Skocz do zawartości

Voices of War: New Heaven [human & pony] [violence] [one-shot]


Bester

Recommended Posts

rm44E9s.jpg

 

Oto kolejny mój fik w klimatach ludzi i kucy. Tym razem tłem dla historii jest pewien konflikt który ostatecznie doprowadził do wojny. Bohaterami niniejszego opowiadania są dwaj mieszkańcy jednego ze zniszczonych miast, którzy natykają się na siebie podczas swojej wyprawy. Jak dalej potoczą się ich losy, dowiecie się z opowiadania.

Zapraszam zatem do lektury:

 

Voices of War: New Heaven

 

Pragnę również nadmienić, że ostatni fik napisałem w marcu zeszłego roku, więc mogłem nieco wypaść z formy...

 

Doklejam post, bo może umknąć czytającym:

 

Więc tak:

Ogólny koncept związany z tym opowiadaniem był taki, iż ten one-shot miał tylko nakreślić ogólny wygląd świata. Zamierzałem zaproponować innym twórcom opowiadań by skorzystali z tego świata i ogólnego konceptu konfliktu, by stworzyli własne opowiadania. Możliwości na opowiedzenie różnych historii jest mnóstwo, a opowiadania te stworzyłyby swego rodzaju zapis wspomnianego konfliktu. Wydarzenia opisane przez innych, z różnych perspektyw, różnymi stylami stanowiłby w sumie jedną całość, która mogłaby wyglądać dość ciekawie w szerszej perspektywie.

 

Nie zamierzam ograniczać nikogo w jego pomysłach, chciałbym jedynie, by opowiadania te były napisane solidnie, bo każde z nich, będzie przecież małą wizytówką piszącego. Co do samych historii, tu opcji jest cała mnogość, od opisów potyczek, jak w moim opowiadaniu, po SoL w tych klimatach. Każdy przecież może opisać swoją historię z perspektywy pierwszej osoby, być narratorem wydarzeń, wybrać dowolną stronę konfliktu, jedynym ograniczeniem jest sam pomysł, którego trzeba się trzymać.

Ponadto, planując otwarcie tej serii, zastanawiałem się, czy nie pomoże ona autorom, którzy cierpią na pewną niemoc twórczą. Mają pomysł, ale nie mogą go spisać, albo nie wiedzą za którą ideę się zabrać. Więc czemu by nie spróbowali swych sił w tym małym projekcie? Napisać krótkiego one-shota w podobnych klimatach na rozgrzewkę?

 

Zatem, jeśli ktoś ma ochotę dopisać swoją historię w tej serii, zapraszam. Wymagam jedynie poszanowania klawiatury i poważnego podejścia do tematu, tylko tyle i aż tyle.

 

Co z tego wyjdzie, okaże się. Reszta zależy od was :3

Edytowano przez Draques
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce ponownie zakosztować współistnienia ludzi i kucy oraz nieco postapokaliptycznych klimatów, scen walki, wybuchów i emocji, to nie powinien się zawieść. Opowiadanie pisane w mocno besterowym stylu, z charakterystycznymi dla jego twórczości elementami i mimo że nie jestem miłośnikiem [Human]ów i innych tego typu wytworów, to jednak pracę doceniam i polecam, tym bardziej, że fanfic nie jest aż taki znów długi, a warto się z nim zapoznać chociażby dla samego zakończenia. :interesting:

Edytowano przez Foley
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

Ogólny koncept związany z tym opowiadaniem był taki, iż ten one-shot miał tylko nakreślić ogólny wygląd świata. Zamierzałem zaproponować innym twórcom opowiadań by skorzystali z tego świata i ogólnego konceptu konfliktu, by stworzyli własne opowiadania. Możliwości na opowiedzenie różnych historii jest mnóstwo, a opowiadania te stworzyłyby swego rodzaju zapis wspomnianego konfliktu. Wydarzenia opisane przez innych, z różnych perspektyw, różnymi stylami stanowiłby w sumie jedną całość, która mogłaby wyglądać dość ciekawie w szerszej perspektywie.

 

Nie zamierzam ograniczać nikogo w jego pomysłach, chciałbym jedynie, by opowiadania te były napisane solidnie, bo każde z nich, będzie przecież małą wizytówką piszącego. Co do samych historii, tu opcji jest cała mnogość, od opisów potyczek, jak w moim opowiadaniu, po SoL w tych klimatach. Każdy przecież może opisać swoją historię z perspektywy pierwszej osoby, być narratorem wydarzeń, wybrać dowolną stronę konfliktu, jedynym ograniczeniem jest sam pomysł, którego trzeba się trzymać.

Ponadto, planując otwarcie tej serii, zastanawiałem się, czy nie pomoże ona autorom, którzy cierpią na pewną niemoc twórczą. Mają pomysł, ale nie mogą go spisać, albo nie wiedzą za którą ideę się zabrać. Więc czemu by nie spróbowali swych sił w tym małym projekcie? Napisać krótkiego one-shota w podobnych klimatach na rozgrzewkę?

 

Zatem, jeśli ktoś ma ochotę dopisać swoją historię w tej serii, zapraszam. Wymagam jedynie poszanowania klawiatury i poważnego podejścia do tematu, tylko tyle i aż tyle.

 

Co z tego wyjdzie, okaże się. Reszta zależy od was :3

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu Draques napisał:

Zamierzałem zaproponować innym twórcom opowiadań by skorzystali z tego świata i ogólnego konceptu konfliktu, by stworzyli własne opowiadania. Możliwości na opowiedzenie różnych historii jest mnóstwo, a opowiadania te stworzyłyby swego rodzaju zapis wspomnianego konfliktu. Wydarzenia opisane przez innych, z różnych perspektyw, różnymi stylami stanowiłby w sumie jedną całość, która mogłaby wyglądać dość ciekawie w szerszej perspektywie.

 

Pytanie tylko czy całość byłaby taka... powiedzmy że kanoniczna? Czy też inne historie byłyby bardziej "legendami" twojego świata? xd

 

Acz pomysł jak najbardziej ciekawy.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu Niklas napisał:

 

Pytanie tylko czy całość byłaby taka... powiedzmy że kanoniczna? Czy też inne historie byłyby bardziej "legendami" twojego świata? xd

 

Acz pomysł jak najbardziej ciekawy.

 

Mogą być i legendami, czemu nie?

Jak wspomniałem, liczyłem po prostu na różne historie wpisane w ten klimat, napisane przez różnych autorów, taka mała kronika, ale inne opowieści również są mile widziane :3

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Draques no więc słodzić ci nie będę, ponieważ to co robisz czyli klimaty post-apocalyptic wychodzą ci fenomenalnie i powinieneś o tym wiedzieć. Jednak trochę słabiej wychodzi Ci oddanie przyszłości. Brakuje mi tutaj może nie opisu ale nazwania np tej "płytki" do urządzenia zakłucającego oraz nazwania broni. Pierdoły ale nadają klimat. I skoro to one-shot to niepotrzebne było to zakończenie z teleportacją.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu plbronies napisał:

I skoro to one-shot to niepotrzebne było to zakończenie z teleportacją.

Pozwolę się nie zgodzić. W mojej opinii tego rodzaju zakończenie ma rację bytu nawet w oneshotach. Takie "drobne niedopowiedzenie", ziarenko wątpliwości czy też dwuznaczność daje pole do popisu dla wyobraźni czytelnika, który dzięki temu może się zająć szeroko pojętą "gdybologią", może podyskutować z innymi na temat tego, którą "wersję" on uważa za bardziej pasującą czy też bardziej prawdopodobną, co też mogłoby się wydarzyć itp. itd.

Generalnie to z tego typu zakończeniami spotykam się całkiem często i nie powiem - lubię je, oczywiście pod warunkiem, że są dobrze zrobione (jak tutaj), a nie wyciągnięte z czterech liter.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minuty temu plbronies napisał:

I skoro to one-shot to niepotrzebne było to zakończenie z teleportacją.

 

Zakończenie miało na celu zachęcenie czytelników do stworzenia własnej historii. Ktoś mógł pociągnąć dalej wątek z inną grupą, np. atak na dowódcę i jego ludzi :3

Dziękuję za wytknięcie niedociągnięć :fluttershy5:

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...