Skocz do zawartości

Remont generalny domu chaosu


Arceus

Recommended Posts

Cóż jak to już zostało powiedziane jak coś ma 50 lat to trzeba to wymienić.

Arcek, co się tu dzieje? I dlaczego tak parszywie za moimi plecami?

Cóż chcieliśmy z Eris i resztą znajomych zrobić grilla, jako że pogoda ładna i niezbędne środki już są to nic nie stało na przeszkodzie. Tylko Eris była trochę nadgorliwa i rozpaliła ogień jeszcze w pomieszczeniu... no i wiesz szefie jak to z ogniem prawda? No cóż kilka pokojów w domu udało się ocalić, ale reszta spłonęła i w sumie nie wiem czy to remontować czy nie, bo goście już dość rzadko do nich zaglądali, może pora by zagospodarować wolne pokoje nieco inaczej?

A jak?

W sugestiach jest to i owo, może coś znajdziemy, ale też tutaj możemy się doradzić naszych gości co chcą tu zobaczyć i co ewentualnie miało by wrócić

macie też po pierwszym poście, abyście wiedzieli o co chodzi w danej zabawie

[Zabawa] Zeswataj Discorda

Zanim zaczniemy wypada mi wspomnieć i podziękować naszemu honorowemu sędzięmu, oficjalnej awatarce Chrysalis, która zgodziła się aby ów temat zaistniał, ba mało tego! która zgodziła się nam pomóc w tym planie, będąc jednym z sędziów.
Panie i Panowie, Klacze i Ogiery, proszę o gromkie brawa dla Nightmare. Brawo.

Zatem o co chodzi i czemu "rój" tu wpuściłem?   :P
Ostatnio zrobiło się przerażająco cicho, wszelkie wątki pokryła gruba, nieprzenikniona warstwa kurzu. Z tym trzeba coś zrobić i właśnie się robi. Pamiętajcie że ten dział to nie tylko ten wątek, zapraszam do przeglądania pozostałych w tym dziale, jak i w dziale Chrysalis.
Po za tym współpraca z konkurencją? Na dodatek współpraca dwóch serialowych antagonistów? To przejdzie do legend!

Tyle słowem organizacji, teraz to na co czekaliście: do rzeczy.

Nie dawno obchodziliśmy walentynki, ulubione święto podmieńców i wymówkę dla niektórych wybryków władcy chaosu. O ile tego dnie Chrysalis ma najwięcej pracy tak Discord snuł się bez celu po Equestrii, ma przyjaciół, ale to nie to, na dodatek walentynki nie dostał. Chrysalis z resztą tak samo, ale ona to akurat wymusiła. To nie to samo. Obu tym samotnym sercom brakuje jednego, prawdziwej miłości.
Kiedy Discord spacerował, zauważył swymi przeciwsłonecznymi oczkami paru szukających szczęścia podmieńców. Przypomniał sobie o istnieniu Chrysalis. Przeniósł się do niej i dał kwiatuszka. 

post-180-0-67135500-1339188448.png

Nikły rumieniec, ciepły uśmiech i niepewne "Dziękuję" wypowiedziane przez królową. Tak to był pierwszy krok, no Discord spaprać tego nie mógł. Kilka dni później do Discorda przyszedł list od królowej ze swego rodzaju zgodą na spotkanie, ale to Discord miał określić: kiedy, gdzie itd.
Wiedział że Chrysalis jest istotą uporządkowaną i oznacza to dla niego szereg wyrzeczeń, ale to miłość. Disu da radę wytrzymać chwilę bez chaosu, a Chrysalis musi być gotowa na wszelki zamęt.
Nie mniej to władca chaosu miał ustalić szczegóły. No i co by z tego wyniknęło?
No właśnie, co by z tego wyniknęło, tego się nawet Discord obawiał, dlatego prosi Was o pomoc. To waszym zadaniem jest odpowiedzieć na pytania odnośnie szczegółów, najpierw ogólnie, później z uzasadnieniem, dlaczego to a nie tamto, dlaczego to co wybraliście jest w stanie zadowolić te dwie skrajności jakimi są Discord i Chrysalis.

Pierwsze pytanie:
Kiedy ma się odbyć ich spotkanie?

Mam nadzieję że zabawa się spodoba, miłej gry i powodzenia w znajdowaniu odpowiedzi   ;)

Po za tym warto wspomnieć że najciekawsze i najlepsze propozycje umieszczone zostaną w oficjalnym liście do Chrysalis (który damy na końcu) A i żeby Was w niepewności nie trzymać w tym poście powstanie brudnopis w którym Discord będzie szukał słów i troszczył się o poprawność polityczną, bo wiemy jak takie potknięcie może się skończyć.

 

Brudnopis

Moja droga, wspaniała :/, kochana najwspanialsza królowo zbyt formalnie Chrysalis

Serdecznie zapraszam cię na randkę spotkanie dnia... (pomóż ktoś kiedy? imieniny nie dawno miała) w najbliższy piątek do... (Tyle jest ciekawych miejsc, ale co ona by wolała? Gdzie ją zabrać? do opery D: ? Co polecacie?) wspaniałego lasu na skraju Equestrii  Changei. Spotkajmy się dość wcześniej (Dam jej śniadanie do łóżka, spędzimy razem cały dzień) Czeka na nas wiele cudownych chwil... (polowanie na kucyki, ustalanie strategii podboju Equestrii a nie wolne ma... w zasadzie co można z nią robić?) 

[Zabawa] Naprawiacze! 

Wiecie pewnie o co chodzi. Każdy z nas znalazł się w sytuacji gdy działo się coś o nie powinno się dziać, momenty gdy lampy nie świeciły, a meble składały się w harmonijkę. Dzielnie wówczas chwytaliście po taśmę, śrubokręt, planik i wszelkie inne narzędzia w jednym celu-NAPRAWIĆ. Dziś waszym narzędziem będzie...

Chaos!

Naturalnie. Technicznie zabawa polega na tym że ktoś podaje usterkę np.

user A: czajnik mi przecieka

następny ma za zadanie to naprawić i dać swoją usterkę czyli:

user B: łapaj żelbetonowy sprej w sztyfcie i miej satysfakcję z załatania cieknącego czajnika!

Arrght komputer się tnie :(

user C: zmieniłem wszystkie ostre narzędzia w pomidory, już się nie potnie

...

Czyli Zabawa prosta i mam nadzieje spodoba się, oczywiście chodzi o Chaos, random i fajny efekt. Oczywiście obowiązuje nas regulamin. Mam nadzieję że wszystko jest jasne i że możemy zaczynać, zatem.

 

Pomóżcie mi z...

[ZABAWA] Konstruowanie 

Skąd pomysł na taką zabawę? Z mózgu (nie pytać), jako że jestem "nietypowy" to postanowiłem coś takiego wymyślić:



 

Witajcie na zabawie KONSTRUOWANIE. Na czym ona polega? Na czymś nietypowym, chyba nigdzie nie ma takiej zabawy (mam nadzieję  :rainderp:), czym jest stworzenie cokolwiek dziwnego i nie mającego sensu z podawanych od czasu do czasu materiałów, które będę podawać co jakiś czas. Inaczej: Np. ja napiszę, że materiały to drewno, kamień, gumka recepturka, ogórek i miska to musicie wymyślić dziwną i nie mającą sensu konstrukcję zawierającą większość podanych materiałów / rzeczy, np. katapulta ogórków (to tylko przykład). Nie ma ograniczeń co do ilości użytych materiałów. Zalecane jest opisanie również jak to jest tworzone, jestem ciekaw :3 Aha i jeszcze jedno: POZWALAM NA TWORZENIE Z MATERIAŁÓW INNE MATERIAŁY JEŚLI O TYM NAPISZECIE!!!

 

Oceniam:

1. Dziwność / bezsensowność (im więcej tym lepiej)

2. Pomysł

3. Wygląd (który też zalecam opisać)

4. Zastosowanie (łączy się z nr.1, więc chyba wiecie jakie to ma być)

 

A więc na pierwszy ogień idą takie oto materiały:

1. Grzebień

2. Drzewo

3. Nokia 3310

4. Koszulka z Adolf Hitler

5. Beton

6. Truskawka

7. Talerz

 

Tutaj się zalicza punkty, od 0 do 100, za zgodność z TEMATEM daje bonus 5 punktów

TEMAT NA KONSTRUKCJE: Wojna / Kataklizm (w końcu Nokia)

 

JEŚLI NIE PRZECZYTAŁEŚ REGUŁ GRY, IDŹ PRZECZYTAĆ, TO TYLKO KILKA MINUT, DZIĘKI  :rd2:

[zabawa] Zasiej chaos 

Witam wszystkich w dalszym ciągu znanej Wam już zabawy "zasiej chaos". (Albo chaos na świecie) Zabawa ta polega na tym że podajemy wam zdjęcia, a Wy musicie w nich jak najbardziej namieszać, możecie użyć wszystkiego oczywiście jeśli to nie jest sprzeczne z regulaminem :/
-Coś ty, prawnik?
-Nie, tylko dbam o zasady i czucia innych.
Dobrze tak więc macie pierwsze zdjęcie, tak akurat na wakacje.
5513_728x.jpg
Czekamy na kreatywne, kolorowe i wypełnione chaosem prace.
Mistrzowie painta do dzieła!  :badass: 

[Zabawa] Wymyśl psikus 

Discord uwielbia wprowadzać chaos, także żartując sobie z kucyków i robiąc im różne psikusy. Czasem jednak nawet mistrza opuszcza wena - Pan Chaosu już tyle razy żartował sobie z mieszkańców Equestrii, że zabrakło mu pomysłów. Nie chciałby wciąż powtarzać tych samych dowcipów - dlatego zwraca się do was o pomoc.

Będę wam podawać, jakiego kucyka Discord upatrzył sobie na ofiarę oraz w jakiej sytuacji chce ją dopaść. Waszym zadaniem będzie wymyślić, jaki psikus można był jej sprawić - im bardziej szalone i oryginalne pomysły, tym lepiej! Najlepiej by było, gdybyście opisywali je więcej niż jednym zdaniem - pamiętajcie, Discord będzie czytał każdą z waszym propozycji, jednak wykorzystać będzie mógł tylko jedną  :rdblink:

 

Pierwszy kucyk:

Rainbow Dash drzemiąca w koronie drzewa.

[Zabawa] Wymyśl chorobę 

Z pewnością większość z was pamięta jak Discord udając że ma zmyśloną chorobę, chciał sprawdzić czy Twilight jest jego przyjaciółką. Dlatego właśnie powstała ta zabawa! Zasady są następujące. Pierwszy użytkownik wymyśla nazwę choroby. Może ona być obojętna, im bardziej bezsensowna, tym lepiej! Następny użytkownik wymyśla objawy tej choroby i nazwę własnej! Gotowi? Start!

 

Zadużokompentilius

 

Zatem mówcie co byście chcieli tu jeszcze zobaczyć, lub co wrzucić w te wolne miejsce i pamiętajcie, chaos musi się zgadzać.

Powodzenia i kreatywności

O chaosie zapomniałeś, za co ja ci płacę.

Eeee nie płacisz mi :/

I jeszcze mi tu pyskował będzie, nic z tego

Mhhmpffhmmm *goni swoje odlatujące usta*

Liczę na was moi wierni padawani.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
×
×
  • Utwórz nowe...