Skocz do zawartości

Ile lat ma babcia Smith?


Gość Ziemowit

Recommended Posts

Gość Ziemowit

A, więc tak. Nie wiem czy ten temat powinien być tu. (CZEMU NIE MA DZIAŁU POŚWIĘCONEMU BABCI SMITH!). W każdym razie miałem rozkminę ile lat ma Babcia Smith. Z jednej strony staruszka. Raz mi się wydawało, że Babcia Smith ma około 60 lat ludzkich, ale z mojej analizy wynika, że ma znacznie więcej. Babcia opowiedziała wiele historyjek z swojego życia. Mówiła o bardzo dawnych czasach a wtedy ŻYŁA. Ostatnio doszło do mnie, że Babcia Smith ma około 90 lat. Pewne jest to, że twórcy jej nie zabiją czy nie sprawią, że umrze. Ale pomyślmy Big Macintosh ma około 25 lat. Applejack coś około 21-22. Apple Bloom ma zapewne 10-12 lat. Wniosek? Babcia Smith na pewno ma minimum 70 lat.

 

Druga sprawa dotycząca tej postaci.

Otóż Babcia Smith prawie nie istnieje w fandomie. Dlaczego? Bo twórcy dali jej rolę kucyka tła. Czasem coś powie, ale coś co nie będzie miało większego znaczenia. Był odcinek o Big Macu, było dużo odcinków o AB, ale o przydałby się odcinek poświęcony Babci Smith. Bo właśnie takiego odcinka mi potrzeba!

dtyj.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden odcinek w MLP został poświęcony w jakiś sposób Babci Smith. Miała ona ok. 16 lat gdy założyła Ponyville, a nie wiadomo ile to miasto ma lat. (żeby dowiedzieć się więcej patrz MLP sezon 2 odcinek 12 "Dzień uznania dla rodziny" )

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babcia Smith nie jest do końca kucem backgroundowym - były odcinki w których bardzo dużo rozmawiało, wadziła się... No i sporo o jej historii wiemy - była świadkiem założenia Ponyville, wymyśliła sposób przyrządzenia soku ze specjalnych jabłek, była znakomitą pływaczką, czy może raczej akrobatką skoków do wody. Jednak tutaj należy wspomnieć o bardzo ważnej rzeczy - Babcia Smith jest już stara i nie pasowałaby do każdego odcinka (można byłoby ją upchnąć wszędzie, ale jako taka mała rozgarnięta klacz). No i najlepiej pasuje do epizodów, gdzie wracamy w przeszłość rodziny Apple, a tak przewija się sporadycznie, bo .... nie ma już tak dużo do zaoferowania? Możemy chyba jedynie poznać jej przeszłość i tradycje, a tak to nie wiem, co mogliby twórcy jeszcze jej dać. A jej historia oraz wspominki jakoś mocno nie zapadają w pamięć - było i tyle: wybuchów ani fajerwerków w jej życiu (no może oprócz tych skoków do wody) nie było, stąd brak zainteresowania w fandomie. 

 

A tak obstawiałbym jej wiek koło 70 - 80 w przeliczeniu na lata ludzkie. 

Edytowano przez The Silver
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno jest pewne młoda to ona nie jest ale tak strzelam między 75-80.

16 godzin temu Ziemovit Dash napisał:

 

Druga sprawa dotycząca tej postaci.

Otóż Babcia Smith prawie nie istnieje w fandomie. Dlaczego? Bo twórcy dali jej rolę kucyka tła.

Jakby nie patrzeć to wszystkie postacie poza mane6 są kucami tła (ktoś by się mógł kłócić,że AJ też jest:usure:)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
13 godziny temu ponkacz napisał:

tysiąc pięćset sto dziewięć set (Jakoś tak)XD

 

Twórcy ją tak postarzyli, że w dzisiejszym świecie musiałaby mieć cukrzycę lub raka, albo jedno i drugie, i obowiązkowo alzheizmer i o.. jak to się pisze. osteoporozę?

I byłaby praktycznie cały czas podłączona do pompy w szpitalu.  :burned:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...