Skocz do zawartości

Masakryczny, uniemożliwiający grę ping.


Talar

Recommended Posts

Witam!

 

Jeśli ktoś nieco lepiej mnie zna lub zasłuchał się mojego ciągłego biadolenia, zapewne wie, iż już od dawna mam duże problemy z grą przez internet.

 

Otóż od ponad roku mój ping stał się niewyobrażalnie upierdliwy i waha się od 80 (co jest w sumie rzadkością) aż do ponad 2000, jednak zazwyczaj wynosi on ok. 400, 800 lub 1700. Jedynie zimą ubiegłego roku sytuacja zdawała się poprawić, lecz i tak grało się raz dobrze, a raz gorzej. Mieszkam na kompletnym odludziu, co mogłoby tłumaczyć moje problemy, lecz przed zeszłorocznym latem lagów w grze zbytnio nie miałem. Posiadałem wtedy internet LTE z plusa, lecz kilka miesięcy temu (czerwiec bodajże) za sprawą mniejszym ceny, większego limitu oraz lepszego w testach zasięgu, przeniosłem się do Play. Niestety, w żadnym stopniu nie zmieniło to mojego pingu.

 

Nie wiem, jakie informacje są jeszcze warte podania, więc w razie czego, na pytania postaram się odpowiedzieć.

 

Prosiłbym o niezwłoczną pomoc. Jest to jak razie mój największy problem, jaki mnie trapi, więc jeśli komuś udałoby się go rozwiązać, moja wdzięczność byłaby nieopisywalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Upewnij się że masz hasło - pijawki są wszędzie.

2. Upewnij się że nie masz w tle nic, co wyżera ci neta kiedy grasz(nie tylko Torrenty bywają upierdliwe).

3. Czasami wystarczy zresetować ruter żeby sobie ustawić podstawowe parametry(u mnie podziałało, z poboru 200kb wskoczyło mi na 900kb po resecie).

 

A jeśli problem dalej się powtarza, kontaktuj się z obsługą klienta.

 

A i najważniejsze - to tylko w trakcie gier tak masz, czy też jak korzystasz z przeglądarek9strony się długo ładują, wszystko pobiera się jakby chciało a nie mogło itp)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku:

 

1. Problem w tym, a w zasadzie to nie jest problem, iż ja po prostu nie mam sąsiadów i nie ma kto mi go kraść. Najbliżsi ludzie mieszkają jakiś kilometr ode mnie. W dodatku, hasło, choć proste, to mam.

 

2. Wyłączam wszystko, łącznie z antywirusem. Nic mi to jednak nie daje.

 

3. Różnica jest... Na pierwsze dwie minuty. Następnie ping z 80 urósł do 700.

 

Skontaktować postaram się jak najszybciej. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

A jeśli chodzi o inne działania, to strony ładują mi się szybko, filmiki da się oglądać bezproblemowo na 480p, z czasem nie pożałuję sobie 720. Pliki pobierają mi się w miarę dobrze, z 350 kb/s i szybciej. Czasem jednak zasięg spadnie do trzech kresek i wtedy robi się krucho, lecz nawet na pełnym zasięgu gra w cokolwiek na multi jest niemożliwa.

 

Router AirLive Air3GII, tylko że mocno został przerobiony. Kolega "informatyk" mojego ojczyma jakoś w nim tam pogrzebał, a ten koleś wie, co robi, bo po zablokowaniu włamał się na ten router w mniej niż chwilę. A osób korzystających jest dwóch, ja i moja mama z laptopem, lecz nawet gdy ona nie korzysta z internetu, problem ja wciąż mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router AirLive Air3GII

No to router dobry a jaki modem z Play masz do internetu?

 

@edit

Modem mam ten sam, co to plusa, bo nie zmieniłem. Oto on: http://webbite.pl/wp...i-lte-modem.jpg

Modem też raczej dobry więc nic nie poradzę. Musiałbym zobaczyć to wszystko z bliska

Edytowano przez sloyth 06.0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmm

 

Zaczęło się od 300 coś, lecz szybko spadło do 90 i gdzieś na tym poziomie się utrzymuję.

 

OMG. Po włączeniu Steama ping urósł do 300 i skakał od 600 do 200...

Nic nie rozumiem. Znowu włączyłem Steama i teraz ciągle mam 90. Wyłączę ten wiersz poleceń, włączę znowu i mam 300-400. 

Edytowano przez Talar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz ustawienia w Steamie co do łącza internetowego, 

Ustawione na jakis modem czy np po lanie.

Dodatkowo Steam po uruchomieniu się synchronizuje z serwerami co powoduje obciążenie łącza.

Możliwe że przy obciążeniu, nawet delikatnym łącza zaczyna się bardzo knocić. Uruchom Steama i poczekaj aż się uspokoi. Wtedy zobacz jak to wygląda.

Możesz też spróbować podczas testowania pingu, otwierać jakieś strony.

 

Co do przyczyny... jaki masz zasięg? Próbowałeś kiedyś w innym miejscu jak to działa np w mieście (jeśli masz laptopa).

Bo podejrzewam właśnie problem z mało stabilnym połączeniem. Miałem przez długi czas internet po Wi-Fi i miałem podobne problemy przy zbyt niskim zasięgu.

Przy obciążeniu zaczyna padać.

Napisałeś, że zimą jest lepiej, jest to spowodowane tym, że sygnał radiowy odbija się lepiej od śniegu i płaskich powierzchni niż od trawy, liści itp.

A nie wybudowało się ostatnio coś w pobliżu w kierunku nadajnika?

Używasz laptopa, stacjonarki, tableta?

Możesz ustawić modem w innym miejscu, bliżej okna lub najlepiej na zewnątrz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilka testów. Ping PRZED połączeniem się z losowym serwerem wynosi od 70 do 110, co by mi odpowiadało, lecz już po dołączeniu na serwera ping wynosi od 200-300 do nieziemskiego 3000! Co za syf!

A co do twoich instrukcji.

W grze mam ustawiona niską jakość sieci (jak zalecała opcja w przypadku słabego łącza), a na samym steamie zmieniłem maksymalny ping z 5000 (!) na 250, wyłączyłem strumieniowość (choć to pewnie niewiele by zmieniło), a przepustowość łącza przestawiłem na 512 kb/s, choć nie wiem w zasadzie, czy będzie to miało jakiś wpływ. Innych tego typu ustawień nie znalazłem.

Steama mam włączonego cały czas, więc ping spowodowany jego synchronizacją też odpada.

 

Problem w tym, że nie próbowałem. Moja mam ma laptopa, lecz jest on tak zagrzybiały, że byle jaka gra go pewnie rozwali, o samym steamie nie mówiąc. Mógłbym poczekać, aż przyjedzie brat z jego laptopem, to spróbuję odpalić to z samym modemem w mieście.

Czasem mam problemy z połączeniem. Jak już wspominałem, nieraz zasięg spada do 3 kresek i nie jestem wstanie zrobić za wiele, czasem net się po prostu wyłącza i trzeba zresetować router. Z tego, co wiem, to jestem na pograniczu strefy zasięgu, lecz rok temu w końcu mogłem grać przez internet, a zasięg (a przynajmniej tak myślę) powinien się z czasem powiększać. Zresztą, z testów itd. wynikło, iż z Play'a mam większy zasięg, niż z Plusa.

Czy coś nie wybudowano? Nie wiem. Musiałbym zadzwonić do nich i się zapytać. We wtorek to chyba zrobię.

Używam PC-ta. Windows 7 oryginalny (choć teraz wyskakują mi błędy, że jednak nie jest -_-), a samo wnętrze komputera jest raczej wyższej klasy (nie licząc średniego procesora).

Modem trzymam w garderobie, bo jest to jedyne miejsce, gdzie może stać. Do anteny na dachu przymocowane są dwa kabelki (kurewsko krótkie, swoją drogą), które doczepione są do modema. Nie ma bada, bym umieścił to w innym miejscu. Próbowałem przestawiać antenę, lecz to nic nie dawało (z ta anteną jest jeszcze tak, ze kilka late temu miałem takie problemu, ze łączyło mi się jedynie z 2G, czyli 5-minutowy filmik ładował się dosłownie godzinami. Po przestawieniu anteny miałem 3G bądź LTE i wtedy było dobrze. Teraz gdy wyłapie mi LTE, net zdziała zdecydowanie wolniej, a jakiekolwiek ruszanie anteną nic nie daję).

 

Tak właściwie to zakładając ten temat chciałem się dowiedzieć, czy istnieją jakieś domowe sposoby na naprawienie pingu, pomimo słabego zasięgu. Jeśli jednak nic to nie da, to pewnie będę musiał poczekać kolejny rok na przeprowadzkę w mniej odległe miejsce ;_; 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj bo się pogubiłem...

Napisałeś ze masz huawei lte modem, który jest zwykłym modemem na usb i niema wyjścia antenowego.

Dobrze podejrzewam że przykleiłeś kabelki i wyprowadziłeś je na zewnątrz?

Do jakiej antenki, jaki typ?

Co do sprawdzenia, na starym laptopie, to niema znaczenia, nie musisz instalować steama, chodzi o sprawdzenie stabilności łącza, nie grę. Spróbuj poprostu wpowadzic jakiekolwiek obciążenie, np pobieranie z ograniczoną prędkością, by wywołać jakiś ruch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój modem ma, a ten sarkazm jest lekko nie na miejscu. Co do anteny, to nie wiem, jaka to jest, jednak mogę powiedzieć tyle, iż wygląda ona tak: http://i.iplsc.com/antena-kominowa/0001H0BO5GRKJ0F4-C303.jpg Dużo chędożenia było z ustawianiem jej. Dwie wtyczki łączą się z nią i z modemem, który siedzi wetknięty w router.

 

A co do laptopa, to wolę tam nic nie grzebać przy komputerze mamy. Z nim było tyle problemów, że wszystko może się wydarzyć. Zaczekam na brata i wypróbujemy. W dodatku, dzisiaj chyba zatelefonuje do Play z zażaleniem. Wątpię, żeby to coś dało, ale spróbować zawsze warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


sarkazm jest lekko nie na miejscu.

Niekoniecznie mi o to chodziło. Teraz tak poczytałem i widzę że one mają wyprowadzenia na antenę zewnętrzną. Myślałem, że może to było coś w stylu przedłużenie anteny modemu, ale już kumam. Co do anteny to masz antene kominową lte, czyli standard od producenta.

Co do niej, to jedynie jeżeli okaże się że to przez zasięg, można spróbować ją wymienić na mocniejszą. Te mają około 3dBi. Najmocniejsze są anteny paraboliczne, lecz sprawdzają się one na większe odległości, jeżeli nadajnik jest zbyt blisko jest ciężko go złapać, ale jeśli masz problemy z zasięgiem to pewnie pod domem ci nie stoi :)

Takie anteny mają około 24dBi, ponieważ mają dużo większą powierzchnie zbiorczą, jak to mają anteny satelitarne w naturze.

To że kable od anteny są krótkie to dobrze, na nich jest największa utrata sygnału. Nawet do kilku dBi na metrze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. Masz spory zasób wiedzy, jeśli chodzi o te tematy. Istna kopalnia złota.

 

Co do anteny, to muszę się przekonać, czy to zasięgu wina. W końcu, kiedyś dało się grać, zasie raczej powinien się poszerzać. Nie zadzwoniłem jeszcze to nich (brak czasu), więc jak tylko poczynię z tym jakiś progres, od razu dam znać.

Dopowiem jeszcze, iż bardzo Ci dziękuję za zainteresowanie i próbę pomocy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wow. Masz spory zasób wiedzy, jeśli chodzi o te tematy. Istna kopalnia złota.

Powiedzmy, że sam męczyłem się z moim starym internetem radiowym przez 5 lat i skaczącym pingiem oraz stratami pakietów. Wiele systemów się sprawdzało i dużo kombinowało z dostawcą lokalnym o jakiś progres tej sprawie. Właśnie z tego powodu rok walczyłem z TP/Orange o doprowadzenie linii do mego domu. W końcu się udało i teraz już nie mam żadnych problemów

 

Polecam się na przyszłość i jak coś to pisz, także o aktualnej sytuacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego router AirLive Air3GII i modem E398 są ze sobą kompatybilne ale...

Port USB nie wyrabia prądowo przy niskim poziomie sygnału na modemie...

Dlatego ci się zawiesza , kup sobie huba USB aktywnego i powinno załatwić sprawe.

Modem ten jest tak zrobiony że potrafi wyciągać nawet 900mW a niestety port USB 2.0 ma ograniczenie do 500mW,

i dlatego się potrafi zawiesić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co zrobiłem ani co się stało, ale internet mi się polepszył. W ten weekend miałem drobne lagi za dnia i żadnych w nocy. Dzisiaj odpala Dotę i gra działa bezproblemowo. Boże, w końcu. Pytanie tylko, jak długo się to utrzyma. Tak czy siak, będę mieć Wasze porady na uwadze, gdyby znowu przydarzyła się tragedia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...