Skocz do zawartości

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Coldwind

Brony
 • Zawartość

  439
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

501 Equestriańska Legenda

3 obserwujących

O Coldwind

 • Ranga
  Podążający na wschód
 • Urodziny 9 Styczeń

Kontakt

 • Discord ID
  Coldwind#1679

Informacje profilowe

 • Płeć
  Ogier
 • Zainteresowania
  informatyka, matematyka, historia
 • Ulubiona postać
  Rainbow Dash, Applejack

Ostatnio na profilu byli

3556 wyświetleń profilu
 1. Przypominam: jutro dyskusja wspominkowa o polskiej scenie fanfikowej w latach 2013-2014. Zapraszamy! A, niedzielne pojedynki: Klasyki: Si deus nobiscum vs Zegary Nowości: Kresy vs Efekt Draconequusa
 2. Przypominam o jutrzejszych pojedynkach: klasyki: Save Me vs Smocze Łzy nowości: Tajenice vs Smak Arbuza
 3. Przypominamy: już jutro o 20 "Wspólne pisanie", czyli doszyć eksperymentalny event. Zapraszamy! P. S.: A w niedzielę o 19 pojedynki: Save Me vs Smocze Łzy i Tajemnice vs Smak Arbuza.
 4. Przypominam o jutrzejszych pojedynkach fików: klasyki: Equetrip vs Kroniki Equestrii nowości: Sześcioro vs Krwawe Słońce Zaczynamy o 19, nie o 20 jak dotychczas (zmiana dokonana na prośbę userów). Zapraszamy!
 5. Gwoli przypomnienia: 1) Jutro o 20 "Pisanie z Klubem, edycja II". Jeżeli jesteście chętni na sorawdzenie swoixh sił w pisaniu, wbijajcie śmiało. 2) Niedzielne pojedynki: klasyki: Equetrip vs Kroniki Equestrii nowości: Krwawe Słońce vs Sześcioro Zapraszamy!
 6. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
 7. Przypominam o jutrzejszych pojedynkach: klasyki: Zegary vs Orzeł Biały nowości: Kod Equestria vs Efekt Draconequusa Zapraszamy!
 8. Przypominam: jutro spotkanie skierowane dla wszystkich tych początkujących pisarzy, którzy poszukują pomocy. Zapraszamy!
 9. @Foley decyzja wynika stąd, że: - na ostatnim takim spotkaniu aktywność była mniejsza niż planowana - staram się skumulować tematy, by dyskusja była dłuższa (i żywsza, ale to już zależy od uczestników) - zależy mi na jakby to ująć... szerszej perspektywie tego złotego okresu - dyskusje są pośrednio powiązane z moim cyklem artykułów w ET (tak, wiem, #chamskareklama mocno, ale dzięki temu mam jakiś pomysł na tematy spotkań, poza tym a nuż uda się zaktywizować nieco czytelników pisma), a tak się akurat składa, iż jego kolejny odcinek jest podwójny i dotyczy tychże lat
 10. @Grento YTP Limitu nie ma, każdy będzie miał trochę czasu na napisanie swojej części, zasady jeszcze ustalamy, ale mamy już pomysł na to, jak to ma mniej więcej wyglądać.
 11. Harmonogram kolejnych spotkań już gotowy! W ten piątek, czyli 21.09, godz. 20 - “Wszystko, czego chcecie się dowiedzieć o pisaniu, a boicie się zapytać - czyli coś dla początkujących” - Myślicie nad napisaniem własnego fanfika? Macie jakąś nurtującą was kwestię? Nie wiecie, jak zacząć? Ta dyskusja jest właśnie dla nas. Obecni w Klubie doświadczeni pisarze z chęcią pomogą wam i podzielą się przydatnymi wskazówkami. Piątek, 28.09 - Sobota, 29.09 - “Pisanie z Klubem, edycja II” - Kolejny raz będziecie mieć 24 godziny na napisanie krótkiego tekściku. Na najlepszych czeka miejsce w naszej galerii sław. No to jak, kto się podejmie wyzwania? Piątek, 5.10, godz. 20 - “Wspólna pisanina - edycja pierwsza (i oby nie ostatnia)” - Tym razem namawiamy was do nowej zabawy. Spróbujmy podczas spotkania wspólnie napisać fanfika. Jak myślicie, czy ten eksperyment ma prawo się udać przy tylu pisarzach o różnych stylach i upodobaniach? Piątek, 12.10, godz. 20 - “Były sobie fanfiki… w 2013 i 2014” - Podczas kolejnej dyskusji z cyklu weźmiemy pod lupę lata, które były prawdopodobnie najbardziej obfitymi w nowe opowiadania w polskim półświatku fanfikowym. Które z tychże dzieł są jeszcze popularne, a które już mocno przykurzone? Co się zmieniło od tamtych czasów? O tym i o wielu innych sprawach możecie sobie pogadać podczas tej dyskusji. Terminarz nadchodzących Starć Fików (pojedynki odbywają się co niedzielę o 20): 23.09 - klasyki: "Orzeł Biały" od Ngagemana vs "Zegary" od Albericha nowsze: "Efekt Draconequusa" od Gurixa vs "Kod Equestria" od Lyokoherosa 30.09 - klasyki: "Equetrip" od Psorasa vs "Kroniki Equestrii" od Nicza nowsze: "Krwawe Słońce" od Verlaxa vs "Sześcioro" od Zodiaka 07.10 - klasyki: "Smocze Łzy" od Tosta vs "Save Me" od Bestera nowsze: "Tajemnice" od Malvagia vs "Smak Arbuza" od Cahan Zapraszamy!
 12. Ach... W związku ze wczorajszym pojedynkiem fików (który "Kresy" ostatecznie wygrały) zabrałem się za lekturę. I tak oto udało mi się w ciągu dwudziestu czterech godzin przeczytać całość (liczącą bodajże 500k słów wg spisu Dolczego, jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi). Co najważniejsze, nie musiałem się do tej lektury zmuszać. Po prostu zacząłem i poszło. Nie mogłem się oderwać - sagę rodziny Crusto na ten przykład skończyłem czytać grubo po północy. To nie będzie bardzo długa recenzja, o rzeczach dobrych lubię pisać krótko, prosto i na temat. Co chciałbym pochwalić? Udało ci się stworzyć pięknie napisaną, rodzinną sagę, w której plasterki życia przeplatają się z przygodami, do tego miszmaszu powoli wkracza też polityka i wojna - lecz wszystko układa się w harmonijną całość. "Kresy" mają niesamowity klimat, co jest zapewne zasługą przede wszystkim opisów, które mają w sobie "to coś", a także dobrze wykreowanym bohaterom. Każdy, nawet z początku mało znaczący element, koniec końców wchodzi w odpowiednie miejsce w całej tej układance. Tu jest o wiele większy zamysł, niż można by pomyśleć przy rozpoczęciu lektury. Tylko tyle i aż tyle. Z niecierpliwością i podekscytowaniem czekam na kolejne części sagi, bo zrobiło mi się szkoda, że urywa się w takim interesującym momencie. Przed bohaterami jeszcze długa droga, a nie wszystkie karty zostały do końca odkryte. Ocena: 10,5/10 Taki będę hojny. A z czasem... z czasem pomyślę o głosie na Epic. Pozdrawiam i zachęcam innych czytelników do lektury.
 13. Dobra, ten temat także postanowiłem podbić przed dzisiejszym pojedynkiem z Trzema Stronami Medalu. Przed spotkaniem postanowiłem go sobie przypomnieć i wiecie co? Nadal bawi tak dobrze, jak podczas pierwszej lektury. Przeczytałem już masę fanfików, tych lepszych i gorszych, nowszych i starszych, lecz Si deus nadal trzyma poziom i trzyma się dobrze w topce moich ulubionych opowiadań. Wciągnął mnie od początku do końca, całość pochłonąłem w jeden dzień. Plusy: + wartka akcja - jak już mówiłem, dałem się jej porwać. To nie jest tak, że chciałem czytać dalej. Ja musiałem - za bardzo zainteresowały mnie losy bohaterów, + dobrze wykreowane postacie - niepowtarzalne indywidua, wśród których prym jak dla mnie (jak i też wielu innych czytelników) wiodą Kozacy. Można pochwalić zarówno ludzi, jak i kuce, acz z jednym wyjątkiem, o którym wspominam parę linijek niżej. + humor - w tagach może i nie ma [Comedy], co nie zmienia faktu, że długi czas po zakończeniu lektury brechtałem się z co śmieszniejszych momentów. + styl i forma bez poważniejszych zgrzytów - no ale cóż, to w końcu Gandzia, naczelny korektor naszego fandomu. Minusy: - są niby pewne braki, które wytykali niektórzy komentujący, np. nie dość długie opisy, ale tak szczerze, to mi to nie przeszkadzało - lektura za bardzo mnie pochłonęła, bym się miał większością takowych rzeczy przejmować - Celestia - można było z niej jednak zrobić mniejszą kretynkę Koniec końców plusy przeważają nad minusami, a ja mogę wam wszystkim uroczyście ogłosić: *fanfary* CZYTAJCIE SI DEUSA, TO CHOLERNY MAJSTERSZTYK! Moja ocena: 10/10 Poza tym, oddaję głos na przyznanie tagu Legendary dla tego opowiadania. Pozdrawiam i zapraszam was wszystkich do lektury!
 14. @Lyokoheros w tym tygodniu zrobiliśmy sobie małą przerwę. Już niedługo podamy harmonogram kolejnych spotkań.
×