Skocz do zawartości

Ulubione gry i zabawy :-)


Rory Mercury

Recommended Posts

Jak w temacie. Piszcie tu o swoich ulubionych grach na wszelakie platformy ale i nie tylko :-) ja lubie gry z serii Ratchet and Clank. Jack and Dexter i wszelakie gry w temacie fantastyki nawet w stylu LARP. Dla wyjasnienia bo nie wszyscy wiedza LARP to skot od Live Action Role Playing :-) Sorry za brak polskich znakow klawiatura mi szwankuje :) uswiadomcie mnie przy okazji czy taki temat juz istnieje bo ja nie znalazlam nic :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że w dzieciństwie grałem w Pekka Kana 2. Miałem wtedy 5 lat. Była tak trudna, że odstawiłem ją na kolejnych 5 lat i dopiero w wieku 10/11 lat ją przeszedłem. Ledwo. Została mi w głowie dlatego, że miała wciągający gameplay jak na platformówkę i zacną otoczkę wizualną (czyt. grafike). Gdyby można było by się ożenić z grą, to byłaby to właśnie ta.

Co do zabaw, bawiłem się w wyobraźnie :). Wyobrażał sobie, że jestem Power Rangersem i udawałem, że walcze z Koraggiem :). Jak sobie przypomnę, jakie fikoły wtedy wyprawiałem, to dziwie się, czemu sobie czegoś jeszcze nie złamałem :rainderp:

 

Ps. Dzięki za temat. Muszę przyznać, że gdy to pisałem, to nie raz się uśmiechnąłem :).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu Pawiosław napisał:

Pamiętam, że w dzieciństwie grałem w Pekka Kana 2. Miałem wtedy 5 lat. Była tak trudna, że odstawiłem ją na kolejnych 5 lat i dopiero w wieku 10/11 lat ją przeszedłem. Ledwo. Została mi w głowie dlatego, że miała wciągający gameplay jak na platformówkę i zacną otoczkę wizualną (czyt. grafike). Gdyby można było by się ożenić z grą, to byłaby to właśnie ta.

Co do zabaw, bawiłem się w wyobraźnie :). Wyobrażał sobie, że jestem Power Rangersem i udawałem, że walcze z Koraggiem :). Jak sobie przypomnę, jakie fikoły wtedy wyprawiałem, to dziwie się, czemu sobie czegoś jeszcze nie złamałem :rainderp:

 

Ps. Dzięki za temat. Muszę przyznać, że gdy to pisałem, to nie raz się uśmiechnąłem :).

 

Spoko nie ma problemu ja mialam tak samo :-) wspomnialam stare czasy kiedy katowalam swojego PS'a grami z Ratchet'em i Jack'iem. Oraz te wszytkie wyglupy z typu Czarodziejek z Ksiezyca (ja zawsze chcialam byc glowna). Oj to byly piekne czasy. A temat zalozylam dlatego ze przypomniano mi nie dawno moje szczeniece lata nowa odslona Ratcheta :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minuty temu Pawiosław napisał:

Z tego co widzę bardzo polubiłaś tą grę. Bardzo... :rainderp: 

Ha ja ją wręcz kocham :) A swego czasu może to dziwnie zabrzmi byłam wręcz zakochana w głównym bohaterze :) teraz mi przeszło ale dalej go uwielbiam :) ha nawet mój chłopak jest do niego charakterem podobny dosłownie jakby go wyjął z gry i włożył w jego ciało :)

Edytowano przez Ratchet :) (RAinbow Dash)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu Pawiosław napisał:

Moją waifu jest Twalot :x.

A wracając, a jakie w jakie gry lubiłaś się bawić? Bo nie napisałaś.

Cóż ja uwielbiałam Czarodziejki z Księżyca (taka gierka wymyslona przez moje siostry na podstawie anime) po za tym z takich starych to chyba było Chodzi Lisek koło drogi :) I lisie ogony :) Czy w chowanego. A co do gier typu Role Player to udało mi się grać w wersji na żywo w Warhammera :) War of Warcrafr któreś gwiezdne wojny i Ratchet and Clank :) W tym ostatnim nie odpuściłam a co musiałam grac Ratcheta :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja: Crysis, Painkiller Overdose, Adrenalin: Ekstremalna Szybkość (aż musiałem zadzwonić do kumpla bo nie pamiętałem tytułu :D ), Need for Speed Carbon (underground też) i... Szachy.

Edytowano przez michalski9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego dzieciństwa wspominam przede wszystkim HoMM 3 i trochę też grałem wtedy w 4, dlatego też wróciłem do czwóreczki niedawno. Też grałem w Pekka Kana 2 xD Był też wspominany Need For Speed Carbon, ale był też stary (i najlepszy <3 ) Most Wanted. Gier w dzieciństwie grałem baaaaardzo wieeele. A piszę, w stylu, że "z dzieciństwa" bo wszystkie gry jakie graliśmy w dzieciństwie były dla nas niesamowicie zaj:yay:ste.

A z obecnych, to mogę wymienić min: 

- Terraria, kocham od wielu lat i tak pewnie zostanie, perfekcyjna gra na singleplayer i oczywiście bardziej perfekcyjna gra n multiplayer. Bardzo dobrze gra się w takie np. 4 osoby :giggle: Też ta gra ma u mnie wielkie plusy bo kocham gry z losowo wygenerowanych światem, oraz przede wszystkim: Pixelowe gry. Dużo bym mógł napisać o tej grze, ale ten temat do tego nie służy :v

- Factorio, zakochałem się od pierwszego wejrzenia, bo prostu ideał. Może nie za bardzo lubię grać w gry w których trzeba dużo myśleć, ale ta gra jest wyjątkiem. Ona jest piękna, klimat który daje soundtrack jest piękny... no kocham tę grę. Uwielbiam wymyślać coraz to trudniejsze mechanizmy dzięki czemu mogę wszystko zautomatyzować, choć często mózg mi przy tym eksploduje, to po prostu to kocham! Ta gra też wiele uczy :v I poza tym, następna gra idealna na multiplayer, czyli tak jak lubię.

- CS:GO i CS 1.6, dlaczego t chyba nie muszę wymieniać bo każdy chyba poda ten sam powód, jest to gra która daje ogromną dawkę emocji.

- Mortal Kombat, nie ważne która część (choć najlepsze to IX i X które gorąco polecam) i tak jest to bardzo dobrze zrobiona gra, wiele postaci i ruchów, bijatyka na bardzo dobrym poziomie + z fabułą. Kocham "masterować się" w gry, w przypadku Mortala to znać przeróżne kombosy i ciekawe ruchy które nie tylko są niezwykle widowiskowe, ale też efektywne.

- Rogue-like'i takie jak The Binding of Isaac, Risk of Rain itp, baardzo mi się podobają, i w sumie nie wiem dlaczego.

- Wszelkie dobre RTS'y takie jak Starcraft I i II, jedna z moich ulubionych - Heroes of Annihilated Empires, aaah... nie pamiętam jeszcze jakie.

- Hitman: Absolution, bardzo dobra skradanka-strzelanka która niezwykle bardzo wciąga, uwielbiam grać sneaky-beaky xD

Do tego też się zaliczają wszystkie Crysis'y. Aha no i Crysis jedynka, też gra z troszkę starszego dzieciństwa, bo chyba jak miałem 11 lat to w to grałem, ale nadal sentymenty <3

- Kocham też wszelkie gry z kosmosem, dobre gry. Interesuje się astronomią i generalnie kosmos to dla mnie... no... najpiękniejszy krajobraz dla mych oczu, nie mogę wyrazić jakie to dla mnie piękne, ale dokładne odwzorowanie kosmosu, nie mówię, że naszego wszechświata, ale dokładne odwzorowanie, to dla mnie ogromny, ale jakże ogromny plus. Zatrzymuje się na chwilę w takich grach aby popatrzeć w pustkę i wszystko co nią otacza. Do takich gier mogę zaliczyć Sins of a Solar Empire, może kosmos tutaj nie jest piękny, ale doceniam też jako samą genialną grę. Do takich najlepszych zaliczam na przykład, Elite Dengerous, w tej grze baaaaaardzo często zatrzymuję się aby po prostu napawać się widokiem...

- Wszystkie części Serious Sam'a. Z dzieciństwa jedynka. Pamiętam jak przesiadywałem dnie na serwerach kik'a i ćwiczyłem tam z innymi rocket jump'a, i to dawało dużą radochę, bo samą grę przeszedłem kilkaset rady :rainderp:

Jeszcze jest wieeeeeeele chyba, ale na koniec zostawiłem grę która najbardziej mnie ruszyła, to jest jedyna z tych gier, którą można pokazać ludzią którzy mówią, że: Gry są głupie, ogłupiają i robią z mózgów siecze, powinno się ich zakazać bla bla bla bla", a mowa to o:

TO THE MOON

Piękna, emocjonalna fabuła która ruszy każdego, nie umiem pisać o tej grze, w to po prostu trzeba zagrać i to poczuć, zapewniam, że nie będzie to stracony czas, a ta gra zostanie w was zapamiętana na baaardzo długo. Prosta gra, w której fabuła jest taka dobra, że grając w to, czujesz jakbyś oglądał/a film, albo... no nie wiem, grając w to, zapominasz o naszym świecie, i wtapiasz się w bardzo poruszającą historię.

No, napisałem więcej niż bym przypuszczałem, dziękuje za uwagę :rainderp:

 

 

Edytowano przez Onyx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...