Coldwind

Brony
 • Zawartość

  478
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

519 Equestriańska Legenda

4 obserwujących

O Coldwind

 • Ranga
  Podążający na wschód
 • Urodziny 9 Styczeń

Kontakt

 • Discord ID
  Coldwind#1679

Informacje profilowe

 • Płeć
  Ogier
 • Zainteresowania
  informatyka, matematyka, historia
 • Ulubiona postać
  Rainbow Dash, Applejack

Ostatnio na profilu byli

3822 wyświetleń profilu
 1. Uwaga, uwaga, gwoli przypomnienia: 1) Już jutro o 20 siódma już edycja "Pisania na setkę" czyli klubowych zawodów w pisaniu drabbli - opowiadań do 100 słów. Jeżeli macie ochotę szybko sprawdzić się w fanfikopisarstwie, to musicie przybyć, nie ma innej opcji. 2) W przyszły piątek i sobotę odbędzie się kolejne Czytanie z Klubem, a jednocześnie omówienie fanfika “Przebiśnieg” (link). Zapraszamy wszystkich koneserów dobrego fanfika, szczególnie tych, którzy chcieliby spróbować sił w lektorowaniu. Zapraszamy!
 2. Ech, minął już drugi rok naszej działalności. Niektórzy myśleli, że nie pociągniemy tak długo. Ale wciąż dajemy radę. Raz jest lepiej, raz gorzej, ale wciąż istniejemy. Może i nie udało się nam jeszcze spełnić początkowego celu, czyli skutecznego zachęcenia ludzi do komentowania fanfików, lecz mim to Klub i tak okazał się gigantycznym sukcesem. Chcę z tego miejsca podziękować wielu osobom: Zodiakowi - za pomysł i bycie dla mnie wsparciem Miśkowi, Cahan, RedMadowi, Grento - za pomoc przy ogarnianiu Klubu, na którą zawsze mogłem i mogę liczyć Dolarowi - za bezproblemową współpracę Klub-forum i ściąganie mnie na ziemię Kredke - za reklamę na FGE i okazywaną mi pomoc Vertigo i Foleyowi - za opieprz, który jednak motywował mnie do zmian na lepsze w Klubie Masie autorów i tłumaczy, których dzieła omawialiśmy, długo by ich wymieniać - za uświetnianie dyskusji swoją obecnością I wam wszystkim, drodzy Klubowicze - za to, że po prostu jesteście Po gorszym okresie powoli odzyskuję siły i rozkręcam się. Mam parę pomysłów, o których to wcześniej pisałem, liczę też na kolejne, od was. Śmiało, wypowiadajcie się tu, Klub jest dla was wszystkich i wasze zdanie jest bardzo ważne. Mam nadzieję, że właśnie rozpoczęty trzeci rok działalności będzie bardzo dla nas owocny. Jeszcze raz pragnę wam podziękować, drodzy Klubowicze. Niejednokrotnie to wasze wsparcie utrzymywało mnie jeszcze przy życiu. A teraz weselcie się, bo jest z czego. Pozdrawiam was serdecznie, Coldwind P. S.: Przez jakiś czas na naszym serwerze rezydować będzie kółko lektorskie z discorda BC, które to wskutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności straciło swoje dotychczasowe miejsce występów. Jeżeli chcecie posłuchać lektoratów fanfików w ich wykonaniu, to zapraszamy na godzinę 20, naprawdę warto.
 3. Przypominam wszystkim, że już jutro o 20 specjalne spotkanie z okazji drugich urodzin Klubu. Jeżeli chcecie poświętować razem z nami, podzielić się opiniami na temat naszej działalności czy też przydatnymi wskazówkami, to serdecznie zapraszamy do udziału!
 4. Gwoli przypomnienia: już jutro o 20 dyskusja "Co nas wpiórwia w fanfikach?". Temat mówi sam za siebie, obecność obowiązkowa dla wszystkich koneserów tych dobrych i tych złych opowiadań. Zapraszamy!
 5. Dobry den, po krótkiej przerwie wracam z harmonogramem kolejnych spotkań. W ten piątek, czyli 08.02, o godz. 20 - dyskusja “Co nas wpiórwia w fanfikach?”. Na ten temat z pewnością każdy będzie miał coś do powiedzenia, więc spotkanie zapowiada się miodnie. Zaprawdę powiadam wam, nie możecie tego przegapić. Piątek, 15.02, godz. 20 - “II urodziny Klubu Konesera”. Tak, istniejemy już dwa lata i czas najwyższy na zrobienie paru podsumowań. Co się nam udało, a co nie? Co można jeszcze poprawić? Serdecznie zapraszamy do udziału i świętowania. Piątek, 22.02, godz. 20 - “Pisanie na setkę, edycja VII”. Oto pierwsze drabble w tym roku. Jeżeli wśród waszych noworocznych postanowień pojawiło się spróbowanie pisania fanfików, to nie możecie tego przegapić. Piątek, 01.03, godz. 20 - Czytanie z Klubem, a jednocześnie omówienie fanfika “Przebiśnieg” autorstwa @Applejuice (link do opowiadania). Tym razem na tapetę bierzemy dobry, acz obecnie nieco przykurzony wielorozdziałowiec. Tym razem zmienimy nieco standardową formułę: chętni będą mogli spróbować swoich sił w lektorowaniu opowiadania, podczas gdy słuchacze i czytelnicy będą w tym samym czasie mogli dzielić się na bieżąco swoimi wrażeniami na czacie. Zapraszamy!
 6. Wow, dzięki za tak długiego komcia. Aż mi się ciepło zrobiło na sercu. Cieszę się, że ci się spodobało. Pierwszy tom sagi był pisany jako swego rodzaju eksperyment, rozdział co dzień, i stąd może to wynikać. W kolejnych częściach jednak rozdziały powoli stają się coraz dłuższe i przez to problem ten zanika.
 7. Podbiję ten temat, bo Ostracyzm będzie omawiany w ten weekend - czyli dziś i jutro - w Klubie Konesera. Podobnie, jak w przypadku Kręgu Światła, postaram się zostawić niedługo opinię, obecnie brakuje mi czasu na napisanie czegoś konkretniejszego - podczas ostatniego Czytania z Klubem miałem jednak okazję wysłuchać jego lektoratu, co wspominam dosyć przyjemnie. Zapraszamy!
 8. Podbijam temat fika, bo w ten weekend, czyli dziś i jutro, będzie on jednym z omawianych w Klubie Konesera Polskiego Fanfika. Moja opinia na jego temat pojawi się niedługo, obecnie brakuje mi trochę czasu na napisanie - sesja robi swoje. Zapraszamy!
 9. Czterogodzinka "Starlight i Trixie kontra największy złoczyńca w Ponyville" przeczytana. Z zadowoleniem stwierdzam, iż trzyma ona poziom poprzednich fików Ghata: humor - checked; śmieszkowa fabuła - checked; bambaryły - checked... Żadnych uchybień nie znalazłem, bądź też śmieszki skutecznie odciągnęły mnie od ich poszukiwania. Ocena: 10/10 Pozdrawiam i czekam na kolejne fiki. P. S.: Ta czterogodzinka omawiana będzie w ten weekend w Klubie Konesera - zapraszamy!
 10. Przypominam: już w ten weekend omawiać będziemy "Krąg Światła" od @Stormy Mood, "Ostracyzm" od @Youkai20, "Złote Zbroje" od @Malvagio, "Trixie i Starlight kontra największy złoczyńca w Ponyville" od @Ghatorr i "Zasłonę" od @DiscorsBass - linki znajdziecie parę postów wyżej, poza tym od wczoraj powoli podbijam tematy fików. Zapraszamy!
 11. Po lekturze wysłuchaniu fika w ostatni piątek pora zostawić jakąś opinię. Fanfik ten mi się nawet w zasadzie spodobał. Może i składa się z zaledwie dwóch stron, a sama fabuła jest prosta, lecz tutaj nie uznałbym tego za wadę. Podczas lektury miałem lekkie skojarzenia z podobnymi utworami, np. "Pszczołami". Propsy za pomysł na genezę pewnej postaci. Do czego można się tu przyczepić? Poprzednicy już chyba wszystko wymienili - chodzi przede wszystkim o ten nieszczęsny nadmiar długich zdań złożonych. Co do "zmiany" narratora - wydaje mi się, że to też przydałoby się ciutkę inaczej przeprowadzić, by czytelnicy nie czuli takiego dysonansu. Ocena: 8/10 Pozdrawiam i czekam na kolejne fiki. P.S.: Ten fik będzie omawiany w ten weekend w Klubie Konesera - zapraszamy!
 12. Miałem okazję posłuchać fika w piątek podczas ostatniego Czytania z Klubem i muszę przyznać, że było to ciekawe doświadczenie. Malvagio kolejny już raz dostarczył nam naprawdę dobre opowiadanie - zresztą chyba całą jego twórczość można brać w ciemno. Generalnie podpinam się pod opinię Dolara - naprawdę warto przeczytać Ocena: 10/10 Pozdrawiam i czekam na kolejne fiki. P.S.: Ten oneshot będzie jednym z omawianych w ten weekend w Klubie Konesera - zapraszamy!
 13. Przypominam: już w ten piątek i sobotę o 20 odbywać się będzie Czytanie z Klubem. Czytać będziemy fiki podane w poście wyżej, tydzień później odbędzie się ich omówienie - to doskonała okazja, by zapoznać się z ich treścią. Każdy, kto tylko chce, może w ten weekend spróbować swoich sił w lektorowaniu fanfików. Zapraszamy!
 14. Tak tylko tu przyszedłem odkurzyć temat. Co z tłumaczeniem? Od pewnego czasu prace stoją w miejscu - studia są niestety o wiele bardziej wymagające, niż się spodziewałem. Mam co prawda 25 rozdziałów przetłumaczonych na zapas, ale tu pojawia się też kolejny problem - moja korektorka i prereaderka zniknęła ostatnio bez słowa, co jest dla mnie o tyle przykre, że spisywała się znakomicie. Miałem też pewne wątpliwości dotyczące tego, czy warto jeszcze się zmagać z tłumaczeniem. Co prawda przetłumaczyłem prawie 60% fanfika, a 45% opublikowałem, niemniej jednak z feedbackiem było kiepsko. Wiem, nie powinno się takich rzeczy robić tylko dla komci i się z tym zgadzam, zresztą tłumaczenie przez długi czas samo w sobie sprawiało mi radość, ale... kiedy wkładasz w coś bardzo dużo wysiłku, a efekty są marne, to nietrudno się zniechęcić. Czy będę kontynuował tłumaczenie? Póki co priorytetem jest dla mnie zdanie semestru. Potem - zobaczymy, może będzie lżej. Nie rzucam jeszcze definitywnie projektu, mam gdzieś w planach zabranie się za niego, ale nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy konkretnie może to nastąpić. No cóż, pozdrawiam wszystkich czytelników. Nie traćcie nadziei. Coldwind
 15. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.