Coldwind

Brony
 • Dodanych treści

  199
 • Dołączono

 • Ostatnia wizyta

Reputacja społeczności

217 Wzorowa

3 obserwujących

Informacje o Coldwind

 • Ranga
  Dyżurny nekromanta działu opowiadań
 • Data urodzenia 09.01.1999

Informacje profilowe

 • Płeć
  Ogier
 • Zainteresowania
  informatyka, matematyka, historia
 • Coś o sobie
  Kim jest ten chłopiec, piękny i młody?
  No dobra z tym pierwszym to akurat żartowałem.

  W fandomie siedzę od listopada 2015 r. Głównie udzielam się w literackim półświatku, nawet udało mi się odnieść parę sukcesów w konkursach na forum:
  - Moja Mała Kreatywność - I miejsce
  - Pod Gradobiciem Fików, edycja V - I miejsce
  - Konkurs Literacki "For an Angel" - III miejsce
  - Konkurs poetycko-prozatorski "Zwierciadło pęka w odłamków stos" - I miejsce
  - Konkurs Literacki Edycja Specjalna "...punk" - I miejsce

  Od lutego szefuję założonemu przez siebie Klubowi Konesera Polskiego Fanfika

  W realnym życiu jestem szarym licealistą, żyjącym gdzieś w województwie łódzkim.

  Moją główną pasją jest informatyka, programuję w kilku językach.

  Poza tym często spędzam wolny czas czytając., najczęściej oprócz literatury fandomowej książki SF i przygodowe, rzadziej komiksy, głównie paski komiksowe takie jak Garfield i komiksy Marvela.

  Kolejną moją pasją jest historia, w szczególności okres II wojny światowej.

  Poglądy polityczne - konserwatywny liberalizm.

  That's all folks!
 • Ulubiona postać
  Rainbow Dash, Applejack

Ostatnie wyświetlenia profilu

1644 wyświetleń profilu
 1. Przypominam: jutro o 20 (piątek, 28. 04) dyskusja o "Czterogodzinkach" Ghattora. Przed spotkaniem będzie możliwość składania propozycji tematów i pytań do dyskusji. Zapraszam!
 2. Ok, omówienie Czterogodzinek w Klubie Konesera już jutro, więc zabieram się za skomentowanie opowiadań. Będzie krótko, szybko i na temat. "Anonimowi Frontoholicy" Co by tu napisać... A, tak! Miła komedyjka w sam raz na wolną chwilę. Opisy kolejnych przedsięwzięć FAL i język członków organizacji wywołują banana na ustach. Właściwie, to nie mam się do czego przyczepić, poza paroma technikaliami (brak justowania i półpauz w zapisie dialogowym). Nie ma co się rozpisywać, przeczytajcie to! Ocena: 9/11 "Historia odrodzenia" Historia jest ciekawa, ale... No, ciut za mało tego. Przydałoby się rozwinąć tą historię, jest tu potencjał, lecz niewykorzystany do końca. Niemniej jednak czyta się dobrze i mogę polecić opowiadanie z czystym sercem. Ocena: 8/10 "Pomyłka" Niby na początku to sztampowe TCB, ale potem pojawia się ten plot twist... Nie będę spoilerować, ale dla tego momentu warto zabrać się za lekturę. Miła parodia Biurowych opowiadań, w sam raz, by szybko przeczytać. Ocena: 9/10 "Ostateczny koniec" Opowiadanie, które jest komedią, ale też i poważniejszym fikiem... I nawet tutaj to działa. Balans między elementami bardziej i mniej komediowymi został zachowany, dzięki czemu nie ma uczucia, że to dwa opowiadania połączone na ślinę w jedno. Tego fanfika również aprobuję. Ocena: 9/11 "Gorycz" Teraz coś poważniejszego. Powiem tak, opowiadanie ma ciekawy klimat, zmuszający do refleksji. No, nie jestem w stanie do końca opisać tego słowami. Co do wiersza na końcu, to nie wypowiem się, bo nie znam się na wierszach białych. Chapeau bas, czy jak to się tam pisało. Ocena: 10/10 "Ból" Matko, jakie to dobre! Przedstawienie tej jednej sceny z różnych perspektyw to bardzo dobry pomysł. Napiszę tylko tyle: przeczytajcie tego fanfika. Naprawdę warto - to perełka. Ocena: 11/10 Kolejna transza moich opinii już wkrótce. Tymczasem pozdrawiam.
 3. Witam serdecznie, zacznę od ogłoszeń. W ten piątek, czyli 28. kwietnia od godz. 20 omawiać będziemy opowiadania z serii Czterogodzinki autorstwa @Ghatorr dostępne pod tym linkiem. 5. maja od godz. 20 - dyskusja "Luna Vult! - czyli o wojnach i militariach w fanfikach". 12. maja od godz. 20 - event specjalny "Noc Bezczelnej Autopromocji". Możecie wtedy na kanał przesyłać próbki swojej twórczości, zareklamować swoje dzieła... A nuż dostaniecie jakąś opinię - oczywiście życzę jak najlepszych. 19. maja od godz. 20 - dyskusja "Moja racja jest najmojsza - czyli o headcannonach" 26. maja od godz. 20 omawiać będziemy Relikt autorstwa @Bafflord, dostępny tutaj. Ostatnią dyskusję o shippingach uznać mogę za sukces. Dopisała zarówno frekwencja, jak i aktywność uczestników. Zarówno w piątek, jak i w sobotę dyskusja trwała dwie godziny. Dziękuję za to wszystko. Przypominam, by zgłaszać tu wszelakie propozycje dotyczące Klubu. Tymczasem pozdrawiam.
 4. Przypominam, że już jutro od godz. 20 dyskutować będziemy o shippingach w fanfikach. Przed spotkaniem podczas zbióki będzie można rzucać tematami do dyskusji. Serdecznie zapraszam! Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
 5. Puk, puk! Właśnie pojawiła się wersja opowiadania w Google Docs, powstała dzięki uprzejmości @Ravik, linki w pierwszym poście. Brawa dla tego pana!
 6. Witam serdecznie, czas na ogłoszenia. Dyskusję "Love is in the air, czyli o shippingach" przesuwamy na przyszły piątek, czyli 21. kwietnia, od godz. 20. Robimy taką małą przerwę świąteczną. Na kolejnym spotkaniu, czyli 28. kwietnia, od godz. 20 omawiać będziemy opowiadania z serii "Czterogodzinki" autorstwa @Ghatorr, dostępne pod tym linkiem. Ostatnio dyskutowaliśmy na temat serii "D&D" autorstwa Foley'a. Dwie godziny dyskusji to nie jest zły wynik, jednak zawsze mogło być lepiej. Niemniej jednak, dziękuję za frekwencję, aktywność i komentarze do serii. Tymczasem, pozdrawiam.
 7. Witam serdecznie. Poszukuję chętnych do korekty, prereadingu i konsultacji tłumaczenia ff "Austraeoh". Rozdziały są krótkie, ok. 1000 słów, lecz jest nich równo 200, więc tłumaczenie trochę czasu mi zajmie. O zgłoszenia proszę na PW na forum lub na Discordzie: Coldwind#1679
 8. Dobra, czas najwyższy na skomentowanie reszty opowiadań. Będzie krótko, zwięźle i na temat. "CSAR" Co tu pisać, opowiadanie trzyma poziom poprzednich. Jest moc, jest akcja, są emocje... Jako prequel sprawdza się bardzo dobrze. Znalazłem parę zgrzytów, ale nie szkodzą one jakoś zbyt bardzo. Ocena: 8,5/10 "Hoofcoa" Tym razem trochę odmiany, czyli plasterek życia zamiast przygodówki, choć wciąż poruszamy się w klimatach militarnych. Wykonanie bardzo dobre, okraszone subtelnym humorem (najlepszy był moment z tostem). Z błędów zauważyłem stosowanie myślników zamiast półpauz w zapisie dialogowym, jednak to nie jest jakiś wielki zgrzyt. Ocena: 8,5/10 "Czekając na strzał" Miły dodatek do całej serii. Można było jednak dodać jeszcze kilka scen, opowiadanie na pewno by na tym zyskało. Jedyne błędy, jakie zauważyłem, to te nieszczęsne myślniki w zapisie dialogowym. Ocena: 8/10 Podsumowując: ogółem cała seria utrzymuje dobry poziom. Ciekawe historie, szczypta humoru, klimatyczne opisy... To zalety wszystkich opowiadań z serii. Z czystym sercem mogę polecić je do przeczytania. Pozdrawiam i czekam na kolejne opowiadania.
 9. Przypominam: jutro od godz. 20 będziemy omawiać serię "D&D" autorstwa Foley'a. Przed spotkaniem będzie można rzucać tematami i pytaniami do dyskusji. Gorąco zapraszam!
 10. Przeczytane. Powiem tak: to jest po prostu GENIALNE! Plusy: + wciągająca fabuła wzbogacona paroma fajnymi rozwiązaniami + bardzo dobrze wykreowani bohaterowie + humor w dużych ilościach i który naprawdę wywołuje salwy śmiechu + styl, dzięki któremu opowiadanie przyjemnie się czyta Minusy: - brak minusów Podsumowując: czytajcie, czytajcie! Ocena: 11/9 Poza tym wszem i wobec z tego miejsca ogłaszam, że fanfik ten otrzymuje ode mnie głos na EPIC Pozdrawiam i czekam na kolejne dzieła. P. S. I nie waż się marudzić!
 11. Witam. Na prośbę @Dolar84 tworzę temat dla opowiadania autorstwa @Thar, które udało mi się odgrzebać z odmętów forum. Myślę, że sam nick autora, który napisał również "Świt" i "Ostatnią rzecz, jaką zrobi" powinien być wystarczającą rekomendacją. Wersja PDF: Semper fidelis Wersja GDocs (dzięki uprzejmości @Ravik): Rozdział 1 Rozdział 2 Rozdział 3 Rozdział 4 Rozdział 5 Rozdział 6 Epilog Wersja lektorska by @Accurate Accu Memory: here Zapraszam do przeczytania i skomentowania. Epic: 1/10 Legendary: 1/50
 12. Ok, omówienie serii w Klubie Konesera już w piątek, więc najwyższy czas na recenzje. "Być jak duch..." i "...jak poltergeist" Ciekawa historia w dwóch częściach, choć można było to trochę bardziej rozbudować. Przydałoby się powiedzieć, co to był za artefakt, dlaczego jest taki ważny... No, i ciut więcej elementów przygodowych ala Indiana Jones też by nie zaszkodziło. Mamy tu jednak do czynienia z kawałem dobrej, pisarskiej roboty. Główne bohaterki na plus, jest między nimi fajna dynamika - DD jako ta rozważna, RD, czyli ta bardziej porywcza... Daję okejkę. Opisy tu bardzo dobrze spełniają swoją rolę, czuć tu klimat starych dobrych akcyjniaków. Większych błędów nie zauważyłem. Ocena: 8,5/10 "Bez śladu" Kolejne opowiadanie, które trzyma poziom poprzednich. Zalety "Ducha" i "Poltergeista" są zaletami i tego fika. Na dodatek dostaliśmy tu szczyptę humoru, który ubarwia nieco opowieść. Tylko tyle i aż tyle, bo gdy coś jest dobre, to nie chce mi się za bardzo rozpisywać. Ze zgrzytów, to niektóre kwestie postaci wydawały mi się być ciut sztuczne, napisanie ich w nieco inny sposób powinno poprawić odbiór, niemniej jednak to tylko jednostkowe przypadki. Pod względem ortografii i interpunkcji właściwie do mało czego mogę się przyczepić. Ocena: 9/10 Kolejne recenzje niebawem. Pozdrawiam i czekam na kolejne opowiadania z serii.