Dolar84

Administrator Wspierający
 • Dodanych treści

  3738
 • Dołączono

 • Ostatnia wizyta

Reputacja społeczności

2419 Cutie Mark Crusaders - Łowcy Reputacji! YAY!

Informacje o Dolar84

 • Ranga
  Opiekun Księgozbioru/Dzierżący Łopatę/Car Wszechfanfikcji
 • Data urodzenia 11.11.1984

Informacje profilowe

 • Płeć
  Ogier
 • Miejsce zamieszkania
  Leszno\Wrocław
 • Coś o sobie
  Opiekun działu opowiadań.

  Ulicą idę, patrzę: szynk. Zachciało mi się piwa.
  "Żołnierzom tu nie poda nikt" - właściciel się odzywa.
  Dziewczęta za szynkwasem w śmiech, chichoczą, jak szalone.
  Wyszedłem na ulicę znów, wędruję w swoją stronę.
  O, bo "Tommy, tu!" i "Tommy, tam!" i "Tommy, idź już stąd!"
  Lecz "panem Atkins" zowią mnie, gdy pora iść na front.
  Już pora iść na front, tak jest, już pora iść na front.
  Więc "panem Atkins" zowią mnie, bo pora iść na front.
 • Ulubiona postać
  Lady Ditzy "Derpy Hooves" Doo of House Doo and Cumulus
  Rarity
  Cloud Kicker of House Kicker
  Blossomforth
  Lyra

Kontakt

 • Gadu-Gadu
  1750361

Ostatnie wyświetlenia profilu

1789 wyświetleń profilu
 1. Siódma porcja Ósma Porcja Pełna chronologia (póki nie wydadzą kolejnych części): "A Moment in the Sun" -> "Freeport Venture" -> "Freeport Venture: More Equal Than Others" -> "Freeport Venture: Auction Night" -> "Freeport Venture: Trust Issues" -> "Freeport Venture: The Hunted" -> "Freeport Venture: Something Sweet and Sour" -> "Freeport Venture: Thousands Masks" -> "Freeport Venture: Iron and Blood" -> "Freeport Venture: Shimmer-Mare's Birthday!"
 2. Piąta porcja Szósta porcja
 3. Trzecia porcja Czwarta Porcja
 4. Jestem zdecydowanym zwolennikiem TNR 12. Znaczy, zdarza się pisać w innych (jak mi się nie chce zmienić), ale produkt finalny tylko w tej wzmiankowanej powyżej.
 5. Nie "zgodził się" tylko sam to zaproponowałem. Nie przekręcaj faktów. Dodatkowo - zorganizowałem w dziale kilkadziesiąt konkursów. Narzekania pojawiły się raz. Tak więc nie było ich znowu tak dużo.
 6. Pierwsza porcja: Druga porcja:
 7. Doczekaliście się. Wyniki pojawiają się zdecydowanie później niż miałem nadzieję, ale niestety różne czynniki wpłynęły na tak długi okres oceny. Nie bez znaczenia była ilość tekstów - aż 50! Były krótkie, więc przeczytanie ich nie stanowiło aż takiego problemu ale już napisanie tych mini-recenzji... powiedzmy, że łatwe i przyjemne to nie było. No ale dosyć narzekania, czas na nieco konstruktywnych treści. Po pierwsze - poziom konkursu był bardzo wysoki. Jeżeli dobrze pamiętam nie pojawiła się ocena niższa niż 3, a może nawet niż 4. To rzadkość. Po drugie - tylko jedna osoba (Pantofelek Abominacji) zaniechała sprawdzenia u mnie długości fanfików i przekroczyła limit, co poskutkowało dyskwalifikacją. Szkoda w sumie że aż jedna. Po trzecie - byłem świadkiem najlepszego debiutu w historii konkursów, połączonego ze zwycięstwem całości - takich rzeczy chciałbym widzieć więcej! Po czwarte - inne debiuty także były bardzo dobre. Nie jestem pewny czy Zodiak całkowicie podziela moje zdanie w punktach 3 i 4, ale taki już los odmiennego gustu sędziów Dosyć gadania - czas na podium! I miejsce zajmuje Karlik II miejsce zajmuje Cahan III miejsce zajmuje Falconek Serdecznie gratulujemy tryumfatorce, oraz wszystkim pozostałym uczestnikom. Oczywiście dajemy Wam możliwość spojrzenia na te przeklęte, czasochłonne i ogólnie wredne mini-recenzje. Moje znajdziecie tutaj. Zodiaka tutaj. Tradycyjnie wymienię również opowiadania, które w tej edycji wywarły na mnie największe wrażenie. Jedno należy do Suna - "Zaświadczenie A-38" to prawdziwa perła nabijania się z biurokracji. Drugim jest "Ostatni Dzień" Karlik, które jest po prostu najlepsze w tej edycji. Na koniec dodam, iż ta edycja Gradobicia to w przewidywalnej przyszłości ostatni konkurs który organizuje/w którym sędziuje. Zwyczajnie muszę odpocząć, zregenerować siły i potrzebuję też czasu na domknięcie kilku innych projektów (choćby remanentu działu), więc przerwa może potrwać i kilka miesięcy. Nie oznacza to oczywiście całkowitego zaniku konkursów literackich - każdy kto chciałby taki zorganizować może się do mnie zgłosić z propozycją - jeszcze nikomu nie odmówiłem. Ba! Nawet jeżeli ktoś chciałby przejąć Gradobicie na jedną-dwie edycje, to jestem skłonny się zgodzić, z tym że tutaj wymagam dwójki jurorów (i uzyskania również zgody Zodiaka). Tak więc piszcie i organizujcie To by było na tyle. Raz jeszcze serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom. I do zobaczenia na następnych konkursach!
 8. Panowie z tą częścią o wyższości wersji polskiej nad angielską czy odwrotnie (o tak!), to prosiłbym się przenieść do Stowarzyszenia Żyjących Piszących, a tu skupiać się bardziej na samym fanfiku. (Tak, mam w tym interes, dzięki temu będą miał dwie żywe dyskusje w dziale a nie jedną :D)
 9. Nie widzę podstaw do usunięcia, słabo bo słabo ale trzymają się ogólnego ducha tematu. Jednak dalszą część rozmowy proszę prowadzić w innym temacie lub prywatnie.
 10. Tagi to te oznaczenia w nawiasach znajdujące się obok nazwy tematu. W Twoim wypadku, jako że zapewne chcesz publikować dalej tagiem obowiązkowym będzie [NZ]. Oprócz tego powinieneś dać [Potery] lub [Poezja] żeby zaznaczyć że jest/są to wiersze. Reszta już dowolnie - nie musi być żadnego, ale mogą się inne pojawić żeby potencjalni czytelnicy od razu wiedzieli z czym mogą mieć do czynienia w treści. Listę tagów znajdziesz tutaj. I przy okazji zalecam lekturę regulaminu - to pomoże uniknąć nieporozumień w przyszłości. Żeby dodać tagi w nazwie tematu, musisz edytować pierwszy post i tam będziesz miał możliwość ich dopisania.
 11. Brak tagów w tym obowiązkowych. Czas na poprawę - 2 dni. PS: A prosiłem żebyś pamiętał o prawidłowym otagowaniu tematu!
 12. Nie zrobiłby nic, ponieważ z zasady ma reputację w głębokim poważaniu
 13. Jestem opiekunem działu fanfików, ale też administratorem wspierającym, więc z takimi sprawami jak najbardziej można do mnie. Czekam na szczegóły na PW. Pozdrawiam.
 14. Ja z kolei jestem za zostawieniem ujemnej reputacji ponieważ daje to możliwość wyrażenia "bezpostowej" opinii negatywnej czego mi zawsze brakowało. A nadużycia będą ścigane i tępione - jak napisał wcześniej Dec, pierwsze osoby które próbowały jej nadużywać już zostały przyblokowane.
 15. Archiwizuje. Dokument w koszu. Zainteresowanych lekturą proszę o kontakt.