Dolar84

Administrator Wspierający
 • Zawartość

  3840
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2521 Cutie Mark Crusaders - Łowcy Reputacji! YAY!

O Dolar84

 • Ranga
  Opiekun Księgozbioru/Dzierżący Łopatę/Car Wszechfanfikcji
 • Urodziny 11/11/1984

Kontakt

 • Gadu-Gadu
  1750361

Informacje profilowe

 • Płeć
  Ogier
 • Miasto
  Leszno\Wrocław
 • Ulubiona postać
  Lady Ditzy "Derpy Hooves" Doo of House Doo and Cumulus
  Rarity
  Cloud Kicker of House Kicker
  Blossomforth
  Lyra

Ostatnio na profilu byli

5791 wyświetleń profilu
 1. W związku z zaistniałą burzą... Nie ma żadnych podstaw do usunięcia fanfika, a na pewno nie za "niedopuszczalnie niski poziom". Widywałem pod tym względem opowiadanie gorsze, które mimo to też na forum zostały. Co sam sądzę o opowiadaniu napiszę na końcu posta. Co do komentarzy znajdujących się w temacie, to stwierdzam, że jedyna rzecz do której mogę się przyczepić (i się ponad wszelką wątpliwość przyczepię) znajduje się właśnie w nich. Dokładnie chodzi mi o teksty Szonszczyka, które są zdecydowanie zbyt agresywne a niektóre użyte w nich określenia sprawią, że prezentują sobą niedopuszczalnie niski poziom a czegoś takiego w dziale nie mam zamiaru tolerować. Warn. Zapamiętajcie - nawet, a raczej szczególnie, podczas krytykowania opowiadania (zasłużonego lub nie) należy zachować poziom i chociaż odrobinę klasy. Co do samego fanfika. Jest słaby. Nie przez sam pomysł, który całkiem dobrze wpasowuje się w ramy tego typu krótkich randomów, ale przez wykonanie, które leży i kwiczy. Forma... nazwijmy to scenopisu (bo dramatem ni jednoaktówką tego nie nazwę) nijak tu nie pasuje i źle wpływa na odbiór. Gdyby napisany został w sposób tradycyjny, to na pewno czytałoby się go łatwiej. Drugą sprawą jest ilość przekleństw - rozumiem, że są częścią mowy i mają swoje zastosowanie, ale tutaj było ich zdecydowanie za dużo i tylko wkurzały. Ścięcie ich ilości co najmniej o połowę, a najlepiej o jakieś 90% z pewnością pomoże tekstowi. Autorze - jeżeli takiej zmiany nie zamierzasz wprowadzać, to w pierwszym poście w ciągu dwóch dni ma pojawić się ostrzeżenie, że tekst zawiera dużą ilość przekleństw. Jego brak spowoduje przyznanie warna.
 2. Przed Wami kolejna część Przygód. Rozdział 7 - Nieupoważnionym wstęp wzbroniony
 3. Brak tagów przy drabblach. Czas na poprawę - 2 dni. Cahan - karne tofu za nie przypomnienie o braku tagów. I nie będzie herbatnika!
 4. Autor regularnie pisze "Cadence". Gdyby to wystąpiło razy czy dwa to uznałbym to za pomyłkę, ale taka regularność ją wyklucza. A działania celowego psuć mu nie będę. Póki co...
 5. No i niestety nie udało się za dużo zrobić. Ale przynajmniej jeden rozdział Wam zaserwuję. Rozdział 6 - Jak dobrze mieć sąsiada.
 6. Wracamy do komentowania. "Łzy Księżyca" - zgodnie z zapowiedzią tym razem dostaliśmy coś poważniejszego. I dobrze, pewne zróżnicowanie jest ważne i potrzebne. Na dodatek to fajny przykład tego jak można spory ładunek emocji zawrzeć w jednej stronie opowiadania. "Pieśń o Upadku" - tym razem coś prosto z klasyki. Jak udało mi się dowiedzieć, inspirowane pewnym bardzo, ale to bardzo starym utworem. Wyszło świetnie, a na dodatek w temacie który lubię i cenię. "Miłość rośnie wokół nas" - Too much loooove wiiiilll kill youuuuu!
 7. Po raz kolejny dostajecie okazję zagłębić się w świat cierpień Blueblooda. Rozdział 5 - O Boginii, on tu zostanie! Jednocześnie informuje, iż w związku z pewnymi prywatnymi sprawami, częstotliwość pojawianie się kolejnych rozdziałów może się w styczniu zmniejszyć, chociaż postaram się je przekładać i podrzucać korektorom jak najszybciej.
 8. Jako że już nowy rok i na pogoń za nowym wynikiem jest więcej czasu, to jednak najpierw przekładam Przygody. Tym bardziej, że wspomniane oneshoty trochę mogłyby Wam zaspoilerować dalsze losy Schadena. W każdym razie po świątecznej przerwie wracam z kolejnym rozdziałem. Rozdział 4 - ZACZYNA SIĘ!
 9. Rzeczywiście "Siła Woli" to idealny przykład humoru toaletowego. Na szczęście utrzymanego w dobrym tonie. A chociaż bez większego trudu po samym tytule dało się domyślić jaki to problem gnębi Ceśkę, to i tak czytało się z rozbawieniem. Fajne xD.
 10. Pierwszy oneshot jest fajny (xD). A tak poważniej - pomysł na serię jest wręcz nadambitny, ale będę mu kibicował. Co do pierwszej próbki, to jest fajne, chociaż spodziewałem się czegoś... więcej. Wiem, wysokie oczekiwania, ale Kredke przyzwyczaił do wysokiej jakości to teraz ma za swoje :D. Naturalnie czytało się i tak przyjemnie - pewna ponifikcja aż promieniuje stylem jakiego chciałoby się widzieć więcej. Przechodzę w tryb oczekiwania.
 11. Ostateczne podliczenie. W 2018 roku w dziale opublikowano dokładnie 205 fanfików. To doskonały wynik, nie spodziewałem się aż takiego. Brawa i gratulacje dla wszystkich piszących. Na dodatek już mamy pierwszy fanfik opublikowany w 2019 roku! Oby tak dalej. Może jeszcze uda nam się pobić rekordowy 2013 rok? Poniżej wyniki z poprzednich lat: 2011 - 27 fanfików 2012 - 181 fanfików 2013 - 413 fanfików 2014 - 294 fanfiki 2015 - 364 fanfiki 2016 - 172 fanfiki 2017 - 172 fanfiki 2018 - 205 fanfików 2019 - 1 (póki co)
 12. W nowym Roku 2019 wszystkiego dobrego. Jak najmniej kłopotów ze strony unserów, no i  pomyślności na i dla forum, oraz dla całej administracji.

 13. To jest właśnie w tym opowiadaniu piękne. I całkowicie odpowiada założeniu zawartemu w tytule. No jest pająkiem. Koniec, kropka To doskonały przykład takiego klasycznego randomu, gdzie wszelkie wyjaśnienia tylko popsułyby zamierzony przez autora efekt. Tia, od tego powoli odchodzę pod wpływem korektorów, chociaż mi osobiście ta forma od zawsze (jeszcze przed fandomem) się bardzo podobała. Dlaczego? Nie wiem, po prostu fajnie wygląda. Korzystam zarówno z formy alikorn jak i alicorn, w zależności od tego co akurat piszę/tłumaczę. Obie wyglądają równie dobrze i zwykle taka jak wklepię pierwszą tak i wszystkie kolejne w tekście dalej idą. Zwyczajnie tego nie zauważam.
 14. Z radością informuję, iż już na chwilę obecną udało się pobić zeszłoroczny wynik. W tym momencie mamy na forum 184 opowiadania opublikowane w dziale na rok 2018. Wspaniała robota! Serdecznie gratuluje i dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili, a szczególnie Klubowi Konesera Polskiego fanfika, gdzie trwa akcja spamowania drabblami. Bez nich nie udałoby nam się raczej osiągnąć tego wyniku. Jutro podam ostateczne podliczenie za rok 2018, bo mam wrażenie, iż jeszcze coś się w dziale pojawi. Korzystając z okazji w imieniu działu fanfików chciałbym życzyć wszystkim hucznego sylwestra (ale nie za hucznego - pamiętajcie o zwierzakach!) i dużo szczęścia, powodzenia, chęci do pisania, czytania i komentowania fików, oraz ogólnej radości w nadchodzącym 2019 roku.
 15. Format zamieszczenia opowiadania niepoprawny - obowiązuje wersja w google docs. Ta też oczywiście może zostać, nikt nie broni, ale tamta pojawić się musi. Czas na poprawę - 2 dni.