Skocz do zawartości

Galaxy Ace 4 a funkcja HOST-USB


Recommended Posts

Kilka dni temu do swojego nowego smartfona dokupiłem adapter HOST-USB ze złączami USB A (żeńskie) i Micro-USB B (męskie). Problem w tym, że teoretycznie telefon jak i kernel mają obsługę host-usb OTG ale kiedy podpinam, np. pendrive to wcale go nie widzi, nie rozpoznaje nawet, że jest podpięte. Co prawda kupiłem ten adapter za 5 zł na allegro i opisany był jako OTG ale nie wiem jak sprawdzić czy to rzeczywiście jest OTG czy co innego. Celem tego było programowanie modułu Arduino przez telefon. Kiedy podłączyłem moduł bez zasilania było tak samo jak w przypadku pendrive, ale kiedy podłączyłem oddzielnie zasilanie telefon wykrył połączenie (telefon się ładował), niestety aplikacja nie mogła w dalszym ciągu znaleźć płytki.

 

Nie wiem w czym może być problem, czy w samym kablu i go na reklamacji wysłać czy to wina telefonu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy pendrive był sformatowany do NTFS czy do FAT32? Jeśli do NTFS, android mógł go nie wykryć.

2. Obsługa OTG nie jest tak pełna jak w przypadku PC. Mi na przykład na starym tablecie nie działał ctrl i alt w klawiaturze podpiętej przez OTG (mysz tym bardziej nie trybiła). Być może wiec Arduino nie jest obsługiwane.

3. Uroki przejściówek są takie, ze patrz punkt 2.

 

Ogólnie nie jest to raczej problem kabla (najprościej sprawdzić kontrolką przejścia), lecz albo softu (androida), albo portu USB w telefonie. Możliwe jest też, że strona na której to wyczytałeś zrobiła cię w balona. Sprawdź na innym telefonie/tablecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kilku stronach pisało tak samo, jednakże nie widziałem żadnych informacji o tej funkcji na stronie producenta, więc nie mam pojęcia. Telefon obsługuje karty MicroSD do 64 Gb. Tobie przynajmniej obsługiwało pendrive, a mi nic. Pendrive sformatowałem na FAT32 i nic, w przypadku NTFS tak samo. Raczej to nie problem portu na telefonie, bo telefon nawet miesiąca nie ma (prosto z salonu). Podobno do Arduino nie było sterowników ale wraz z aplikacją są dostarczane. Niektóre modele mają to do siebie, że mają tę funkcję ale ROM ich nie obsługuje (np. któryś tam Nexus chyba i HTC Desire któreś). Na innym telefonie jutro sprawdzę.

 

Nie napisałem, model to dokładnie Samsung Galaxy Ace 4 LTE (SM-G357FZ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...