Skocz do zawartości

Ocena i Krytyka


Recommended Posts

Gość Ziemowit

Mam MEGA dobrą radę: W temacie masz napisane Krytaka, a powinna być krytyka. Edytuj pierwszy post i wtedy będziesz mogła zmienić nazwę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Prosiłeś się, to masz. (Nie mogłam doszukać się jakiej jesteś płci, to założę że jesteś facetem. Nie obraź się jeżeli jest inaczej. :lyra2:)

Spoiler

Żyję nadzieją że to nie było robione w paincie

 

Sam mówisz że nie siedzisz w digitalach od dawna, wręcz przeciwnie. Więc, może zamiast od razu próbować z trudniejszymi pozycjami kucy zacznij od prostych? Oswój się z nowym sposobem rysowania i dopiero potem zacznij trudniejsze prace, jeżeli wykonywanie takich wychodziło Ci na papierze. Jeżeli nie, zacznij od pozycji statycznych, mniej skomplikowanych. Polecam używanie wektorów - to żaden wstyd ;) :lunasmile: To da Ci wgląd na to jak układa się ciało kunia(albo nie kunia, zależy co rysujesz) w takich, a nie innych pozycjach i będzie pomagało w utrzymaniu anatomii.

Generalnie, poprawa perspektywy. Widać to szczególnie na pierwszym arcie. 

Mam lekkie wrażenie że te rysunki są zrobione trochę niedbale (szczególnie drugi). Nie wiem z czego to wynika, ale, cóż... Robisz przed rysowaniem 'prawidłowego' arta linie pomocnicze? Zwyczajny szkic? Jeżeli nie, polecam. Pomaga. 

 

A teraz... 

1. Cytrynka ze szczelbom

- Kopyta za grube, nie kształtne. Szczególnie tylnie. Dlaczego to kopyto jest wielkości biodra? :sparkler3:

- Skrzydła mają podobny problem. Są za małe i wyglądają trochę jakbyś skleił taśmą izolacyjną trzy randomowe żółte trójkąty.

- Poćwicz to jak się układa grzywa. Ogon to nie jest rozgwiazda, to są włosy.:rarity5:

- P-E-R-S-P-E-K-T-Y-W-A

 

2. Dash i tylko dash

To co jest za Dashką napawa  pewnego rodzaju niepokojem mnie i całe moje jestestwo. Ja się przyznaję, że nie wiem co to jest i nie wiem do czego mogłoby służyć. Nie wiem dlaczego są do tego przyczepione łańcuchem czapki z których wyrastają zakrwawione zęby i nie mam pojęcia czy chciałeś cieniować czy to ma być brud. Nie wiem czym jest to na dole i dlaczego przypomina coś czego chyba przypominać nie powinno. Nie wiem czy żółte kółka u góry mają być reflektorami czy czymkolwiek innym. Nie podejmuje się mówienia o tym. 

- Daszka nie przedstawia sobą prac Davinci, nawet wręcz przeciwnie. Ludzie też mają proporcje. :luna3: Ogólnie, jej postura pozostawia kilka rzeczy do życzenia. 

- Jedno ucho jest mniejsze od drugiego. ( i pewnie teraz masz mnie dosyć :badass:)

- Ogon jest za nisko. No, chyba że wyrasta z pośladków. 

 

 

Ale, masz plusika za kreację. Moro z różowym. :salut:

Edytowano przez Enigma I WILL HUG YOU ALL
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc te kółka to sensory ruchu ;) mr handy z fallout 3 :D

*Używam paint tool sai

*Już trochę siedzę w rysunkach na kartce wychodzi lepiej ;)

*Robie linie i kółka potem stickmana i jadę z tym koksem xD

*nw czemu ale lubię duże kopyta xD

*ten art z dash był robiony tak 1 na papierze 2 skan 3 rysujemy

*największe problemy mam z perspektywą uczę się na taką... z boku?pod kontem ?

*grzywy to u mnie przekleństwo

*arty szczerze mówiąc są robione w małym czasie (brak czasu) nie ma dłuszszego posiedzenia nad tabletem :/

*naprawde długo nie siedzę w grafice ;) ja jestem zwolennikem że nauczę się czegoś cięższego a potem lepiej wychodzi to co łatwiejsze :l

*facet ;)

Wysłane z mojego GT-I9060I przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, nawet na pierwszej broń wyszła ci świetnie ( pod względem kreski, cieniowania itd nie oceniam, to już było i nie wróci :rd11:)

Co do poprzednich - zacne, zacne, aczkolwiek parę drobnych wskazówek na przyszłość (drobniutkich :flutterblush:):

* Na pierwszym obrazku pegaz ma pasemka czy to cieniowanie? Jeśli to pierwsze, nie mam większych zastrzeżeń ( aczkolwiek układają się trochę inaczej, niż włosy), a jeśli to cieniowanie, następnym razem albo nieco "rozsmaruj", albo możesz dodać też inne, jaśniejsze i ciemniejsze. 

* rzęsy wyszły ci trochę jak pędzel - następnym razem spróbuj narysować mniej gęste

* trajektorie lotu kul powinny być nieco mniej wyraźne, zacierające się od strony, z której przyleciał pocisk

* robot za RD nie jest do końca zacieniowany - pierwsze ogniwo tego łańcucha z zębami (?) jest, reszta już nie jest pocieniowana

* Sama Dashie ma strasznie dziwny ogon - nie rzuca cienia na spódnicę i sam nie jest cieniowany, więc wydaje się płaski. To samo skarpety. 

 

Mam nadzieję, że trochę pomogłam ^^ Ale ogólnie jest ładnie. :fluttershy4:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu Battlebird napisał:

Wow, nawet na pierwszej broń wyszła ci świetnie ( pod względem kreski, cieniowania itd nie oceniam, to już było i nie wróci :rd11:)

Co do poprzednich - zacne, zacne, aczkolwiek parę drobnych wskazówek na przyszłość (drobniutkich :flutterblush:):

* Na pierwszym obrazku pegaz ma pasemka czy to cieniowanie? Jeśli to pierwsze, nie mam większych zastrzeżeń ( aczkolwiek układają się trochę inaczej, niż włosy), a jeśli to cieniowanie, następnym razem albo nieco "rozsmaruj", albo możesz dodać też inne, jaśniejsze i ciemniejsze. 

* rzęsy wyszły ci trochę jak pędzel - następnym razem spróbuj narysować mniej gęste

* trajektorie lotu kul powinny być nieco mniej wyraźne, zacierające się od strony, z której przyleciał pocisk

* robot za RD nie jest do końca zacieniowany - pierwsze ogniwo tego łańcucha z zębami (?) jest, reszta już nie jest pocieniowana

* Sama Dashie ma strasznie dziwny ogon - nie rzuca cienia na spódnicę i sam nie jest cieniowany, więc wydaje się płaski. To samo skarpety. 

 

Mam nadzieję, że trochę pomogłam ^^ Ale ogólnie jest ładnie. :fluttershy4:

A więc to pasemka:squee:

*mr handy ten za rd jest...zjarany ? 200 lat na pustkowiach coś napewno wyżądzi :fluttercry2:

*tja ogon narysowałem koszmarny 

*aer9 pierwszy raz tak dobrze wyszedł

I dzięki za te rady :fshug:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Pinkie wyszła ci bardzo fajnie c: szczególnie te oczka ale ten pyszczek drugiego kucyka... no troszkę zbytnio ostry XD ? Mogłeś go troszkę zaokrąglić
2.O gawd takie to tru :') pokombinuj trochę z cieniowaniem dla lepszego efektu i rób trochę bardziej widoczne to przejście między tym czarnym kolorkiem a resztą ^^ 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Nightmare Xeno napisał:

Pierwszy rysunek bardzo mi się podoba jest uroczy bardzo mi się podoba zarumieniona Pinkie Pie.

A drugi Jest fajny mroczny tylko nie te oczy ale oprócz tego wyszło super i mina też jest genialna świetnie to uchwyciłeś.

No dzięki za ocene jutro specjalnie poprawie oczy i wrzuce w tym temacie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu Unbridle Winchester napisał:

1.Pinkie wyszła ci bardzo fajnie c: szczególnie te oczka ale ten pyszczek drugiego kucyka... no troszkę zbytnio ostry XD ? Mogłeś go troszkę zaokrąglić
2.O gawd takie to tru :') pokombinuj trochę z cieniowaniem dla lepszego efektu i rób trochę bardziej widoczne to przejście między tym czarnym kolorkiem a resztą ^^ 

Poprawie pyszczek,cieniowanie i oczy :interesting: dziś wstawie poprawkę w tym temacie.:aj:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...