Skocz do zawartości

Dyskusja Lunarnotematyczna.


Arjen

Recommended Posts

Witajcie.

 

Pomyślałem, że dział potrzebuje dwóch tematów. Jeden, by można było się gdzieś skontaktować ws. . A drugi do rozmowy na tematy luźno związane z hasłami naszego działu, czyli wszystko co w jakiś choćby pokręcony sposób powiązane jest z Luną. Sny i koszmary, mistyka i tajemnice, noc i gwiazdy. Byle przekonująco, Księżniczka ma humory. Proponuję by tematykę poszerzać w ten sposób, by każdy pisał temat o którym można tu rozmawiać i udowadniał w jaki sposób jest to powiązane z Luną. Przykładowo ja napiszę:

 

Jako pierwsze do listy rzeczy o których można tu dyskutować dodaje słowo "Księżyc". Jest bezpośrednio powiązany z Luną, stąd naturalny wybór.

 

Albo:

 

Jako drugie dodaje słowo "Cheetos", ze względu na słynną teorię (i jakieś podrobione obrazki...) o umiłowaniu Księżniczki do konsumowania ich w zbyt dużych ilościach.

 

No, to był luźny przykład :rainderp: Jedziemy.

 

Lista tematów o których zawsze można tu pisać: Księżyc, Cheetos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem o tym coś takiego:

 

Księżyc zrodził się na skutek kolizji Ziemi z hipotetyczną planetą Teja z którą Ziemia dzieliła orbitę. Naukowcy dzięki teleskopowi Keplera dokonali odkrycia, które potwierdza tę teorię. Badacze twierdzą, że bardzo podobnie było w przypadku młodej Ziemi. W punkcie libracyjnym ziemskiej orbity utworzyła się planeta Teja, która systematycznie przybierała na masie aż osiągnęła rozmiary Marsa.

Wówczas doszło do zakłóceń w jej poruszaniu się po jednej orbicie z Ziemią i nastąpiło zderzenie z naszą planetą. W wyniku tej kolizji uformował się Księżyc. Naukowcy nie potrafią określić kiedy może dojść do podobnego zderzenia w układzie planetarnym KOI-730.

 

 

Z serwisu twojapogoda.pl Nie wiem czy można im ufać, chyba najpierw tydzień zobaczę jak im idzie przewidywanie pogody :rainderp: Swoją drogą to uwłaczające jak mało wiemy o powstaniu świata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem o tym coś takiego:

 

Cóż, nie rozwinąłem tego, ale o TĄ teorię mi chodziło :) Ciekawe, jak powstał księzyc, który świeci nad Equestrią?? Mam pewną teorię, zderzenia światów. Dlatego właśnie do Tei nawiązałem :)

 

BTW: Arijen? Interesuje się tematem Lunarnych, próbowałem szukać fanfików z tego uni [ Mam na mysli NLR vs Se, ale jakoś znaleść po PL nie mogę, zbytnio :( ]. Jak można się dostac do działów NLRvsSE, tak BTW?

 

 

 

Jak można to bym się chętnie do tej akademi bym sie zapisała można???

 

 O jAKĄ akademie chodzi??

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...