Coldwind

Brony
 • Dodanych treści

  153
 • Dołączono

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  1

Coldwind last won the day on February 12

Coldwind had the most liked content!

2 obserwujących

Informacje o Coldwind

 • Ranga
  Dyżurny nekromanta działu opowiadań
 • Data urodzenia 09.01.1999

Informacje profilowe

 • Płeć
  Ogier
 • Zainteresowania
  informatyka, matematyka, historia
 • Coś o sobie
  Kim jest ten chłopiec, piękny i młody?
  No dobra z tym pierwszym to akurat żartowałem.

  W fandomie siedzę od listopada 2015 r. Głównie udzielam się w literackim półświatku, nawet udało mi się odnieść parę sukcesów w konkursach na forum:
  - Moja Mała Kreatywność - I miejsce
  - Pod Gradobiciem Fików, edycja V - I miejsce
  - Konkurs Literacki "For an Angel" - III miejsce
  - Konkurs poetycko-prozatorski "Zwierciadło pęka w odłamków stos" - I miejsce
  - Konkurs Literacki Edycja Specjalna "...punk" - I miejsce

  W realnym życiu jestem szarym licealistą, żyjącym gdzieś w województwie łódzkim.

  Moją główną pasją jest informatyka, programuję w kilku językach.

  Poza tym często spędzam wolny czas czytając., najczęściej oprócz literatury fandomowej książki SF i przygodowe, rzadziej komiksy, głównie paski komiksowe takie jak Garfield i komiksy Marvela.

  Kolejną moją pasją jest historia, w szczególności okres II wojny światowej.

  Poglądy polityczne - konserwatywny liberalizm, korwinizm.

  That's all folks!
 • Ulubiona postać
  Rainbow Dash, Applejack

Ostatnie wyświetlenia profilu

1350 wyświetleń profilu
 1. Miło mi ogłosić, że oficjalnie Klub zawarł partnerstwo z MLPPolska i For Glorious Equestria. Żywię głęboką nadzieję, że współpraca przyniesie wymierne korzyści.
 2. Ok, czas na pierwsze ogłoszenie. Oficjalna inauguracja działalności Klubu odbędzie się w przyszły piątek, czyli 24 lutego od godz. 20. Pierwsze opowiadanie, na którego temat toczyć się będzie dyskusja to... * uwaga, uwaga * * fanfary * Ścieżki Donikąd autorstwa @Johnny! Mam nadzieję, że będziemy już mogli odtrąbić pierwsze sukcesy. Przypominam, że możecie tu pisać swoje sugestie. Przy okazji pragnę podziękować @CalevaN za stworzenie bannera i logo dla Klubu. Pozdrawiam i zachęcam do wejścia, bo na kanale #kawiarenka już toczy się zażarta dyskusja.
 3. Witam was serdecznie, drodzy czytelnicy. Klub Konesera Polskiego Fanfika jest serwerem na Discordzie służącym do wymieniania się opiniami na temat polskiej kucykowej twórczości fanowskiej. Naszym celem jest popularyzacja polskich dzieł i pokazanie, że Polak też potrafi. Ekipę stanowią: @Coldwind, czyli ja - właściciel serwera i administrator @Zodiak - moderator i pomysłodawca @Pantofelek Abominacji aka Misiek - moderator Temat ten będzie służył do ogłaszania dyskusji, wyrażania opinii i przesyłania swoich propozycji. Chciałbym prosić kogoś z ekipy forum o przypięcie tematu. Terminy i tematy spotkań: 24.02, godz. 20 - "Ścieżki Donikąd" Kanały tekstowe: - klub_konesera - kanał do zaplanowanych dyskusji (na razie zamknięty) - kawiarenka - kanał do luźnych dyskusji na tematy literackie - kanciapa - off-topic - vip - kanał dla wybranych, taka loża wolnopisarska - info - informacje na temat Klubu Kanały głosowe: - Kawiarnia Literacka - dyskusje na temat fanfików - Trzepak - luźne dyskusje na tematy wszelakie Link do serwera Partnerzy: - MLPPolska - For Glorious Equestria No cóż, zapraszam. Kolejne informacje będą pojawiać się stopniowo. Stay tuned! Pozdrawiam i życzę miłych dyskusji.
 4. Już mam chętnego, ale dzięki Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
 5. Witam. Mam takie małe zlecenie. Już niedługo rusza Klub Konesera Polskiego Fanfika. Szukam kogoś, kto mógłby wykonać dla tego projektu: - baner o rozmiarach 220 na 50 px; - logo o rozmiarach co najmniej 128 na 128 px; Chcę, by i to i to było w jakiś sposób związane z kucykami i z czytaniem. Poza tym macie wolną rękę w projektowaniu. Aha, i na banerze ma być nazwa "Klub Konesera Polskiego Fanfika". Zaoferować mogę na razie dozgonną wdzięczność, oczywiście, gdy zaaprobuję projekty. Pozdrawiam i czekam.
 6. Na początku z tego miejsca pragnę podziękować Zodiakowi, który polecił mi to opowiadanie. Naprawdę było warto. 1. Fabuła: No cóż, na razie jeszcze się powoli rozkręca, ale cały świat przedstawiony jest bardzo dobrze rozwinięty. Jeżeli tylko kiedyś doczekamy się dalszej części, będziemy mieć do czynienia z czymś wspaniałym. Póki co, jest całkiem przyjemny Slice of Life. 2. Bohaterowie: Nic dodać, nic ująć. Cud miód. Każdy odróżnia się od innych, jest dobrze scharakteryzowany... Bosko. Piszę tylko tyle, bo nie mam się do czego przyczepić, no może tylko do sytuacji opisanych w spoilerze. 3. Opisy i styl: Oprócz bohaterów największy plus opowiadania. Plastyczne, wyrafinowane, ale nie nudzą. Gdybym był w jury Oskarów, to byłby mój faworyt. Po prostu, aż chce się czytać. Nie ma tu mowy o przeintelektualizowaniu. Zacnie to wyszło, milordzie. 4. Strona techniczna: W prologu i pierwszym rozdziale powinny być półpauzy zamiast myślników w zapisie dialogowym, poza tym zdarzały się sporadyczne literówki. Poza tym, wszystko ok. Podsumowując, szkoda, że ostatni rozdział został opublikowany tak dawno temu, bo chciało by się więcej. Ocena: 9,5/10 Pozdrawiam i czekam na dalsze losy bohaterów. Może się ich w końcu doczekam.
 7. @Kervak Myślę, że zmuszanie bibliotekarzy będzie niepotrzebne. Niech czytają, kiedy chcą. Wystarczy, że na początku nowy ff przeczyta tylko jeden bibliotekarz, by dał znać, że warto przeczytać. Reszta może wyrazić opinię później, by sprawdzić, czy fik zasługuje na większą nobilitację. System ma w moim założeniu opierać się na chęci, nie na przymusie. Na razie to tylko propozycja.
 8. Są jednak rzeczy, co do których jeśli na nie chcieć mimo wszystko przymróżyć oko, trzeba by je całkowicie zamknąć EDIT: albo wyłupić.
 9. "Obiektywna to jest tylko książka telefoniczna" Aaron Szechter
 10. Accu, dzieł można nie lubić za ich poziom. Posiadanie kółka wzajemnej adoracji nie kwalifikuje do bycia dobrym pisarzem. Przede wszystkim trzeba UMIEĆ PISAĆ. To nie jest tak, że inni mają wpływ na to, jakie jest twoje dzieło. Ty masz.
 11. Popyt jest, ale niestety dużą jego część zabiera chłam. Proponuję powrót do dyskusji o piórkach (więcej informacji na stronie 75). Trzeba jakoś dać znać cztytelnikom, które opowiadania są dobre, a które nie. Znaczy się, za sugestią Dolara to mogą być Zwoje. Niech będzie np. 12 użytkowników zwanych Bibliotekarzami, którzy będą mogli te decydować o przyznaniu zwojów fanfikom: Brązowe - opinia jednego Biblotekarza, Srebrne - trzech, Złote - sześciu, Platynowe - wszystkich (to moja wstępna propozycja, Srebrne, Złote i Platynowe mogłyby też być rozdawane zasługującym na to opowiadaniom odpowiednio z danego kwartału, półrocza, roku). Samych Bibliotekarzy można by zrekrutować spośród znanych i szanowanych pisarzy oraz recenzentów. Dyskusjo, leć.
 12. Załóż fakekonto, np. "taboret90" (#pdk) i spróbuj szczęścia. Sądzę, że komentarzy będzie na pęczki. Zastanawiam się, jak to jest, że przy słabszych ff szybciej tworzy się fanklub autora, takie kółko wzajemnej adoracji.
 13. @Verlax Jeszcze jak! Na razie razem z ekipą pracuję nad formułą spotkań, akcję informacyjną planujemy zacząć już w przyszłym tygodniu.
 14. Dziękuję wam, Żyjący Piszący. Oto obiecana wdzięczność w walucie watykańskiej:
 15. Mam taki męczący problem. Blokada twórcza. Pracuję nad pewnym dłuższym dziełem, mam przemyślaną mniej więcej fabułę, czas na pisanie też jest, ale... Gdy zaczynam pisać, pojawia się problem, jak przelać myśli na papier, by w pełni odwzorować swoją wizję. Co mogę w takiej sytuacji zrobić? Przeczekać, może minie? Napisać cokolwiek, najwyżej potem się poprawi? A może coś innego? Oferuję walutę watykańską za pomoc.