aTOM

Brony
 • Content Count

  400
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

219 Great and Powerful Reputation

About aTOM

 • Rank
  Rycerz Nieprzytomnego Oblicza

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. This post cannot be displayed because it is in a password protected forum. Enter Password
 2. aTOM

  W Biedrze można było jakiś czas temu dorwać trylogię "Era Pięciorga" Trudi Canavan, bodajże za ok. 25 złotych. Autorka ma już sporo książek na koncie, więc pomyślałem, że chętnie ją poznam. I nie polecam. Styl pisania jest "taki-se", dialogi między bohaterami czy opisy są jak dla mnie pozbawione emocji (być może to wina tłumaczenia) a główna intryga się ciągnie jak psia kupa po spotkaniu z automatycznym odkurzaczem. Nawet tak kulminacyjne momenty jak śmierć niektórych bohaterów czy walka na czary są przedstawione w taki sposób, że człowiek ma wrażenie jakby czytał wypraną z emocji kronikę, a nie fantastykę. Głównie "zaskoczenie" w całej trylogii i punkt zwrotny można rozgryźć gdzieś w połowie drugiego tomu, czyli jakieś 600 stron przed tym, jak serwuje nam go sama fabuła. Przedstawiony świat był całkiem przyjemny, owszem, niektóre z postaci też (choćby bóg Chaia czy Nekaun), ale spodziewałem się czegoś dużo lepszego po tak zachwalanym cyklu.
 3. This post cannot be displayed because it is in a password protected forum. Enter Password
 4. This post cannot be displayed because it is in a password protected forum. Enter Password
 5. Jak zwykle czytało się błyskawicznie i świetnie. A zwłaszcza podobał mi się wątek ghula i wampira, rozwala mnie ta para xD W ogóle rozdział upłynął dość spokojnie (żeby nie powiedzieć "leniwie", acz nie traktuję tego jako wadę), pod tematem spotkań starych znajomych. I dobrze, nieco rozluźnienia zawsze się przyda. Ale liczę, że od następnego akcja nieco ruszy z kopyta (hehe). Czekam niecierpliwie na następny rozdział.
 6. This post cannot be displayed because it is in a password protected forum. Enter Password
 7. This post cannot be displayed because it is in a password protected forum. Enter Password
 8. This post cannot be displayed because it is in a password protected forum. Enter Password
 9. This post cannot be displayed because it is in a password protected forum. Enter Password
 10. Jeśli chodzi o angielskie fiki z tej tematyki: Cracked Beauty - nie ma Main6, ale główną postacią jest Derpy Teacher's Pet - Cheerilee + CMC Tja... ciężko znaleźć coś dobrego z samymi OC-kami. Ogólnie polecam sprawdzić kanał Pascoite, gość pisze dość fajne jednostrzały i w miarę przystępnym językiem.
 11. Zawsze mogło skończyć się gorzej - mogła zacząć pisać fanfiki Krótki, lekkie i przyjemne, tłumaczenie jak najbardziej w porządku. Fabularnie fik niczego nowego nie odkrył (ileż to już razy przerabialiśmy szaloną Twilight), ale koń(hehe)cówka, choć spodziewana, rozbawiła.
 12. Luno słodka, wiedziałem już po tytule, że pojawi się moja ulubiona postać i oto jest! Brakowało mi jej, oj tak... Aczkolwiek nagłe pojawianie się kolejnych postaci w takim tempie przypomina straszną gonitwę. Poprzedni rozdział był bardziej spokojny, tutaj wygląda to, jakbyś sam nie mógł się doczekać wielkiej bitwy wspomnianej na początku i chciał się tam jak najszybciej dostać. Niemniej czekam na więcej. A żart słowny z gumofilcem przejdzie chyba do historii fandomu, myślałem, że zjem podłogę ze śmiechu
 13. This post cannot be displayed because it is in a password protected forum. Enter Password
 14. This post cannot be displayed because it is in a password protected forum. Enter Password
 15. This post cannot be displayed because it is in a password protected forum. Enter Password