Skocz do zawartości

Królewskie życie [NZ][Komedia][Slice of Life]


Little Light

Recommended Posts

Komentuję tylko dlatego, że jedno zdanie doprowadziło mnie do istnej głupawki:

 

 

 

Po chwili weszła do komnaty i zasiadła na tronie, obserwując frota, którymi codziennie wpuszczane były kucyki oczekujące audiencji.

Nieszczęsne "frota" skojarzyły mi się oczywiście z "frotte" i w ten sposób uzyskałam wizję Celestii obserwującej sprzątaczkę popylającą po Sali Tronowej z mopem.

 

A tak w ogóle publikowanie naraz jednej trzeciej strony tekstu powinno być zakazane, jeżeli owym tekstem nie jest drabble albo Irwinowa miniatura.

 

 

 

— Witaj Księżniczko — powiedział. — Moja sprawa... — Głos zginął gdzieś w głowie Celestii. Nie słuchała ona spraw bogaczy, ponieważ z reguły były to samolubne prośby.

 

No, jakby Celka w ten sposób podchodziła do sprawy, to jej królewski zad zepchnięto by z równie królewskiego stołka, zanim zdążyłaby rzucić kucharzowi: "Daj mi więcej ciasta czekoladowego, kmiocie".

 

EDIT. Madzia bawi się w rachmistrza, czyli: prolog zawiera dwadzieścia (słownie: dwadzieścia) zdań. Już lewe zwolnienia z WF-u, które pisałam sobie w gimnazjum... znaczy, które pisali mi RODZICE, bywały dłuższe.

Edytowano przez Madeleine
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aw ;,;? meh meh meh? Mei być rozkojarzona ._. co? Czemu to jest takie krótkie? I... to jest prolog, tak? Jeśli tak, to do długości tekstu już się nie będę tak dowalać, ale... co to miało wnieść do... e.... naszego życia, czy coś? Prolog powinien zaciekawić czytelnika, tak, żeby nie mógł zasnąć, myśląc o kontynuacji, żeby autora zasypywały komentarze "kiedy więcej?" A tutaj... Celestyna klapnęła tyłkiem na tronie, wysłuchała paru ważniaków i dała chleba głodnej babuni i... no właśnie, i? Poza tym, zdania wydają się tak dziwnie rozciągnięte i zapętlone... albo to ja mam zaćmienie umysłowe. Popracuj nad konstrukcją nieco mniej zawiłych i krótszych zdań

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
×
×
  • Utwórz nowe...