Jump to content

Coldwind

Brony
 • Posts

  524
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Coldwind last won the day on October 26 2023

Coldwind had the most liked content!

3 Followers

About Coldwind

 • Birthday January 9

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier

Recent Profile Visitors

7044 profile views

Coldwind's Achievements

Nastoletni kucyk

Nastoletni kucyk (5/17)

544

Reputation

 1. Przypominam o odbywającym się w ten weekend "Pisaniu na setkę"! Potrzebne informacje znajdziecie w poście wyżej.
 2. Rozkład jazdy najbliższych spotkań: Piątek, 02.10 i sobota, 03.10, godz. 20 - Pogawędki przy piórze. Aktualnie coś piszecie i potrzebujecie dobrej rady? A może chcecie po prostu pogawędzić o pisaniu? Nie mogliście lepiej trafić! Jak mówi nazwa, w ten weekend zbierzemy się wszyscy podczas pisania naszych dzieł, dzieląc się poradami i postępami. Nie wstydźcie się i przybywajcie tłumnie! Piątek, 09.10, godz. 20 - Pisanie na setkę, edycja XIII. Jakby ktoś nie wiedział, “Pisanie na setkę” to cykl mini-konkursów na najlepsze drabble - opowiadania o długości do stu słów. Pisanie drabbli to świetna zabawa, a przy tym dobre ćwiczenie swoich zdolności, zatem śmiało, jeżeli do tej pory nie braliście udziału, zmieńcie ten stan rzeczy i spróbujcie swoich sił. Sobota, 10.10, godz. 20 - Poprawinowe pisanie na setkę, edycja XIII. Edycje poprawinowe są polem do różnych eksperymentów. Raz limit słów może być większy, raz mniejszy, kiedy indziej zamiast górnego stosowany jest dolny… To tylko niektóre z pomysłów na urozmaicenie. Jeżeli nie boicie się wyzwań, to poświęćcie chwilę czasu - a nuż uda się wam coś zdobyć? Zapraszamy gorąco do udziału w naszych spotkaniach i udzielania się w dyskusjach na naszym serwerze (kliknijcie tu, by wejść).
 3. Rozkład jazdy najbliższych spotkań: Piątek, 25.09 i sobota, 26.09, godz. 20 - Przyszedł czas na dyskusję o fanfiku cieszącym się ostatnio naprawdę dużym zainteresowaniem - mam tu na myśli “Kruchość Obsydianu” autorstwa @Ghatorr (link dla zainteresowanych), dzieło, które w klubowym plebiscycie zostało ogłoszone najlepszym fanfikiem rozpoczętym w 2019 r. A wy, drodzy czytelnicy, co o nim sądzicie? Zbierzmy się w weekend i sprawmy autorowi przyjemność dużą frekwencją. Im nas więcej, tym lepiej. Piątek, 02.10 i sobota, 03.10, godz. 20 - Pogawędki przy piórze. Aktualnie coś piszecie i potrzebujecie dobrej rady? A może chcecie po prostu pogawędzić o pisaniu? Nie mogliście lepiej trafić! Jak mówi nazwa, w ten weekend zbierzemy się wszyscy podczas pisania naszych dzieł, dzieląc się poradami i postępami. Nie wstydźcie się i przybywajcie tłumnie! Zapraszamy gorąco do udziału w naszych spotkaniach i udzielania się w dyskusjach na naszym serwerze (kliknijcie tu, by wejść).
 4. Rozkład jazdy najbliższych spotkań: Piątek, 18.09 i sobota, 19.09, godz. 20 - Omówienie fanfików z konkursu literackiego “Czarna Śmierć”: “Memento Mori” autorstwa @Youkai20 (link) “Czerwona Wstęga” autorstwa @D.E.F.S (link) “Zaraza” autorstwa @Snowi (link) Niedawno omawialiśmy najlepsze opowiadanie z tego konkursu, czas wziąć na rożen kolejne. Razem z jury konkursu będziecie mogli pogadać o plusach oraz minusach tych dzieł, a także dostarczyć feedbacku, który mógłby pomóc autorom w ich udoskonaleniu. Będzie masa rzeczy do przedyskutowania przez dwa wieczory, zatem wbijajcie! Piątek, 25.09 i sobota, 26.09, godz. 20 - Przyszedł czas na dyskusję o fanfiku cieszącym się ostatnio naprawdę dużym zainteresowaniem - mam tu na myśli “Kruchość Obsydianu” autorstwa @Ghatorr (link dla zainteresowanych), dzieło, które w klubowym plebiscycie zostało ogłoszone najlepszym fanfikiem rozpoczętym w 2019 r. A wy, drodzy czytelnicy, co o nim sądzicie? Zbierzmy się w weekend i sprawmy autorowi przyjemność dużą frekwencją. Im nas więcej, tym lepiej. Zapraszamy gorąco do udziału w naszych spotkaniach i udzielania się w dyskusjach na naszym serwerze (kliknijcie tu, by wejść).
 5. This post cannot be displayed because it is in a password protected forum. Enter Password
 6. Jeszcze raz gorąco zapraszam na jutro na godz. 20 na "Pisanie na setkę" oraz na sobotę o tej samej porze na edycję poprawinową!
 7. This post cannot be displayed because it is in a password protected forum. Enter Password
 8. Rozkład jazdy najbliższych spotkań: Piątek, 11.09, godz. 20 - Pisanie na setkę, edycja XII. Jakby ktoś nie wiedział, “Pisanie na setkę” to cykl mini-konkursów na najlepsze drabble - opowiadania o długości do stu słów. Pisanie drabbli to świetna zabawa, a przy tym dobre ćwiczenie swoich zdolności, zatem śmiało, jeżeli do tej pory nie braliście udziału, zmieńcie ten stan rzeczy i spróbujcie swoich sił. Sobota, 12.09, godz. 20 - Poprawinowe pisanie na setkę, edycja XII. Edycje poprawinowe są polem do różnych eksperymentów. Raz limit słów może być większy, raz mniejszy, kiedy indziej zamiast górnego stosowany jest dolny… To tylko niektóre z pomysłów na urozmaicenie. Jeżeli nie boicie się wyzwań, to poświęćcie chwilę czasu - a nuż uda się wam coś zdobyć? Piątek, 18.09 i sobota, 19.09, godz. 20 - Omówienie fanfików z konkursu literackiego “Czarna Śmierć”: “Memento Mori” autorstwa @Youkai20 (link) “Czerwona Wstęga” autorstwa @D.E.F.S (link) “Zaraza” autorstwa @Snowi (link) Niedawno omawialiśmy najlepsze opowiadanie z tego konkursu, czas wziąć na rożen kolejne. Razem z jury konkursu będziecie mogli pogadać o plusach oraz minusach tych dzieł, a także dostarczyć feedbacku, który mógłby pomóc autorom w ich udoskonaleniu. Będzie masa rzeczy do przedyskutowania przez dwa wieczory, zatem wbijajcie! Zapraszamy gorąco do udziału w naszych spotkaniach i udzielania się w dyskusjach na naszym serwerze (kliknijcie tu, by wejść).
 9. Przypominam: jutro o 20 zaczynamy omawianie "Wladców Wiatru" autorstwa Verlaxa, link znajdziecie w poście wyżej. Nieważne, czy już przeczytaliście, czy dopiero macie zamiar - wszyscy jesteście mile widziani, każdy znajdzie coś dla siebie. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do udziału!
 10. Wreszcie zaktualizowałem spis o drabble z jedenastej, urodzinowej edycji "Pisania na setkę". Zapraszam do lektury!
 11. Uwaga, uwaga! Po dłuższej przerwie Klub Konesera wraca do organizacji spotkań oraz eventów! Rozkład jazdy najbliższych spotkań: Piątek, 4.09 oraz sobota, 5.09, godz. 20 - Omówienie fanfika “Władcy Wiatru” autorstwa @Verlax, dostępnego pod tym linkiem. Pierwszym opowiadaniem, które bierzemy na rożen po ostatniej przerwie, będzie najlepsze dzieło z konkursu “Czarna Śmierć”, współorganizowanego przezekipę Klubu. Nie ważnie, czy już przeczytaliście tego fika i chcielibyście o nim podyskutować, czy dopiero się nad tym zastanawiacie i chcielibyście poznać przed tym opinie innych - wszyscy jesteście mile widziani. Piątek, 11.09, godz. 20 - Pisanie na setkę, edycja XII. Jakby ktoś nie wiedział, “Pisanie na setkę” to cykl mini-konkursów na najlepsze drabble - opowiadania o długości do stu słów. Pisanie drabbli to świetna zabawa, a przy tym dobre ćwiczenie swoich zdolności, zatem śmiało, jeżeli do tej pory nie braliście udziału, zmieńcie ten stan rzeczy i spróbujcie swoich sił. Sobota, 12.09, godz. 20. - Poprawinowe pisanie na setkę, edycja XII. Edycje poprawinowe są polem do różnych eksperymentów. Raz limit słów może być większy, raz mniejszy, kiedy indziej zamiast górnego stosowany jest dolny… To tylko niektóre z pomysłów na urozmaicenie. Jeżeli nie boicie się wyzwań, to poświęćcie chwilę czasu - a nuż uda się wam coś zdobyć? Poza tym maczamy swoje palce w innych inicjatywach, np. evencie komentarzowym, którego szczegóły możecie znaleźć tutaj, czy też Fanfikowej Lidze Konkursowej, której szczegóły niebawem poznacie (powiem tylko jedno, do listy powodów, dla których warto brać udział w konkursach literackich, dojdzie kolejny), a która zainaugurowana zostanie wraz z najbliższą edycją "Pisania na setkę". Zapraszamy do udziału w naszych spotkaniach i udzielania się w dyskusjach na naszym serwerze (kliknijcie tutaj, by dołączyć).
 12. Przyszedł wreszcie czas, bym zaczął się wywiązywać od umowy zawartej z Cahan, więc oto jestem i wracam do komentowania po dosyć długiej przerwie. W fanfikach siedzę już szmat czasu, no i cóż, miałem też tą wątpliwą przyjemność lektury crapów większego kalibru m. in. Świętej Trójcy (czy może Czwórcy, zależy co do tego niesławnego grona można by zaliczyć). Wydawać by się mogło, że toczenie beki ze złych opowiadań nie jest czymś szczególnie trudnym; Ok, jeden czy dwa żarty mogą przyjść łatwo, ale napisanie całej parodii to nie jest bułka z masłem - kpiny kpinami, ale podane nieumiejętnie tracą wiele. No dobra, daruję już sobie rozpisywanie na ten temat i przejdę do sedna. Czy się udało? Jak najbardziej. Tego fanfika zdarzyło mi się przeczytać wiele razy, także i w czasach, gdy nie miałem styczności z największymi crapiszczami - i wtedy śmieszył, acz teraz, po masie przeczytanych opowiadań na liczniku, zyskuje jeszcze bardziej. Na początku ocena poszczególnych aspektów fika nie wydawała mi się w tym przypadku celowa, poza tym zwyczejnie mi się nie chciało. Przemogłem się jednak i postanowiłem coś napisać dla świętego spokoju, choć nie będzie tego zbyt dużo. 1. Fabuła i humor: Te dwa aspekty postanowiłem ocenić razem, bo pierwsze służy drugiemu. Wszystkie żarty stanowią logiczną całość, nic nie wydaje się wrzucone na siłę. Chociaż nie, polemizowałbym jednak z określeniem "logiczna" w przypadku fanfika, z którego absurd wylewa się hektolitrami. Jak wcześniej wspominalem, opowiadanie można w pełni można docenić wtedy, gdy miało się styczność z co bardziej złymi tworami fandomu (choć część z nich ostała się już tylko w prywatnych archiwach - czy to dobrze, czy też nie - oceńcie sami). Sztampa goni sztampę, absurd goni absurd, ale taki był zamiar - pewne pomysły mogą zadziałać jedynie w parodiach. 2. Bohaterowie: Tu nie będę się rozwodził - wyszło lepiej niż w pierwowzorach. Nie jest to może wielka sztuka - ale fakt, że parodystka miała na nich lepszy pomysł, powinien co niektórym dać do myślenia. 3. Forma: Pomijając celowe zabiegi wydaje mi się w porządku - znalazłoby się zapewne coś do poprawy, prawda, ale byłem tak zajęty śmianiem się z kolejnych żartów, że nie zwociłem uwagi na nic poważniejszego. Lektura sprawia przyjemność, to najważniejsze. Ostateczna ocena: 9/11 Z mojej strony to by było na tyle. Fanfik odfajkowany, a przy okazji odkopany po pięciu latach - zachęcam do lektury, skoro jest do tego dobra okazja.
 13. Moje oceny konkursowych fanfików możecie znaleźć tutaj: https://docs.google.com/document/d/1l9K8uKR6w6KJQQPbE8GPP7w5HoeIpHyjqAt4nG9GGQw/edit?usp=sharing Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział i zachęcam do pisania także na kolejne konkursy literackie.
 14. Wszystkiego najlepszego!

 15. Pamiętajcie: już jutro zaczynamy trwający do niedzieli event z okazji trzecich urodzin Klubu! Program w telegraficznym skrócie: piątek - urodzinowa dyskusja i wielka fiesta; sobota - urodzinowe drabble; niedziela - inauguracja kącika analiz. Przychodźcie śmiało, to także wasze święto, drodzy Klubowicze. Zapraszamy!
×
×
 • Create New...