na dalszą część. Po trzecie, styl. Tu trzeba jeszcze trochę poprawy. Opis kradzieży zaklęcia na przykład przedstawiłbym jako retrospekcję, ewentualnie w wypowiedzi Altivo. Niektóre akapity wydawały mi się tak jakby postrzępione, w sensie, że zamiast samych zadań pojedynczych można było napisać coś bardziej złożonego i wtedy lepiej by to wyglądało. Poza tym pojawiło się jeszcze trochę pomniejszych zgrzytów. Na razie jest dość dobrze, ale zaznaczam, że pod tym względem czeka cię jeszcze trochę pracy. Ten rozdział mogę ocenić na 7/10. Pozdrawiam i życzę postępów.
 13. Zmiany dokonano na prośbę autora "Znaku Czterech" Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
 14. Ogłoszenie z ostatniej chwili. 10 marca zamiast "Znaku Czterech" dyskutować będziemy na temat opowiadania "Kucyk Orła Nie Pokona" autorstwa @Gandzia i @Ghatorr. Serdecznie zapraszamy!
 15. Pora na moją radosną twórczość: 1. Życie od kuchni [Slice of Life] - Temat: Owies na tysiąc sposobów. 2. in progress 3. in progress 4. in progress Serdecznie zapraszam do przeczytania.