Jump to content

Gwiezdne Wrota (Stargate SG-1) - Serial (1997)


Hoshidesu
 Share

Recommended Posts

Stargate_SG-1_Season_3.jpg

Serial pomysłu Jonathanna Glasneera i Brada Wrighta kontynuujący wydarzenia z filmu Stargate reżyserii Rolanda Emmericha.

Generał George Hammond(Don S. Davis) mający już niewielki okres do emerytury zostaje przeniesiony do podziemnego kompleksu znajdującego się pod górą Cheyenne w Colorado Springs gdzie znajdował się tajemniczy artefakt pochodzący z Egipskiej Gizy odkopany przez doktora Langeforda w 1928 r. Nagle przez ten artefakt przeszli obcy nieznanego pochodzenia którzy zabili większość zespołu który pilnował urządzenia i porwali kobietę. Hammond obawiając się że agresorem był obcy Ra który miał zostać zabity na innej planecie(wydarzenia z filmu Emmericha) woła do bazy dowódce misji zwiadowczej przez wrota pułkownika Jacka O'Neilla(Richard Dean Anderson) ten wyjaśnia że Ra został zamordowany poprzez eksplozje jego statku kosmicznego. Namawia generała do kolejnej misji gdzie tym razem mieli wybadać owego obcego wraz z swoimi towarzyszami z poprzedniej misji Kavalskym i Ferretim, dołącza do nich także Kapitan Samantha Cartet(Amanda Tapping) która jest ekspertem w dziedzinie gwiezdnych wrót i jest też astrofizykiem. Po dotarciu na planetę Abydos zespół natrafia na tubylców znanych z poprzedniej misji oraz Doktora Daniela Jacksona(Michael Shanks) który pozostał na tej planecie ożeniony z miejscową kobietą Sha're. Jackson opowiedział że obcy którzy zaatakowali bazę nie przyszli z ich świata i pokazuje mapę sieci gwiezdnych wrót w całej galaktyce (w filmie było sądzone że wrota prowadzą tylko do dwóch światów) a pod ich nieobecnością tubylcy zostali zaatakowani przez tego samego obcego który porywa żonę Jacksona i rani poważnie jednego z towarzyszy O'Neilla.
Wróciwszy na ziemie drużyna dowiedziała się od Hammonda że powstaje tajemniczy program o nazwie SGC (Stargate Command) która ma obejmować kilka zespołów o nazwie SG a O"Neill zostaje mianowany dowódcą zespołu 1 w skład którego przydzielona została jeszcze kapitan Carter i doktor Jackson. SG-1 wspierana przez SG- 2 dowodząca przez Kawalskiego udaje się na planetę Chulak gdzie tam dowiadują się o obcym który okazuje się być osobnikiem tej samej rasy co Ra czyli Goa"uld o imieniu Apophis (Peter Wiliams) który zrobił z żony Jacksona swoją własną i uciekł do nieznanej części galaktyki. Pułkownik O"Neill zdołał przekonać jednego z Jaffa(żołnierza służącemu Goa"uld) o imieniu Teal'c (Cristopher Judge) do przyłączenia na swoją stronę i pomaga w walce przeciwko Apophisowi i innym podobnych do niego.

Edited by Hoshidesu
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

No dobra, fajnie, ale jaki ma sens kopiować wikipedie na forum?

Napisz przynajmniej coś od siebie, dlaczego lubisz ten serial czy coś. Zachęć ludzi do dyskusji, bo tak to, to będzie jedynie temat z 1 postem, który nic nie wnosi na forum.

Link to comment
Share on other sites

Kolejny serial "z dzieciństwa" :D

Co tu dużo gadać, fajny, z ciekawą fabułą i bardzo dobrą obsadą. Dla mnie dodatkowy smaczek stanowiło rozpoznawanie broni i wyposażenia używanego w serialu, no i wyłapywanie "błędów taktycznych" :lol:

Ulubiona postać? Ciężko wybrać, ale myślę, że byłby to O'Neill - luźne podejście, bardzo dobre teksty i wiele śmiesznych sytuacji :rd7:

 

 

1:28 najlepsze :lol:

Link to comment
Share on other sites

No dobra, fajnie, ale jaki ma sens kopiować wikipedie na forum?

Napisz przynajmniej coś od siebie, dlaczego lubisz ten serial czy coś. Zachęć ludzi do dyskusji, bo tak to, to będzie jedynie temat z 1 postem, który nic nie wnosi na forum.

Mógłbym ale wtedy musiałbym poświęcić co najmniej 2 godziny bo jest co opisywać (Serial ma 10 sezonów + 3 filmy kinowe). Nie mówię że tego nie zrobię ale jak mówię potrzeba trochę czasu.

Link to comment
Share on other sites

Wiem dokładnie co to jest za serial, znam go prawie na pamieć i nawet teraz nagrywamy sobie od początku ten co leci na pulsie, i oglądamy npodczas rodzinnych obiadków.

Co do Samego serialu to najbardziej mi się podobał odcinek, gdy nasz Macgyver utknął wraz Teal'ciem w petli czasowej.

Jedynie czego żałuje to tego iż SG Universe był tak monotonny, że aż go anulowali i nie mają aktualnie w planach robić kontynuacji.

A próbował ktoś z was strawić serial animowany?

Link to comment
Share on other sites

Żadnej animowanej wersji nie widziałem.

Za to zgodzę się, że pętla czasowa była jednym z najlepszych odcinków. Tealc ciągle obrywał drzwiami... O'Neill grał w golfa przez wrota... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...