Skocz do zawartości

Częściowe zaćmienie Słońca 20.03.2015


Recommended Posts

Ehhh... Jak można być takim debilem jak ja. Najpierw narzekałam że przez zajęcia nie zobaczę, a teraz w ogóle to przespałam wszystko ._.

 

Nie martw się, ja wstałam o 10:20 bo ponoć wtedy to zaćmienie miało być, podchodzę do okna bo o tej godzinie z okna mam słońce i patrzę, czekam, nic. No to poszłam dalej spać i przespałam XD Ech, brawo ja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pogoda była (i nadal jest) cudowna, zero chmur, aż dziwne. Oglądałem przez zdjęcie rentgenowskie i moje oczy nic nie odczuły, więc najwyraźniej to działa, chociaż byłem sceptyczny co do tej metody. Wstałem o 9:40 i przegapiłem moment nachodzenia na tarczę Słońca, ale nie zależało mi na nim. Później urywkowo spoglądałem co kilka minut, a o 10:40 w momencie maksymalnego przysłonięcia efekt był nieziemski, bo Słońce pokazało nam rogi. :D Nie mogę się doczekać kolejnych zaćmień.

 

#edit 

@up Ładne zdjęcia zrobiłeś. :) Zawsze to jakaś pamiątka.

 

@Triste Cordis Wrzucaj zdjęcia niezależnie od jakości, tu nie ma się czego wstydzić.

Edytowano przez Innocent Smile
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było zachmurzenie, ale, co ciekawe, nie zasłoniło zaćmienia, wręcz przeciwnie - nadało mu charakter zjawiska namalowanego na marszczonym papierze. Patrzyłam przez osmalone szkło i kliszę w dyskietce. Przez chwilę miałam wrażenie, że Słońce to znaczek księżniczki Luny, a później - że się uśmiecha. Coś pięknego!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dojrzeć zjawisko nieuzbrojonym okiem. Podobno można było też spróbować zobaczyć odbicie od ekranu np. telefonu, choć nie próbowałem. Ciekawa rzecz. Jeszcze ciekawsze jest to, że wszechświat najwyraźniej postanowił w tym dniu mnie nie trollować - nie zasłaniały żadne chmury :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstałem, obejrzałem, nic specjalnego, taka popierdółka. Ale to nie przeszkodziło mi zrobić pierdyliarda zdjęć przez czarne szkiełko od maski spawalniczej. Na najlepszym słońce wygląda, jakby prosiło, by je zabić. Najgorszego nie opiszę.

Na szczęście w internetach jest wiele zdjęć, więc mogę wrzucić jakieś między te moje i będę w przyszłości wiedział, jak to wyglądało naprawdę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...