Skocz do zawartości

Turoń † OC Turonia


Recommended Posts

Wygląd: 

my_little_turon_by_turonie-d7wxc9u.png


Imię : Turoń
Rasa: Turoń
Płeć: Nie wiadomo, ale mówi o sobie w formie męskiej
Miejsce zamieszkania: Kaplica w lesie
Znaczek: Krzyż Świętego Benedykta
Ciekawostki: Mówi o sobie, że jest księdzem, nosi koloratkę i ma rogi.
Zainteresowania: Pismo, liturgia, manuskrypty, skrybiarstwo, introligatorstwo, illuminarstwo.
Wiek: trudno określić bo turonie mają to do siebie, że min są symbolem zmartwychwstania więc być może już mu się kilka razy umarło.

Opis: Wychowywał się w klasztorze, stąd jego przywiązanie do liturgii. Jest raczej samotnikiem zamkniętym w swoim świecie. Trochę szalony. Wytrzymały, uwielbia hasać po lesie. Bywa bardzo żywiołowy, jednak gdy potrzeba potrafi godzinami siedzieć w skupieniu nad księgami liturgicznymi i mieć do tego ogromną cierpliwość. Żywi się praktycznie wszystkim. Trudno go zezłościć, ale gdy komuś się to uda jest bardzo brutalny. Przez ubytki psychiczne raczej nie odczuwa strachu. Lubi nocą przejść się do Ponyville, by wejść na dzwonnicę i budzić wszystkich dzwoniąc dzwonem w środku nocy. 

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja rozumiem czy on ma krzyż w oku ?

Czasami ale zwykle oczy ma poziome, jak koza i tak naprawdę wszystkie kopytniaki, czyli kucyki też takie w realu mają, tyle ze są ciemne i nie rzuca się to w oczy, u Turonia się zwykle rzucają bo są takie psychodeliczne :D 

Dobrze je widać np w obrazku wykonanym przez Naszą Vile Raven / Vongrell

turon_by_vassarii-d7jb7bd.png

Albo na innym Moim obrazku:

 

znowu_ksiadz_turon_by_turonie-d7fxijr.jp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa postać  :ohmy:

Co prawda zbyt mroczna na bajkowe standardy MLP, ale mi osobiście to zwisa. I powiem szczerze, że dopiero teraz sprawdziłam co to jest Turoń. Wcześniej byłam pewna, że to po prostu taki nick i tyle, a tu proszę. Turonie widywałam nie raz i nie miałam pojęcia, że to ma konkretną nazwę. Byłam pewna, że to koza..i już. 

 

W każdym razie lubię mroczne postacie i lubię księży (w książkach/filach of course), którzy nie zachowują się normalnie. Np. takich świrniętych, psychopatycznych, zboczonych..no odstających od normy. A ten OC'ek odstaje od normy całkowicie. Swoją drogą..jaką wiarę wyznaje? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa postać  :ohmy:

Co prawda zbyt mroczna na bajkowe standardy MLP, ale mi osobiście to zwisa. I powiem szczerze, że dopiero teraz sprawdziłam co to jest Turoń. Wcześniej byłam pewna, że to po prostu taki nick i tyle, a tu proszę. Turonie widywałam nie raz i nie miałam pojęcia, że to ma konkretną nazwę. Byłam pewna, że to koza..i już. 

 

W każdym razie lubię mroczne postacie i lubię księży (w książkach/filach of course), którzy nie zachowują się normalnie. Np. takich świrniętych, psychopatycznych, zboczonych..no odstających od normy. A ten OC'ek odstaje od normy całkowicie. Swoją drogą..jaką wiarę wyznaje? 

Widywałaś turonie? :D Dziś to niestety rzadkość. Szczególnie np na mazowszu, skąd pochodzę. Co do wiary Mojego OC, trudno stwierdzić bo ogólnie trudno umieścić wiarę chrześcijańską w uniwersum MLP, ale najbardziej by to chyba odpowiadało wierze katolicyzmu przesoborowego i prawosławia 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd podoba mi się bardzo, charakter również, choć nijak mi nie pasuje do uniwersum MLP. Czy Turoń jest wyznawcą Luny czy Celestii? Czy może jakiegoś innego semi-bóstwa (ja sie pytam gdzie jest ponifikacja Potwora Spaghetti XD ). Ale serio, wygląd ma 10/10, bo mimo mhroku i szaleństwa jakoś nie trąci mi od niego gimbazą.

Edytowano przez Burning Question
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Widywałaś turonie? Dziś to niestety rzadkość. Szczególnie np na mazowszu, skąd pochodzę. Co do wiary Mojego OC, trudno stwierdzić bo ogólnie trudno umieścić wiarę chrześcijańską w uniwersum MLP, ale najbardziej by to chyba odpowiadało wierze katolicyzmu przesoborowego i prawosławia 

 

Tak. Kilka razy w drodze do babci jak jechałam z rodziną na święta to zdarzało mi się zobaczyć kolędników z Turonie. Możliwe nawet, że zawsze w jednym miejscu, po prostu ci sami ludzie tworzą Turonia. Nie zwróciłam uwagi. Z resztą na miejscu chyba też widziałam Turonie..ale nie pamiętam, a nie chcę kłamać. 

 

Co do religii w MLP to jak na razie nie została przedstawiona więc automatycznie fani sami mogą ją sobie wymyślać. Takie jest moje zdanie na ten temat ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Wow! To żyje! W senie ~ ten obrazek się porusza! I to z jaką gracją~!! *-*

 

Turonie do w ogóle fajny motyw na arta, chętnie bym się za nie zabrał, gdybym tylko umiał rysować x]

Aww trochę zajęło Mi czasu by nadać ten ruch, ale animacje są taaaie fajne iedy już wyjdą! <3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...