Jump to content

RAAldo

Brony
 • Posts

  10
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

RAAldo last won the day on March 19 2021

RAAldo had the most liked content!

1 Follower

Recent Profile Visitors

346 profile views

RAAldo's Achievements

Źrebaczek

Źrebaczek (1/17)

9

Reputation

 1. Obejrzałem sobie przed chwilą, ogólnie mam wrażanie że to jest jakiś totalny chaos, tyle różnych wątków między którymi brakuje spójności. Wygląda to jakby twórcy przygotowali sobie listę 15 rzeczy które muszą się znaleźć w tym specialu i po prostu upchali wszystko kompletnie losowo. Może we właściwym serialu kiedy czasu będzie trochę więcej wszystko dostanie odpowiednie rozwinięcie, narazie ten początek jest dosyć nieporadny. Grafika jest przykra, nijak ma się do filmowej, która była dużo staranniejsza. Wiadomo nie jest to jakiś dramat i da się to oglądać, ale jak się nasyciło oczy filmową grafiką to niedosyt pozostaje. Fabularnie wszystko idzie naprzód, Hitch jako stróż prawa tak mi nie pasuje do roli nowej Fluttershy, bardziej wyobrażałbym go sobie jako twardy charakter, może trochę zarozumiały. W filmie Pipp była akceptowalna, natomiast tutaj zaczęła mnie już irytować z tymi swoimi ariami, chociaż pewnie akurat ona powinna być irytująca w końcu ma być taką influencerką. Sunny na plus bo nic nie odwaliła, Zipp na plus bo jest dobrą outsiderką. Pinkie.... przepraszam, Izzy jest dobrą nieporadną wariatką. Fajna piosenka na intro, taka bardzo kucykowa. Serial też na pewno oglądnę, chociażby z czystej ciekawości. Nie można mieć za bardzo wygórowanych oczekiwań, te wszystkie zarzuty są z perspektywy kogoś, kto nie jest targetem tej 44 minutowej reklamy zabawek, swoją podstawową rolę spełni pewnie świetnie, już widzę tłumy dzieciaków ciągnących rodziców do marketów po zabawki. Mam też jeszcze jedno przemyślenie odnośnie tych chaotycznych wątków. Może to jest po prostu znak dzisiejszych czasów. W erze tiktoka gdzie filmiki trwają po 30 sekund, a potem następny i następny, dzieciaki cały czas sobie tym pobudzają mózgownice. Nie oglądam wiele animacji więc nie wiem na pewno, ale może czasy 1 wątku na 20 minut to już przeszłość. Bardzo boomerskie zakończenie tej opinii, w każdym razie pozostaje czekać do 26. września.
 2. Na pewno spójności, żeby nie stało się to co w sezonach 8-9 w gen4 że nagle okazuje się że niczego się bohaterowie nie nauczyli tylko po to by wycisnąć z tej kury znoszącej złote jaja jak najwięcej. Fajnie by było poznać kanoniczną historię dlaczego rasy się poróżniły. Chciałbym też żeby w serialu była ta sama świeżość co w filmie (bohaterowie w minimalnym stopniu kojarzą się ze swoimi odpowiednikami z gen4). W sumie to tyle lepiej nie mieć za dużo oczekiwań bo można się negatywnie rozczarować.
 3. Mogłabyś zdradzić który to numer? Chętnie bym poczytał co wymyśliłaś, sam kiedyś próbowałem coś takiego ogarnąć, ale no, to zadanie mnie przerosło.
 4. Dobra, obejrzane a więc parę słów komentarza. Film wypadł w moich oczach dobrze, a może nawet bardzo dobrze. Dużym zaskoczeniem dla mnie było to, że nie ma tutaj jakiegoś głównego wroga bohaterów, którego pokonanie miałoby być ich celem. To strach przed nieznanym okazuje się największym antagonistą i za to duży plus dla twórców, bo przecież można było zrobić kopiuj-wklej z poprzedniego filmu, wstawić straszliwego złola z rogami i rózgą, a potem być zadowolonym bo i tak marna fabuła miałaby pewnie znikomy, jak nie zerowy wpływ na sprzedaż zabawek. Nie twierdzę że przedstawili nam jakiś rewolucyjny rozwój wydarzeń którego jeszcze w żadnym innym filmie nie było, ale moim zdaniem wypada to lepiej niż klasyczny, do bólu przerobiony schemat walki dobra ze złem. Oczywiście są kwiatki wciśnięte niepotrzebnie np. ten robot którym jeździ Sprout pod koniec, ale to w końcu tylko animacja dla dzieci, nie można mieć wszystkiego. W ogóle przemiana Sprouta z trzęsącego portkami maminsynka w manipulującego tłumem imperatora to jest dla mnie największa niespójność w tym filmie. Z tych postaci które dostały więcej czasu to on zdecydowanie wypadł najgorzej właśnie przez to że nie ma takiego realistycznego, stałego charakteru. Z dobrych wiadomości, Sunny nie przypomina stereotypowej Twilight, Izzy jest dużo mniej zakręcona niż Pinkie, a Hitcha nie potrafię przyrównać do żadnej innej postaci z G4. W skrócie czuć baaardzo duży powiew świeżości. Natomiast pegazy dostały zdecydowanie za mało czasu ekranowego. O ile Zipp jeszcze coś tam zrobiła i starała się pomóc, o tyle chyba dla Pipp już zwyczajnie brakło czasu i w konsekwencji zrobili z niej taką zwykłą influencerkę która jedyne co potrafi to gadać do fanów przez jakąś kucykową wersję instagrama. Domyślam się że nie taki był zamysł i pewnie w następnych materiałach będzie z niej coś więcej, ale jak narazie wypadła marnie. W sumie jedyne co wnosi to duużą dawkę słodyczy na ekran, ale dobrze by było żeby pokazała się też z innej strony. Jeśli chodzi o piosenki to jak dla mnie znowu Pipp wypada najgorzej. Ale dwie były bardzo fajne więc tu też raczej na plus. Zakończenie zaskakujące, zobaczymy jak poprowadzą dalej tę historię. Podsumowując, serio nie wygląda to najgorzej. Raczej na pewno nie będzie to skrajnie kiczowaty gniot, więc moim zdaniem warto śledzić rozwój nowej generacji bo zapowiada się solidnie, a przede wszystkim świeżo.
 5. Trailer wygląda naprawdę interesująco, szczerze mówiąc spodziewałem się większego kiczu i pozytywnie się zaskoczyłem. Oczywiście pompowanie balonika nie jest nigdy dobrym pomysłem, ale jak narazie zapowiada się solidnie.
 6. RAAldo

  Ahoj

  Aktualnie nadrabiam zaległości jeśli chodzi o klasyki twórczości fandomowej (jestem w trakcie "Crisisu") ale jak tylko uporam się z moimi brakami, wezmę się za tego typu teksty (Wredna Szóstka zapowiada się naprawdę interesująco ) Szczerze mówiąc, sam nie wiem czy lubię steampunk, ale pewnie dowiem się niedługo!
 7. RAAldo

  Ahoj

  Hmm, jak się uda zdać na tyle na ile bym chciał to lekarski, jak się nie uda to się będę zastanawiał ale myślę jeszcze nad chemią i tam pewnie skończę jeśli pójdzie mi słabiej i dziękuję bardzo, powodzenie się przyda!
 8. Trzeba przyznać, że ten fanfik zapowiada się naprawdę arcyciekawie, zarówno jeśli chodzi o pomysł jak i wykonanie. Zawiła fabuła z podróżami w czasie to totalnie mój klimat, a wygląda na to, że właśnie tego można spodziewać się po tym fiku. Udostępniona część tekstu jest napisana językiem bardzo zgrabnym i nie wiem czy jako laik w dziedzinie pisania mogę się do czegoś przyczepić, ponieważ czytało się przyjemnie. Jeśli chodzi o samą treść pierwszego rozdziału to moją uwagę przykuła sprytna próba przemycenia działania mechanizmów wykreowanego świata. Udało się to zrobić dużo sprawniej niż we wspomnianym wcześniej "Interstellarze", który również był pewnie jakąś inspiracją dla autora. Pisanie książki dla istot nieznających tematu jest lepszym pretekstem do tłumaczenia go w swoim notatniku, niż przedstawiona w przywołanym filmie próba tłumaczenia czołowemu astronaucie praw rządzących wszechświatem już na pokładzie statku lecącego na misję, w celu ocalenia ludzkości. Kończąc, lektura tego fika jak najbardziej godna polecenia. Z niecierpliwością czekam na dalsze rozdziały i rozwój akcji!
 9. RAAldo

  Ahoj

  Cóż, jeśli chodzi o kino to bardzo cenię sobie, jeśli reżyser ma umiejętność zaskoczenia widza. Chodzi mi tutaj nie tylko o zakończenia, których nie każdy się spodziewał ale też o sam pomysł na film, zatem wśród produkcji, które uważam za dobre znajdą się np. "Na skraju jutra" "Wyścig z czasem" "Interstellar" (tak, bardzo oryginalne wiem) "Przeznaczenie" "Kult" (2006) "Wyspa Tajemnic" To tak na szybko, poza tym lubię klasykę westernu, najczęściej w celach relaksacyjnych :D
 10. RAAldo

  Ahoj

  Cześć wam, z tej strony ja, czyli ja. Ogólnie koleś 2 miechy przed maturą (biologia i chemia mocno). Kuco-fiki raczej tylko czytam niż piszę i pewnie się to nie zmieni bo jestem zerem artystycznym. W kucach siedzę tak gdzieś od 2,5 roku. W każdym razie pomyślałem, że fajnie by było czasem coś skomentować po przeczytaniu, na przykład żeby docenić autora. Z zainteresowań to wiadomo: dobry film, dobra książka, dobry fik itp. W sumie nie wiem co tu jeszcze można napisać, więc cóż, miłego wieczoru/poranka/popołudnia i do zobaczenia na forum
×
×
 • Create New...