Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Coldwind

Brony
 • Content Count

  503
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

535 Equestriańska Legenda

5 Followers

About Coldwind

 • Rank
  Podążający na wschód
 • Birthday January 9

Kontakt

 • Discord ID
  Coldwind#1679

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier
 • Zainteresowania
  informatyka, matematyka, historia
 • Ulubiona postać
  Rainbow Dash, Applejack

Recent Profile Visitors

4,300 profile views
 1. Przypominam: wyjątkowo w czwartek (z uwagi na piątkową uroczystość Wszystkich Świętych), o 20, w Halloween, dziesiąta już edycja "Pisania na setkę". Dla tych, którzy nie wiedzą: są to zawody dla pisarzy, podczas których piszą oni w ciągu godziny drabble - opowiadania o długości do stu słów. To doskonała okazja do tego, by spróbować swoich sił w pisarstwie i zmierzyć się z innymi. Oprócz wyróżnień od jury możecie liczyć także na docenienie przez publiczność. Zapraszamy do udziału!
 2. Przypominam: już w piątek o 20 omówienie "Abdykacji" autorstwa @Malvagio (link do opowiadania), a w przyszły czwartek , czyli w Halloween, dziesiąta edycja już "Pisania na setkę" - zawódów w pianiu drabbli (opowiadań o długości do stu słów). Zapraszamy!
 3. Gwoli przypomnienia: 1. już jutro o 20 do Klubu zawita aTOM - tłumacz znany zapewne większości z was dzięki przekładowi "Crysisa". Jeżeli chcielibyście zamienić z nim parę słów, zapytać się go o chociażby arkany sztuki translatorskiej, to śmiało, wpadajcie! 2. w przyszly piątek o 20 omówienie "Abdykacji" autorstwa Malvagia (link dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji się zapoznać z fikiem). 3. w czwartek 31.10, czyli w Halloween, dziesiąta edycja już "Pisania na setkę" - zawódów w pianiu drabbli (opowiadań o długości do stu słów). Zapraszamy!
 4. Ważne info: w ten piątek coś specjalnego - do Klubu przybędzie @aTOM, tłumacz znanego i lubianego Crysisa! Nie możecie tego przegapić! Zaplanowane wcześniej spotkania zostaną przesunięte o tydzień, a dziesiąte "Pisanie na setkę" w związku ze świętem Wszystkich Świętych odbędzie się w czwartek 31. 10. Zapraszamy!
 5. Przypominam: jutro o godz. 20 będziemy czytać w Klubie “Abdykację” autorstwa @Malvagio (link). Zapraszamy!
 6. Przypominam, że w ten piątek o 20 odbędzie się dyskusja z cyklu Stowarzyszenie Żyjących Piszących: Fanfikopisarze wszystkich krajów, łączcie się, czyli improwizacja: będziecie mogli poruszać wszelkie tematy związane z pisarstwem, jakie tylko przyjdą wam na myśl. To doskonała okazja zarówno dla początkujących, jak i dla wyjadaczy, na swobodną wymianę myśli. A co czeka nas w kolejnych tygodniach? Piątek, 11.10, godz. 20 - Czytanie z Klubem: “Abdykacja” autorstwa Malvagia (link). Czas, by kolejne z opowiadań czekających na czytelników wreszcie się ich doczekało. Wspólne czytanie w klubowym gronie z pewnością będzie doskonałą okazją, by zapoznać się z jego treścią, a przy okazji się zintegrować. Piątek 18.10, godz. 20 - Omawianie z Klubem: “Abdykacja”. Po czytaniu przyjdzie czas na feedback dla autora, opinie czytelników i całą masę innych kwestii do przedyskutowania. A, przy okazji zachęcamy też do zostawienie swojego komentarza pod opowiadaniem. Każda, nawet krótka opinia jest ważna dla pisarza, więc skrobnijcie parę słów od siebie. Piątek, 25.10, godz. 20 - Pisanie na setkę, edycja X. Nadszedł czas na jublileuszową, dziesiątą już edycję naszych zawodów dla pisarzy. Pisanie drabbli to świetna zabawa, a przy tym dobre ćwiczenie swoich zdolności, zatem śmiało, jeżeli do tej pory nie braliście udziału, zmieńcie ten stan rzeczy i spróbujcie swoich sił. Mamy jeszcze w zanadrzu nieco planów, o których postaramy się niedługo was powiadomić, gdy tylko wszystko dopniemy na ostatni guzik. Zapraszamy!
 7. Dobra, co czeka nas w najbliższym czasie w Klubie? W ten piątek, 27.09, o godz. 20 - Fanfikowe kalambury, edycja pilotażowa. Po poważnych dyskusjach i rywalizacjach pora na coś luźniejszego. Jak myślicie, czy posiadacie dużą wiedzę na temat fanfików? Czy ktoś jest w stanie wam dorównać? Zapraszamy do zabawy w naszym klubowym gronie. To doskonała okazja do integracji z innymi klubowiczami. Piątek, 04.10, godz. 20 - Stowarzyszenie Żyjących Piszących: Fanfikopisarze wszystkich krajów, łączcie się. Nadeszła pora, by Klub powrócił do dyskusji na ogólniejsze tematy związane z pisarstwem. Jako że cały pomysł na nasz serwer narodził się w przykurzonym już Stowarzyszeniu i tak jakby kontynuujemy jego misję, postanowiliśmy je na swój sposób uhonorować. Pierwszą z dyskusji cyklu pod nową nazwą będzie improwizacja: będziecie mogli poruszać wszelkie tematy związane z pisarstwem, jakie tylko przyjdą wam na myśl. To doskonała okazja zarówno dla początkujących, jak i dla wyjadaczy, na swobodną wymianę myśli. Pamiętajcie też o tym, że na serwrze cały czas się o czymś dyskutuje, więc zawsze jest dobra pora, by do nas wpaść. Zapraszamy!
 8. Zapraszam wszystkich na piątek o 20, kiedy to odbędzie się dziewiąta edycja "Pisania na setkę". Dla tych, którzy nie wiedzą, o co chodzi: są to zawody na napisanie najlepszego drabbla - opowiadania o długości do stu słów. Na samym początku podaję kilka tematów, z których dla waszego drabbla wybieracie jeden i macie około godziny na napisanie go. Wyróżnienia przyznaje nie tylko jury, ale i sama publiczność. Następnego dnia z kolei odbywa się edycja poprawinowa, w której eksperymentujemy z zasadami. To świetna okazja, by szybko sprawdzić się w fanfikopisarskim fachu. Zapraszamy do udziału!
 9. Małe ogłoszenie: fanfikowe kalambury przekładamy na piątek 27. września o 20. W ten piątek zapraszamy zaś do naszych partnerów z Kącika Lektorskiego na przedpremierę kolejnej części "Altera". A, pamiętajcie, w przyszły piątek o 20 kolejne "Pisanie na setkę"! Obecność obowiązkowa! Pozdrawiam i zapraszam do udziału w spotkaniach i do uczestniczenia w życiu serwera. P. S.: Rozkręcamy się może powoli, ale jak już się rozkręcimy, to... ale na razie nie będę zdradzał szczegółów, czekajcie cierpliwie.
 10. Ok, mieliśmy ostatnio dłuższą przerwę, ale już chyba najwyższy czas powrócić. Co będzie się działo w najbliższym czasie w Klubie? Piątek, 06.09, godz. 20 - Dyskusja: “Coś się kończy, coś się zaczyna - czyli jak koniec serialu wpłynie na fanfiki?”. Czy chcemy tego, czy nie, “MLP: Friendship is magic” doczekał się już finałowego odcinka. Co to może oznaczać dla literackiego półświatka fandomu? Czyżby przygoda wielu pisarzy z fandomem także zmierzała już ku końcowi? A może wprost przeciwnie, powstawać będzie więcej fanfików, nieograniczanych już kanonem? Najwyższy czas podebatować nad tym w pisarsko-czytelniczym gronie. Piątek, 13.09, godz. 20 - Fanfikowe kalambury, edycja pilotażowa. Poważne sprawy poważnymi sprawami, ale po debacie pora na coś luźniejszego. Jak myślicie, czy posiadacie dużą wiedzę na temat fanfików? Czy ktoś jest w stanie wam dorównać? Zapraszamy do zabawy w naszym klubowym gronie. To doskonała okazja do integracji z innymi klubowiczami. Piątek, 20.09, godz. 20 - Pisanie na setkę, edycja IX. Po dłuższej przerwie powracamy ze znanymi i lubianymi zawodami w pisaniu drabbli - opowiadań o długości do stu słów. Czy jesteście w stanie poświęcić chwilę czasu i szybko zmierzyć się z innymi pisarzami? Do piór, gotowi… start! Niedługo postaramy się też wyjawić nieco więcej, czekajcie cierpliwie. Pozdrawiam i zapraszam na spotkania.
 11. No cóż, dziękuję za komentarze, zrobiło mi się tak jakoś cieplej na serduszku. Niestety, drodzy czytelnicy, póki co musi wam wystarczyć to, co jest. Aktualnie mam bardzo mało wolnego czasu, który ponadto muszę przeznaczyć na pilniejsze rzeczy do roboty, tak więc zapewne do września nic się nie ruszy, później zresztą też czasu może mi zacząć brakować. Naprawdę chciałbym skończyć tłumaczenie tego fika, serię pokochałem całym sercem i chciałem naszym rodakom przedstawić choćby i zaledwie ten jeden, pierwszy jej tom. Czy to się uda? Marzę o tym, ale wolę nie rzucać żadnymi terminami, bo już wiele razy przewidywania wzięły w łeb. Miałem momenty lepsze, ale i gorsze, lecz udało mi się przetłumaczyć 114 rozdziałów z 200, z czego 25 czeka na prereading i korektę (właśnie muszę chyba od nowa zebrać jakąś ekipę). Bywały chwile, że chciałem to rzucić, ale w porę się otrząsałem z takich myśli. Niestety, życie jednak na razie nie jest dla mnie łaskawe. Szkoda, że muszę pisać taki kolejny post o niczym, ale chcę żebyście mieli nadal jakąś tam nadzieję. Żebyście choć przez chwilę zatęsknili. Dziękuję wam za to, że czytaliście i czytacie, choć tylko nieliczni pozostawiali tu jakiś znak swej obecności. Wiem, że jest was więcej, i ta świadomość mnie pokrzepia. Lećcie dalej na wschód, choćby i czytając oryginał, warto. Coldwind
 12. Mój pierwszy komentarz do fanfika od... nie pamiętam już kiedy. Ghat, namawiałeś mnie tyle czasu na Obsydiankę i wreszcie mnie przekonałeś. Na razie akcja dopiero się rozkręca, większość opublikowanego materiału to slice of life, choć w tle czai się już jakaś interesująca intryga. Póki co nie mam żadnych powodów do niezadowolenia. A co najbardziej mi się spodobało? Przede wszystkim kreacja głównej bohaterki; w Obsidian podoba mi się to, że pomimo wychowania, wiary w to, że jej ojciec będzie pił wino z czaszek wrogów, bycia emo, itd., nie jest paradoksalnie postacią złą, po prostu ma inny pogląd na pewne sprawy. Realizacja motywu szoku kulturowego po jej przebudzeniu jak na razie przebiega bez większych zarzutów, choć może przydałaby się jeszcze jakaś archaizacja języka, gwoli formalności. Światotworzenie i pokazanie zmian w świecie po akcji serialu także mogę uznać za póki co udane, acz czekam na więcej, bo to, co dostaliśmy, to zapewne tylko przedsmak. Większych zgrzytów nie zauważyłem. Ocena: 9,5/10 Pozdrawiam i czekam na kolejne rozdziały.
 13. Wszystkiego najlepszego!

 14. Wszystkiego najlepszego!

 15. Zapraszam was wszystkich serdecznie na piątek o 20, kiedy to odbędzie się ósma edycja "Pisania na setkę" - klubowych zawodów w pisaniu drabbli. Jeżeli chcecie się szybko sprawdzić w fanfikopisarstwie i pokonkurować z innymi, to wbijajcie! P.S.: Zerknijcie też na info o naszym evencie:
×
×
 • Create New...