Coldwind

Brony
 • Content count

  489
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

524 Equestriańska Legenda

4 Followers

About Coldwind

 • Rank
  Podążający na wschód
 • Birthday January 9

Kontakt

 • Discord ID
  Coldwind#1679

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier
 • Zainteresowania
  informatyka, matematyka, historia
 • Ulubiona postać
  Rainbow Dash, Applejack

Recent Profile Visitors

3935 profile views
 1. Gwoli przypomnienia: jutro i pojutrze o godz. 20 - odbędzie się "Czytanie i omawianie z Klubem, cz. II" Lektorować i omawiać będziemy następujące jednostrzały: “Regaty Przyjaźni” autorstwa @Rarity (link) “Wygnanie” autorstwa Prane’a i w tłumaczeniu @Lyokoheros (link) “Upadek, czyli dzień z życia Tej Złej” autorstwa @Bodzio (link) “Przyjaźń to magia czy technologia?” autorstwa @OneTwo (link) “WIELKI BIAŁY KONIK” autorstwa @Kredke (link) Zapraszamy!
 2. Z racji jutrzejszego czytania i omawiania w Klubie Konesera podbijam temat. Swój komentarz postaram się opublikować gdy starczy mi czasu.
 3. Przypominam: 1) już w ten piątek i sobotę czytać i omawiać będziemy fanfik "Exanima: Awoken Demons" autorstwa Bestera. LINK 2) w przyszły piątek o 20 Targi Prereadingu i Korekty Zapraszamy!
 4. Gwoli przypomnienia: 1. W ten piątek o 20 dyskusja “Cierpienia młodego pisarza, czyli co utrudnia nam tworzenie i jak się temu przeciwstawić”. Jeżeli was coś takiego nęka bądź też chcecie się podzielić z innymi swoimi sposobami na pokonywanie takich przypadłości, to zachęcamy do przybycia. 2 W przyszły piątek i sobotę czytamy i omawiamy "Exanimę..." autorstwa Bestera (link). Jeżeli chcecie spróbować swoich sił w lektorowaniu fanfików albo po prostu jesteście koneserami dobrego fanfika, to obecność obowiązkowa. A po lekturze/odsłuchaniu nie zapomnijcie zostawić komentarza! 3. Jeżeli nadal nie wypełniliście naszej ankiety (link), to bylibyśmy naprawdę wdzięczni, gdybyście to zrobili. Klub to wy i bardzo zależy nam na waszych sugestiach. Zapraszamy!
 5. Dobry wieczór, harmonogram najbliższych spotkań już gotowy! W ten piątek, czyli 15.03, godz. 20 - Wielka Fanfikowa Improwizacja, edycja nie-pamiętam-która. Po długiej przerwie kolejny raz odbędzie się spotkanie, podczas którego każdy będzie mógł zasięgnąć języka na jakikolwiek nurtujący go/ją temat związany z fanfikami. Piątek, 22.03, godz. 20 - Dyskusja: “Cierpienia młodego pisarza, czyli co utrudnia nam tworzenie i jak się temu przeciwstawić”. Z pewnością wielu spośród fandomowych pisarzy, zarówno tych początkujących, jak i doświadczonych, ma lub miało wiele trudności podczas pisania, z blokadą pisarską na czele. Jeśli potrzebujecie pomocy bądź też chcecie się podzielić dobrą radą, to zapraszamy was na to spotkanie. Piątek, 29.03 - Sobota, 30.03, godz. 20 - Czytanie i omawianie z Klubem, cz. I: “Examina: Awoken Demons” (link), autor: @Bester W tym miesiącu uwagę poświęcamy jednostrzałom, które to zazwyczaj cierpią na niedobór atencji. Na pierwszy ogień idzie długie jak na oneshot dzieło Bestera, autora choćby “Save Me”, które wygrało klubowe bitwy fanfików. Chyba taka rekomendacja wystarczy. Obecność obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą się sprawdzić w czytaniu opowiadań, a także dla tych, którzy lubią sobie poczytać, czy też posłuchać dobrego fanfika. Piątek, 5.04, godz. 20 - Targi Korekty i Prereadingu, edycja I. O co tutaj chodzi? Będzie to specjalne spotkanie dla wszystkich tych pisarzy, którym potrzebna jest pomoc, nie ważne, czy chodzi o poprawę paru literówek, czy też o konstruktywny opieprz. Nieco więcej informacji już wkrótce. Piątek, 12.04 - Sobota, 13.04, godz. 20 - Czytanie i omawianie z Klubem, cz. II: Omawiać będziemy następujące jednostrzały: “Regaty Przyjaźni” (link) autorstwa @Rarity “Wygnanie” (link) autorstwa Prane’a i w tłumaczeniu @Lyokoheros “Upadek, czyli dzień z życia Tej Złej” (link) autorstwa @Bodzio “Przyjaźń to magia czy technologia?” (link) autorstwa @OneTwo “WIELKI BIAŁY KONIK” (link) autorstwa @Kredke A oto kolejna transza opowiadań do zlektorowania i omówienia. Mamy tu dzieła nowsze i starsze, śmieszniejsze i smutniejsze… Do wyboru, do koloru. A, pamiętajcie o komciach! A, mam tu dla was małą ankietę (link). Proszę o jej wypełnienie, byłbym bardzo wdzięczny. Do usłyszenia w Klubie!
 6. Tematowi ostatnimi czasy się przymarło, więc spróbuję go choć na chwilę ożywić. Ludu fanfikowy miast i wsi, jak oceniacie kondycję polskiego literackiego półświatka? Co mogę powiedzieć od siebie... Nowe opowiadania wciąż powstają, choć w tym roku lwia część to Antyprzygody Kredkego . Czytelników trochę jest, popularnością cieszy się na ten przykład kącik lektorski na discordzie BC czy też Czytanie z Klubem. Drabble nieustannie cieszą się zadowalającą popularnością, swoich sił próbują w nich debiutanci i nawet nieźle im to wychodzi, mam nadzieję, że utrzyma się u nich entuzjazm. Problem jest oczywiście z komciami, ale może kiedyś uda mi się wreszcie znaleźć skuteczny sposób na zmotywowanie ludzi do ich pisania. Cóż mam nadzieję, że ten rok będzie można uznać za w pełni udany, ale przed nami jeszcze dług droga. A co wy sądzicie?
 7. No dobrze, drabble z ostatniej edycji "Pisania na setkę" już wrzucone. Zapraszam do lektury!
 8. Gwoli przypomnienia: już jutro o 20 zaczynamy Czytanie z Klubem, a jednocześnie omówienie fanfika "Przebiśnieg", dostępnego pod tym linkiem. Serdecznie zapraszamy wszystkich koneserów polskiego fanfika, szczególnie tych, który chcą się sprawdzić w lektorowaniu. Jeżeli po skończeniu czytania Przebiśniegu zostanie nam jeszcze czasu, to będzie można poczytać też i co innego. Aha, po skończonej lekturze nie zapomnijcie zostawić komentarza pod opowiadaniem. Pozdrawiam i zapraszam do udziału!
 9. Po lekturze wypadałoby zostawić komcia, przy okazji podbiję też temat przed omówieniem fika w Klubie. No dobra, jakie są moje wrażenia? Raczej nie będę oryginalny, pisząc n-te porównanie do Orwella, ale cóż, to najoczywistsze z oczywistych skojarzeń, choć można by jeszcze wskazać na ten przykład "Equilibrium". Dystopijny klimat wylewa się ze stron opowiadania i to właśnie on jest jedną z największych zalet "Przebiśniegu". Fabuła jest intrygująca i wciągająca, choć końcówka była nieco dziwna, miałem lekkie skojarzenia z "Ostatnią rzeczą, jaką zrobi..." Kreacje postaci - niczego sobie, cały ten świat po prostu żyje. Najbardziej chyba spodobali mi się bliźniacy, może i nie byli na pierwszym planie, ale mieli w sobie "to coś". Styl, forma - bez zarzutów. Prima sort, czytało się bezproblemowo. Całość przeczytałem za jednym zamachem i byłem urzeczony. Tak się zastanawia, czy była może planowana jakaś kontynuacja? Jeśli tak, to chętnie takową był przeczytał, bądź też przynajmniej zapoznałbym się ze szkicami czy czymś takim. Wiem, komć może i nie jest jakiś długi, ale po pierwsze, ostatnio trochę wyszedłem z wprawy, a po drugie, to pisanie długich peanów jakoś mi nie wychodzi, o dobrych fikach wolę pisać krótko, acz konkretnie. Podsumowując, ludu fanfikowy miast i wsi, z całego serca polecam wam "Przebiśnieg". Ocena: 10/10 Poza tym po chwili namysłu postanowiłem dołożyć swój głos na Epic. Pozdrawiam i czekam na kolejne dzieła. P.S.: Już w ten piątek i sobotę o godz. 20 w Klubie Konesera Polskiego Fanfika odbędzie się omówienie Przebiśniegu połączone z czytaniem go na żywo. Zapraszam do udziału!
 10. Ok, kolejny obiecany komć już gotowy. Jakie są moje wrażenia po lekturze? Jak na debiut autorki na naszym forum wyszło naprawdę dobrze. Zapewne ma już trochę doświadczenia, bo styl jest niczego sobie (co prawda zostawiłem trochę sugestii, ale mimo tego nadal jest o wiele bardziej na plus). Fabuła jest intrygująca, choć przyznam szczerze, że czasem zdarzyło mi się pogubić. Poza tym warto dla kontekstu przeczytać to, co znajduje się w pierwszym poście w temacie konkursu, na który fik powstał, tłumaczy to na przykład kim do licha jest ta cała Antilia. Postacie są jak dla mnie ok, chociaż fika czyta się nie tyle dla nich, co dla całej tej historii i sekretów w nią wplątanych. Kolejna zaleta: klimat - gęsty, takie powinno być opowiadanie z tajemnicą w tle. Podsumowując: daję okejkę. Droga autorko, z chęcią przeczytałbym jakąś kontynuację, bo czuje, że gdzieś tam czai się jeszcze jakaś tajemnica. Liczę, że mnie nie zawiedziesz. Ocena: 9/10 Pozdrawiam i czekam na kolejne dzieła.
 11. Minął równy miesiąc i wreszcie znalazłem wolną chwilę na napisanie tego komentarza. Co mogę powiedzieć o fiku? To ciepła, przyjemna opowieść. Może i prosta, ale w żaden sposób jej to nie dyskwalifikuje. Czyta się ją lekko i szybko dzięki całkiem dobremu stylowi, jakim została napisana; widać, że autor ma już wyrobione pióro. Kreacja postaci w mojej opinii też w sumie nie zawodzi, choć jest mały wyjątek, o którym napisałem poniżej. A jeżeli chodzi o wady... Wydaje mi się , że Spike wypowiadał się zbyt dorośle jak na swój wiek podczas akcji opowiadania, w końcu był jeszcze wtedy dzieckiem. Coś tam może napisałbym w inny sposób, ale tak już od od dawna mam przy czytaniu niektórych fanfików, poza tym tutaj byłyby to raczej drobne, kosmetyczne poprawki. Koniec końców jednak plusy przeważają nad minusami. Ocena: 8,5/10 Polecam wszystkim to opowiadanie. Autorze, czekam na kontynuację, bo końcówka pozostawiła mnie z lekkim niedosytem. Pozdrawiam i do usłyszenia!
 12. Uwaga, uwaga, gwoli przypomnienia: 1) Już jutro o 20 siódma już edycja "Pisania na setkę" czyli klubowych zawodów w pisaniu drabbli - opowiadań do 100 słów. Jeżeli macie ochotę szybko sprawdzić się w fanfikopisarstwie, to musicie przybyć, nie ma innej opcji. 2) W przyszły piątek i sobotę odbędzie się kolejne Czytanie z Klubem, a jednocześnie omówienie fanfika “Przebiśnieg” (link). Zapraszamy wszystkich koneserów dobrego fanfika, szczególnie tych, którzy chcieliby spróbować sił w lektorowaniu. Zapraszamy!
 13. Ech, minął już drugi rok naszej działalności. Niektórzy myśleli, że nie pociągniemy tak długo. Ale wciąż dajemy radę. Raz jest lepiej, raz gorzej, ale wciąż istniejemy. Może i nie udało się nam jeszcze spełnić początkowego celu, czyli skutecznego zachęcenia ludzi do komentowania fanfików, lecz mim to Klub i tak okazał się gigantycznym sukcesem. Chcę z tego miejsca podziękować wielu osobom: Zodiakowi - za pomysł i bycie dla mnie wsparciem Miśkowi, Cahan, RedMadowi, Grento - za pomoc przy ogarnianiu Klubu, na którą zawsze mogłem i mogę liczyć Dolarowi - za bezproblemową współpracę Klub-forum i ściąganie mnie na ziemię Kredke - za reklamę na FGE i okazywaną mi pomoc Vertigo i Foleyowi - za opieprz, który jednak motywował mnie do zmian na lepsze w Klubie Masie autorów i tłumaczy, których dzieła omawialiśmy, długo by ich wymieniać - za uświetnianie dyskusji swoją obecnością I wam wszystkim, drodzy Klubowicze - za to, że po prostu jesteście Po gorszym okresie powoli odzyskuję siły i rozkręcam się. Mam parę pomysłów, o których to wcześniej pisałem, liczę też na kolejne, od was. Śmiało, wypowiadajcie się tu, Klub jest dla was wszystkich i wasze zdanie jest bardzo ważne. Mam nadzieję, że właśnie rozpoczęty trzeci rok działalności będzie bardzo dla nas owocny. Jeszcze raz pragnę wam podziękować, drodzy Klubowicze. Niejednokrotnie to wasze wsparcie utrzymywało mnie jeszcze przy życiu. A teraz weselcie się, bo jest z czego. Pozdrawiam was serdecznie, Coldwind P. S.: Przez jakiś czas na naszym serwerze rezydować będzie kółko lektorskie z discorda BC, które to wskutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności straciło swoje dotychczasowe miejsce występów. Jeżeli chcecie posłuchać lektoratów fanfików w ich wykonaniu, to zapraszamy na godzinę 20, naprawdę warto.
 14. Przypominam wszystkim, że już jutro o 20 specjalne spotkanie z okazji drugich urodzin Klubu. Jeżeli chcecie poświętować razem z nami, podzielić się opiniami na temat naszej działalności czy też przydatnymi wskazówkami, to serdecznie zapraszamy do udziału!
 15. Gwoli przypomnienia: już jutro o 20 dyskusja "Co nas wpiórwia w fanfikach?". Temat mówi sam za siebie, obecność obowiązkowa dla wszystkich koneserów tych dobrych i tych złych opowiadań. Zapraszamy!