Skocz do zawartości

Recommended Posts

Imię: Jack Fantasy
Płeć: Męska

Rasa: Alikorn (w odległej młodości jednorożec)

Rodzina: nieznana (brak pomysłu)

Cechy charakterystyczne: bujna wyobraźnia

CM: ośmioramienna gwiazda z 8 trójkątami naokoło (w opisie dowiecie się dlaczego)

Życiorys: Urodził się w Canterlocie długi czas przed życiem głównych bohaterek.

Jako dziecko specjalizował się w zaklęciach. Dzięki bogatej wyobraźni wychodziło mu to całkiem dobrze. Aż za dobrze... Będąc nastolatkiem poszedł o krok dalej - stworzył swoje własne zaklęcie. Nazwał je "Fantazja to inspiracja". Zaklęcie pozwalało na wykorzystanie całego potencjału wyobraźni aby wpływać na rzeczywistość. Po użyciu zaklęcia po raz pierwszy, no cóż... zachciał być alikornem, co wnet uczynił.

Wieść o zaklęciu rozeszła się po całym Canterlocie w ciągu kilku chwil. Siostry księżniczki oczywiście nie były zadowolone-  Jack stanowił poważne zagrożenie dla autorytetu władzy. Poza tym w grę wchodziła jeszcze moc zaklęcia - w niepowołanych rękach mogłaby zniszczyć całą Equestrię! Jack oczywiście nie uległ Celestii i Lunie, mówiąc, że kontroluje potęgę zaklęcia. Te obietnice nie przekonały sióstr- powiedziały, że wylą go na banicję, chyba, że już nigdy nie użyje ponownie tego zaklęcia. Fantazy oczywiście uparł się przy swoim i słuch po nim zaginął. Lecz nie do końca. Zanim siostry zesłały go do Tartarosu, zdołał rzucić czar na zwój - jeśli ktokolwiek go użyje, to Jack powróci do Eqestrii. Celestii i Lunie udało się jednak zmienić nazwę zaklęcia na "Inspiracja, manifestacja" i żeby mieć dodatkową pewność, że nikt nie przywoła Fantasego ukryły zaklęcie w swoim zamku. Dalsza część historii jest opowiedziana w odcinku "Inspiracja, manifestacja". Miłego oglądania ^^

P.S.  Sorry, że skopiowałem od Twilight, ale nie miałem lepiej brzmiącej wersji. I teraz wiecie skąd ten znaczek-przyjrzyjcie się książeczce.

mojeostateczne.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa historia, szkoda, że ucierpiała tym, że OC'ek to alicorn. I oczywiście powiązanie z ważnymi ( tutaj księżniczkami) postaciami musi być.

 

Tak czy inaczej ja sam- zainspirowany OC'kiem, stworzyłem Fanarta z nim w roli głównej dla Ciebie:

 

7QmICIl.png

 

Niestety pokój z pomarańczową tapetą nie był najlepszym wyborem na tło i OC'ek się trochę "wtopił". :<

 

Ocena ogólna: 6,91882/10

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu kubek0212 napisał:

Dzięki za rady, to mój pierwszy post na forum, więc miło mi, że nie zaczęliście hejtować mojego pomysłu.
A tak BDW, to dlaczego alikorn jako OCek jest złym pomysłem? Chciałbym nie popełnić tego błędu ponownie.

Ciężko zrobić przyzwoitego alikorna, to wręcz sztuka. Musi być bardzo dobrze napisany, historia dlaczego ma róg i skrzydła oryginalna i bardzo, bardzo dobra, i przekonująca zarazem. 

Poza tym, alikorn wpisał się w wyobrażenie większości jako synonim złego OC, alikorna bo nie można zdecydować się na rasę, alikorna bo chce się być na siłę wyjątkowym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
28.03.2016 at 20:50 kubek0212 napisał:

A tak BDW, to dlaczego alikorn jako OCek jest złym pomysłem?

 

Bawiłeś się kiedyś z dzieciakami na osiedlu w superbohaterów? Każdy mógł wybrać sobie jakąś supermoc, jeden krzyczał "supersiła!", drugi "niewidzialność!", trzeci "ja chcę latać!", etc.

 

I zawsze był ten jeden dzieciak który krzyczał "to moją supermocą będzie to, że mam wszystkie supermoce!"

 

To mniej-więcej podsumowuje alicorny jako OC.

 

Pokazuje to niekompetencję. Nie możesz się zdecydować na pegaza, jednorożca, czy kucyka ziemskiego, to wybierasz wszystko. Chcesz żeby twoja postać i miała supersiłę, i latała, i używała magii, to najgorsze co możesz zrobić.

 

Nie wspominając o tym, że Alicorny są niezwykle rzadkie, są odpowiednikami naszych bóstw, nie można tak po prostu wys**ć nowego boga.

 

Już nie wspominając nawet o tym jak bardzo OP jest jego zaklęcie. Mówi, że właściwie może on zmodyfikować świat jak tylko chce samą myślą.

 

Do tego oczywiście okazał się zbyt potężny dla Celestii i Luny, oczywiście został wysłany na banicję, oczywiście powrócił, i oczywiście ma duży udział w samej serii.

 

A co do kolorów, to... Powiedzmy że lepiej na tym wyjdziesz, gdy zaczniesz używać np. tego: http://paletton.com/#uid=52g0u0kllllaFw0g0qFqFg0w0aF

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pegazorożec"? Ok, twoja postać, twój wybór, ale zmieniłbym kolor grzywy i ogona. Za bardzo się zlewają ;) Postać wyglądałaby o wiele lepiej z innym kolorem. Jak dla mnie ma też nieco zbyt długi róg. Poza tym, ma potencjał jako czarny charakter :rd7:

 

@Angius - kurde, świetna strona. Ułatwi sprawę przy pisaniu opowiadań. Dzięki :cheese:

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...