Coldwind

Brony
 • Zawartość

  285
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

316 Wzorowa

3 obserwujących

O Coldwind

 • Ranga
  Podążający na wschód
 • Urodziny 9 Styczeń

Kontakt

 • Discord ID
  Coldwind#1679

Informacje profilowe

 • Płeć
  Ogier
 • Zainteresowania
  informatyka, matematyka, historia
 • Ulubiona postać
  Rainbow Dash, Applejack

Ostatnio na profilu byli

2321 wyświetleń profilu
 1. Przypominam: w piątek o 20 dyskutować będziemy o fanfiku "Czarne Słońce". Tym razem jednak chcę przeprowadzić mały eksperyment z formułą spotkań. W związku z tym, tym razem nie musicie nawet czytać opowiadania przed omówieniem. Gorąco zachęcam wszystkich do udziału. A, oddajcie swój głos w ankiecie, dzięki której zdecydujemy, z kim przeprowadzimy AMA w Klubie. Pamiętajcie, wasz głos się liczy. Wynik ogłosimy już na piątkowym spotkaniu. Zapraszam!
  1. Pokaż poprzednie komentarze  [2 więcej]
  2. Hoffman

   Hoffman

   Coś takiego zawsze postrzegałem za ostrożną operację z tego względu, że jeśli taką oto relacją zostałyby opisane znane już postacie (np. Lyra i Bon Bon), wówczas pojawiłyby się zarzuty, że marka jest już ukierunkowana wyłącznie na społeczność Bronies i Pegasisters i że wyczyszczeni z pomysłów scenarzyści realizują ograne pomysły znane z fanfików. Z kolei gdyby wprowadzono zupełnie nowe postacie, wówczas zarzuty najpewniej zabrzmiałyby tak, że jest to wciskanie "kontrowersyjnych" wątków na siłę, jako że postacie te nie są w żaden sposób związane z głównymi bohaterkami i ich istnienie nie ma większego sensu.

   Więc moim zdaniem genialnym posunięciem było stworzenie nowych postaci, ale w taki sposób, by posiadały one koneksje ze "starą gwardią". Ciocie Scootaloo zostały zaprojektowane naprawdę mile dla oka :) Podobają mi się kolorki, fryzury i ogólnie, pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. Obie są ważne, gdyż są blisko spokrewnione ze Scootaloo, a przecież Scootaloo jest siostrzyczką Rainbow Dash, członkinią CMC, które są oczywiście związane z Mane6 :D Zatem jest to pełnoprawne rozszerzenie dla tych postaci oraz świata, ogólnie. No i w ogóle, dobrze wiedzieć, że Scootaloo ma jakąś rodzinkę, z którą najwyraźniej jest jej bardzo dobrze. Nareszcie.

   Wybrnięto ze wszelkich możliwych pułapek, zatem jakiekolwiek zarzuty mogą wynikać już tylko z uprzedzeń. Czas na ich debiut w serialu?

  3. WilczeK

   WilczeK

   @Hoffman

   ,,Wybrnięto ze wszelkich możliwych pułapek, zatem jakiekolwiek zarzuty mogą wynikać już tylko z uprzedzeń. Czas na ich debiut w serialu?''

    

   To tyko twoja opinia wybudowana na twoich spostrzeżeniach. Ktoś inny może odnieść inne wrażenie. Nie radził bym więc stawiać tu takiego zero-jedynkowego postrzegania świata. 

  4. Hoffman

   Hoffman

   @WilczeK

   No, w sumie racja. Późno ogarnąłem tego newsa i też późno tu napisałem. Wybaczcie ;) Ale tak czy inaczej - mnie cały koncept cioć Scootaloo się podoba, nowe postacie są ładnie zaprojektowane, ogólnie wygląda to dobrze i interesująco. Po prostu przeczuwam, że część społeczności skreśli te postacie nie oceniając ani designu, ani charakterów, tylko tak po prostu.

 2. Przypominam: w piątek o 20 dyskutować będziemy o przedstawianiu Mane 6 w fanfikach. Najbliższe omówienie fanfika - "Czarne Słońce" - 20. 10, godz. 20. Przypominam też, byście oddali swój głos w tej oto ankiecie. To wy zdecydujecie, z kim przeprowadzimy w Klubie AMA. Zapraszam!
 3. Pora ogłosić kolejne spotkania Klubu! W ten piątek, czyli 13. 10, o godz. 20 dyskusja "Mane 6 i ich przedstawienie w fanfikach". Zauważyliśmy, że jesteście bardziej aktywni na dyskusjach ogólnych, więc wychodzimy wam naprzód z takim oto tematem. Omawianie "Czarnego Słońca" autorstwa @Dadudałe (link) przesuwamy na 20. 10, godz. 20, by dać wam jeszcze trochę czasu na przeczytanie. Pamiętajcie, sam Dolar dał temu fikowi swój znak jakości! 27. 10, godz. 20 - dyskusja "Śpieszmy się kochać pisarzy - tak szybko odchodzą" - czyli będziemy wspominać niedokończone fanfiki oraz pisarzy, którzy odeszli z fandomu. 3. 11, godz. 20 - zorganizujemy pierwsze w Klubie AMA (Ask Me Anything - coś takiego robi się m. in. na Wykopie) z którymś z fandomowych pisarzy. Z którym? O tym zdecydujecie sami w ankiecie dostępnej pod tym linkiem. Pamiętajcie, wasz głos się liczy! Zapraszam!
 4. Przypominam: jutro o 20 omawiamy "Poszukiwaczy Ścieżek" autorstwa @Alberich. Zapraszam!
 5. "Szczęśliwy Klejnot" przeczytany. I co tu mamy... Całkiem przyjemnego SoL-a podszytego tajemnicą i dobre wprowadzenie do serii. Co mógłbym pochwalić? Zaczynamy: * SoL-owa fabuła z nutką tajemnicy - checked - szkoda tylko, że jeszcze dłuuuuuugo przyjdzie nam czekać na rozwikłanie tajemnic runy. * bardzo dobre kreacje bohaterów - checked - poza Rarity do gustu przypadała mi też Applejck, choć było jej mało i chciałbym też przeczytać z tej serii coś skoncentrowanego na niej. * forma i styl bez zarzutu - checked - czytanie jest przyjemnością, a nie udręką, jak u niektórych. * brak większych błędów ortograficznych, interpunkcyjnych, itd. - checked A co mi zgrzytało? Hmm, mam takie wrażenie, jakby w zakończeniu czegoś mi brakowało. Ten tekst, który pod koniec mówi do siebie Rarity, wydaje mi się tak trochę sztuczny. Osobiście napisałbym to ciut inaczej, by brzmiało nieco naturalniej. W scenie, gdy okazało się, że runa zniknęła, też poczułem, jakby czegoś mi brakowało, ale nie umiem tego sprecyzować. Niemniej jednak, nie są to jakieś strasznie duże zgrzyty. Gorąco zachęcam do lektury. Ocena: 9/10 Pozdrawiam i mimo wszystko mam nadzieję na kontynuację serii. P. S.: To opowiadanie, jak i "Ducha Ponyville" będziemy omawiać już w piątek o 20 w Klubie Konesera. Zapraszam! A, i też nie zapomnijcie zostawić komentarza.
 6. Małe przesunięcia w harmonogramie, by dać wam ciut odetchnąć: "Poszukiwaczy Ścieżek" autorstwa @Alberich omawiać będziemy w ten piątek - 6. 10 - o 20. "Czarne Słońce" od @Dadudałe zaś omówimy w przyszły piątek - 13. 10 - o 20. Zapraszam!
 7. Przypominam - dziś o 20 wisienka na torcie wrześniowych spotkań - dyskusja na temat klasyków fandomu, czyli "Past Sins", "Fallouta", "Antropologii" i wielu, wielu innych dobrze wam znanych dzieł. Pamiętajcie: nie możecie tego przegapić!
 8. Przypominam o nadchodzących spotkaniach! Ten tydzień dość wyjątkowo upłynie nam pod znakiem tłumaczeń. W poniedziałek o 20 omawiać będziemy "Nosflutteratu" i "Five Hundred Little Murders" w tłumaczeniu @aTOM. W środę o 20 - "Z Jednego Na Drugą" w przekładzie @Poulsen i "Dear Idiot" przetłumaczone przez @Kingofhills. W piątek wisienka na torcie - dyskusja na temat klasyków fandomu - czyli m. in. "Past Sins", "Fallouta: Equestria", "Antropologii, "My Little Dashie" i wielu, wielu innych polskich i zagranicznych klasykach. Linki do omawianych opowiadań i info na temat spotkań za tydzień znajdziecie w harmonogramie. Zapraszam!
 9. @Kruczek Good Girl - jest na Internet Archive, bo zniknęło z FIMFiction
 10. Dziś omówienie, więc pora na komcia. Wzruszyć się jakoś bardzo nie wzruszyłem, choć to kwestia tego, że nieco się już na takie rzeczy uodporniłem. Historia jest jednak naprawdę ładna i smutnąć, jednak trochę smutłem. Przyczepię się tylko do tej "starszej pani" na początku i do tego, że pojawia się cały czas określenie przyjaciółka, podczas gdy naturalniej moim zadaniem by to wyszło, gdy jednak nadać jej jakieś imię i je stosować. Opowiadanie jest jednak tak krótkie, że zamiast recenzji lepiej przeczytać je samo i wydać własny werdykt. Ocena: 8,5/10 Pozdrawiam i czekam na kolejne fiki.
 11. Przypominam o najbliższych spotkaniach! Poniedziałek, godz. 20 - omawiamy "Owies na tysiąc sposobów" od @darkblodpony i "Uśmiechnij się! Marzenia się spełniają!" od @OneTwo Środa, godz. 20 - pogańskie kuce od @Cahan, czyli "Kwiat paproci" i "Everyday a little death" Linki do opowiadań znajdziecie w harmonogramie (w pierwszym poście oraz trzy posty wyżej) Piątek, godz. 20 - wieczór "Klubowicze polecają" - podczas spotkania możecie zachęcić innych do przeczytania jakichś konkretnych fanfików. Pamiętajcie, by przygotować im dobrą reklamę! Przypominam też o ankiecie, dostępnej pod tym linkiem. Zapraszam!
 12. Przypominam: w piątek o 20 będziemy dyskutować na wszelkie tematy związane z komediowymi fanfikami. Będzie mała zmiana w harmonogramie. Tłumaczenia @aTOM będziemy omawiać 25. 09, a te od @Poulsen i @Kingofhills 27. 09. Poza tym bez zmian. Zapraszam do udziału w spotkaniach!
 13. No dobra, w nowy miesiąc wkraczamy już na dobre z kolejnymi spotkaniami! Zaczynamy w ten piątek, czyli 15. września o 20 dyskusją "I'm gonna make you smile - czyli o komediowych fanfikach". Chcecie poznać arkana komediopisarstwa? To zarezerwujcie sobie czas na spotkanie! Pamiętajcie, taka okazja może się nie powtórzyć! Poniedziałek, 18. 09, godz. 20 - oneshoty: "Owies na tysiąc sposobów" (link) autorstwa @darkblodpony i "Uśmiechnij się! Marzenia się spełniają!" (link) autorstwa @OneTwo. Autorzy już czekają z niecierpliwością na wasze opinie. Nie zawiedźcie ich! Środa, 20. 09, godz. 20 - wchodzimy do świata pogańskich kuców dzięki jednostrzałom "Kwiat paproci" (link) i "Everyday a little death" (link) od @Cahan. Ostatnim razem się nie udało ich omówić, teraz może być już tylko lepiej. Piątek, 22. 09, godz. 20 - wieczór "Klubowicze polecają". Masz jakieś ulubione fanfiki i pragniesz zachęcić innych do ich przeczytania? JUST DO IT! Teraz masz do tego idealną okazję. Kolejny tydzień wyjątkowo upłynie nam pod znakiem twórczości zagranicznej, przybliżonej rodakom przez naszych tłumaczy. Poniedziałek, 25. 09, godz. 20 - "Z Jednego Na Drugą" (link) w przekładzie @Poulsen i "Dear Idiot" (link) przetłumaczone przez @Kingofhills. Tłumacze znani z przekładu Opadowych fanfików przedstawiają nam Polakom zupełnie inne historie. Warto przeczytać i skomciać! Środa, 27. 09, godz. 20 - to spotkanie należy do @aTOM i dzieł w jego tłumaczeniu: "Nosflutteratu" (link) i "Five Hundred Little Murders" (link). Piątek, 29. 09, godz. 20 - wisienka na torcie - dyskusja "Lubię te utwory, które już znam - czyli słów parę o fanfikowych klasykach". O czym konkretnie? Fikach, które ubóstwa duża część fandomu: "Past Sins", "Fallout'cie", "Antropologii" i wielu, wielu innych. Wiem, że część z was tego chciała. A teraz śmiało, do Klubu! I udzielać mi się tam! Wtorek, 03, 10, godz. 20 - "Szczęśliwy Klejnot" i "Duch Ponyville" z serii "Poszukiwacze Ścieżek" (link) autorstwa @Alberich. Kto wie, może feedback jednak przekona autora do kontynuacji? Piątek, 06. 10, godz. 20 - fanfik "Czarne Słońce" (link) autorstwa @Dadudałe. Odkopane przez samego Dolara i posiadające jego znak jakości. Pamiętajcie jeszcze o wypełnieniu ankiety - kliknijcie tu, by to zrobić. A już niedługo więcej informacji o kolejnych zmianach w Klubie. Pozdrawiam i zapraszam na spotkania!