Dolar84

Administrator Wspierający
 • Zawartość

  3694
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2284 Cutie Mark Crusaders - Łowcy Reputacji! YAY!

O Dolar84

 • Ranga
  Opiekun Księgozbioru/Dzierżący Łopatę/Car Wszechfanfikcji
 • Urodziny 11.11.1984

Kontakt

 • Gadu-Gadu
  1750361

Informacje profilowe

 • Płeć
  Ogier
 • Miejsce zamieszkania
  Leszno\Wrocław
 • Ulubiona postać
  Lady Ditzy "Derpy Hooves" Doo of House Doo and Cumulus
  Rarity
  Cloud Kicker of House Kicker
  Blossomforth
  Lyra

Ostatnio na profilu byli

3722 wyświetleń profilu
 1. W dniu dzisiejszym z funkcji administratora wspierającego zrezygnował Myhell. Dziękujemy za długą i owocną współpracę przy ogarnianiu forum.
 2. Archiwizuje. Dokument w koszu właściciela.
 3. Zarchiwizowane, pliki w koszu autora, kopia będzie dostępna w moim archiwum (kiedy w końcu je zrobię).
 4. Przeczytane. Po pierwsze standardowe stwierdzenie chyba każdego kto miał do czynienia z tłumaczeniami - Ale ja bym to zrobił zupełnie inaczej!!!!111oneoneone. Naturalnie w ramach żartu, bo jak wiadomo każdy ma swój własny styl. Standardowej formułki o spoilerach nie będzie, bo w fabułę zagłębiać się nie mam zamiaru - jest prosta, lekka i przyjemna w odbiorze, więc każdy powinien poznać ją samemu. Przyjemna komedia do popołudniowej herbatki. Niezbyt zaskakująca, ale nie uznaję tego za specjalną wadą. Jeżeli chodzi o jakość tłumaczenia to jest bardzo dobrze. Przyczepiłem się jedynie w kilku miejscach, a i to nie były tak naprawdę błędy, a jedynie sugestie pewnych zmian. Tego typu tłumaczeń chętnie zobaczę więcej na forum. Dobrze dobrane opowiadanie i wysoka jakość tłumaczenia - czego chcieć więcej? Bezwzględnie polecam
 5. Wszystkiego najlepszego!

 6. Wszystkiego najlepszego!

 7. Zmiana powyższej decyzji - pod wpływem postu @Hoffmana w dyskusji (i w minimalnej dozie innych), postanowiłem że kara braku publikacji przez Accu wraca do wcześniej ogłoszonej rocznej długości. Jednak nadal obowiązuje zakaz reklamowania jego kanału tak przez niego jak i przez osoby trzecie. To zostanie zniesione (a może i ten rok skrócony), kiedy Accu wypełni następujące warunki: 1. Z kanału Accu znikną lektoraty Austraeoh oraz wszystkie inne których autorzy nie dali mu zgody lub ją cofnęli 2. Accu po powrocie z torrentowego bana musi publicznie w temacie Austraeoh przyznać się do błędu i przeprosić Coldwinda za to co zrobił. 3. Każdy nowy lektorat jaki będzie miał zamiar publikować na forum musi uzyskać zgodę autora i to przed publikacją lektoratu a nie po. I to w temacie z danym fanfkiem bo inaczej będę to traktował jako brak zgody - na słowo Accu nie uwierzę. Dopóki nie wypełni tych warunków (czyli pierwszych dwóch na chwilę obecną) to pozostanie na czarnej liście działu opowiadań, a wszelkie reklamy i linki do jego kanałów będą usuwane i karane warnami.
 8. Jakiś czas temu miała miejsce sytuacja, gdzie użytkownik Acurate Accu Memory wbrew wyraźnemu zakazowi tłumacza zrobił lektorat kilku rozdziałów tłumaczonego przez tę osobę fanfika Austraeoh - innymi słowy ukradł pracę tłumacza. Otrzymał za to miesięcznego bana i zakaz publikacji czegokolwiek w dziale na okres jednego roku. Jakiś czas później zakazałem również reklamowania jego kanału gdyż nadal nie usunął nagranych, ukradzionych Coldwindowi tekstów. Dzisiaj odkryłem, że użytkownik Lyokoheroes zamieścił w swoich tematach linki do kanału Accu na którym znajdują się wcześniej wspomniane ukradzione treści. Dlatego zdecydowałem iż pora na zmiany. Od dzisiaj dzięki reklamowaniu go przez Lyokoheroesa, Accurate Accu Memory ma całkowity i dożywotni zakaz publikowania czegokolwiek w dziale opowiadań na MLPPolska. Nadal może komentować, ale jakakolwiek reklama, lub choćby wspomnienie o jego kanale skończy się usunięciem tej wzmianki oraz banem (prawdopodobnie permanentnym). Jeżeli ktoś inny będzie chciał go reklamować musi liczyć się z tym, iż rzeczona reklama (lub wzmianka) o kanale Accu (zwanego inaczej Nightshade) będzie kasowana i karana warnem. Może to w końcu go nauczy, że kradzież czyjejś pracy nie popłaca. Lyokoheroes za reklamowanie kanału Accu otrzymuje otrzeżenie ustne - powinien być warn, ale że dzięki niemu udało się pozbyć osoby o... nagannym podejściu do cudzej pracy i własności, to uznałem że jednak można tym razem złagodzić restrykcje. Dodatkowo, porcja dowodów, coby nie było niedomówień. ~Myhell https://mlppolska.pl/topic/16805-nowe-początki-oneshotslice-of-lifeequestria-girls/?tab=comments#comment-879091 https://decaded.everfree.pl/PUUSH/chrome_2017-10-13_21-34-43.png https://decaded.everfree.pl/PUUSH/chrome_2017-10-13_21-43-16.png
 9. Przeczytane. Jakość tłumaczenia bardzo dobra, zauważyłem jedynie jedno czy dwa mniejsze potknięcia, gdzie tekst przełożono nieco zbyt... dosłownie i brzmi nazbyt angielsko. Jeżeli chodzi o formę to również trzyma wysoki poziom, chociaż nie jest idealnie - wypatrzyłem kilka powtórzeń, które warto byłoby zlikwidować, jednak też nie było ich specjalnie za wiele. Ogólnie - świetna robota. (Naturalnie pomijam tu X miejsc gdzie stwierdzałem, że "ja przecież przełożyłbym to zupełnie inaczej!!!" ale to absolutnie nie są żadne błędy a jedynie różnice w stylu tłumaczy - każdy z nas tak ma ) Sam fanfik uznałbym za typowy SoL. Przyjemny w czytaniu, lekki w odbiorze i niezbyt zapadający w pamięć. Nie ma w nim nic słabego, ale nie ma też niczego co sprawiłoby, że zapamiętałbym go na dłużej. Ze spokojnym sumieniem mogę polecić na krótkie, popołudniowe czytanie - z pewnością umili czas i pozwoli raz czy drugi się uśmiechnąć.
 10. Przesłuchałem całość. Żaden głos nie dorównuje oryginalnej Zecorze - ten jej akcent jest zwyczajnie nie do przebicia. Polski głos nijak do Zecory nie pasuje, rosyjski dobrany jest tragicznie, francuski brzmi nienajgorzej, ale jest za łagodny (to też główny zarzut do polskiego), skandynawskie prezentują się pod tym względem ciut lepiej, ale tam z kolei rymy kuleją. a skoro już przy rymach jesteśmy to w zaprezentowanej wersji niemiecki i polskie... nie wywarły zbyt pozytywnego wrażenia (żeby ująć to delikatnie). Podsumowując - tylko wersja oryginalna! Pozostałe w sumie mogłyby nie istnieć
 11. Mówię za to w tej chwili, że nie życzę sobie w moim dziale jakiejkolwiek reklamy kanału na którym znajdują się lektoraty tekstów ukradzionych tłumaczowi - bo tak właśnie interpretuje lektorat Austraeoh wbrew wyraźnemu i wyartykułowanemu braku zgody autora. Tak więc to jest o nim ostatnia wzmianka dopóki tłumaczenia Austraeoh z niego nie znikną. I przy okazji wszystkie moje tłumaczenia na które cofnąłem zgodę. Zareklamujesz ten kanał jeszcze raz w jakikolwiek sposób a doprosisz się o konsekwencje. Edit: Plus żeby nie wywoływać niepotrzebnej dyskusji dodam że na tym kończy się offtop - każdy post nie tyczący się opowiadania zostanie usunięty.
 12. Żebym uznał głos, musi pojawić się jego uzasadnienie. I oddajemy głosy na "Epic" nie na "Epick"
 13. Wiem, że większość z Was straciła już nadzieję, że coś tu się pojawi, więc dla podtrzymania zainteresowania wrzucę... mały spoiler z tłumaczonego w tej chwili rozdziału. Tak - prace ruszyły, Miejmy tylko nadzieję, że wystarczy mi samozaparcia i czasu by to skończyć. Tak więc... trzymajcie kciuki. Czy kopyta. Czy macki. Czy co tam jeszcze macie. A tu zapowiadana próbka PS: To tekst przed korektą, więc są w nim jeszcze możliwe, a nawet prawdopodobne pewne zmiany.
 14. No to teraz bawcie się dobrze i piszcie sobie w spokoju. A jak będzie już tego więcej to się zgłoście do mnie i zobaczymy czy znajdzie się miejsce w dziale opowiadań na tę pracę wspólną. Od razu mówię, że jeżeli będzie fajna, to nie widzę przeszkód. Let the Chaos begin!