Skocz do zawartości

Projekt “Charity Bits” - poszukujemy muzyków oraz rysowników


Hexovsky

Recommended Posts

Projekt “Charity Bits”

O projekcie

Aukcje charytatywne na różnych wielkich  ponymeetach to nic nadzwyczajnego, pojawiają się często i występowały na nich różnego rodzaju przedmioty - proste arty, wielkie dzieła malowane na płótnie, pluszaki etc. Jest jednak rzecz, której tam brakuje - albumów muzycznych. Co prawda, od czasu do czasu pojawiają się tam twory np. Przewalski’s Ponies czy innych zagranicznych artystów, ale brakuje trochę również polskich tworów - od tych popularnych artystów i tych mniej popularnych.

    “Charity Bits” (z początku “Charitits”; tytuł albumu w każdym momencie może ulec zmianie) jest projektem, który ma za zadanie zebrać różnych Polskich artystów muzycznych fandomowych, w celu stworzenia jednego wielkiego albumu muzycznego, który dostępny byłby tylko na różnych dużych konwentach. Oczywistym jest, że z tego projektu nie będzie żadnych zysków.Jego celem, oprócz oczywiście zebrania wysokich kwot na cele charytatywne, jest wypromowanie mniej popularnych osób w fandomie.

 

Jak możesz pomóc?

    Jeśli jesteś muzykiem, to poszukujemy właśnie Ciebie. Każdy artysta, który chciałby pojawić się w albumie, musi stworzyć utwór lub dwa. Są jednak pewne zasady:

  • Utwory mogą być dowolnego gatunku.

  • Utwory muszą trwać minimalnie 2 minuty i 30 sekund, ale nie mogą być dłuższe niż 4 minuty. (limit na CD)

  • Utwory muszą być specjalnie stworzone na potrzeby albumu - nie mogą to być produkcje wykonane i udostępniane już wcześniej.

  • Utwory nie mogą być upubliczniane na internecie przed pierwszym wypuszczeniem albumu - mogą jednak być grane na koncertach.

  • Tematyka utworów jest dowolna - jednak preferowane są piosenki “poniaczowe”..

  • Covery oraz remixy są dopuszczalne.

    Jeśli nie jesteś muzykiem, lecz też chcesz pomóc w tworzeniu projektu - nie ma problemu. Oprócz muzyków poszukujemy również grafików, którzy pomogliby w tworzeniu okładek oraz grafik do materiałów promocyjnych.

    

Jak się zgłosić do projektu?

Najprostszą, preferowaną oraz na obecny moment jedyną metodą zgłaszania się do projektu jest wypełnienie tego formularza:

http://goo.gl/forms/Ktz9TsSmuu

 

W razie pytań oraz innych uwag, te proszę wysyłać pod tym postem, postaram się odpowiedzieć na ich większość.

 

Pozdrawiam i zapraszam do wspólnej współpracy.

Hexovsky

Edytowano przez Hexovsky
  • +1 8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna inicjatywa, kiedy jakiś czas temu czytałem na stronie Radia Yay recenzję albumu Derpy's Wings IV, to pomyślałem, że coś podobnego przydałoby się w Polsce, a tu proszę :D Sam nie dołożę niczego do projektu, bo nie tworzę utworów i nie umiem w programy graficzne, ale trzymam kciuki za powodzenie tego planu.

Edytowano przez BronySWAG
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna inicjatywa, kiedy jakiś czas temu czytałem na stronie Radia Yay recenzję albumu Derpy's Wings IV, to pomyślałem, że coś podobnego przydałoby się w Polsce, a tu proszę :D Sam nie dołożę niczego do projektu, bo nie tworzę utworów i nie umiem w programy graficzne, ale trzymam kciuki za powodzenie tego planu.

Dzięki wielkie za mile słowa. Zawsze możesz wesprzeć akcję, udostępniając ją wszędzie oraz wciskając ją do gardeł osobom które znasz :P

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aukcje charytatywne na różnych wielkich  ponymeetach to nic nadzwyczajnego, pojawiają się często i występowały na nich różnego rodzaju przedmioty - proste arty, wielkie dzieła malowane na płótnie, pluszaki etc. Jest jednak rzecz, której tam brakuje - albumów muzycznych.

Jakie to jest prawdziwe :< Idzie taki Firstu na aukcje i myśli, że kupi sobie jakąś płytę/książkę a tam guzik :< Popieram w pełni projekt i ten pomysł ( sam jestem muzykiem ale beznadziejnym- tworze tylko covery) ale może mógłbym coś zdziałać w dziedzinie grafiki? Po drugie to świetna okazja do promowania polskich artystów czyż nie? O wielu z nich nie słyszałem a wiem, że potrafią być dobrzy. Przykładem jest np. Nicolas Dominique, o którym nigdy wcześniej nie słyszałem dopóki podczas pewnego ponymeetu nie wyniosłem płyty z jego utworami. Więc jak najbardziej na TAK.

I od razu na wstępie mam pytanie- sprzedaż będzie prowadzona przez Internet, czy tak jak się domyślam- na aukcjach podczas różnych ponymeetów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to jest prawdziwe :< Idzie taki Firstu na aukcje i myśli, że kupi sobie jakąś płytę/książkę a tam guzik :< Popieram w pełni projekt i ten pomysł ( sam jestem muzykiem ale beznadziejnym- tworze tylko covery) ale może mógłbym coś zdziałać w dziedzinie grafiki? Po drugie to świetna okazja do promowania polskich artystów czyż nie? O wielu z nich nie słyszałem a wiem, że potrafią być dobrzy. Przykładem jest np. Nicolas Dominique, o którym nigdy wcześniej nie słyszałem dopóki podczas pewnego ponymeetu nie wyniosłem płyty z jego utworami. Więc jak najbardziej na TAK.

I od razu na wstępie mam pytanie- sprzedaż będzie prowadzona przez Internet, czy tak jak się domyślam- na aukcjach podczas różnych ponymeetów?

Dzięki wielkie za poparcie, na prawdę to miłe.Oczywiście możesz zdziałać coś na grafikę, pisz śmiało, dołączaj :) Nicolas Dominique obił mi się o uszy nie raz, ale mało kto o nim rozmawiał podczas gadania o muzyce fandomowej, więc... Też trzeba będzie go wytropić. :P

Co do pytania: z początku albumy będą wypuszczane tylko na aukcjach podczas różnych ponymeetów, jednak możliwe, że w przyszłości będzie planowane wydanie na Bandcamp (z możliwością płacenia za album dowolnej kwoty - oczywiście  kwoty szłyby na różne akcje charytatywne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...