Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Coldwind

Brony
 • Content Count

  524
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Coldwind last won the day on January 4

Coldwind had the most liked content!

Community Reputation

551 Equestriańska Legenda

5 Followers

About Coldwind

 • Rank
  Podążający na wschód
 • Birthday January 9

Kontakt

 • Discord ID
  Coldwind#1679

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier
 • Zainteresowania
  informatyka, matematyka, historia
 • Ulubiona postać
  Rainbow Dash, Applejack

Recent Profile Visitors

4,989 profile views
 1. Rozkład jazdy najbliższych spotkań: Piątek, 18.09 i sobota, 19.09, godz. 20 - Omówienie fanfików z konkursu literackiego “Czarna Śmierć”: “Memento Mori” autorstwa @Youkai20 (link) “Czerwona Wstęga” autorstwa @D.E.F.S (link) “Zaraza” autorstwa @Snowi (link) Niedawno omawialiśmy najlepsze opowiadanie z tego konkursu, czas wziąć na rożen kolejne. Razem z jury konkursu będziecie mogli pogadać o plusach oraz minusach tych dzieł, a także dostarczyć feedbacku, który mógłby pomóc autorom w ich udoskonaleniu. Będzie masa rzeczy do przedyskutowania przez dwa wieczory, zatem wbijajcie! Piątek, 25.09 i sobota, 26.09, godz. 20 - Przyszedł czas na dyskusję o fanfiku cieszącym się ostatnio naprawdę dużym zainteresowaniem - mam tu na myśli “Kruchość Obsydianu” autorstwa @Ghatorr (link dla zainteresowanych), dzieło, które w klubowym plebiscycie zostało ogłoszone najlepszym fanfikiem rozpoczętym w 2019 r. A wy, drodzy czytelnicy, co o nim sądzicie? Zbierzmy się w weekend i sprawmy autorowi przyjemność dużą frekwencją. Im nas więcej, tym lepiej. Zapraszamy gorąco do udziału w naszych spotkaniach i udzielania się w dyskusjach na naszym serwerze (kliknijcie tu, by wejść).
 2. This post cannot be displayed because it is in a password protected forum. Enter Password
 3. Jeszcze raz gorąco zapraszam na jutro na godz. 20 na "Pisanie na setkę" oraz na sobotę o tej samej porze na edycję poprawinową!
 4. This post cannot be displayed because it is in a password protected forum. Enter Password
 5. Rozkład jazdy najbliższych spotkań: Piątek, 11.09, godz. 20 - Pisanie na setkę, edycja XII. Jakby ktoś nie wiedział, “Pisanie na setkę” to cykl mini-konkursów na najlepsze drabble - opowiadania o długości do stu słów. Pisanie drabbli to świetna zabawa, a przy tym dobre ćwiczenie swoich zdolności, zatem śmiało, jeżeli do tej pory nie braliście udziału, zmieńcie ten stan rzeczy i spróbujcie swoich sił. Sobota, 12.09, godz. 20 - Poprawinowe pisanie na setkę, edycja XII. Edycje poprawinowe są polem do różnych eksperymentów. Raz limit słów może być większy, raz mniejszy, kiedy indziej zamiast górnego stosowany jest dolny… To tylko niektóre z pomysłów na urozmaicenie. Jeżeli nie boicie się wyzwań, to poświęćcie chwilę czasu - a nuż uda się wam coś zdobyć? Piątek, 18.09 i sobota, 19.09, godz. 20 - Omówienie fanfików z konkursu literackiego “Czarna Śmierć”: “Memento Mori” autorstwa @Youkai20 (link) “Czerwona Wstęga” autorstwa @D.E.F.S (link) “Zaraza” autorstwa @Snowi (link) Niedawno omawialiśmy najlepsze opowiadanie z tego konkursu, czas wziąć na rożen kolejne. Razem z jury konkursu będziecie mogli pogadać o plusach oraz minusach tych dzieł, a także dostarczyć feedbacku, który mógłby pomóc autorom w ich udoskonaleniu. Będzie masa rzeczy do przedyskutowania przez dwa wieczory, zatem wbijajcie! Zapraszamy gorąco do udziału w naszych spotkaniach i udzielania się w dyskusjach na naszym serwerze (kliknijcie tu, by wejść).
 6. Przypominam: jutro o 20 zaczynamy omawianie "Wladców Wiatru" autorstwa Verlaxa, link znajdziecie w poście wyżej. Nieważne, czy już przeczytaliście, czy dopiero macie zamiar - wszyscy jesteście mile widziani, każdy znajdzie coś dla siebie. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do udziału!
 7. Wreszcie zaktualizowałem spis o drabble z jedenastej, urodzinowej edycji "Pisania na setkę". Zapraszam do lektury!
 8. Uwaga, uwaga! Po dłuższej przerwie Klub Konesera wraca do organizacji spotkań oraz eventów! Rozkład jazdy najbliższych spotkań: Piątek, 4.09 oraz sobota, 5.09, godz. 20 - Omówienie fanfika “Władcy Wiatru” autorstwa @Verlax, dostępnego pod tym linkiem. Pierwszym opowiadaniem, które bierzemy na rożen po ostatniej przerwie, będzie najlepsze dzieło z konkursu “Czarna Śmierć”, współorganizowanego przezekipę Klubu. Nie ważnie, czy już przeczytaliście tego fika i chcielibyście o nim podyskutować, czy dopiero się nad tym zastanawiacie i chcielibyście poznać przed tym opinie innych - wszyscy jesteście mile widziani. Piątek, 11.09, godz. 20 - Pisanie na setkę, edycja XII. Jakby ktoś nie wiedział, “Pisanie na setkę” to cykl mini-konkursów na najlepsze drabble - opowiadania o długości do stu słów. Pisanie drabbli to świetna zabawa, a przy tym dobre ćwiczenie swoich zdolności, zatem śmiało, jeżeli do tej pory nie braliście udziału, zmieńcie ten stan rzeczy i spróbujcie swoich sił. Sobota, 12.09, godz. 20. - Poprawinowe pisanie na setkę, edycja XII. Edycje poprawinowe są polem do różnych eksperymentów. Raz limit słów może być większy, raz mniejszy, kiedy indziej zamiast górnego stosowany jest dolny… To tylko niektóre z pomysłów na urozmaicenie. Jeżeli nie boicie się wyzwań, to poświęćcie chwilę czasu - a nuż uda się wam coś zdobyć? Poza tym maczamy swoje palce w innych inicjatywach, np. evencie komentarzowym, którego szczegóły możecie znaleźć tutaj, czy też Fanfikowej Lidze Konkursowej, której szczegóły niebawem poznacie (powiem tylko jedno, do listy powodów, dla których warto brać udział w konkursach literackich, dojdzie kolejny), a która zainaugurowana zostanie wraz z najbliższą edycją "Pisania na setkę". Zapraszamy do udziału w naszych spotkaniach i udzielania się w dyskusjach na naszym serwerze (kliknijcie tutaj, by dołączyć).
 9. Przyszedł wreszcie czas, bym zaczął się wywiązywać od umowy zawartej z Cahan, więc oto jestem i wracam do komentowania po dosyć długiej przerwie. W fanfikach siedzę już szmat czasu, no i cóż, miałem też tą wątpliwą przyjemność lektury crapów większego kalibru m. in. Świętej Trójcy (czy może Czwórcy, zależy co do tego niesławnego grona można by zaliczyć). Wydawać by się mogło, że toczenie beki ze złych opowiadań nie jest czymś szczególnie trudnym; Ok, jeden czy dwa żarty mogą przyjść łatwo, ale napisanie całej parodii to nie jest bułka z masłem - kpiny kpinami, ale podane nieumiejętnie tracą wiele. No dobra, daruję już sobie rozpisywanie na ten temat i przejdę do sedna. Czy się udało? Jak najbardziej. Tego fanfika zdarzyło mi się przeczytać wiele razy, także i w czasach, gdy nie miałem styczności z największymi crapiszczami - i wtedy śmieszył, acz teraz, po masie przeczytanych opowiadań na liczniku, zyskuje jeszcze bardziej. Na początku ocena poszczególnych aspektów fika nie wydawała mi się w tym przypadku celowa, poza tym zwyczejnie mi się nie chciało. Przemogłem się jednak i postanowiłem coś napisać dla świętego spokoju, choć nie będzie tego zbyt dużo. 1. Fabuła i humor: Te dwa aspekty postanowiłem ocenić razem, bo pierwsze służy drugiemu. Wszystkie żarty stanowią logiczną całość, nic nie wydaje się wrzucone na siłę. Chociaż nie, polemizowałbym jednak z określeniem "logiczna" w przypadku fanfika, z którego absurd wylewa się hektolitrami. Jak wcześniej wspominalem, opowiadanie można w pełni można docenić wtedy, gdy miało się styczność z co bardziej złymi tworami fandomu (choć część z nich ostała się już tylko w prywatnych archiwach - czy to dobrze, czy też nie - oceńcie sami). Sztampa goni sztampę, absurd goni absurd, ale taki był zamiar - pewne pomysły mogą zadziałać jedynie w parodiach. 2. Bohaterowie: Tu nie będę się rozwodził - wyszło lepiej niż w pierwowzorach. Nie jest to może wielka sztuka - ale fakt, że parodystka miała na nich lepszy pomysł, powinien co niektórym dać do myślenia. 3. Forma: Pomijając celowe zabiegi wydaje mi się w porządku - znalazłoby się zapewne coś do poprawy, prawda, ale byłem tak zajęty śmianiem się z kolejnych żartów, że nie zwociłem uwagi na nic poważniejszego. Lektura sprawia przyjemność, to najważniejsze. Ostateczna ocena: 9/11 Z mojej strony to by było na tyle. Fanfik odfajkowany, a przy okazji odkopany po pięciu latach - zachęcam do lektury, skoro jest do tego dobra okazja.
 10. Coldwind

  Moje oceny konkursowych fanfików możecie znaleźć tutaj: https://docs.google.com/document/d/1l9K8uKR6w6KJQQPbE8GPP7w5HoeIpHyjqAt4nG9GGQw/edit?usp=sharing Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział i zachęcam do pisania także na kolejne konkursy literackie.
 11. Wszystkiego najlepszego!

 12. Pamiętajcie: już jutro zaczynamy trwający do niedzieli event z okazji trzecich urodzin Klubu! Program w telegraficznym skrócie: piątek - urodzinowa dyskusja i wielka fiesta; sobota - urodzinowe drabble; niedziela - inauguracja kącika analiz. Przychodźcie śmiało, to także wasze święto, drodzy Klubowicze. Zapraszamy!
 13. Przypominam: już w ten weekend odbędzie się specjalny event z okazji naszych trzecich urodzin. Program możecie znaleźć w poście wyżej. Na serwerze zaczęliśmy już zbieranie propozycji i głosowanie na fik do zanalizowania w niedzielę, możecie w każdej chwili się jeszcze dołączyć. A poza tym... zaczynamy planować parę rzeczy, z którymi chcielibyśmy ruszyć może już w tym miesiącu. Zamierzamy teraz stawiać bardziej na świeże pomysły, zatem jeżeli chcecie coś nam zaproponować, to śmiało, dawajcie. Pozdrawiam i zapraszam do udzielania się!
 14. Ok, po miesiącu życia swoim tempem, pora zorganizować w Klubie kolejny event. Okazja jest nie byle jaka: nasze trzecie urodziny. Ta, nie spodziewaliście się, że aż tyle przetrwamy, co nie? Prawda, bywało lepiej, bywało gorzej, ale żyjemy i posiadamy dużą społeczność. Event urodzinowy odbędzie się w dniach 14-16 lutego, a oto program: Piątek, 14. lutego, godz. 20 - Świętowanie czas zacząć, najlepiej dobrą dyskusją. Czas podsumować naszą działalność, wyciągnąć wnioski, może też przedyskutować plany na przyszłość... Niech przybędzie i udziela się każdy, kto tylko ma czas, to święto przede wszystkim Klubowiczów, w końcu bez nich Klub byłby niczym. Sobota, 15. lutego, godz. 20 - Pisanie z Klubem, edycja urodzinowa - Tak, napsaliśmy ostatnio kupę drabbli, ale ich akurat nigdy dość (choć może Dolar miałby inne zdanie). Czas na integrację i wzajemną rywalizację w przyjaznej atmosferze przy tym, co nas wszystkich tu zaprowadziło - czyli pisarstwie rzecz jasna. Tradycyjnie już: do piór... gotowi... start! Niedziele, 16. lutego, godz. 20. Kącik analiz - inauguracja działalności. Oto nasz pierwszy nowy projekt w tym roku. Po pisaniu przyjdzie czas i na czytanie, tym razem w bardziej aktywnej formie. Nasi Klubowicze przeczytali i skomentowali już wiele fików, do tej pory jednak jedno albo drugie robili zazwyczaj we własnym tempie. Co jednak może się stać, gdy i jedno, i drugie, odbywa się symultanicznie? Najwyższy czas się o tym przekonać. Niedługo rozpoczniemy przyjmowanie zgłoszeń, spośród których jeden fik pójdzie na pierwszy ogień (i nie, hejt dla czystego hejtu nie będzie akceptowany). A, niedługo ruszymy też z co najmniej dwoma kolejnymi eventami, z których jeden planowany jest już od bardzo dawna, ale już najwyższy czas, by w końcu ruszył. Zapraszamy do udziału.
 15. @Foleywszystkie drabble napisane podczas naszych zawodów możesz znaleźć pod tym linkiem. Przy każdym są też wypisane laury, jakie zdobył, więc możesz też porównać gust swój z moim, tudzież innych userów. Możemy zaryzykować, czemu nie, zawsze będzie o jednego czytelnka drabbli więcej. Twoje zdanie jednak powinno się liczyć jednak nie tyle dla mnie, co dla samych autorów, ja jestem jednynie organizatorem. O tym, że mój gust co do fanfików różni się czasem dosyć wyraźnie od tego innych, miałem szansę już wiele razy się przekonać. Nie sprowadzajmy tego do walki o to, czyje zdanie można sobie wsadzić w cztery litery. Drabble są zabawą, to prawda, ale przynajmniej dzięki nim niektórzy coś piszą. Same zawody trwają godzinę, może półtorej, i odbywają się raz na jakiś czas, więc nie zabierają jakoś bardzo dużo czasu piszącym. Spokojnie są oni w stanie poświęcić czas i na "bieg długodystansowy". Uważam, że lepiej jest aktywizować tak, niż wcale. Z wyrazami szacunku, Coldwind
×
×
 • Create New...