Jump to content

Nowy Steam Guard


Cipher 618
 Share

Recommended Posts

Swego czasu na steamie pojawiło się dodatkowe zabezpieczenie: "Steam Guard". Fajno. Działało w tle i podobno chroniło konto. Co więcej, nie było zbytnio upierdliwe. Ostatnio pojawiła się "lepsza" wersja. Dwuetapowe zabezpieczenie, które jest równie upierdliwe co Uplay. Adres e-mail to za mało. Aby móc korzystać z rynku, musiałem podać nr. tel na który przysłali mi "token". Teraz przy logowaniu na konto wysyłają na tablet kod, który muszę wpisać na PC. Valve... WTF? :burned: Co sądzicie o tym jakże "genialnym" pomyśle? 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Valve po prostu próbuje w jak najlepszy sposób zabezpieczyć konta użytkowników przed wszelkimi rodzaju kradzieżami/włamaniami. Ale jak im to wychodzi to skutek widać w dniu dzisiejszym, jeżeli ktoś jest wystarczająco ogarnięty i tak może się na te konto włamać. Co do samego zamysłu "Steam Guard" jestem jak najbardziej za, jedyne co mnie bardzo irytuje w tym systemie to ta zasrana "blokada" ekwipunku na 2 tygodnie... Co chwila gdy wyloguję mnie jakimś cudem ze steam muszę się logować ponownie, a mam zmienne IP więc gdy loguję się ponownie nie mam dostępu do ekwipunku na 2 tygodnie.

Link to comment
Share on other sites

Guest Maniek

Powinno być tak jak na koncie battle.net, gdzie token jest dodatkową opcją i można ściągnąć aplikację na telefon albo kupić tam za jakieś 10 zł. fizyczną wersję w postaci breloka. I dzięki temu mam wybór, albo sobie wygodnie korzystam bez tego jeśli czuje się bezpiecznie, albo, jeśli mam konto sporo warte to sobie to dodaję. A w tym przypadku widzę, że chcą nas do czegoś takiego zmusić. U mnie akurat nie ma tego problemu, mam nastawione automatyczne logowanie, ale jak już chcę się zalogować na steama przez firefoxa, żeby przykładowo zgarnąć jakąś darmową gierkę to muszę przejść przez szereg zabezpieczeń, te całe kody na maila, itp. No mocno irytująca sprawa :aj:

Link to comment
Share on other sites

Poprzednia wersja SG była spoko. Wymagała podania kodu tylko przy zmianie przeglądarki lub wyczyszczeniu "syfu" (ja używam CCleaner - czyści wszystko). Teraz? Jakaś paranoja. Swoją drogą ostatnio ceny wzrosły. Żeby za takie Lego Star Wars Complete Saga chcieć 20€? :facehoof: Jedyne czego (jeszcze?) nie zepsuli to system zwrotu pieniędzy.. 

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj kupiłem dwa "bundle". Jeden to zestaw 8 gier "hidden object", drugi to wyścigi. Zapłaciłem ok. 5 euro. Najbliższe zniżki będą na 99% na wielkanoc. Wracając do tematu, chcieli dobrze, ale "trochę" przesadzili.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się, to co teraz zrobili woła o pomstę. Domyślam się, że to zabezpieczenie, by uprzykrzyc życie tym, co by chcieli sprzedać dużo kart. Z tydzień temu jeszcze sprzedawałem normalnie, dziś już miałem problem. Do tego sam program nie jest dopracowany, czasami przy akceptacji wyrzucał błąd o nieistniejącym zleceniu.

 

Samo zabezpieczenie przed logowaniem na nowym komuterze jest fajne i to chwałę, ale akceptacja sprzedaży katry wartej 1 eurocenta, to juz przerost formy nad treścią.

Link to comment
Share on other sites

Ja tam już się przyzwyczaiłem że przy każdym logowaniu muszę odpalić apkę na telefonie i wpisać te pięć znaków. Chociaż z drugiej strony wcale nie muszę wpisywać bo przestałem wyłączać Steama i siedzi w tle jak hibernuję kompa. Chociaż czekanie po wymianie, nawet jeśli to "tylko" trzy dni i tak wnerwia.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...