Jump to content

All the Mortal Remains [PL][oneshot][slice of life]

Recommended Posts

Witajcie, drodzy czytelnicy! Dawnośmy się nie widzieli... Ale oto wracam z łapiącym za serce tłumaczeniem, zapraszając was jak zwykle do lektury i podzieleniem się przemyśleniami.

Recenzję opowiadania możecie przeczytać w numerze

Opis: Pośród popiołów dawnej biblioteki Twilight Sparkle znajduje starą urnę, a wraz z nią tajemnicę ciągnącą się dziesiątki lat wstecz.

All the Mortal Remains [PL]

All the Mortal Remains [ENG]

Edited by aTOM
  • Upvote 3

Opowiadanie może nie tyle łapiące za serce, co... melancholijne. Tak, "melancholijne" to dobre słowo, wdzięczne i eleganckie. "All the..." może nie wyciśnie łez, ale pozostawi czytelnika z tym dziwnym, łagodnym smutkiem w sercu. Duży plus - autor nie uciekał się w większości do banalnego szantażu emocjonalnego (no siema, "Koma"), by zmusić czytelnika do płaczu.

Tłumaczenie jest w porządku. Tu i ówdzie zauważyłam kilka niefortunnych przecinków, niektóre słowa można by dobrać inaczej, ale nie jest to nic, co psułoby lekturę. Kudosy i butelka dowolnego napitku dla tłumacza.

aTOM!! To jest genialne! Jestem po czytaniu, ale wybacz, że nie skomentuje... BO NIE MAM SŁÓW :( To musi wystarczyć za komentarz, bo mnie normalnie zatkało :)

Ale scena u Fluttershy, zdecydowanie najsmutniejsza, według mnie :(

Muza według mnie pasuje. Epicka i jednocześnie smutna... Przynajmniej ja ją tak odbieram.

https://www.youtube.com/watch?v=tJINURPLI2k

Edited by Accurate Accu Memory